Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Głowice zazwyczaj mają taką regulacje

*) 8*C

1) 12*C

2) 16*C

3) 20*C

4) 24*C

5) 28*C

 

na 5 mam w łazience, grzeje cały czas.

W pokojach gdzie śpimy na 3.

A tam gdzie nie przebywamy prawie wcale to między 2 a 3. Wychodzi ok 18*C.

 

Pompe chodzi cały czas na 1 biegu. ale to zalezy jaka pompa i jaka instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice zazwyczaj mają taką regulacje

*) 8*C

1) 12*C

2) 16*C

3) 20*C

4) 24*C

5) 28*C

 

na 5 mam w łazience, grzeje cały czas.

W pokojach gdzie śpimy na 3.

A tam gdzie nie przebywamy prawie wcale to między 2 a 3. Wychodzi ok 18*C.

 

Pompe chodzi cały czas na 1 biegu. ale to zalezy jaka pompa i jaka instalacja.

 

Dokładnie tak mam w instrukcji głowicy. Ale biorąc pod uwagę to, że głowica jest przy grzejniku to temperatura w pomieszczeniu nie jest chyba taka jak ustawiona na głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak mam w instrukcji głowicy. Ale biorąc pod uwagę to, że głowica jest przy grzejniku to temperatura w pomieszczeniu nie jest chyba taka jak ustawiona na głowicy?

 

Koledzy ja jak sobie ustawiałem temp w pokoju to zakupiłem sobie dwa termometry i sprawdzałem czy temp. w pokoju pokrywa sie z tą na sterownikach.

U was analogicznie można zrobić koszt 12zł a dobierzecie sobie optymalne ustawienia na głowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak mam w instrukcji głowicy. Ale biorąc pod uwagę to, że głowica jest przy grzejniku to temperatura w pomieszczeniu nie jest chyba taka jak ustawiona na głowicy?

 

U mnie to jest plus minus 1 *C.

Jak się wyłączy grzejnik po przekroczeniu zadanej temp. to przecież jest zimny i nie przekłamuje.

Jedynie może przebijać o ten 1*C jak grzeje. Pozatym głowica też stopniowo się zameka, także w miare to dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez niecałą dobę użytkuję głowice. Duży plus za to, że temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana na względnie stałym poziomie. Przy sterowniku było tak, że jak temperatura spadła o 0,5- 1st to włączała się pompa i grzejniki grzały aż temp była powyżej zadanej. Przez to wahania temperatury w pomieszczeniu sięgały 2st a to sporo.

Zaczynam się zastanawiać czy dobrze kupiłem zwykłe głowice. W elektronicznych mógłbym sobie zmniejszyć nieco temperaturę na czas kiedy nas nie ma w domu albo na noc.

No i pytanie jak to wpłynie na ilość spalanego węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, ja od początku mam głowice, tylko w łazience nie mam bo żona lubi ciepło, powiem Wam, że chyba niepotrzebnie bawiłem sie w czujnik pokojowy bo faktycznie na głowicach w wiekszej ilości miejsc jakby ta temperatura jest mierzona, a w pokojowym w jednym, a u mnie jest to miejsce przelotowe.

 

Znacie może ten węgiel z reklamy z dołu, czy faktycznie przywożą suchy, bo cena dobra, ale się zastanawiam czy sie opłaca, jakby nie było reklamy to podaje link.

http://superopal.com/sklep/promocja-polski-ekogroszek-28-primum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez niecałą dobę użytkuję głowice. Duży plus za to, że temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana na względnie stałym poziomie. Przy sterowniku było tak, że jak temperatura spadła o 0,5- 1st to włączała się pompa i grzejniki grzały aż temp była powyżej zadanej. Przez to wahania temperatury w pomieszczeniu sięgały 2st a to sporo.

Zaczynam się zastanawiać czy dobrze kupiłem zwykłe głowice. W elektronicznych mógłbym sobie zmniejszyć nieco temperaturę na czas kiedy nas nie ma w domu albo na noc.

No i pytanie jak to wpłynie na ilość spalanego węgla...

 

Jaroo3 ja mam sterowniki pokojowe i nie mam wahań temperatur. U mnie różnica temp. to max 0,5C.

U mnie sterownik pokojowy reguluje zaworem 3D, a nie pompą. Pompa chodzi cały czas. Stąd płynna regulacja i ciągle stała temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak palicie na tym Pidzie. U mnie powyżej zadanej na CO52C wpada w nadzór, a poniżej sobie pracuje oscylując wokół zadanej.

Kiedy jest większe spalanie jak pracuje ciągle oscylując wokół zadanej, czy jak pali mocniej i wpada w nadzór.

Teraz jak jechałem na CO48,49 i oscylował wokół zadanej to spalił mi przy tych plusowych temp. 15-16kg- coś kurcze dużo mi się wydaje.

Teraz zadałem mu CO 50 zobacze jak to wpłynie na spalanie.

A u was jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na razie sytuacja bez zmian, codziennie dolewam bo ciśnienie spada. Ale staram się być cierpliwym i mam nadzieję, że się cały czas podłogówka odpowietrza, w każdym razie śladów nigdzie żadnych nie widać. Jednak mam pytanie w innej kwestii. Jutro planuję pierwsze czyszczenie kotła. W zestawie dostałem tylko pogrzebacz, grackę, szufelkę. Sprawdziłem, że otwory wyczystkowe po bokach pieca są na tyle wąskie, że trzeba użyć jakiejś węższej szufelki i zapewne szczotki do oczyszczenia ścianek. Możecie poradzić co zakupić w tym celu, czym skutecznie czyścicie swoje piece?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na razie sytuacja bez zmian, codziennie dolewam bo ciśnienie spada. Ale staram się być cierpliwym i mam nadzieję, że się cały czas podłogówka odpowietrza, w każdym razie śladów nigdzie żadnych nie widać. Jednak mam pytanie w innej kwestii. Jutro planuję pierwsze czyszczenie kotła. W zestawie dostałem tylko pogrzebacz, grackę, szufelkę. Sprawdziłem, że otwory wyczystkowe po bokach pieca są na tyle wąskie, że trzeba użyć jakiejś węższej szufelki i zapewne szczotki do oczyszczenia ścianek. Możecie poradzić co zakupić w tym celu, czym skutecznie czyścicie swoje piece?

 

Kolego ja czyściłem plastikową łopatką od piasku - pożyczyłem od synka mówiąc że mu kupię lepsza ładniejszą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...