Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Czyli idę w dobrym kierunku :wiggle:- i będę miała swoje wymarzone pasy :wiggle: - najwyżej sama pomaluję :p. Podobają mi się pasy na tych krzesłach z AD - planuje podobne do nich - podobne - znaczy takie same tylko o połowę tańsze :lo2:

 

więc byłoby nawiązanie do nich na ścianie :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi1292/6792c2f50000778a4f2173b8

 

i krzesła przy "moim" stole

 

http://i3.fmix.pl/fmi3000/75cc62820010c8d44ed881c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Póki co podał mi takie ceny: za pojedynczą tralkę 20 zł, za całą balustradę z montażem 450 - 500 zł z metra bieżącego takiej balustrady - robi się sporawo patrząc na całe schody :jawdrop:

Admete, 450-500 zł za mb balustrady to dobra cena:lol2: Wiem, co mówię, bo swoją wyceniałam w kilku i ceny dochodziły nawet do 800 zł w Wawie:eek::eek: Najtaniej wychodzi zwykła drewniana;)

 

Ale jeszcze jako ciekawostkę podam że taką konsolkę jaka mi się spodobała pan zrobiłby za 500 zł - wstępna cena bez pomiarów - to dużo czy mało??? (mnie się wydaje że mało - z drugiej strony konsolka jest bardzo prosta)

 

To dobra cena, tzn normalna- nie naciągana. Dużo taniej nie znajdziesz, a tu będziesz miała taką jaką chcesz:wiggle:

 

I mam jeszcze jedną wiadomość nasze okna balkonowe - grzybek i małe wole oczko załadowane do transportu jutro o 7 rano :wiggle: I jutro okaże się czy moja decyzja o małych okienkach balkonowych była słuszna ;)

 

Strasznie jestem ciekawe efektu:popcorn::popcorn:

 

I gwóźdź programu ściana w salonie w pasy :lol2:

 

Moją nową teorią i pomysłem na nią - jest zabudowanie jej gips kartonem tak żeby telewizor był umieszczony w ścianie - i obudować go jakąś prosta ramą jak obraz, albo listwą ozdobną jak na zdjęciu poniżej tylko telewizor wyglądałby jak obraz - nie odstawałby od ściany.

 

Ściana w takie delikatne, subtelne pasy jak najbardziej tak:yes::D, ale jeżeli chcesz znać opinię n/t zabudowanego tv, to...:sick::sick::sick: Nie lubię takich ołtarzyków. Dlaczego udawać, że tv nie ma skoro jest?:confused: A co będzie jak kiedyś będziecie chcieli zmienić wielkość monitora lub wymienić na projektor? będziesz rozwalać gipso-karton?:confused: Ja jestem przeciwna zabudowie. Chciałaś znać moją opinię to proszę i kombinuj dalej:p:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana w takie delikatne, subtelne pasy jak najbardziej tak:yes::D, ale jeżeli chcesz znać opinię n/t zabudowanego tv, to...:sick::sick::sick: Nie lubię takich ołtarzyków. Dlaczego udawać, że tv nie ma skoro jest?:confused: A co będzie jak kiedyś będziecie chcieli zmienić wielkość monitora lub wymienić na projektor? będziesz rozwalać gipso-karton?:confused: Ja jestem przeciwna zabudowie. Chciałaś znać moją opinię to proszę i kombinuj dalej:p:hug:

 

Za opinię dziekuję :hug: daje do myślenia :yes:

Póki co cieszę się z tych pasów jak dziecko http://forum.barcis.pl/images/smilies/yahoo.gif . więc może faktycznie jakoś przełknę ten wiszący telewizor....zobaczymy

 

 

Kolor stołu taki jak na zdjęciu :yes: - bardzo mi się podoba. Pan (wiesz który http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif ) powiedził że wybarwi mi krzesła na taki sam kolor jak stół - tylko nie wiem czy ma taką tapicerkę w pasy - chodzi mi o odcienie - ale to się pewnie jakoś rozwiąże.

 

Cieszę się że coś się pomału klaruje z tym moim salonem :wiggle:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor stołu taki jak na zdjęciu :yes: - bardzo mi się podoba. Pan (wiesz który http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif) powiedził że wybarwi mi krzesła na taki sam kolor jak stół - tylko nie wiem czy ma taką tapicerkę w pasy - chodzi mi o odcienie - ale to się pewnie jakoś rozwiąże.

 

Wiem, wiemhttp://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/happy/smileys-happy-514478.gif piękny kolor wybrałaś- to taka czekolada wpadająca w kasztan:rolleyes:

Ja się właśnie zastanawiam nad swoim- czy pozostać przy ciemnym orzechu właśnie czy łączyć z czymś jaśniejszym?

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę znaleźć tej fotki z telewizorem, za dużo tych inspiracji ;) Ale tam nie wyglądało to jak ołtarzyk i tv ładnie zlewał się z kompozycją.

Telewizor był we wnęce w ścianie a wokół tej wnęki była duża biała rama, na ścianie wokół tv wisiały różnej wielkości ramki ze zdjęciami. Tv wyglądał jak kolejna duża rama ze zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi dlatego ten stół jest idealny :yes:. Ciekawa jestem na co Ty się ostatecznie zdecydujesz ;)

 

Two - ale jak Ci przypadkiem wpadnie w oko to pamiętaj o mnie http://emoty.blox.pl/resource/blush.gif

 

Ten mój telewizor wyglądał by jak tu u Zienia ten obraz - tylko te ramki dobrze trzeba przemyśleć :yes:

 

http://i1.fmix.pl/fmi1761/d8e6964d001a456d4f219026

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Admete :):):)

 

Nie rozumiem :no:

Wyceniałaś taką konsolkę jak na zdjęciu, czy o takim samym kształcie a innym materiale?

 

Bo ta na zdjęciu wygląda na trzy tafle szkła.

 

narendil :) święte słowa :) będąc szczegółowym na 98% jestem przekonana, ze to grube/blok/ plexiglas. w każdym bądź razie na pewno nie ma tam ani pół metalowej nogi :) :) :) ostatnio 'robiliśmy' stanowisko badawcze na politechnikę. zbiornik przelewowy z plexiglas zamknięty w profilu stalowym:

 

http://szarymary.pl/images/87440099842350782116.jpg

 

kiepska jakość zdjęcia/stal jeszcze przed 'wytrawianiem'/ dlatego wklejam przypadkowy stolik znaleziony w necie,

połyskliwe brzegi do złudzenia mogą sugerować 'metal':

 

http://www.homeartgallery.pl/1157-2359-large/designerski-stolik-rtv-z-pleksi-folded.jpg

 

PS a plexiglas /blok/ to nie taka tania sprawa ;) /1m2 gr.30mm to katalogowo ponad tysiąc złotych:bash:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narendil przeoczyłam Twojego posta - tego cytowanego przez dziewcze :oops:. Ja na materiałach się aż tak nie znam - ale wydawało mi się do tej pory że nogi są metalowe - chyba z góry założyłam że takie są - bo takie bym chciłała żeby były ;) - i myślę że facet który mi to na szybkiego wycenił tez te nogi wziął za metalowe :yes:,

a jak pytałaś o szkło pomyślałam o samym blacie :rolleyes:

 

dziewcze Witam :)

 

będąc szczegółowym na 98% jestem przekonana, ze to grube/blok/ plexiglas......zbiornik przelewowy z plexiglas zamknięty w profilu stalowym:

pierwszy raz o czymś takim słyszę :eek::eek::eek: i pan który patrzył na zdjęcie konsoli też pewnie by nie wiedział :lol2:. Ile ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć...:) :rolleyes:

Także dziewcze moje konsolkowe nogi będą metalowe :yes:

 

Z drugiej strony ciekawy ten materiał.....http://forum.barcis.pl/images/smilies/hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS a plexiglas /blok/ to nie taka tania sprawa ;) /1m2 gr.30mm to katalogowo ponad tysiąc złotych:bash:/

 

Serio? Aż tyle?

Kupiłam kilka rzeczy z plexi z lat 60-70.

Nie kosztowały szczególnie mało, ale myślałam, że płacę za urok tamtych lat :p

Aż może powinnam żałować, że stoliki z plexi przemalowałam?

 

narendil przeoczyłam Twojego posta - tego cytowanego przez dziewcze :oops:. Ja na materiałach się aż tak nie znam - ale wydawało mi się do tej pory że nogi są metalowe - chyba z góry założyłam że takie są - bo takie bym chciłała żeby były ;)

 

Nic się nie stało :)

Mi właśnie taka szklana/z plexi konsolka bardzo by się widziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek jeden dzień opuści forum i już nie może się ogarnąć tyle naskrobałyście że ho ho ( a ja czynię przygotowania do roczku)

 

Admete też mam taki plan na zabudowę tv mam na myśli ramę:p . Kiedyś widziałam takie rozwiązanie i bardzo mi się spodobało. Tylko ciekawe ile zaśpiewają za taką ramkę. Ostatnio oprawiałam obraz 60 x50 rama drewniana skroili mnie 300 zł :jawdrop:

 

a co do konsoli ostatnio próbowałam rozgryźć z czego to jest wykonane bo chciałam dać do wyceny. To mnie ubiegłaś . :rolleyes:Fajnie że dziewczyny wytłumaczyły z czego to jest wykonane.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerandil jak tak dłużej myślę o tym materiale - to zaczynam kojarzyć ze znam nazwę - tylko nigdy w pismie jej nie widziałam :lol2: - a dziewcze napisała plexiglas - i jakoś tak kosmicznie mi sie na pierwszy rzut oka skojarzyło - z jakimś nowym materiałem - a tu piszesz lata 50 - stary materiał. Jeszcze ta cena mnie zmyliła - bo myślałam że rzeczy z pleksy są dużo tańsze :o :o

 

Karolek to dobrze że nie jestem osamotniona w moim pomyśle ramkowo - telewizyjnym - bo mój J powiedzaił że znowu wymyślam :lol2:

 

Tajemnica konsoli rozwiązana :yes: - dobrze że dziewczyny na forum takie biegłe w różnych dziedzinach są :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzaj tą konsolkę kochana a ja potem skorzystam ;)

Chodziło mi o namiar na stronę z tymi obłędnymi wnętrzami - wczoraj wiele osób zainspirowała ;).

Co do tv .... dla mnie to niestety tragedia :(. Nienawidzę udawania. I choć jestem ZA łączeniem styli tak ten telewizor i ... romantyczna rama dla mnie są ... kiczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczę,

fajnie, że jesteś od czasu do czasu!!!!!!!!

 

Admete,

konsola ekstra, skromna, a robi wrażenie!

 

Co do tv, to ja chyba mam zdanie takie, jak Mirela - trudno mi się przekonać do oprawiania telewizora w ramy i udawania, że jest czymś innym, niż jest, więc tu nie pomogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete delikatne pasy na ścianie w salonie to baaaardzo dobry pomysł :)

Bardzo mi się podobają :)

 

Na ta konsolke byłam kiedyś napalona, zobaczyłam ja u kogoś w inspiracjach... a potem o niej zapomniałam...

Masz już jej wycene?

Ja też byłam przekonana że nóżki są metalowe ;)

 

Buźka :**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete i Sharlotka, prosilyscie o fotke srebrnych klamek do okien orzech u mnie-znalazlam takie:

 

http://images49.fotosik.pl/1286/1e63645c57d9feedmed.jpg

 

admete, ja uwielbiam praktycznie wszystkie Twoje inspiracje, ale z tym tv w ramce-tez nie jestem zwolenniczka. Rozumiem, natomiast, ze kazdy ma swój gust i to może sie podobac. Kieruj sie najpeirw swoją intuicją a potem naszymi uwagami-bo Tworzysz wnetrza dla siebie i swoich najbliższych i to Ty bedziesz w je oglądac na co dzien:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerandil jak tak dłużej myślę o tym materiale - to zaczynam kojarzyć ze znam nazwę - tylko nigdy w pismie jej nie widziałam :lol2: - a dziewcze napisała plexiglas - i jakoś tak kosmicznie mi sie na pierwszy rzut oka skojarzyło - z jakimś nowym materiałem - a tu piszesz lata 50 - stary materiał. Jeszcze ta cena mnie zmyliła - bo myślałam że rzeczy z pleksy są dużo tańsze :o :o

 

Karolek to dobrze że nie jestem osamotniona w moim pomyśle ramkowo - telewizyjnym - bo mój J powiedzaił że znowu wymyślam :lol2:

 

Tajemnica konsoli rozwiązana :yes: - dobrze że dziewczyny na forum takie biegłe w różnych dziedzinach są :lol:

 

 

 

Ja poszukiwałam tych konsolek jako zrobionych z akrylu i na amerykańskich stronach trochę ich jest :) ta na Twojej fotce na pewno jest z akrylu :D ale jak wolisz takie z metalową ramą to Eichholtza powinny ci się spodobać no i taką będzie dużo łatwiej zrobić na zamówienie ;)

 

:bash: czemu ja wcześniej nie pomyślałam o klamkach do okien :bash: teraz mam wszystkie do wymiany :( ja też kcem srebrne

Edytowane przez TwoOfUs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirelko konsolkę mu zlecę - ale to jeszcze troszkę musimy wszystkie poczekać :rolleyes: - jak ładnie wyjdzie będzie miał masową produkcje :lol2:

Dzięki za opinię o telewizorze :)

 

sharlot Konsola musi być właśnie skromna i prosta bo kamień będzie największą atrakcją na holu ;)

też dziękuję za opinię o telewizorze :)

 

Karola pan wczoraj tak wstępnie powiedział 500 zł - i też jak ja i Ty nogi potraktował jako metalowe ;)

 

Prawda że te pasy śliczne są???:lol:

hazel noooooooooż ta klamka wygląda FANTASTYCZNIE!!!!!! -teraz jestem na 100% przekonana że srebrne klamki MUSZĄ BYĆ

 

i Ty przeciwko mojej ramce telewizyjnej???? ---daje mi to do myślenia............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...