Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Mam potrzebę na poszukanie nowych inspiracji :rolleyes:

Posprzątane, dzieci nakarmione, jedno śpi, drugie gra z siostrą :rolleyes:, obiad zjemy na kinder party an które się dzisiaj wybieramy............

Dawno nie siedziałam w necie i nie oglądałam tak po prostu zdjęć ;)

 

Jak coś mi wpadnie w oko będe wklejać :rolleyes:

 

Pierwsze znaleziska - stoliczki z krzesełkami :rolleyes:

Myślę teraz nad stolikiem/ławą do salonu, może znajdę coś co mnie zainspiruje bo czuję że na bank będzie robiony na zamówienie :p

 

Piękne krzesła :rolleyes:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2729/54d8b68800164e0450fa816a

 

Całokształt - tapeta, krzesło i świetny stolik :)

 

http://i1.fmix.pl/fmi883/659dc0a0000ae84050fa818c

 

Justynko mam kolejne druciaki :wiggle:

Tutaj kontrast między krzesłami a wykonczeniem pomieszczenia - ścian/drzwi/podłogi straaaaaaaaaaasznie mi sie podoba :)

Można je gdzieś kupić?(nie wiem gdzie by miały stanąć, ale ceny jestem ciekawa :rolleyes:)

 

http://i1.fmix.pl/fmi2651/278cecbd0013bf7a50fa81a9

 

stąd

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sofka jest OK, ale OBICIE... krótko mówiąc jest do d... bo nijak nie pasuje.

Ściana w ciapki, podłoga w kwadraty, a sofka w takie jakieś nie zdecydowane kwiatuszki :p

Daj jej piękne ostro odbijające się obicie i od razu wszystkim oczy słupka staną z :wiggle:zazdrości;)

 

Krzesła na dole – nie pamiętam innych zdjęć, a Twój wątek szaleje i ciężko mi poszukać. Pierwszy odruch teraz, jak wstawiłaś komodę i pokazałaś kawałek kuchni,miałam teraz zmienić obicia, a na jakiego typu, to poszukam w zasobach i wkleję. Coś trzeba moim zdaniem zmienić, żeby powiązać styl i kolorystykę kuchni i jadalni, bo się rozjeżdża.

 

Sofek też poszukam, jako podpowiedzi obiciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus,pytałaś o ceny lamp..........drogie ;).Pojedyncza-299 euro ,potrójna -899 euro ;)

Aga,nie to nie :p,łaski bzy :p:P

 

:rotfl::rotfl:

A poważnie .............to doskonale Cię rozumiem :yes:.My najprawdopodobniej będziemy ściągać sofy z De ,bo tak sobie je wbiłam do głowy ,że nic innego mi się nie podoba :sick::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga,

Aguś czy pamietasz gdzie zamawialas swoje grzejniki?

Szukam czegoś takiego, tylko pojedynczy. Nasza Martusia ma chyba taki.

Może ktoś wie gdzie go szukać?

 

http://enix.pl/grafiki2/libra_art1_d.jpg

 

to Enix

http://enix.pl/grafiki/powiekszenia/libra_l_pojedyncza.jpg

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga sofka mnie się podoba , tylko tak jak Pestka dalabym obicie jednolite i aksamitne( żólto-zielone, amarantowe, szafirowe) super będzie w nowym obiciu.

 

a twoje inspiracje to moj uka=ochany styl paryskich apartamentów:p

 

 

Druciaki raczewj do twojej kuchni nie pasują:p jeżeli chcesz nowoczesne, to weż przezroczyste plastikowe hokerki , takie jk ma Hazelka( żeby nie bardzo mieszały w twojej kuchni:p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiłaś mnie trochę z tą sofą :lol2: :hug:, pierwsza pozytywna opinia :)

 

Krzesła są obite tą sama tkaniną co sofy w salonie

 

Nie patrzymy na stolik :p

 

http://i1.fmix.pl/fmi539/9503640b0027700750e94d0c

 

Tyle opinii co ludzi :wiggle:

 

No, więc sofka nie problem – wybierz gładką tkaninę w takim kolorze, żeby ją odcięło od ścian schodów i podłogi i będzie OK.

 

To co teraz napiszę, to oczywiście moje zupełnie subiektywne zdanie.

Widzę problem z tymi 3-ma wnętrzami – salon, jadalnia i kuchnia. O ile patrząc na jadalnię i salon wszystko wydaje się być dopasowane. To jadalnia + kuchnia już razem całości nie tworzą i to zarówno stylowo, jak i kolorystycznie. Pomysł na uzdrowienie problemu mam właściwie jeden, bo drugi to już duża zmiana w kolorystyce krzeseł.

Wystarczy zmiana obicia na krzesłach i dołożenie w salonie poduch z tego samego materiału. Z tej samej tkaniny mogą być też zasłony. Materiał proponowałabym czarno biały o bardzo wyrazistym wzorze, ponieważ masz w kuchni niezwykle dominujące płytki na ścianie. Czarno białe płytki – czarno biała tkanina.

Myślę, że najlepsza byłaby tkanina w typie tych dwóch pierwszychZolinia-Poduszka-„AZTEC”-8881-12011-1.jpgil_fullxfull.251586547.jpg

Taka kwiecista też jest niezła black and white chairs 024.jpg

Pepitka to samograj, ale jakoś zasłon pepitkowych już sobie nie wyobrażam htooth pillow 3.jpgpepitka.jpg

 

Drugi pomysł wiąże się dodatkowo z ze zmianą koloru krzeseł na białe. Również blat komody zrobiłabym biały. Cała reszta komody w kolorze stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle opinii co ludzi :wiggle:

 

No, więc sofka nie problem – wybierz gładką tkaninę w takim kolorze, żeby ją odcięło od ścian schodów i podłogi i będzie OK.

 

To co teraz napiszę, to oczywiście moje zupełnie subiektywne zdanie.

Widzę problem z tymi 3-ma wnętrzami – salon, jadalnia i kuchnia. O ile patrząc na jadalnię i salon wszystko wydaje się być dopasowane. To jadalnia + kuchnia już razem całości nie tworzą i to zarówno stylowo, jak i kolorystycznie. Pomysł na uzdrowienie problemu mam właściwie jeden, bo drugi to już duża zmiana w kolorystyce krzeseł.

Wystarczy zmiana obicia na krzesłach i dołożenie w salonie poduch z tego samego materiału. Z tej samej tkaniny mogą być też zasłony. Materiał proponowałabym czarno biały o bardzo wyrazistym wzorze, ponieważ masz w kuchni niezwykle dominujące płytki na ścianie. Czarno białe płytki – czarno biała tkanina.

Myślę, że najlepsza byłaby tkanina w typie tych dwóch pierwszych[ATTACH=CONFIG]162766[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162764[/ATTACH]

Taka kwiecista też jest niezła [ATTACH=CONFIG]162762[/ATTACH]

Pepitka to samograj, ale jakoś zasłon pepitkowych już sobie nie wyobrażam [ATTACH=CONFIG]162763[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]162765[/ATTACH]

 

Drugi pomysł wiąże się dodatkowo z ze zmianą koloru krzeseł na białe. Również blat komody zrobiłabym biały. Cała reszta komody w kolorze stołu.

 

Pestko wybacz ale nie zgodze sie z tym co napisalas:no: dla mnie jest to beznadziejny pomysl:sick: Aga ma krzesla miesiac czasu i moim zdaniem to byloby marnowanie kasy, wymiana tapicerki czy malowanie na bialo:o krzesla sa ladne wiec po co pakowac pieniadze w cos co jest dobre jak Aga ma jeszcze duzo innych potrzebnych wydatkow:o

Po drugie Aga dlugo wybierala krzesla i tkanine wiec mysle ze Jej sie podobaja takie jakie sa, a to jest najwazniejsze bo Ona tam mieszka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aguś..

Miałam siedzieć cicho, bo tyle tu doradców, że mnie samą boli głowa, ale tak sobie myślę..

Może warto wprowadzić jakis wyrazisty kolor ? Antracyt ? Wszystko jakos znika przy tych białych ścianach...

Teraz to już po ptakach, ale gdybyś do tego co już masz, dobierała resztę to by to lepiej wyglądało.

Stare i nowe ok ale stare i stylizowane...jakoś mi to tak nie bardzo leży ...przepraszam Cie kochana.

Sofka piękna, ale przy tym kamieniu faktycznie nie bardzo.

Musisz wybrac jakis dominujący styl. Eklektyzm to łączenie, ale zawsze z przewagą czy to starego czy nowego.

Komoda w jadalni..Według mnie pasuje albo całkiem czarna albo oryginalnie brązowa. Kto powiedział, że to nie moga być różne odcienie brązu ? Obracasz się przecież w tej samej palecie barw.

 

To tyle....

Co do stoliko - ławy...

A gdyby tak np. antracytowe zasłony i antracytowy czy czarny stolik. Na kanapach antracytowe i mysio szare poduszki, tudzież pled..

Gdybam..

Może jakas dobra dusza zrobiła by wizualki..

Narendilko ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko wybacz ale nie zgodze sie z tym co napisalas:no: dla mnie jest to beznadziejny pomysl:sick: Aga ma krzesla miesiac czasu i moim zdaniem to byloby marnowanie kasy, wymiana tapicerki czy malowanie na bialo:o krzesla sa ladne wiec po co pakowac pieniadze w cos co jest dobre jak Aga ma jeszcze duzo innych potrzebnych wydatkow:o

Po drugie Aga dlugo wybierala krzesla i tkanine wiec mysle ze Jej sie podobaja takie jakie sa, a to jest najwazniejsze bo Ona tam mieszka....

 

To się nie zgadzaj. Wolno mi wyrazić swoje zdanie i Tobie też. Ale może nie stawaj tak w obronie Admete, poczekajmy co sama powie. Może uzna, że pomysł jest wart zapamiętania na przyszłość, a może postanowi, że jest na tyle dobry, że warto z nowymi krzesłami powalczyć.

 

Admete, miałam tego nie pisać, ale skoro Kasia poruszyła temat, to ja podpisuję się pod zdaniem Siner. Warto, żeby ktoś zrobił wizualizacje Twoich pomysłów. To pomaga uniknąć figli jakie płata nam nasza wyobraźnia. Oczami duszy widzisz coś i pasuje jak ulał do koncepcji. Stawiasz mebel na miejscu i okazuje się, że pozostaje tylko przyzwyczaić się do niego, albo spalić. Pokochać się nie da.

Ja swoje koncepcje domowe wymyślałam robiąc zdjęcia pomieszczeń i wkomponowując w nie wszystkie elementy zanim podjęłam decyzję o zakupie, a i tak zdarzyły się niewypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zgadzaj. Wolno mi wyrazić swoje zdanie i Tobie też. Ale może nie stawaj tak w obronie Admete, poczekajmy co sama powie. Może uzna, że pomysł jest wart zapamiętania na przyszłość, a może postanowi, że jest na tyle dobry, że warto z nowymi krzesłami powalczyć.

 

Ja wyrazilam swoje zdanie na temat tego co napisalas. Jak moge stawac w obronie Agi jak Ona jeszcze nie napisala co mysli o Twoim pomysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samą burzę wpadłam Aguś:lol2:

 

z wizkami to prawda, koniecznie trzeba robić, ja po drugiej wersji jestem i nie jestem przekonana;)

 

Łazienka buźkowa jest super, obym się nie czuła w swojej kuchni jak w łazience:rolleyes:

Bardzo fajny pomysł z okrągłym łożem, będzie z 2 części?

 

A na okna planujesz coś? Jakieś dywaniki? Pytań mam strasznie dużo, zdjęć malucha jednak nie załączyłaś, usycham z tęsknoty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...