Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie przez 3 sezony ani razu nie zerwało śruby (zamiast zawleczki mam specjalną śrubę), ostatnie spalanie wyszło mi 8,7 kg, (zasypane 150 kg; sobota 27.02.2016 - 13.00; wystarczyło do wczoraj - wtorek 15.03.2016 19.00 - dosypano znów na full po brzegi 150 kg;), ale trochę dopalam co któryś dzień "pojedynczym" drewnem kominkowym jak mam czas (z reguły średnio 1x co drugi dzień jedno drewko), kładę jedno drewko na palnik a drugi bok opiera się na półce od drzwiczek, zawsze wypala się połowa i nie spada reszta na dół, potem drugą połowę przesuwam na sam palnik i spala się ona do końca..., palenie na ruszcie jest męczące i brudzące, a tu nie ma problemu, kiedy chce to "dopalam", taki jeden kawałek drewna na długo starcza..., nie wiem jak to wpływa na piec... ale jakiś złych objawów nie widzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu dwa razy zerwało mi zawleczke.Trafił sie wiekszy kamień i zerwało,a był zasypany cały podajnik.Tam jest takie okienko u dołu podajnika,odkręca sie i widać tam ślimak.Myślałem że będzie ciężko ale bez problemu szybko poszło z 10 min.

 

Trzeba opróżniać cały podajnik żeby się dobrać do zawleczki ?

Kiedyś odkręciłem to okienko z ciekawości i wysypuje się nim węgiel. To taka "rewizja"

Ale nie zwróciłem uwagi na tą zawleczkę i de facto nawet nie wiem gdzie ona się znajduje.

 

 

Specjalną śrubę ? Ale zawleczka po to jest, i po to ma niską wytrzymałość żeby ją ukręciło a nie ślimaka.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,7kg na dobę? Serio? Naprawdę dobry wynik. A temp w domu jaka?

- na dole podłogówka - 20 stopni

- pokoje u dzieci - grzejniki - 22 stopnie

- sypialnia, biuro - 20-21 stopni

- łazienka u góry - podłogówka + grzejnik - 23-24 stopnie

tak jak pisałem wcześniej trochę "dopalam" pojedynczym drewnem, oraz do cwu wspomagam się pompą ciepła powietrze-powietrze, z tego co zauważyłem kolosalne znaczenie miało przysłonięcie wentylatora do połowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba opróżniać cały podajnik żeby się dobrać do zawleczki ?

Kiedyś odkręciłem to okienko z ciekawości i wysypuje się nim węgiel. To taka "rewizja"

Ale nie zwróciłem uwagi na tą zawleczkę i de facto nawet nie wiem gdzie ona się znajduje.

 

 

Specjalną śrubę ? Ale zawleczka po to jest, i po to ma niską wytrzymałość żeby ją ukręciło a nie ślimaka.

 

zawleczka jest na zewnątrz, na końcu ślimaka, nie trzeba przez rewizję zaglądać do środka, u mnie jest śruba, która działa jak zawleczka, jest odpowiedniej twardości i się zrywa jak jest za duży opór ślimaka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnika nie trzeba opróżniać,wystarczy podstawić jakiś pojemnik wyleci tylko troche.Zawleczka jest pod plastikową osłoną,ma twardość5.8,przy zerwaniu łamie ją na trzy kawałki.Środkową część trzeba wybić i włożyć nową śrube,zakrecić nakrętke,osłone i gotowe.Mój groszek ma troche grubszą granulacje i trafił się kamień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Postanowiłem dzisiaj podgrzać cwu do temperatury 70st (żeby wybić ewentualne bakterie legionelli). No i okazało się, że jak ustawiłem na piecu temp cwu 70 to piec podgrzał ją do 60 i wyłączył pompę od cwu. Ktoś wie co chodzi?

 

Może sprawdź w instrukcji dlaczego wyłączył pompę, pewnie nikt nie grzał do tej temp. stąd może brak odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Doliczyć też należy stratę na rurkach, ok. 2*C.

Także jak masz 45*C CO teraz, to na rurkach może być załóżmy 43*C które próbują zagrzać wodę w bojlerze, w którym co chwile dolewa się zimnej wody jak korzysta się z wody. Także dodajmy koleją stratę o 2*C.

 

Mam termometr bezpośrednio na rurce do bojlera i termometr na bojlerze, oraz 2 miejsca z tyłu bojlera do wpięcia czujniku temp. do pieca i trochę obserwowałem jak się to odbywa. Trzeba palić ostro na piecu żeby zagrzać bojler do 60*C -65*C. Najłatwiej nahajcować drewnem na 85*C CO.

Ale wg mnie to nie ma sensu bo i tak będzie za gorąca woda żeby z niej korzystać i dolewamy na pół zimnej. A po drugie kilka godzin i woda stygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

czesc

Pytanko. Czy macie przyklejoną retortę na silikonie ( masie uszczelniającej 1200stopni). ona sklada się dwóch części luźnych u mnie. trzecia cześć jest na stałe taki kielich. na nim jest taka okrągła "korona" a na koronie taki talerz. Co z tych rzeczy macie poprzyklejane na silikonie?

Edytowane przez adix-77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Z napełnieniem pieca i odpowietrzeniem grzejników sobie poradziłem, mimo pewnych komplikacji z jednym grzejnikiem. Cały czas słyszę na piecu, że coś w nim bulgocze. Czy jest jakaś możliwość odpowietrzenia pieca, czy to minie? W poprzednim roku było chyba tak samo i samo przestało. Edytowane przez luk_sob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Pytanko. Czy macie przyklejoną retortę na silikonie ( masie uszczelniającej 1200stopni). ona sklada się dwóch części luźnych u mnie. trzecia cześć jest na stałe taki kielich. na nim jest taka okrągła "korona" a na koronie taki talerz. Co z tych rzeczy macie poprzyklejane na silikonie?

 

hej odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...