Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Aga, trudno ocenić.

 

To zależy od ustawień monitora.

 

U mnie te listwy wyświetlają się jako beż lekko różowawy, pasujący niby do kanap, ale te przecież stoją w jednym pokoju, a listwy będziesz miała w całym domu.

 

Sama nie wiem.

 

Tak jak mi monitor je wyświetla, to trochę cukierkowy ten beż wyszedł. Może na żywo jest chłodniejszy?

 

Ilu chyba dobrze ujęłaś tą beżową listwę - ona faktycznie wpada w róż.

Na holu zauważyłam że robi się z tego jakiś wrzos? :sick:

 

I nie jest chłodnym kolorem :no:

Zdecydowanie w chłodnych barwach siedzieć będzie ta moja próbka :yes: - i dlatego chyba mi się podoba ;)

 

To i Ja się wypowiem..

Dla mnie pasują bo się odcinają od ścian. Białe listwy zlały by się z całością a tak wprowadzają jakiś akcent kolorystyczny do wnętrza. Cały czas obracasz się w tej samej gamie kolorystycznej, więc wszystko pasuje. Zastanów się tylko czy TOBIE się podoba ( tylko Ty wiesz, jak wygląda to na żywo ).

Na moim kompie ten kolor też nie jest beżem ale pasuje.

 

Siner i bez i moja próbka się odcinają - już dawno postanowiłam że moje listwy na dole nie będą białe :no:

 

Piszecie że pasuje :) i faktycznie w salonie chyba nawet jest ok - ale w holu gdzie jest o wiele ciemniej ta listwa przybiera już dzine odcien ia w zalezności od kąta padania światła czy to z ledów czy to z plafonu :(

 

Co do drzwi ..

Zrób próbkę tego koloru na większej płaszczyźnie i przyłóż do ściany w miejscu gdzie będzie skrzydło drzwi .....no i oczywiście pokaż nam. :)

 

I tak zrobiłam :lol:

Wyciągnęłam 3 listwy, i oparłam je o ścianę - tylko jest mały problem - są z długie i nie mieszczą mi się idealnie pionowo pod ścianą :bash:, a pod kątem ten ich kolor znowu jest inny :cry:

 

 

 

mnie się podoba, u mnie listwy od stolarza są lekko beżowe a próbka lekko szara

 

Tak jest :yes:

Dla panów to prawie bez różnicy :lol2:

 

U mnie tak samo, także musisz się zastanowić czy wolisz bardziej beżowe czy szare. Moim zdaniem są ok.

 

Chyba bardziej szare :(

 

 

Pasować pasują, pozostaje właściwie tylko kwestia czy podoba Ci się ten odcień, no i jak trudno byłoby ewentualnie wyegzekwować właściwy :)

Bo greige z próbki chyba jednak ładniejszy :)

 

Czy łatwiej?, jutro się okaże bo już działam w tym temacie - boszeeeeeeeeeeeeee czy ja z tymi kolorami muszę mieć zawsze pod górkę? :mad: :bash: :cry:

 

Aga:) Dziękuję za foteczki:) Śliczne te twoje chłopaki!!!!!!!!!!!!!! Ktoś tu wcześniej napisał, że mogliby robić w modelingu...chyba Dropka:) Ma rację!! Oj będziesz ty gonić te dziewczyny, będziesz jak nic:):):)

 

Buziaki:)

 

Dziękuję Beatko :rolleyes:

A dziewczyny będę gonić bo przecież będa musiały być idealne :rolleyes: :lol2:

 

Aguś, i jaka decyzja odnośnie listew?

Moim zdaniem pasują, ale to Ty będziesz na nie patrzeć.

Chociaż po cichu dodam, że jeśli wybierzesz to co stolarz przywiózł, to i tak za kilka dni nie będziesz pamiętać, że miało być coś innego :)

 

 

Aniu gdyby to miał być kolor tylko na listwy to bym odpuściła - ale w4 pary drzwi w tym jedne wielkie do wiatrołapu to już nie takie hop siup - źle dobrany inny kolor niż biały może być niezłą wtopą :o :sick:

 

 

Czekam na komodę :wiggle:

 

 

Komodę zaraz będę zgrywać :lol:

Komodzisko znaczy się :lol2:

 

Ja dzisiaj wycinałam, szyłam, rysowałam, oglądałam teatrzyk, jeździłam samochodzikami. Wolę chodzić do pracy :p

 

Skąd ja to znam :rotfl:

Tylko ja często razy dwa -dzisiaj Oskar miał akcję na klocki lego - ja budowałam, Oskar się bawił a Igo rozwalał :lol2: - wszystko fajnie tylko nie wtedy jak mam wybrać ten nieszczęsny kolor na drzwi - na już :(

 

=================================

 

Co wynika z moich odpowiedzi ;)

 

Że kolor na listwy mógłby jeszcze być - ale na drzwi to on mi się chyba jednak nie widzi :ni:

Listwy do przemalowania farbą fluggera - to już wiem że wykonalne.

Jutro dowiem się czy flugger może mi zrobić farbę która będzie na tyle mocna żeby mogła pójść na drzwi - potem zapytanie czy pan od drzwi weźmie tą farbę - jak tak problem znika.

Jak nie będzie sam próbował dorobić, wymieszac swoją farbe, co się wiąże z kolejnymi dniami?tygodniami na dobranie koloru - a drzwi czekaja i gdyby był kolor podejrzewam że mielibyśmy je na za tydzień.

Mnie zależy bo robię wielka imprezę w lutym..........................

 

Jutro jeszcze ocenię ten kolor na drzwi w świetle dziennym - ale czuję w kościach że zdecyduję się na zabawę z dobieraniem koloru do tego mojego już wybranego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyłamię się. Dużo bardziej podoba mi się kolor próbki biorąc pod uwagę, że kolor drzwi ma być taki jak na listwach. Jakoś nie wyobrażam sobie drzwi w tym kolorze przy kaflach na podłodze :(. Ale nie chcę też doradzać zmiany bo wiem, że to kolejny kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża komoda to będzie dużo zdjęć :lol:

 

Napisze tak - jest duża :lol2:, ale pasuje :wiggle:, kolor jest obłędny :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Inny w dzień i inny wieczorem :o

 

Na koniec zdjęć wyniosłam fotel bo cuś mi on tam nie gra - sama nie wiem :rolleyes:

 

 

Aha i nie zwracamy uwagi na kabelki :p - wszystko będzie pochowane w komodze.

Zostaną tylko 2 gniazdka - których nie da się juz przenieść, bo kabel idzie w podłodze :sick: - możemy zmienić im tylko kolor na bialy :(

 

http://i1.fmix.pl/fmi1587/83293ff4000ac4d350fee92f

 

http://i3.fmix.pl/fmi1453/0dcda5f500019eb350fef28b

 

http://i2.fmix.pl/fmi1217/378cf5420022259450fef2c7

 

http://i3.fmix.pl/fmi2320/587546050026908350fef308

 

http://i1.fmix.pl/fmi1020/cf450f28000b59c850fef339

 

 

http://i2.fmix.pl/fmi1962/dc7ef24d000be48050fef371

 

http://i3.fmix.pl/fmi2439/86762e1d00043f0c50fef3a5

 

http://i2.fmix.pl/fmi1468/c6f65200001d04c450fef3da

 

http://i1.fmix.pl/fmi1277/f4036d8600173de050fef40f

 

http://i3.fmix.pl/fmi1566/6aa4fab70008b06850fef442

 

http://i2.fmix.pl/fmi1959/87b137a20012c82d50fef484

 

Nie wiem czy Wam mówiłam ale kupiliśmy ją za 550zł :lol:, plus transport do stolarza i plus polakierowanie blatu od nowa - ale to chyba wciąż super cena za taką komodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu chyba dobrze ujęłaś tą beżową listwę - ona faktycznie wpada w róż.

Na holu zauważyłam że robi się z tego jakiś wrzos? :sick:

 

I nie jest chłodnym kolorem :no:

Zdecydowanie w chłodnych barwach siedzieć będzie ta moja próbka :yes: - i dlatego chyba mi się podoba ;)

 

Co wynika z moich odpowiedzi ;)

 

Że kolor na listwy mógłby jeszcze być - ale na drzwi to on mi się chyba jednak nie widzi :ni:

Listwy do przemalowania farbą fluggera - to już wiem że wykonalne.

Jutro dowiem się czy flugger może mi zrobić farbę która będzie na tyle mocna żeby mogła pójść na drzwi - potem zapytanie czy pan od drzwi weźmie tą farbę - jak tak problem znika.

Jak nie będzie sam próbował dorobić, wymieszac swoją farbe, co się wiąże z kolejnymi dniami?tygodniami na dobranie koloru - a drzwi czekaja i gdyby był kolor podejrzewam że mielibyśmy je na za tydzień.

Mnie zależy bo robię wielka imprezę w lutym..........................

 

Jutro jeszcze ocenię ten kolor na drzwi w świetle dziennym - ale czuję w kościach że zdecyduję się na zabawę z dobieraniem koloru do tego mojego już wybranego.

 

Tak też myślałam.

 

Ja miałam dzisiaj rano rozmowę o kolorze szaf w przedpokoju.

 

Mówię stolarzowi, że chcę białe takie jak listwy i drzwi.

 

Okazało się że kolor listew jest w ralu a drzwi z ncs. Nie widać żadnej różnicy,

 

Ponieważ stolarz ma obie palety to będzie robił szafy w ncs-ie, bo i drzwi i szafy mają duże powierzchnie i każdą równicę będzie widać.

 

Pan stolarz sam na to wpadł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie!!! Elegancko :wiggle:

Fotel faktycznie przeniosłabym w inne miejsce bo trochę tego tam za dużo ;) Może na razie w tą pustą przestrzeń w drugą część pokoju, obok jakiś malutki okrągły stoliczek na kawkę, i świetnie miejsce do czytania-przynajmniej dopóki czegoś innego tam nie wymyślisz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i brawo ...super sie wpasowała.

Mam kolejnego pomysła....wiem, że nie prosiłas, ale może ci sie spodoba.

Ta ściana na której wisi telewizor wygląda jak ściana w pokoju przesłuchań. Lustro weneckie a za nimi Kojak ;)

Pomysł dotyczy przyszłego żyrandola i telewizora i jest nastepujący:

A gdyby tak zrobić na telewizorze ramę , taką jak w obrazach w kolorze takim jak główna konstrukcja żyrandola np. złota czy srebrna ?

 

Miałabyś delikatne kolorystyczne nawiązanie dwóch sprzętów: jednego dekoracyjnego a drugiego niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoda ma obłędny kolor... matko:rolleyes: - wprost DOSKONAŁY!!!

W ogóle boska jest http://emoty.blox.pl/resource/loveit.gif

 

 

Tylko faktycznie ogromna ;) Dla mnie trochę za wysoka jak na "mebel rtv" no i telewizor zrobił się przy niej faktycznie maluni:lol2:;)

 

Ale to szczegóły - ogólnie mebel przepiękny:yes:

 

Co do listew, to moja pierwsza myśl dokładnie taka jak Twoja konkluzja - listwy do próbek mają się nijak. Próbka w przepięknym kolorze, listwa w... jakby to delikatnie ująć... "w gorszym" ;) Ja bym go nie zniosła nawet na listwach:lol2: Ale to ja ;) każdy inny pewnie faktycznie po 3 dniach przestałby na to zwracać uwagę ;) Ale drzwi w tym kolorze??? To się nie może udać:no: Szczególnie - tak jak mówiła yokasta - nie przy tym kolorze podłogi:sick:

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się po raz drugi, Admete. Za pierwszym razem pytałam o namiary na deski, bo to jest coś czego długo szukałam, a tym razem po prostu musiałam się zalogować, żeby napisać o komodzie - wygląda WSPANIALE, PIĘKNIE, wprowadziła tyle niewymuszonej elegancji i szlachetności w to wnętrze, że napatrzeć się teraz nie mogę na Twój salon. Już czuję, że gdy skończysz jego urządzanie, to efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania wszystkich i będzie to (przynajmniej dla mnie) najpiękniejszy forumowy salon w stylu klasycznym, jeden z tych jakie podziwiam na inspirujących mnie fotkach. Naprawdę, gratuluję Ci gustu i odwagi w realizacji planów wnętrzarskich. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello:bye:

kochana listwy szare bierz jeślo sie tobie podobaja, mi po stokroć bardziej sie ten ciemniejszy kolor podoba, chociaż w salonie lepiej będą wyglądały jasne, bo na środku podłogi ciemne dechy, potem pas z jasnych płytek do tego szare listwy- oj nie bałdzo to widzę:no:

 

komoda pikny ma kształt i podobają sie mi te zdobienia niczym ramki, ale osobiście nie lubię mebli fornirowanych, pomalowanych na taki jebutny połysk:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a przede wszystkim gospodynię tego wątku.

Od przeszło 20 lat mieszkam w Stanach. Od jakiegoś czasu zaglądałam na forum, bo jestem zainteresowana wykończaniem domów/mieszkań. Mąż mój prowadzi firmę malowania wszystkiego co z drewna, z wyłączeniem podłóg, więc przemalowanie czegokolwiek w domu nie jest u mnie problemem. Problemem jest wybór odpowiedniego odcienia. Dla mnie coś jest białe, a mój mąż przynosi kilkaset białych próbnikow i mam wybrać :)

Podczytuję tez jak wzdychacie do tutejszych lamp czy innych sprzetów, a jak się to ma na miejscu to się tego nie docenia.

Zgadzam się z wami, KA jest w kuchni niezbędny.

 

Wyszedł mi mały zonk :sick:.

Kolor listew nie jest taki jak moja próbka :sick:

Jest bardziej beżowy - a jak pamiętacie :rolleyes: miał być greige ;)

 

Próbkę miałam z fluggera,i ani stolarz od drzwi ani od listew nie dobrał dobrze koloru

tylko że listwy już są a drzwi czekają na pomalowanie..............

 

I teraz walczyć (tylko jak? :confused::confused::confused:) o mój kolor czy zostawić już kolor listwy i robić drzwi w tym samym kolorze???..

 

Hmmmm, troszkę tu czegoś nie rozumiem.... Mialaś próbkę, a zrobili ci zupełnie inny kolor??? Jak to możliwe, przecież to dwa różne kolory , nie do zaakceptowania.

My jak robimy próbkę koloru ( a czasami jest to kilka próbek) i ktoś wybiera, zatwierdza , podpisuje na odwrocie, żeby nie próbowała wmówić, że to nie ten i np. malowany jest mebel to musi być i d e n t y c z n y z tym na próbce. Nie znam się wogóle na tym rynku w Pl, nie mam pojęcia jakie są ceny za pomalowanie, czy są wogóle takie firmy, które nie są stolarnią, a tylko malują??? To co my robimy jest stosunkowo drogie, z regóły to są bardzo bogate rezydencje, więc może to zależy od ceny???

To tyle moich pytań, jak coś chcecie wiedzieć pytajcie.

-----------------------

Zostawię na jakiś czas maila [email protected]

-----------------------

Przesyłam pozdrowienia z zimnego NY.

Cieszę się, że oglądając wasze domy jestem zachwycona, jak pięknie je urzadzacie.

Nie zwracajcie proszę uwagi na mój styl i błędy, staram się jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki biorę się za odpisywanie :rolleyes: ale jak będe bredzić, albo nieskładnie pisać to zwalamy to na migrenę którą mam od wczoraj :sick:.

Wieczorem myślałam że to przez listwy, ale rano wstałam juź z opaską na głowie :sick:

 

Do tego Oskaro znowu zrobił bojkot na przedszkole i mam ich dwóch na głowie - a miałam się położyć z Igim na drzemkę bo od 4 budził się ci chwilę :bash:

 

 

 

Aga, skoro wpada w róż/wrzos, to naciskaj na stolarza o zmianę.

Flugger wymiesza Ci taką farbę, mają przecież różne bazy. Alkidowe są wytrzymałe.

 

Wczoraj z nim rozmawiałam, przemalowanie to koszt 2 litrów farby - czyli ze 100 zł i 100 zł robocizna - co z tego że to jego wina???

Jak powiem że to on ma zapłacić to mi te 2 stówki przy kolejnym płaceniu doliczy :sick:

 

Wyłamię się. Dużo bardziej podoba mi się kolor próbki biorąc pod uwagę, że kolor drzwi ma być taki jak na listwach. Jakoś nie wyobrażam sobie drzwi w tym kolorze przy kaflach na podłodze :(. Ale nie chcę też doradzać zmiany bo wiem, że to kolejny kłopot.

 

Aniu i to mój główny problem, drzwi w tym kolorze by mnie chyba dobiły :sick:

 

Tak też myślałam.

 

Ja miałam dzisiaj rano rozmowę o kolorze szaf w przedpokoju.

 

Mówię stolarzowi, że chcę białe takie jak listwy i drzwi.

 

Okazało się że kolor listew jest w ralu a drzwi z ncs. Nie widać żadnej różnicy,

 

Ponieważ stolarz ma obie palety to będzie robił szafy w ncs-ie, bo i drzwi i szafy mają duże powierzchnie i każdą równicę będzie widać.

 

Pan stolarz sam na to wpadł!

 

A widzisz jaka ja tromba ?

O to żeby białe drzwi u góry były malowane tą samą farbą co listwy to zadbałam :mad:

A żeby poprosić stolarza o próbkę listew to już nie :bash:.

Sama się zastanawiam jak po akcji z moimi kaloryferami (długa historia :lol2:) czekałam spokojnie na listwy od stolarza :o - jakaś pomroczność :sick:.

 

Dobrze że tego dopilnowałaś :yes: - ja szafy u chłopaków też będe mieć dokładnie w tej bieli co drzwi i listwy :ys:

 

 

Agus komoda bardzo mi sie podoba i moim zdaniem pasuje idealnie :D co planujesz nad kominek?

 

Nad kominkiem planowałam lustro, ale to jeszcze wyjdzie w praniu :rolleyes:

 

Komoda mi się baaaaardzo podoba :yes:. Tylko nie z fioletowym podnóżkiem ;).

 

 

Dlatego odjechałam z nim na koniec na drugi koniec pokoju :lol2:

Jestem zła o te dwa meble - zmienili proporcje fotela i dlatego mi chyba nie leży, no i brak pikowań, a podnóżek? - coś tam z nium wymyślimy :lol2:

 

Aga, czemu zdecydowaliście się na szare gniazdka jeśli macie białe ściany? Tak tylko pytam :).

 

Wiesz co tylko w salonie te ściany najbielsze, reszta pomieszczeń wpada w jakieś zielenie, beże, jakoś nie pasowały mi białe.

Spodobały mi się u Hazelki :rolleyes: - mnie nie razi :no:, pasuje mi to :yes:

 

Jestem zachwycona komodą.

 

Zresztą kocham stare i staropodobne meble (o ile są dobrze wykonane starą techniką).

 

Moim zdaniem strzał w 10

 

[ATTACH=CONFIG]163815[/ATTACH]

 

Dzięki Ilu :)

 

Ślicznie!!! Elegancko :wiggle:

Fotel faktycznie przeniosłabym w inne miejsce bo trochę tego tam za dużo ;) Może na razie w tą pustą przestrzeń w drugą część pokoju, obok jakiś malutki okrągły stoliczek na kawkę, i świetnie miejsce do czytania-przynajmniej dopóki czegoś innego tam nie wymyślisz :p

 

Dzieki Madziu.

Ten kącik jest zdecydowanie do dopracowania :lol2:

 

no i brawo ...super sie wpasowała.

Mam kolejnego pomysła....wiem, że nie prosiłas, ale może ci sie spodoba.

Ta ściana na której wisi telewizor wygląda jak ściana w pokoju przesłuchań. Lustro weneckie a za nimi Kojak ;)

Pomysł dotyczy przyszłego żyrandola i telewizora i jest nastepujący:

A gdyby tak zrobić na telewizorze ramę , taką jak w obrazach w kolorze takim jak główna konstrukcja żyrandola np. złota czy srebrna ?

 

Miałabyś delikatne kolorystyczne nawiązanie dwóch sprzętów: jednego dekoracyjnego a drugiego niekoniecznie :)

 

Wow komoda jest ogromna...i piękna ;) Tylko telewizor się zrobił taki malutki :rolleyes: Czy ta ściana będzie biała czy coś z nią będziesz kombinować????

 

Siner Nessko odpowiem Wam razem o tej ścianie z tv - na razie jej nie ruszam - planów było dużo - żaden nie przeszedł przez J :mad:.

 

Pierwszym najfajniejszym moim zdaniem było coś o czym Ty piszesz Aniu - zrobienie tv w ramie - ale chciałam go zlicowac ze ścianą że faktycznie y wyglądał jak obraz - teraz to chyba za bardzo odstaje? żeby ta rama przeszła ? :(

Miała powstać zabudowa i wtedy byłyby znowu pewnie problem z obsadzeniem tych moich innych drzwi :p

 

 

Była tapeta, lamperie, teraz jestem "obrażona" na J o ta ściane i nic z nią nie będe robić - strajk!!!!:p

 

Komoda ma obłędny kolor... matko:rolleyes: - wprost DOSKONAŁY!!!

W ogóle boska jest http://emoty.blox.pl/resource/loveit.gif

 

 

Tylko faktycznie ogromna ;) Dla mnie trochę za wysoka jak na "mebel rtv" no i telewizor zrobił się przy niej faktycznie maluni:lol2:;)

 

Ale to szczegóły - ogólnie mebel przepiękny:yes:

 

 

Madziu
dzięki za komodę :)

Dla mnie tez jest trochę za duża :)

Ale jest naprawdę piekna i jej wybaczam :rolleyes:

 

Co do listew, to moja pierwsza myśl dokładnie taka jak Twoja konkluzja - listwy do próbek mają się nijak. Próbka w przepięknym kolorze, listwa w... jakby to delikatnie ująć... "w gorszym" ;) Ja bym go nie zniosła nawet na listwach:lol2: Ale to ja ;) każdy inny pewnie faktycznie po 3 dniach przestałby na to zwracać uwagę ;) Ale drzwi w tym kolorze??? To się nie może udać:no: Szczególnie - tak jak mówiła yokasta - nie przy tym kolorze podłogi:sick:

 

Jak mam już drugą osobę za sobą to mi łatwiej walczyć :lol2:

Bo łatwo nie będzie ;) a na pewno długo :bash:

 

 

 

 

Witam się po raz drugi, Admete. Za pierwszym razem pytałam o namiary na deski, bo to jest coś czego długo szukałam, a tym razem po prostu musiałam się zalogować, żeby napisać o komodzie - wygląda WSPANIALE, PIĘKNIE, wprowadziła tyle niewymuszonej elegancji i szlachetności w to wnętrze, że napatrzeć się teraz nie mogę na Twój salon. Już czuję, że gdy skończysz jego urządzanie, to efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania wszystkich i będzie to (przynajmniej dla mnie) najpiękniejszy forumowy salon w stylu klasycznym, jeden z tych jakie podziwiam na inspirujących mnie fotkach. Naprawdę, gratuluję Ci gustu i odwagi w realizacji planów wnętrzarskich. Pozdrawiam.

 

Lelia bardzo ale to bardzo Ci dziekuję za te słowa :hug:

Szczególnie teraz gdy mam mały kryzysik, takie słowa dodają energii :)

 

hello:bye:

kochana listwy szare bierz jeślo sie tobie podobaja, mi po stokroć bardziej sie ten ciemniejszy kolor podoba, chociaż w salonie lepiej będą wyglądały jasne, bo na środku podłogi ciemne dechy, potem pas z jasnych płytek do tego szare listwy- oj nie bałdzo to widzę:no:

 

komoda pikny ma kształt i podobają sie mi te zdobienia niczym ramki, ale osobiście nie lubię mebli fornirowanych, pomalowanych na taki jebutny połysk:p

 

 

Vesi wiem o czym piszesz z salonem - ale jak dojdą zasłony to tej listwy zostanie nie wiele - liczę że zginie - na korzyść koloru drzwi i listew na holu i w jadalni :rotfl:

 

 

Witam wszystkich, a przede wszystkim gospodynię tego wątku.

Od przeszło 20 lat mieszkam w Stanach. Od jakiegoś czasu zaglądałam na forum, bo jestem zainteresowana wykończaniem domów/mieszkań. Mąż mój prowadzi firmę malowania wszystkiego co z drewna, z wyłączeniem podłóg, więc przemalowanie czegokolwiek w domu nie jest u mnie problemem. Problemem jest wybór odpowiedniego odcienia. Dla mnie coś jest białe, a mój mąż przynosi kilkaset białych próbnikow i mam wybrać :)

Podczytuję tez jak wzdychacie do tutejszych lamp czy innych sprzetów, a jak się to ma na miejscu to się tego nie docenia.

Zgadzam się z wami, KA jest w kuchni niezbędny.

 

 

 

Hmmmm, troszkę tu czegoś nie rozumiem.... Mialaś próbkę, a zrobili ci zupełnie inny kolor??? Jak to możliwe, przecież to dwa różne kolory , nie do zaakceptowania.

My jak robimy próbkę koloru ( a czasami jest to kilka próbek) i ktoś wybiera, zatwierdza , podpisuje na odwrocie, żeby nie próbowała wmówić, że to nie ten i np. malowany jest mebel to musi być i d e n t y c z n y z tym na próbce. Nie znam się wogóle na tym rynku w Pl, nie mam pojęcia jakie są ceny za pomalowanie, czy są wogóle takie firmy, które nie są stolarnią, a tylko malują??? To co my robimy jest stosunkowo drogie, z regóły to są bardzo bogate rezydencje, więc może to zależy od ceny???

To tyle moich pytań, jak coś chcecie wiedzieć pytajcie.

-----------------------

Zostawię na jakiś czas maila [email protected]

-----------------------

Przesyłam pozdrowienia z zimnego NY.

Cieszę się, że oglądając wasze domy jestem zachwycona, jak pięknie je urzadzacie.

Nie zwracajcie proszę uwagi na mój styl i błędy, staram się jak mogę.

 

Silverspoon Witam serdecznie :welcome:

 

Strasznie mi miło gościć Cię w moim wątku :)

 

Ja z kolorystyką tez ciężko walczę :lol2:

I w pewnych momentach wykończeniowych śmiałam twierdzić że to moje jakieś fatum budowlane .

Teraz chyba po przeprowadzce moja czujność spadła i sama sobie narobiłam problemów :sick:.

 

Stolarz miał próbkę i na moje pytanie jak wyszedł kolor powiedział że bardzo podobnie - nie wiem dlaczego liczyłam że bardzo podobnie to będzie to samo.

No ale nie ma co gdybać tylko musze dzisiaj działać żeby jak najszybciej to załatwić i dać drzwi do malowania.

 

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam jak najczęścięj :)

 

 

======================

 

Podczas pisania posta zaczęła działać tabletka na głowę :rolleyes:

Idę ogarniać siebie i dzieciaki :)

 

:bye:miłego poranka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałam że ze ścianą strajk ;)

ale jak się skończy to polecam ;)

bo wydaje mi się osobiście że ta ściana zamknie pewnien etap i zostaną do dogrania dodatki, zasłony, lampy i wszystko naprawdę zaczyna bardzo dobrze wygladać a że daliście sobie w "palnik" takim tempem budowy i przeprowadzki, to teraz można zwolnić ;)

 

Hej hej,

ja trochę z innej beczki (pierwszy raz na forum) i nie w formie czepiania ;)

Mam pytanie - czy na tej ścianie po prawej stronie jak się stoi przodem do kominka (tam gdzie są drzwi do gabinetu) czy przewidujecie jakąś fakturę czy kolor?

Jeśli była już o tym mowa to przepraszam, ale nasunęło mi się że fajnie wyglądałaby tapeta "przytulna" i dodająca klimatu - obklejone nią również drzwi, w kolorze pasującym do całości. Pomieszczenia zyskałoby na proporcjach a miejsce z kanapami na klimacie. :) Pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]161113[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]161112[/ATTACH]

 

to teraz przy tej pięknej komodzie-bo naprawdę udany zakup, już tylko brakuje tła :), jedna z pań proponowała ramę dla TV i fajna sprawa, ja proponuje kolor który tą ściane przybliży i zrobi to miejsce przytulniejszym :) (kolor np tapeta do zasłon ;))

sc-tv1.jpgsc-tv2.jpg

pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez Eola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga śliczna komoda http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/love/smileys-love-018982.gif i jaka cena :o za takie cudeńko :rolleyes: Na ścianie za nią coś by się jednak przydało więc chyba teraz J musi zacząć kombinować :p

 

Listwy, u mnie na monitorze są beżowe i prawie zlewają się kolorystycznie ze ścianami na hollu :( ale w salonie i jadalni wyglądają nieźle. Jednak drzwi w tym kolorze nie widzę, chyba wszystko zlało by się w jedną beżową masę :(

 

Miłego i bezstresowego dzionka życzę, nie daj się migrenie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, bardzo mi się podoba pomysł eoli na pomalowanie ściany za komodą (która jest przepiękna!). I nawet nie próbuj płacić 200 zł za malowanie listew!!! Normalnie szok. Gość ma próbkę, robi inny kolor i jeszcze dopłacać każe. Co za typ! A jeśli wolisz pierwszy kolor lepiej, to zmieniaj i się nie zastanawiaj (tym bardziej, że wpada w róż, czego u mnie nie widać na monitorze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...