Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz regulator pokojowy ? Jak ustawisz że ma obniżyć temp. kotła np. o 3*C po dogrzaniu pomieszczenia to będziesz miał zamiast +0, to -3*C.

 

Ja mam mętlik w głowie,

Nie wiem czy lepiej właśnie w ten sposób obniżać temp. na kolte po dogrzaniu,

czy może zmniejszyć na koloryferach np. -3 po dogrzaniu.

 

Można też stosować ochrone powrotu oraz taki myk - z podwyższeniem temp. załączania pomp, np. załączanie pomp przy 55*C, wtedy też sie piec tak nie wychłodzi.

 

Ale jak to wszystko poustawiać żeby fajnie chulało... ? To chyba trzeba zamieszkać w kotłowni :D

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza na wyświetlaczu przy temperaturze zadanej migające +0?

 

U mnie zaczęło takie coś mrugać kiedy włączyłem u siebie jeden z 2 trybów tygodniówki, jeśli nie masz nic ustawionego w tym trybie na + lub na - to pokazuje się właśnie migające +0. Ja u siebie testuje ustawienia w trybie 2 kiedy na piecu mam 50C a od 13 do 20 podwyższam temperaturę sobie o 10 C i wtedy mam zadaną 50C a mruga mi + 10 w godzinach które sobie ustawiłem w trybie 2 tygodniówki. Sprawdź czy to czasem nie to o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ST-450 zPID, sterownik dodatkowo jest regulatorem z modyfikowanym algorytmem PID, można do niego dokupić moduł GSM oraz Ethernet http://www.zdalnie.techsterowniki.pl/

Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem regulatora pokojowego ST-290 V1 ale doszedłem do wniosku że jest mi nie potrzebny, ponieważ kotłownie mam pod nosem, a regulacje temperatury w pokojach ustawiam głowicami termostatycznymi na grzejnikach.

Moduł Ethernet fajny bajer:) mamy podgląd i możliwość sterowania pracy kotła jak nie ma nikogo w domu, chociaż firma Tech mogłaby się bardziej postarać.

Edytowane przez slavax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

czytam sobie czytam i sam już nie wiem jak ustawić swój kocioł.

Mam sas multi 29kw. narazie ogrzewam nim jakieś 150mkw ale to wzrośnie do 330mkw za jakieś 2 tyg.

 

Problem mam następujący. Temperatura bardzo powoli rośnie (ustawiony mam priorytet bojler) i zanim temp na co wzrośnie to cwu spada i znów zaczyna grzać cwu.

ustawienia mam następujące co65, cwu43.

podawanie 5sek, co 65sek. nadmuch 20.

 

Tak z tego co czytam to najpierw poszukam lepszego węgla. Czy ktoś z Was wie gdzie w Warszawie lub po drodze z Kielc do Wawy kupię dobry ekogroszek, np. ten z Wesołej co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

czytam sobie czytam i sam już nie wiem jak ustawić swój kocioł.

Mam sas multi 29kw. narazie ogrzewam nim jakieś 150mkw ale to wzrośnie do 330mkw za jakieś 2 tyg.

 

Problem mam następujący. Temperatura bardzo powoli rośnie (ustawiony mam priorytet bojler) i zanim temp na co wzrośnie to cwu spada i znów zaczyna grzać cwu.

ustawienia mam następujące co65, cwu43.

podawanie 5sek, co 65sek. nadmuch 20.

 

Tak z tego co czytam to najpierw poszukam lepszego węgla. Czy ktoś z Was wie gdzie w Warszawie lub po drodze z Kielc do Wawy kupię dobry ekogroszek, np. ten z Wesołej co polecacie?

 

Zmień priorytet bojler na pompy równoległe.

http://www.sklad-opalu.com.pl/ekogroszek/ekogroszek-kwk-myslowice-wesola/

skład kolo Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem nowy na tym forum, chociaż nie ukrywam że od prawie roku śledzę wątek,

mam piec multi SAS 17kW, ST-450 z PID,

do tej pary całą zime jadę na PID-zie i spalanie wychodziło mi 13/14 kg na dobe,

dlatego nie wiem dlaczego wszyscy tak narzekają na ten PID,

dom powierzchnia ogrzewania po podłodze ok. 170 m2 (bez garazu i kołownie),

jak teraz przyszły te mrozy to widzę że spala więcej, gdzieś 15/17 kg na dobę,

dom jest grzany już drugi rok, pierwszy rok - w trakcie budowy,

teraz zima - już mieszkamy,

chciałbym pobawić się w ustawienia ręczne (na początku tego sezonu trochę próbowałem)

i mam pytanie co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli masz takie rewelacyjne spalanie na PID, to podaj więcej szczegółów. Bo jest tam co ustawiać. Czy masz włączoną ochrone powrotu, jaką masz temp załączenia pomp. Histeryze. Ile kaloryferów czy moze masz podłogówkę. Napisz jak najwięcej :yes:

Ja dopiero dogrzewam budowę więc nie mam czym się chwalić odnośnie spalania.

 

 

A jeśli chodzi o kolegę @tomaj4 - to moim skromnym zdaniem 5sek i przerwa 65 to zbyt słabe proporcje żeby oczekiwać jakiegokolwiek efektu. Spróbuj może 1:4 albo 1:5. A nie 1:13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, co prawda nie posłuchałem Was do końca ale zmiana jest olbrzymia na plus.

Ustawiłem proporcje na 1:7(dzisiaj je troszkę zmniejsze), kaloryfery ciepłe.

Zmieniłem ustawienie na pompy równoległe.

Co prawda przy tym podawaniu wyjdzie mi 1,5 worka dziennie ale widocznie tak musi być.

 

W związku z tym że kocioł dochodzi do zadanej temp. mam 2 pytania - jak ustawić pracę podajnika i nadmuchu w podtrzymaniu?

I wg. Was jak długo powinien pracować na podtrzymaniu?

Edytowane przez tomaj4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, co prawda nie posłuchałem Was do końca ale zmiana jest olbrzymia na plus.

Ustawiłem proporcje na 1:7(dzisiaj je troszkę zmniejsze), kaloryfery ciepłe.

Zmieniłem ustawienie na pompy równoległe.

Co prawda przy tym podawaniu wyjdzie mi 1,5 worka dziennie ale widocznie tak musi być.

 

W związku z tym że kocioł dochodzi do zadanej temp. mam 2 pytania - jak ustawić pracę podajnika i nadmuchu w podtrzymaniu?

I wg. Was jak długo powinien pracować na podtrzymaniu?

 

 

Są różne teorie, niektórzy sie cieszą jak mają w podtrzymaniu długo bo niby mniej pali. Ale też spotkałem sie z teorią że piec powinien być jaknakrócej w podtrzymaniu, a prace mieć tak dobraną żeby sobie pykał tak na pograniczu.

Daj mu w podrzymaniu jakieś tam kilka sekund pracy i przerwa kilkanaście minut na początek, i tak w 3/4 czasu przerwy żeby coś dmuchnął.

Musisz obserwować. Ja specem nie jestem, sam pale 1 sezon, ale dużo czytam forum i tak mówią.

Może sie jeszcze ktoś wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ST-450 zPID, sterownik dodatkowo jest regulatorem z modyfikowanym algorytmem PID, można do niego dokupić moduł GSM oraz Ethernet http://www.zdalnie.techsterowniki.pl/

Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem regulatora pokojowego ST-290 V1 ale doszedłem do wniosku że jest mi nie potrzebny, ponieważ kotłownie mam pod nosem, a regulacje temperatury w pokojach ustawiam głowicami termostatycznymi na grzejnikach.

Moduł Ethernet fajny bajer:) mamy podgląd i możliwość sterowania pracy kotła jak nie ma nikogo w domu, chociaż firma Tech mogłaby się bardziej postarać.

 

Kolego, sam myśle o tym module Ethernet, ale jeszcze nie mam netu na budowie.

Moze ktos ma i uzywa i sie wypowie ?

regulator pokojowy już mam - świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś rozważałem zakup modułu do sterowania przez internet ale przez rok jakoś nie czuję żeby to było niezbędne :) ale lepiej chyba zainwestować w lepszy sterownik techa który ten moduł ma w budowany, o ile się nie mylę to jest taki.

 

 

Po uszczelnieniu retorty szybciej kocioł osiąga zadane temperatury ale mam teraz problem ze spiekaniem, Przesłona prawie cała przymknięta, nadmuch 7% i cały czas spieka. Pale wesołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator pokojowy już mam - świetna sprawa.

 

Możesz strzelić jakąś fotkę tego i jak to wygląda? I jak to się wszystko montuje i takie tam.. może jakieś koszty, potrzebny osprzęt, okablowanie :-) Zastanawiam się nad tym, tylko ja już mieszkam i jeśli miałbym jakieś kable ciągnąć to byłby kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz strzelić jakąś fotkę tego i jak to wygląda? I jak to się wszystko montuje i takie tam.. może jakieś koszty, potrzebny osprzęt, okablowanie :-) Zastanawiam się nad tym, tylko ja już mieszkam i jeśli miałbym jakieś kable ciągnąć to byłby kłopot.

 

tech juz robi pokojowe bezprzewodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...