Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję WSZYSTKIM za życzenia :hug:

 

i życzę jeszcze raz ale ZDROWIA ZDROWIA i jeszcze raz ZDROWIA

bo to jednak najważniejsze ........

 

Ja dziś po nie przespanej nocy - niestety nie szampańskiej ani nie imprezowej - a czuwanej przy dziecku :(

Wczoraj zamiast spędzić spokojny wieczór w naszym małym rodzinnym gronie - trafiliśmy ze starszym na pogotowie z atakiem kaszlu alergicznego i wysypką :o

Do tej pory mieliśmy do czynienia tylko z alergią skórną i akurat wczoraj alergia musiała pokazać swoje drugie oblicze :(

Chłopaki wreszcie spokojnie śpią - a ja dziś żeby nie zasnąć posiedzę i poszukam inspiracji ;)

 

I moje postanowienie noworoczne -nie przejmować się głupotami, nie denerwować z byle powodu. Zamiast tego cieszyć się rzeczami prostymi i chłonąć każdą chwilę z życia moich małych chłopaczków bo zanim się obejrzę będą dużymi chłopakami wstydzącymi się dać mamie buziaka czy usiąść na kolanach :)

 

I podzielę się z Wami moją pierwszą drobnostką :)

Wczoraj chyba pierwszy raz od miesiąca pojechałam rano na budowę.

U nas w mieście plucha ciapa jednym słowem paskudnie ;) a na działce bieluśko ,padał śnieg ....Pochodziłam, pooglądałam wyleweczki, pooddychałam świeżym czystym powietrzem...naładowałam baterie :yes: i dobrze bo nie wiedziałam co nas spotka wieczorem :(

 

 

widok z tarasu ;)

 

http://i2.fmix.pl/fmi2051/abe08c2a002a83214efffed1

 

http://i3.fmix.pl/fmi1964/051fef630003369e4effffde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezzzzu, dziwczyno jak to sie stało???:o

Przecież Ty mnie odwiedzasz... znamy sie nie od dziś... a ja nie wiedziałam, że Ty masz własny wątek już od prawie 2 miesięcy:o I to jaki:jawdrop: I to ile stron nacykane w tak krótkim czasie:o Brnę, brnę... ale jednak trochę tego jest, a czytam nie po łebkach tylko z dużym zainteresowaniem:lol: Dopiero na 7 stronie jestem... ale juz mnie zachwyciły Twopje inspiracje - szczególnie kuchni... jedna jest taka:o że nie wiem czy całej koncepcji na lkuchnię po roku nie zmienię:rotfl:

I ja myślałam, że mój pomysł z wyspą w formie stołu na nogach, kontrastującego z resztą zabudowy to jakiś innowacyjny pomysł;) a tu widać, że są tacy co też na to wpadli:lol: i jakie inspiracje mają:o

 

Pięknie się zapowiada. Jestem pod mega wrażeniem!!! No i się teraz nie odczepię - nie licz na to:lol2:

 

 

Nie wiem czy tak wypada od progu... ale powiem jakie sugestie mi się nasunęły odnosnie kuchni... powiem od razu, bo potem zapomnę;)

Najpierw pytanie - Czy za hokerami, w tej wysokiej zabudowie ma być lodówka?

 

I powiedz mi... czy wejście do spiżarni jest od strony holu? Nie kuchni? Jeśli tak, to serdecznie namawiam Cię do zmiany koncepcji... drzwi zmieściły by się z pewnościa na ścianie z tą wysoką zabudową (obok lodówki?:))... a plusy takiego rozwiązania są 2 - i to chyba dosć istotne. Po pierwsze nie będziesz musiała tak latać - niby błachostka, ale potem wkurza;) Ale ważniejszy mankament obecnego rozwiązania wydaje mi się polega na tym, że na dwóch dłuższych scianach przez drzwi masz miejsce jedynie na bardzo wąskie regały... ogromna strata powierzchni. Drzwi z boku dłuższej sciany pozwoliły lepiej wykorzystać tą przestrzeń:yes: Nie było by takiej "kiszki";)

Oczywiscie pewnie istnieją jakieś poważne przesłanki ku temu rozwiązaniu... ale zawsze wolę zgłosić swoje uwagi - a nuż jest to zwykłe przeoczenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Witaj Witaj cieszę się że wreszcie zajrzałaś :lol:

 

 

(może jak bym wiedziała jak zmienić linka w tekst w sygnaturze zajrzałabyś wcześniej? :) - tak przy okazji może ktoś mi z tym pomoże i mnie wreszcie uświadomi jak to się robi ;):oops:?

 

 

ale juz mnie zachwyciły Twopje inspiracje - szczególnie kuchni... jedna jest taka:o że nie wiem czy całej koncepcji na lkuchnię po roku nie zmienię:rotfl:

 

to by dopiero się narobiło!!! :lol2: aż ciekawa jestem które to zdjęcie :)

 

No i się teraz nie odczepię - nie licz na to:lol2:

 

mam taka nadzieję :rolleyes:

 

Magda kuchnia to było pomieszczenie w domu nad którym myślałam NAJDŁUŻEJ.

Wszystko każdy szczegół był przemyślany a i tak chyba nie jestem do końca zadowolona ;)

Głównie rozchodziło się właśnie o spiżarnię i o ściankę oddzielającą spiżarnię od kuchni.

 

 

 

Na tej ścianie łączącej spiżarnię z kuchnią ma być ta wysoka zabudowa patrzą od prawej strony - lodówka potem zamrażarka potem słupek z mikrofalówką i ekspresem. Na końcu zostaje 86 cm - z tej wnęki + 70 cm do zabudowy pod oknem(już poza wnęką) na witrynę - która wizualnie ma być połączona z ciągiem zabudowy - nie wiem czy jasno to napisałam ;

 

http://i1.fmix.pl/fmi1881/2c3a66e80022a4014f014fe0

 

http://i1.fmix.pl/fmi2030/1ae9551e0002243e4f015090

 

wejście do spiżarni jest od holu obok drzwi do wiatrołapu - to z okrągłym okienkiem, na lewo kuchnia

 

http://i1.fmix.pl/fmi675/60f0ce6c0007e0124f015143

 

Regały są wąskie ale myślę że mi wystarczą , po lewej będzie miał ok 35-40 cm głębokości(nie pamiętam teraz ile dokładnie - ale zatwierdzone przeze mnie więc wyszło wystarczająco :))

Spiżarnia ma być na "zapasy" słoiki, przetwory, soki, maki cukry - czyli rzeczy po które sięgnę jak mi się skończą te z których korzystam z kuchni. Wejście jest "tuż za winklem" ;) więc nie tak daleko Madziu :) - dam radę :yes: ;)

 

Układ ten więc nie jest przeoczeniem - a najlepszym moim zdaniem rozwiązaniem - nie mówię że idealnym :no:.

Myślałam o tej ścianie i wejściu do spiżarni aż do bólu głowy - teraz juz musi tak być.

Chciałam tą witrynę - i tylko tam mogła powstać - zobaczymy na wizualizacji jak ją dostanę - czy to dobry pomysł czy nie.

 

Dziękuję za rady i spostrzeżenia i poproszę o więcej :rolleyes::lol: I zaglądaj jka najczęściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete, współczuję przeżyć z synkiem :hug: Mam nadzieję, że sytuacja już opanowana!

 

A stopkę możesz zrobić tak:

1. z tego, co Ci wklejam poniżej usuń spacje w tych miejscach "URL =", " /URL ".

wątek admete[ /URL ]

2. zmień tekst "wątek admete", na coś co Ci odpowiada

3. skopiuj

4. wejdź w edycje profilu i wybierz edycję sygnatury

5. wklej

 

Powinno działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete - pracowite miałaś święta :) dużo przemyśleń, nowych pomysłów.

Co do męskiego pokoju, masz rację, biały bardziej powiększy ten pokój. Ja bym chyba postawiła na biel, czerń, chrom... Zwłaszcza że Twój mąż woli styl nowoczesny. A skórzane kanapy mogą być czarne - nie chcesz?

Jeśli chodzi o drzwi - szprosy świetnie się prezentują, ale takie drzwi podkreślają styl klasyczny. Może by wybrać jakieś prostsze kształty tych szprosów (kompromis między klasyką a nowoczesnością :D)? Chodzi mi nie o takie opływowe, a bardziej kanciaste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Witam :)

O ogrodzie już myślałam - nawet sporo ale o tym co gdzie ma być, jaka architektura ogrodowa jakie rośliny.....o oświetleniu jeszcze nie :no:

W tym roku priorytetem będzie naprawienie ogrodzenia, odwodnienie terenu, nawiezienie ziemi i być może zasianie kawałka trawnika - reszta w przyszłym roku albo i później - zobaczymy na co pozwolą finanse :)

Plany mam duże względem ogrodu - w lato sporo siedziałam na ogrodowisku więc co nie co wiem ale o samych roślinach :yes: więc póki co w temacie oświetlenia nie pomogę.

 

senmon dzięki :hug:

 

narendil niestety prawie nic się nie zmieniło z tym kaszlem u małego - ale już wiem że wziewy i leki w takim stanie pomagają dopiero po około 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia- więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość - ale nie jest to łatwe :(

 

dzięki bardzo za pomoc ze stopką zaraz się za nią wezmę ;)

a przy okazji tego tematu powiedziałabyś mi jak wstawiać inne emotionki niż z forum? bo często brakuje mi minek do nadania zdaniu odpowiedniego wyrazu :)

 

bocian wiesz co czarne kanapy mogły by być - nawet chyba bardziej mojemu J by czarne podpasowały :) - a mnie z kolei podoba się ten jasny brąz - nic zobaczymy jak przyjdzie kolej na kupowanie mebelków ;)

 

Co do drzwi - no o ten kompromis chodzi - a to tutaj najtrudniejsze - i zbiera mi się takich "rzeczy do rozstrzygnięcia"....żebym tylko później to ogarnęła

Masz rację żeby te szprosy uprościc - a może dać ich mniej w poziomie np 4-5 szuk i tyle samo poziomych lini na pozostałych drzwiach? - jest to chyba jakaś myśl :) :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trochę z innej beczki :)

 

Jaki odkurzacz wybrać przy alergiku w domu?

 

Po sobotnich wydarzeniach - opanowało mnie obsesyjne pozbywanie się kurzu ;). Dziś wieczorem wywożę bagażnik zebranych po całym domu tzw. durnostojek zbierających kurz do przyjaciółki na strych :). Zostawiam na wierzchu tylko niezbędne rzeczy. Niestety 2 choinki też zostały rozebrane - były też niezłymi zbieraczmi kurzu ;)

 

Kolejnym posunięciem jest zakup porządnego odkurzacza.

Zapłacę każde pieniądze za odkurzacz - który naprawdę usunie jak najwięcej roztoczy z domu :yes:

 

Wczoraj przeszukując internet znalazłam taki ranking odkurzaczy

 

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,12065/Itemid,50/

 

a potem stronę z odkurzaczami typowo dla alergików firmy THOMAS - czy ktoś ma, miał, zna kogoś kto ma taki odkurzacz i może mi powiedzieć czy to co o nim piszą jest prawdą i w ilu procentach? :)

 

http://robert-thomas.com.pl/problem_alergii.html

 

http://i1.fmix.pl/fmi75/8f785fae001edfc54f01c50c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj ale niemiła sytuacja z maluchem. Współczuje mu alergii a tobie nieprzespanej nocy. Oby jak najmniej takich w nowym roku.

My oboje też jesteśmy alergikami ale głównie od strony pokarmowej czyli wysypki i bóle brzucha :rolleyes: czasem na wiosnę miałam problemy z katarem ale odkąd mieszkamy na południu zupełnie wszystko zniknęło :) nie wiem jak to będzie jak wrócimy :confused: gorzej z miśkiem bo on trochę na kurz.

 

My mieliśmy odkurzacz z filtrem wodnym żeby wszystkie zanieczyszczenia zatrzymywał i nie wydmuchiwał z powrotem. Teraz zakładamy centralny ze zbiornikiem w garażu więc też nic nie powinno fruwać.

No i codziennie mycie podłogi w zagotowanej wodzie bo płynu nie można za dużo używać bo miśka uczula. I niestety jak najmniej kurzołapek a jak już to tylko za szkłem, a ja lubię :( i poduszki i dywaniki. Musze zawsze sprawdzać czy bawełniane, czy można w 60stopniach prać :( żeby raz na tydzień puścić, a wiadomo że teraz większość nie bawełniana więc wybór ograniczony.

 

Z drzwiami pomysł fajny żeby je uprościć. Ja bym dała tylko poziome szprosy, żeby nie było takiej rustykalnej kratki a w pozostałych tylko zaznaczyć podział :yes: i będzie bardziej nowocześnie :D albo tylko pionowy podział :D

My rozważamy dooria addera albo polar352 bez żadnych szybek bo nam się koty po szprosach wspinają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej admete, jeszcze się u Ciebie nie witałam ale chciałam powiedzieć, że mam u siebie w mieszkaniu tą cegłę z allegro, o którą pytałaś. Jest świetna. Kupiłam ją z zamiarem przemalowania na biało ale efekt czerwonej jest rewelacyjny więc jeszcze poczekam. Jedyna wada,że czekałam na nią 4 tygodnie! A i drzwi od K&K ( te pierwsze Ducta ) też mam:) Narazie jedną szt. bo cena powala... ale uwielbiam je. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two dopiero dzisiejsza noc była spokojna - odetchnęłam.

My też do tej pory mieliśmy do czynienia tylko z alergią pokarmową - dlatego byłam przerażona tym duszącym kaszlem.

Ja gorsza alergiczka - chociaż ostatnio coś się u mnie wyciszyło - a męczy maluchy :(

 

Odkurzacz kupię z filtrem wodnym :yes: :)

 

dooria addera i te proste polar - też mi się najbardziej spodobały z ich oferty :yes:

a że ja lubię trochę kombinacji to na drzwiach mimo że prostych widziałabym jakiś ozdobniczek :rolleyes:

Pomału klaruje mi się w głowie obraz tych drzwi - same poziome szprosy :yes: - zobaczymy tylko jaka ilość będzie najlepiej wyglądać przy takich gabarytach drzwi.

Wyślę chyba te drzwi do wyceny do miejsca skąd braliśmy zewnętrzne.

Tylko o ile za zewnętrzne byliśmy gotowi zapłacić sporo - żeby były porządne, bezpieczne i miały wygląd - tak na tych wewnętrznych chcieliśmy trochę zaoszczędzić robiąc je u stolarza -tylko póki co nie mam stolarza który mi je zrobi za rozsądna cenę ;)

 

Magda Witaj :welcome:

 

Cieszę się bardzo że zajrzałaś z taką świetna informacją - nie będę :no: w takim razie już szukać tych cegiełek gdzie indziej :) - zamówimy te z allegro - bo i cena dobra :yes:

Jak tyle się czeka może muszę już zamawiać :lol2:

A pokażesz mi zdjątko Twojej ceglanej ściany? :)

 

Drzwi - mimo jednej sztuki ;) - zazdroszczę - są przepiękne :yes: - jakbym jednak wybrała klasyczne to chyba robiłabym właśnie pod ten wzór.

 

Jeszcze raz Witam i zaglądaj jak najczęściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[to by dopiero się narobiło!!! :lol2: aż ciekawa jestem które to zdjęcie :)

 

 

Kochana - tą kuchnia mi namąciłaś w głowie:

 

http://i3.fmix.pl/fmi1836/f462a2f3002742554f02d5c8/zdjecie.jpg

 

Zakochałam sie w niej... a co najlepsze - mogę uzyskac niemal identyczy układ:lol: Zaraz u siebie podam szczegóły;) Dzięki:hug:

 

 

Odnośnie twojej spiżarni, to tak jak wpomniałam - byłam pewna, że wszystko masz przemyślane w każdą stronę;) Tak czułam, że drzwi na ścianie z wysoką zabudową się zwyczajnie nie zmieszcvzą;)

Ale a propos tej zabudowy, to mam jeszcze jedną obawę... czy nie uważasz, że lodówkaza plecami osób siędzących, do tego tak daleko od kuchenki (za każdym razem będziesz musiała obiec wyspę) to trochę może być nie wgodnie:roll: Za każdym razem będziesz musiała przepraszać "psiapsiółki", żeby wyjąć mleko z lodówki;) Nie lepiej - tak jak dziewczyny radziły - ustawić tą wyspę przodem do okna... u mnie pomiędzy wyspą a ciągiem szafek będzie jedynie 85 cm - specjlanie tak mało:p bo ja akurat uważam, że w kuchni ważniejsza jest ergonomia, a nie optyczna przestrzeń;) I jak mam się z gorącym makaronem odwrócić do do zlewu, to wolę to zrobić na pięcie, niż maszerować kawałek:lol2: Mniej zachlapań, mniej roboty, mniejsze prawdopodobieństwo sparzenia... Myślę, że i u Ciebie 90-100 cm stanowczo by wystarczyło:yes: Ale oczywiście to jedynie moje zdanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...