Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@robik180 Ty masz 45*C na podłogówce ? Luki, jak on tak grzeje to zadana 50*C to jest za niska. Niech ma tą 60*C. na CO.

 

Nie wiem tylko dlaczego tak dużo na podłodze, u mnie obecnie wystarcza 29-30 *C.

 

Tak tylko zasugerowałem te 50C na CO. U mnie przy takich nastawach PID poprawnie chodzi a przy większej mocy 55-57C PID wpada w nadzór i przebija zadaną O 10c

 

Robik 180 a jak działają te regulatory pokojowe z termostatycznymi regulatorami podłogowymi. U mnie regulator pokojowy steruje zaworem trójdrożnym, który ten z kolei przy pomocy sygnału jeszcze z pogodówki reguluje temperaturą wody w obiegu podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatory działają w ten sposób iż po ustawieniu temp. np 22*C w danym pomieszczeniu idzie sygnał do zaworu termostatycznego który wyłącza daną podłogówkę po spadku temperatury poniżej zadanej temp. regulator daje sygnał i głowica termostatyczna otwiera się.

 

A co reguluje temperaturę wejściową na podłogówkę aby uzyskać temp. 22 w pomieszczeniu bo u mnie jest to zawór trójdrożny z siłownikiem elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie zastanawiałem się nad tym (nie znam się aż tak) . Przy piecu mam zawór bodajże czterodrożny on reguluje temp wyjściową na grzejniki i na podłogówkę(ustawiam to ręcznie). Nie mam siłownika

 

To powinieneś mieć jakiś mieszacz od podłogówki aby obniżyć temp wody co wychodzi z zaworu 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z powrotem na granulacje drobną. ustawienia -16,-30. u mnie przy tych parametrach mniej dmucha jak na granulacji grubej i ustawieniach -30,-12

Stuningowałem retorę aby nie przerzucał węgla tyłem czyli jedną stronę. Zrobiłem sobie w pracy płaszcz o średnicy retory+5mm i dospawałem po obwodzie jednej strony pręt 10mm wysoki. Te podwyższenie jest po stronie gdzie przerzucał węgiel. Teraz cały żar się ładnie pali w całym obwodzie i nie ma już niedopałów w popielniku. Wyeliminowałem w ten sposób konieczność większego nadmuchu, a zarazem moja przeróbka spowodowała że kopczyk naprawdę wygląda jak kopczyk.

Wcześniej kopczyk tworzył się po stronie ściany od czopucha i niedopalone węgliki spadały do pieca.

Pewnie ci co mają retorę obrotową mają ułatwiona sprawę z równomiernym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robik180, Jeśli chodzi ci o zadaną na piecu CO to obecnie testuje 55*C zadaną (wcześniej miałem 60*C), a na zaworze od podłogówki idzie taka temp zeleżnie od pogody na zewnątrz:

przy +10*C na zewnątrz - zawór podłogówki 26*C

przy 0*C na zewnątrz - zawór podłogówki 29*C

przy -10*C na zewnątrz - zawór podłogówki 32*C

przy -20*C na zewnątrz - zawór podłogówki 35*C (jeszcze nie testowane czy będzie ciepło)

 

granulacja gruba, nadmuch -5, podawanie -23.

połowa wcześniej spalona na granulacji drobnej.

Było kilka kalafiorów ale tylko wtedy jak się zmieniała szybko pogoda.

 

tu zdjęcia popiołu po spaleniu 150kg ekogroszku od Kazimierza-Juliusza.

http://www.gg.pl/dysk/0Y4hhA2H3sRX0I4hhA2Hmxc/Obrazek_1452792514.jpg

http://www.gg.pl/dysk/Gc1iVMTqsD5XGM1iVMTq9e0/Obrazek_1452792621.jpg

http://www.gg.pl/dysk/bBD97g0UBThXbRD97g0UQOs/Obrazek_1452792631.jpg

 

Jeszcze sobie przypomniałem że jest takie ustawieniu odnośnie podłogówki

Min i max temp.

Minimalna to jest od kiedy ma się pompa włączać ale to podajesz temp pieca. mam 40.

To jest przydatne jak pale drewnem czasami, i jak się piec już wychładza i ma 40*C to wyłącza pompke. Jak by nie wyłączył to by całą noc chodziła chyba a piec już zimny.

Druga temp - max to - tu mam też 40 ustawione, to pompka się zatrzymuje kiedy na zaworze jest więcej niż 40*C. Kiedyś sprowokowałem taką sytuacje żeby to sprawdzić, 60 na piecu było, przymknąłem zawór na kaloryfery a bojler już się nagrzał i tez wył. pompke to poszedł nadmiar ciepłej wody na podłogówkę, bo zawór od podłogówki wolniej działa.

Wtedy pompka się wyłącza. Jest opisane to dokładnie w instrukcji.

Dlatego dziwie się że miałeś 45*C na podłodze, bo u mnie to nie występuje, przy tych ustawieniach. Raczej nadmiar idzie na kaloryfery, ale też przez chwilę bo siłownik działa troche szybciej niż przy podłogówce.

 

A jak działa ta obrotowa retorta ?

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...