Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zaoszczędzić na oświetleniu?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiście że jest to chińczyk. Jeśli nie jest napisane na trzonku OSRAM, Philips Tungsram itp to chińczyk pełną gębą (zresztą z tymi napisami najczęściej też).

Podobne na ebay'u razem z przesyłką do domu można nabyć poniżej 20zł/szt. Obawia się ktoś cła itd itp? Do 150EUR (wartość towaru i przesyłki) nabywamy bez cła, jeśli mamy pecha to zapłacimy VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

czy 2 lata gwarancji przy żarówce ,która rzekomo ma świecić 30 000 h to argument?Przy średnim świeceniu 4 h dziennie to 20 lat ..Po dwóch latach nawet nie zwróci się koszt zakupu,wiec co tu mówić o oszczędności

Dostałam odpowiedź od sprzedawcy:

"Producentem jest fabryka w Chinach a zdjęcia opakowania niestety nie mamy.

Opakowanie jest ładne, kolorowe."

 

Hmm czy to jest profesjonalizm?Ja chyba jednak podziękuję..nie jestem blondynką ,żeby "brało mnie" ładne ,kolorowe hahaha

Edytowane przez danutka66
uzupełnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dostawca... nic dodać nic ująć. A to opakowanie kolorowe to w kwiatki czy szlaczki? Bo jak w kwiatki to chętnie kupię ;)

 

A już na poważnie. Same ledy wytrzymają bez kłopotu te 2 lata. Wytrzymają też te kilkadziesiąt tysięcy godzin. Jeśli jednak trafisz na kiepską sztukę, to i po tygodniu może ulec uszkodzeniu (mam taką jedną) - same ledy pewnie OK, jednak elektronika sterująca nimi "się popsuła"

Edytowane przez leszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika w nowych ledach już nie powinna sprawiac problemów jak również same ledy. Niestety czasem w marketach jeszcze widze na promocjach jakies stare żarówki led i z tymi to różnie było. Ja w mieszkaniu mam kilka halogenów led z kanluxa i jak narazie po roku wszystke 100 % sprawne , żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żarówka LED około 350lumenów to koszt 50zł.

 

Co z tego że trwałość podają niby 30tyś h. jeżeli przy dobrej jakość diodach LED po 10tyś h następuje spadek jasności o około 20%.

Jeżeli jeszcze te 10tyś h wytrzyma elektronika zasilająca te LEDy.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam i Ja coś do powiedzenia.

Pod koniec zeszłego roku gdy już poważnie myślałem o przeprowadzce zakupiłem sobie do kuchni i łazienki bardzo drogie jak na tamten czas żarówki Ledowe. Niestety zaraz po zamieszkaniu musiałem je zdjąć bo światło jakie dawały było po prostu kiepskie. Sceptykiem do LED byłem do wczoraj (poniedziałek 12.11.2011).

Dlaczego do wczoraj? Otóż kilka dni temu postanowiłem zaryzykować ponownie i zakupić nowości w postaci Led SMD. I doznałem szoku po założeniu. Moje dotychczasowe halogeny 50W świeciły bardzo kiepsko przy tych nowych LEDach SMD (4,5W).

Polecam wszystkim - świecą rewelacyjnie.

Nawet moja żona jak weszła do kuchni to stwierdziła: co ja znowu zakupiłem że tak pięknie świeci i ile to będzie ciągnęło!!!!!

Mój uśmiech na twarzy był bardzo promienny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu uruchomiłam swoje ledy. Te ze sklepu DIY popracowały kilka miesięcy. Wymieniłam wszystkie na ledy Hikari - i mam spokój od 2 lat.

Przy schodach mam ledy Skofa. Świecą od 3 lat. Ledy SMD mam na podbitce i świecą 2 lata bez przerwy. Nie wiem jak długo pociągną...:)

W moim dzienniku można zobaczyć różnice w kolorach. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49019-Nefer-JAZDA-PO-BANDZIE.-Te%C5%9Bciowej-Dedykuj%C4%99-)/page21

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top...Różnice w kolorach ....czego,ścian?Proszę o precyzyjne podawanie miejsca,bo dziennik ma 43 stron.

Co do ledów,też właśnie zamierzam wymienić część w łazience..jeden z zakamarków na wypadek gdyby jednak nie podołały w porównaniu do halogenów.

Mr z Twej wypowiedzi wnioskuję,że 50 W spokojnie mogę na 4,5 sdm zmienić i efekt nie będzie gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top...Różnice w kolorach ....czego,ścian?

 

NIe ścian tylko kolor światła led. Są różna - zimne, ciepłe i różne zimne oraz różne ciepłe.

 

Tu przykład - ten sam kolor ścian a inny kolor ledów : http://lh6.ggpht.com/_O2ApINdcJzQ/S1eNgwuDqnI/AAAAAAAAIJg/JRKUbx3nVoQ/s640/IMG_1994.JPG

Proszę o precyzyjne podawanie miejsca,bo dziennik ma 43 stron.

Link prowadzi CIę na stronę, gdzie jest post o oświetleniu - wystarczy użyć strzałki.

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...