Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Admete,

czy Wasz kominek ma mieć płaszcz wodny? Bo chyba do dgp nie trzeba takiej zabudowy??

 

Dziewczyny mają rację, masz ogromny salon i jadalnię, w ogóle ogromny dom - jeśli zabudujesz ściany obok kominka, powstanie świetna elegancka aranżacja i NIKT się nie domyśli, że miało to wyglądać inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two Magda podoba mi się takie ustawienie :yes: - i faktycznie może wyjść lepiej niż było zaplanowane. Mam nadzieję że z tym kominem da radę te rury poprzestawiać ;) W weekend znajomy ma mi zrobić kolejne wizualizacje - więc będę miała dla niego już gotowe zmiany.

 

Dzięki dziewczyny :hug:. Jeszcze parę godzin temu widziałam tą sytuację jak najgorszy horror - a tu światełko w tunelu jest :wiggle:

A miałam nic na forum nie pisać i wkleić ten kominek dopiero jak by mi się udało coś pozmieniać - i poszłabym spać w fatalnym humorze..........

 

Sharlot kominek tylko portalowy - nic się nie zmieniło :) - żadnego innego nie chcę - dlatego napisałam że jak mi ma stać taki klocek w salonie to ja w ogóle rezygnuję z kominka. Co do jego obudowy - jakby wkład przylegał do ściany to i kominek mógłby być zabudowany do samej góry. Ale takiemu klockowi jaki mi powstał nie pomoże nawet to cofnięcie ściany nad kominkiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharlot nie mamy płaszcza wodnego ani DGP (musiałam sprawdzić co to dokładnie jest :lol2:)

 

- jeśli zabudujesz ściany obok kominka, powstanie świetna elegancka aranżacja i NIKT się nie domyśli, że miało to wyglądać inaczej!

 

 

Naprawdę nie przejmuj sie kochana tą wizualką, myśle ,ze w realu będzie to wyglądało dużo lepiej!

No i przy tak duzej powierzchni jest pole manewru i zabudowy sciany :)

 

Gowa do góry będzie dobrze zobaczysz :hug:

 

 

Już pomału widzę ten nieszczęsny kominek w nowym świetle - podoba mi się wizja tej symetrii :yes:

 

Dzięki dziewczyny :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak --- uzgadniając wszystko na papierze komin miał wchodzić tylko 20 cm wgłąb salonu + wkład - i tak tworzył się mały klocuszek - ale widzieliśmy taki kominek w takim domu jak nasz - i nie było wielkiej tragedii - tylko u nich kominek nie był portalowy ;).

Teraz komin ma 40 cm głębokości plus wkład + obudowa portalowa = ponad 1 metr WIELKIEGO PUDŁA WCHODZĄCEGO DO SALONU:jawdrop:

 

Oooo, 20 cm? :rotfl:

Wiem, wiem, to nie jest śmieszne :hug:

 

Dlatego kominek miał stać obok przewodu żeby nie zabierać zbyt dużo miejsca z salonu.

 

To, moim zdaniem jest bardzo dobre rozwiązanie :)

 

po lewej:o Ja bym dążyła do symetri... dałabym po prawej:yes:

 

I dodatkowa korzyść: symetria :wiggle:

 

admete, ułoży się. Coś się wymyśli!

I pamiętaj, to nie Ty zawiniłaś!

Mogłabyś tak myśleć, gdybyś sama te bloczki wokół komina układała.

Na litość, przecież żadna z nas nie jest budowlańcem. (chyba?)

A od tego są, do jasnej, plany, żeby ich się wykonawcy trzymali!

 

Przytulam z całych sił :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narendil te 20 cm to jakaś nowa 666 http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

oby już nikogo na forum nie dopadły :lol2:

 

Dzięki za dobre słowa :hug: bo juz faktycznie się źliłam na siebie czemu ja dokładnie w tych planach tego komina nie rozpatrzyłam :bash:- a wyjątkowo długo siedziałam nad każdą ścianką w domu - wszystko co było zmienione - a było tego baaaardzo dużo rozrysowałam sama a architekt tylko wprowadził zmiany w projekt. Godzinami siedziałam żeby postawić ściany tak żeby uzyskać najlepsze pomieszczenia dostosowane pod nas - a tu taka GAFA z kominkiem.

Ale dzięki Wam mam już jakieś rozwiązanie - i może nawet lepsze? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki Wam mam już jakieś rozwiązanie - i może nawet lepsze? :lol:

 

Lepsze, lepsze!

Sy-me-trycz-ne!

 

To trzymam kciuki, żeby udało się doprowadzenie boczne zrobić!

Czy to żaden problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i problem się rozwiązuje:hug: Może jedynie szkoda, że przeniosłaś ten oryginalny kominek... ale nie ma tego złego. Jeszcze zamiast półek, możesz ustawić regaliki biblioteczne- też wyglądają ciekawie i ukryją głębokość, choć już znacznie mniejszą:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny . Jeszcze parę godzin temu widziałam tą sytuację jak najgorszy horror - a tu światełko w tunelu jest

A miałam nic na forum nie pisać i wkleić ten kominek dopiero jak by mi się udało coś pozmieniać - i poszłabym spać w fatalnym humorze..........

 

Nie ma za co :hug:

Zrobiliśmy Ci szybką wizualkę i nadal jeszcze wszystko może być jak na pierwszych obrazkach :D

Kominek wystaje to na 50cm plus portal a regały po bokach mają 134cm na 40cm tak że zlewają się z przewodem kominowym i jest symetrycznie :lol:

http://www.infloral.pl/murator/admete.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two brak mi słów :jawdrop: i emotki żeby Ci podziękować

 

 

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

:hug: :hug: :hug: :hug: http://emoty.blox.pl/resource/cray.gif :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 

to płacz ze szczęścia i radośći

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, lepsze!

Sy-me-trycz-ne!

 

i tak właśnie jest -a nie było - bo od początku założyłam że w tym salonie się nie da. A tak będzie symetrycznie, a jak trochę węziej - cóż - salon zrobi się przytulniejszy :).

 

 

hazelku jak widac chyba faktycznie po kłopocie :wiggle: - a wczoraj naprawdę sie załamałam - a takie emocjonalne podejście to mi hormony chyba załatwiają

Ale juz bliżej niz dalej - moje dziecię juz mannę zaczyna jeść jeszcze miesiąc i wkraczamy ze słoiczkami :lol:

 

 

Agawi teraz jak wiem już na czym stoję to będę kombinować. Mam juz jeden pomysł ale inspiracja w gazecie. Two wklejała u siebie taka komódke - chyba do łazienki - a ja myślałam kiedys o takiej ozdobnej zabudowie bibloitecznej - pokaże Wam później bo narazie ciemno za oknami i fotki nie cyknę Ale to na spokojnie się będzie myślało jak juz ten kominek będzie stał.

 

Two widzisz kochana jak mi główka pracuje dzięki Tobie już od 5 rano???

Te 40 cm to nie dużo w sumie - żeby wyrownać salon regałami do tego niesczęsnego komina a:yes:

i jedyne dla mnie wyjście żeby pozbyć się tego gigantycznego klocka :yes:

 

 

Agawi jakbym umiała robić wizualki to bym teraz trzaskała dla całego forum tyle mam energii..........:lol:

 

 

Magdzinska - poszłam spać o 21 :yes: - ciężki dzień od rana wczoraj miałam z gwoździem programu - wiuzalka klocka kominkowego na dobicie -

a tu taka niespodzianka dziś na mnie czekała :):):)

 

 

:jawdrop: bosko ta wersja wygląda

 

 

PRAWDA???????????????????????????

 

Ale to dzięki Wam dziewczyny - ten kominek nie będzie katastrofą w moim domu :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie wiem czy moja radość nie była przedwczesna :sick::sick::sick::sick:

 

Mój J jest na budowie i zadał mi przed chwila pytanie

 

A CO Z PODŁOGÓWKĄ JEŚLI PRZESUNIEMY WKŁAD????

 

Podłogówka leci opaską 40 cm dookoła salonu przy ścianie - jeśłi przesuniemy wkład zachaczy on prawym bokiem o podłogówkę.

Czyli są 2 przeszkody - przestawienie wylotu rury z komina i podłogówka. W poniedziałek się okaże jak porozmawiam z panami od instalacji co da się zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two spisałaś się na medal!!!!!! BRAWO!!!! :) :) :)

 

admete super będzie to wyglądało!!!!

 

Spokojnie podłogówką nie przejmuj się na zapas.... u moich znajomyh kominek najeżdzał na podłogówke i było ok!

Ale nie wiem jak to jest w teori zapytaj na spokojnie specó od CO ;)

Jak by co ja mam genialną ekipę wod-kan-CO , ratuja wiele sytuacji bez wyjścia wiec jak będzie taka potrzeba to moge do niech w poniedziałek zadzwonić ;)

 

Buziaki kochana :****

 

MIŁEGO DNIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...