Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

No wiesz, jakaś masakra w tym przedszkolu! Nie dość ,ze mały nie powinien się na spacerze znaleść , to jaki widać pogoda wogóle nie byłą odpowiednia skoro dziecko tak baaaardzo zmarzło :mad: :(

 

Rozmumiem Cię doskonale!!!

 

Zdecydowanie powinnaś im zwrócić uwagę!

 

Mam nadzije,że mały szybko będzie dochodził do siebie, a maluszek niczym sie nie zarazi :hug:

 

 

Moją Julcie też czeka szczepienie za 1,5 tygodnia ;) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karola masakra to mało powiedziane - do tej pory byłam bardziej niż zadowolona a tu takie niedopatrzenie - a najmłodszy zaczyna pokasływać i rani wstał z katarem :cry:.

Najgorsze jest to że muszę ich izolować od siebie - a to trochę trudne w 40 m2 i jak się zostaje samemu..........Trzeba wszystko jakoś przeżyć :(

Zła jestem jeszcze bo i ja uziemiona w domu jestem i nie mogę nigdzie podjechać żeby coś pozałatwiać - zostaje mi tłumaczenie przez telefon a wiadomo jak się rozmawia z niektórymi fachowcami :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie schodów na dzień dobry pokaże Wam jakie cudeńko znalazłam wczoraj w trakcie moich poszukiwań :)

 

 

http://i1.fmix.pl/fmi1622/2a1e23d9000053c54f1cebf6

 

 

i fajna stronka z dużym wyborem schodów :yes: można się zainspirować

 

http://www.stairking.com.au/

 

i jako ciekawostka balustrada jakiej nigdy nie widziałam warta zobaczenia :yes:

 

http://www.stairking.com.au/product/140/SS%20Continuous%203/18/3

 

 

i jeszcze fajna balustrada (ja szukam prostych tralek ;))

 

http://i2.fmix.pl/fmi1012/bcde5b2a00217b7e4f1cec21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inspiracji dla mnie znalazłam coś takiego

 

http://i3.fmix.pl/fmi2886/fe2cba74000a45394f1cec32

 

 

Te chyba najbardziej przypominają moje schody - metalowe tralki i drewno na stopniach i poręczy

 

http://i2.fmix.pl/fmi226/c8ec44e100124af54f1cec44

 

 

a tu fajnie wyglądająca balustrada cała z metalu

 

http://i3.fmix.pl/fmi193/c7706367001eac9a4f1cec0e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete - ta balustrada w kratkę jest absolutnie przepiękna! Podoba mi się jak mało która! natomiast te pozostałe - wybacz ale zupełnie :no:

 

A jeśli pozwolisz, to się wtrącę w kwestię przedszkolną (w zasadzie to się wtrącę nawet jak nie pozwolisz:D): wiem, że u Ciebie była sytuacja wyjątkowa, bo mały osłabiony, ale proszę, nie mów że - 2 stopnie to jest mróz i że to nieodpowiednia pogoda na spacer! Jeżeli synek zmarzł, to znaczy że był za lekko ubrany i było to drugie (po braku komunikacji) niedopatrzenie pań, na które powinnaś zwrócić uwagę. Ale sama pogoda, jako taka, była idealna na lepienie bałwana (przynajmniej w okolicach Warszawy):yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj Venus podsunęłam mi pomysł na mój zwis do holu - przykład przepiękny żyrandol forumowej MarJel (pożyczam zdjątko żeby się nim zachwycać i u mnie ;))

 

 

 

http://i3.fmix.pl/fmi859/e989b2eb002542294f13b248

 

 

czekając aż Marjel zdradzi mi skąd ma swoje cudo poszukałam trochę i znalazłam takie oto przykłady światłowodowych żyrandoli - oczywiście mających świecić tylko na biało ;)

 

 

Najbardziej podoba mi się żyrandol Marjel - bo jest prosty - piękny

 

admete U mnie światłowodami zajął się mój już słynny i zachwalany prze ze mnie wykonawca. Nie robił tego osobiście, a zmówił mi firmę która zajmuję się takiego typu oświetleniem- gwiezdne nieba itp.

U mnie poszło ok. 300m światłowodów, do tego wybierałam końcówkę, u mnie kulka kryształowa, są jeszcze łezki, jakieś sopelki:rolleyes: Potrzebny jest również transformator i pomysł do stworzenia lampy. Z takich światłowodów możesz tworzyć cuda wianki. U mnie czego może nie widać na fotkach powstała taka ścianka między schodami. Światłowody są różnej długości, w różnych miejscach kończy się kulka.

Światło dają bardziej nastrojowe i konieczne jest dodatkowe oświetlenie schodów.

 

 

Współczuję choróbska dzieci. Dużo jest w grupie dzieci w przedszkolu? Znam już takie historie co to Panie np. robiły wietrzenie sali podczas leżakowania:o , potem połowa dzieci chora, a panie mają mniej dzieciaczków do opieki i jest fajnie :mad::jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko - lista konsolkowa rośnie :lol2:

 

 

Joanno Witam serdecznie u mnie!!!. Na listę zapisujemy :yes: :lol:

 

 

Bocianku dobrze myślisz - ozdóbka będzie będzie :yes: - tylko na żadnym zdjęciu - oprócz tej mojej jednej inspiracji , tralki nie majaą żadnych ozdobniczków.

Jestem na etapie szukania czegoś na tez wzór. I sama się zastanawiam jaka tralka wyglądała by lepiej okrągła z kwadratowym ozdobnikiem czy na odwrót. A to co znalazła wkleiłam tak żeby sobie wyobrazić coś na kształt moich schodów - a nóż komuś się przyda?

 

 

nihiru u nas było-4-5 stopni - a mój mały zmarzluch jest więc taka temperatura nie dla niego - to raz. Po drugie nie miał spodni nie przemakalanych na dwór , ocieplane TAK :yes: ale materiałowe - bo nie planowaliśmy go dawać na dwór - a pani rano jednoznacznie powiedziała że dzieci na dwór nie wyjdą - wprowadziła męża w błąd - bo by wpisał go na tą nieszczęsną listę.

 

Ale juz po ptokach mały ma przymusowe siedzenie w domu :(

 

 

 

Marjel dziękuję za informację o żyrandolu :hug: no ciężko będzie mi stworzyć coś takiego ;)

 

A co do przedszkola - dzieci w grupie jest około 12 (to prywatne przedszkole) - więc tym bardziej jestem wściekła za niedopilnowanie - bo nie po to płacę żeby mi dziecko marzło :mad:. Mało dzieci w grupie to był główny powód oddania małego do tego przedszkola - mniej choróbsk, lepsza opieka, więcej czasu poświęcanego dziecku.Co do reszty jestem naprawdę bardzo zadowolona - tylko ten jeden mały incydent :sick:. Ale już tam byłam porozmawiałam (na spokojnie mimo że w środku wrzało) mam nadzieję że teraz już będą dbały i pilnowały wszystkich dzieciaków w tej kwestii.

A co do tego wietrzenia - to pewnie w trakcie spaceru wywietrzyły pomieszczenie co jeszcze spotęgowało to przemarznięcie :(

 

 

Wietrzenie w trakcie leżakowania??? :yes:- w przedszkolu na przeciwko mojego bloku zdarza się panią takie działanie. Jakiś horror po prostu :mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two jak tylko znajdę dam Ci znać :lol:

 

Dr Bud Witam :)

 

To piękny gabinet u siebie planujesz :yes: z lekkim pazurem http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif aż ciekawa jestem reszty pomieszczeń :)

 

Dr Bud musisz czas przestawić w ustawieniach bo ja tego posta pisałam o 13 51 :yes:

 

Pozdrawiam :)

 

Aha... rzeczywiście, czas poprawiony:)

 

Generalnie dom raczej zwykły - typowy wystrój rozkochanej w Ikei żony, ale gabinet, będzie całkiem mój i właśnie taki styl mnie zachwycił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawie z tym przedszkolem.:no: Najbardziej szkoda dzieciaczka i że zmuszona jesteś podać antybiotyk. U nas w przedszkolu z kolei praktykowane jest przegrzewanie. W salach jest sauna :o nawet w lekki mróz dzieci nie wychodzą na spacery .Ja jestem z tych które hartują dzieci a czapkę zakładam tylko poniżej 10 st. Już nie raz usłyszałam od Pań że za słabo ubieram że jestem nie odpowiedzialna itp .Tylko że mój syn już drugi rok chodzi do przedszkola i dotychczas opuścił tylko 2 tygodnia (ospa).

 

A co do schodów to chyba nie pomogę:no: . Bo mimo że już zamówiłam nadal śnią mi się po nocach. Sama długo miałam dylemat czy tralki metalowe, drewniane a może balustrada kuta. Ciężka sprawa. Moje schody drewniane ,podwieszane ( tylko troszkę mniej wygięte) Ciekawa jestem twojej wyceny.Tylko ty masz lane. A u mnie wszystko podwieszane w drewnie

 

Masz juz może wycenę od Lizureja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrBud to mam nadzieję że pochwalisz się swoją realizacją gabinetu :yes: - wiele osób (w tym ja) z zainteresowaniem ją zobaczy :)

 

 

Karolek o przegrzewaniu jeszcze nie słyszałam - ale tez ciekawe podejście nie ma co :sick:. Z moim mam podwójny problem bo szybko marznie, ale jak pobiega to zaraz jest mokry - więc do samego latania w pomieszczeniu muszę go lekko ubrać.........

 

Schody - też spędzą mi sen z powiek na jakiś czas :lol2:. Ciekawa jestem Twoich - a kiedy będą montowane???

 

 

 

Joannk :welcome:. Zaglądaj kochana jak najczęściej - ja zaraz też do Ciebie podskoczę . Jak ten sam etap budowy to będziemy się wspierać w trudach budowlanych :wiggle:

 

 

 

Agawi te schody najbardziej przypominają moje. Ja tylko chciałam dodać do tralek jakiś ozdobniczek - ale nie wiem czy ten ozdobniczek nie będzie właśnie najbardziej problematyczny CENOWO i być może będę musiała z niego zrezygnować.

Póki co moje poszukiwania ograniczają się do internetu - bo jestem uziemiona przez te nasze choróbska w domu :(

 

Co do prostoty tych schodów - o dziwo w takim wydaniu podobają się mojemu J :o -w razie czego będą 2 plusy takiego wyboru - taniej i zadowolony J :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci już kiedyś pisałam że mamy dzieci tej samej płci i w podobnym wieku. Tylko mój młodszy w czwartek kończy roczek :oNie wiem kiedy to minęło. Dlatego też ci pisałam że wszelkie zakupy i urządzanie domu odbywało się z ssakiem pod pachą. :lol2:

 

 

A co do schodów mam już zamówione. Jak położą mi podłogę na poddaszu przyjdzie stolarz na dokładny pomiar i odkreśli się z dokładnym terminem .Ja myślę że za ok 3 miesiące. Ja ciągle jeszcze dumam nad poręcza .Ale już sobie coś ręcznie machnęłam mam nadzieje że kowal sobie :rolleyes:poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi te schody najbardziej przypominają moje. Ja tylko chciałam dodać do tralek jakiś ozdobniczek - ale nie wiem czy ten ozdobniczek nie będzie właśnie najbardziej problematyczny CENOWO i być może będę musiała z niego zrezygnować.

Te ozdobniki nie są drogie:no: możesz zrobić w co drugiej tralce i też będzie ładnie:wiggle:

Co do prostoty tych schodów - o dziwo w takim wydaniu podobają się mojemu J :o -w razie czego będą 2 plusy takiego wyboru - taniej i zadowolony J :lol2:

No widzisz i wilk będzie syty i owca cała:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...