Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A znacie kogos z Krakowa lub polnocnej Malopolski kto sluzy porada nt. instalacji C.O. Ktos kto przyjdzie(przyjedzie) obejrzy piec,instalacje, uslyszy moje sugestie a na koniec doradzi i powie to jest dobrze to jest zle, trzeba zmienic to lub tamto. Bo w dalszym ciagu nie mam rozwiazania na zbyt niska temp. powrotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie kogos z Krakowa lub polnocnej Malopolski kto sluzy porada nt. instalacji C.O. Ktos kto przyjdzie(przyjedzie) obejrzy piec,instalacje, uslyszy moje sugestie a na koniec doradzi i powie to jest dobrze to jest zle, trzeba zmienic to lub tamto. Bo w dalszym ciagu nie mam rozwiazania na zbyt niska temp. powrotu.

Witam, zeby załatwić zbyt niska temperature powrotu, należy zainstalować pompę przewałową, jest to pompa, która dostarcza bezposrednio wode z zasilenia do powrotu, problem ten jest w sumie norma w instalacjach z małymi przekrojami, czytaj w takich w których sa dzis robione kotłownie, sas nawet to sam zauważył i w piecach zaczął montować dodatkowe gniazda na takie pompy, np, w sas bio slim sie takie znajduje juz u mojego braciaka, a sam piec jest z zeszłego roku, na moim kanale na youtube mówiłem o tym, ale niestety filmik mi sie skasował i nie mam go, żeby ponownie wrzucić, ale jade do brackiego nagrac kolejny zeby pokazać jak pomogło.

 

https://www.youtube.com/channel/UCW_RRwpfCssVEVD86EfpR_g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe zalozylem przed sezonem grzewczym ale tak,zajelo mi to 1 dzien z pomoca oczywiscie. A co do pytania Wilczur8123 to opisalem to kilka postow wyzej. Piec osiagnal temp , odpalilem pompe na powrocie i temp. zaraz sie na powrocie ladnie podniosla ale po czasie zauwazylem zwiekszone zuzycie wegla , a na palniku wielkie stosy spadajace do popielnika bo piec czesciej podawal mimo ze mial osiagnieta zadana temp. Wprowadzalem korekty dla PID zmniejszajac podawanie i dalej nic. ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe zalozylem przed sezonem grzewczym ale tak,zajelo mi to 1 dzien z pomoca oczywiscie. A co do pytania Wilczur8123 to opisalem to kilka postow wyzej. Piec osiagnal temp , odpalilem pompe na powrocie i temp. zaraz sie na powrocie ladnie podniosla ale po czasie zauwazylem zwiekszone zuzycie wegla , a na palniku wielkie stosy spadajace do popielnika bo piec czesciej podawal mimo ze mial osiagnieta zadana temp. Wprowadzalem korekty dla PID zmniejszajac podawanie i dalej nic. ????

 

Może korektę żaru na minus ustaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z piecem SAS Multi. Jak widać na poniższym zdjęciu bardzo dużo zostaje mi takiej mieszanki żużlu z odgazowanym ekogroszkiem. Ustawnienia kotła:

 

Temperatura zadana 55stC

 

PRACA:

Czas podawania 30s

Przerwa podawania 90s

Siła nadmuchu 30 bieg

 

PODTRZYMANIE:

Praca podtrzymania 18s

Przerwa podtrzymania 15min

Wentylator czas pracy 8s

Wentylator czas przerwy 7min

 

https://www.dropbox.com/s/pid7odzw1zsf7ne/IMG_1515.jpeg?dl=0

 

IMG_1515.jpg

Edytowane przez piootrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
3 tyg po wymianie slimaka powtorka z rozrywki. Zerwana zawleczka a po wygarnieciu popiolu i niedopalkow moim oczom ukazal sie slimak z upalona koncowka a dokladnie z jej brakiem. Serwisant w szoku. Ja tez. Stwierdzil ze mimo tego kopczyka ponad retorte zar i tak nisko schodzil. Wiec od nowa zabawa z ustawieniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka macie temp na podajniku slimaka ?moja jest w okolicy 44-46 stopni. Dobra ?

 

Witam, błaha w sumie i oczywista sprawa: a nie masz przypadkiem jakiegoś zaciągu powietrza od strony zasypu? Ja u siebie w tej chwili sprawdzałem i temp na podajniku mam 33. te Twoje czterdzieści parę to wg mnie dużo. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...