Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No miesza ale u mnie jest tak, ze np. Zadana temp pieca 55 st. I jak piec spadnie na np. 54 to zawor 4d przesuwa sie na pozycje " 0 " i dopiero jak piec osiagnie np. 56 to zawor przesuwa sie w druga strone i tak w kołko poczym temperatura powrotu gwaltownie spada . nie mam juz pojecia o co chodzi z tym piecem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka "zaleta" siłownika że zamiast pomagać to w 99% przypadków tylko psuje

jak ustawisz zawór "z łapy" na konkretną przepustowość to będzie puszczał cały czas tyle samo- zimniej lub cieplej zależnie od tego co na kotle w danej chwili.

siłownik to taki głupek co jak mu każą puścić 45 to bedzie robił wszystko żeby tyle puścić i albo zamknie bo za dużo albo otworzy na maksa bo za mało

wtedy niestety kocioł wariuje, spalanie skacze proces się pierniczy i wychodzą kwiatki

ratunek

zmienić czasy reakcji siłownika, kąty srąty i inne pierduty :no::no::no:

albo- zdjąć w cholerę i regulować "łapą":yes::yes::yes:

 

no chyba ze kumaty instalator umie sie dogadać ze sterownikiem i tak wprowadzić kaganiec dla siłownika żeby nie wyrwał zaworu a regulował delikatnie i płynnie :stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega ELWonsky potrzebuje poważnie pomocy, bo

pomimo swoich chęci i porad z mojej strony, ma coś nie tak z instalacją, zapowietrzony układ podłogowy i zapowietrzające się w nieregularny sposób kaloryfery na górze, mieszkam za daleko i moi instalatorzy też.

 

SZUKAMY POLECONEGO INSTALATORA Z OKOLIC GLIWIC I KNUROWA.

 

Poszukujemy polecanego, bo koledze trzeba pomóc, instalacje ma z błędami, ale eksternistycznie tego sie nie załatwi, ja tez nie jestem specjalistą od instalacji i pomagam w określonym zakresie.

 

Trzeba pomóc skupmy się na tym i jak ktoś ma kogoś kogo warto polecić piszcie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podłodze jest mnóstwo wody w porownaniu z resztą układu i oddaje ciepło na większą

powierzchnię. w efekcie wraca zimniejsza

powinna się zmieszać z powrotem z reszty instalacji przed wejściem do kotła.

wrzuć jakieś zdjęcia instalacji zobaczymy jak wyglada całość

 

Na poprzedniej stronie jest link z fotosika i narysowalem taki uproszczony schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miesza ale u mnie jest tak, ze np. Zadana temp pieca 55 st. I jak piec spadnie na np. 54 to zawor 4d przesuwa sie na pozycje " 0 " i dopiero jak piec osiagnie np. 56 to zawor przesuwa sie w druga strone i tak w kołko poczym temperatura powrotu gwaltownie spada . nie mam juz pojecia o co chodzi z tym piecem

 

 

Chodzi o to, że masz w ustawieniach serwisowych sterownika ustawiona ochrone powrotu na 55 i dlatego tak się dzieje, miałem ten sam problem co ty.

Sprawa jest banalnie prosta - przy zamknięciu 4d na 0 całe zasilanie z pieca pownno iśc na powrót pieca ale jest zbyt duży opór i nie ma przepływu i dlatego temp spada. Możesz to łatwo sprawdzić - namacalnie i potwierdzić czy jest tak jak mówię.

 

 

Rozwiązanie jest prawie banalnie proste - musisz dorzucić sprzęgło hydrauliczne i pompke za 4d przed kotłem i wszystko będzie smigało jak należy - przerabiałem dokładnie to samo. Jak dasz tylko pompke a nie dasz sprzęgła będziesz miał zjawisko przeciągania sie pompek. Czyli jeśli przykładowo wyłączysz obieg cwu to i tak będzie tam przepływ i cwu będzie grzana cały czas. Jeśli wszystkie pompy będą chodzić będzie ok - po wyłączeniu którego obiegu już nie.

 

Instalacje masz zrobiona zgodnie z schematem producenta pieca. Instalacja wg tego schematu moim zdaniem nie ma prawa poprawnie działać właśnie ze względu na brak pompki i sprzęgła oraz zbyt duże opory na 4d.

 

 

Jak chcesz to pisz na priv podam ci nr tel zadzwonisz i ci wszystko wyjaśnię wyśle zdjęcia instalacji.

Edytowane przez doin_oakenhelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wg mnie czujniki temp masz w złych miejscach ale to już kwestia wtórna. Aby siłownik 4d dobrze działał musisz go w ustawieniach serwisowych ustawić. Po 1 czas pracy siłownika zgodnie z jego tabliczka znamionowa. A korekta czasu reakcji najlepiej ustawic na 1 albo 2 i wtedy będzie git Edytowane przez doin_oakenhelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...