Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozważań ciąg dalszy...........................

 

Jeśli "inne" rolety tylko w kuchni to może dać coś delikatniejszego, żeby nie było tak mocnym akcentem w tym jednym kuchennym oknie???

 

Zwróciłam wczoraj uwagę na takie tkaniny

 

http://i1.fmix.pl/fmi170/70713c370012b07c513897e9

 

Tu tak ładna tkanina, tylko te pasecki chyba się już za bardzo błyszczą :lol2:

 

http://i3.fmix.pl/fmi1135/7993b6b8001bfdbe51389adb

 

http://i2.fmix.pl/fmi534/0749858e00021d3b51389b1d

 

 

I ciemniejsza wersja

 

http://i3.fmix.pl/fmi1938/422f90cc0003105051389932

 

Pamiętajcie tylko głośno myślę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany jeszcze wczoraj myślałam że wreszcie uda mi się wybrać coś szybko i raz dwa :lol2:

A tu widzę że zanim coś wybiorę czeka mnie żmudny i długi proces :rotfl:

 

Ja wiedziałam że tak będzie :lol2:

 

 

 

czyli jednak zakręciłam http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Kapkę :lol2: W każdym razie, z tego co opisujesz tą realizację Państwa, to jakaś strasznie przekombinowana mi się wydaje...

 

Co do rolet w kuchni mówisz że już nic świecącego :p

 

Mam taki materiał który idealnie pasuje kolorystycznie i się nie świeci - ale ja chyba wolę 2 kolory pasów ;)

 

http://i1.fmix.pl/fmi2821/5ac30205001b7290513891ec

 

Oo, ten mi się dużo bardziej podoba! Ale też wydaje mi się że bez tego beżowego będzie lepiej. Wiesz gdzie takie zwykłe, biało-czarne pasy widziałam? W Ikei :lol2:

Dość gruby, sztywny materiał - jak na Twojej inspiracji- za całe 14 zł/m2 - myślę że byłby w sam raz :yes:

 

 

Sugerujesz też, żeby nie dawać tych samych rolet do kuchni i jadalni http://mp3car.pl/forum/images/smilies/mysli.gif:

 

Teraz ja namieszałam :lol2:

Niezupełnie: proponuję żeby do okna kuchennego dać tylko roletę, bez zasłon (ale chyba nie planowałaś inaczej:wiggle:), natomiast do jadalnianego dać zasłony. Rolety do tego okna już niekoniecznie, ale jeśli chcesz tam mieć i zasłony i rolety, to rolety takie same jak w kuchni, a zasłony takie same jak w salonie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany jeszcze wczoraj myślałam że wreszcie uda mi się wybrać coś szybko i raz dwa :lol2:

 

Naiwna:lol2::lol2::lol2::hug:

 

Dziewczynki dzięki za uznanie:hug: ale ja nie jestem żadnym specem od materiałów:eek: Odpowiem na podstawie własnych obserwacji i doświadczenia:)

Aguś, wszystko co piszą dziewczyny, to prawda. Bawełniane zasłony- szczególnie w jasnych kolorach- wyglądają bardziej jak prześcieradła w oknach niż zasłony- bez urazy dla nikogo. Materiał zawsze musi być mieszanką różnych nici, żeby się nie gniotły i nie zbiegały po praniu. Sama bawełna odpada.

Moim skromnym zdaniem, jeżeli chcesz uzyskać zasłonowy efekt WOW, tkanina nie może być prześwitująca, nie za cienka, lejąca i w ciekawym kolorze. Nie powinna się bardzo gnieść i dobrze układać. Gniecenie łatwo sprawdzisz na próbniku- inne parametry też:)

 

Co do tafty, to musisz pamiętać, że każda tafta musi być podszywana (najlepiej też taftą, żeby nie było niespodzianek po praniu). W przypadku tafty pomnóż materiał x2. Sama tafta bez podszycia jest cienka, prześwituje i jest śledziowata :lol2:

Kolorek, który wybrałaś wstępnie na zasłony jest śliczny, ale sam materiał wydaje mi się sztywny i cienki- czy tak? Trudno ocenić na odległość:bash:

 

Teraz rolety- pasy są fajnym rozwiązaniem- 2 lub 3 kolorowe będą ok. Nie przepadam za takimi leciutkimi materiałami przypominającymi firankę, no ale to Twój wybór. Natomiast na pewno nie łączyłabym już pasów z żadnym innym materiałem. Nawet gładkim. I żadnych kokardek do podpięcia:sick:

Aguś musisz sobie odpowiedzieć na pytanie- czy roleta będzie pełniła funkcję dekoracyjną, czy będziesz ją opuszczać w ciągu dnia lub na noc?

Z tego co pamiętam masz rolety zewnętrzne, tak? Pewnie roleta będzie u Ciebie dekoracją, więc na co dzień będzie podniesiona najwyżej jak się da- widoczne jest wtedy tylko 40 cm od samej góry- więc po co Ci inny materiał? I tak go nie będzie widać. Moim zdaniem im prościej tym lepiej, bo w Twojej kuchni i tak się sporo dzieje.:)

 

Kuchenne pasy ma kilka forumowych koleżanek- Darcy, Beauty, Karolka (moje pewnie już widziałaś)

 

http://www.decoratorium.pl/wp-content/uploads/2011/10/MOJ-DOM-decoratorium.pl-5.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1834/20c689a4dc721733med.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2999/9847cecf0023665d4ff8b6ff/zdjecie.jpg

 

Ale się rozpisałam:eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zapomniałam , że akurat te z salonu , to nie wkleiłam na pierwszą stronę , bo tu nie ma się czym chwalić :rotfl:

Są gdzieś w moim wątku, jak znajdę to podeśle linka, ale szukaj raczej tafty lub satyny, jeśli chcesz mieć efekt z inspiracji :)

 

Niech Pani nie będzie taka skromna :p

Ja przeglądając zdjęcia Twojego domku wpadłam kolejny raz w zachwyt :yes:

 

Aga,

 

Ja tę górę tkanin pokażę swojemu K, który twierdzi, że ja zawsze muszę wybierać z 2-3 rzeczy jakbym od razu nie mogła wskazać właściwej. :eek:

 

Niech wie, jak ma ze mną dobrze. :rolleyes: :lol2:

 

:rotfl:

 

Mój J nawet nie chciał oglądać zdjęć ze spotkania - bo jak powiedziałam że cyknęłam 100 to go głowa rozbolała i kazał mi wybierać samej :lol2:

 

Eurofirany ,tam kupione, tam szyte. Były drogie , nazwy nie pamiętam. Na pewno znajdziesz taką w lepszej cenie, z tego co się orientuje jest spory wybór bo to popularny materiał :)

 

Ok dzięki :hug:

Jak już wiem jakiej tkaniny szukam powinno być ciut łatwiej ;)

 

 

 

Aga,

 

do kuchni to chyba coś gładkiego, bo będzie się tam za dużo działo ;)

 

Będę jeszcze walczyła o paski :lol: tylko z jednym jasnym..........bo ta pokazana prze ze mnie może faktycznie ciut za ciemna :confused:

bo strasznie mnie kręcą a nigdzie ich jeszcze nie mam :rolleyes:

 

Ja wiedziałam że tak będzie :lol2:

 

 

A ja taka naiwna :lol2:

 

Kapkę :lol2: W każdym razie, z tego co opisujesz tą realizację Państwa, to jakaś strasznie przekombinowana mi się wydaje...

 

Dzieki Tobie też dochodzę do takiego wniosku ;)

 

Oo, ten mi się dużo bardziej podoba! Ale też wydaje mi się że bez tego beżowego będzie lepiej. Wiesz gdzie takie zwykłe, biało-czarne pasy widziałam? W Ikei :lol2:

Dość gruby, sztywny materiał - jak na Twojej inspiracji- za całe 14 zł/m2 - myślę że byłby w sam raz :yes:

 

No popatrz jakie by to było świetne rozwiązanie :)

 

Teraz ja namieszałam :lol2:

Niezupełnie: proponuję żeby do okna kuchennego dać tylko roletę, bez zasłon (ale chyba nie planowałaś inaczej:wiggle:), natomiast do jadalnianego dać zasłony. Rolety do tego okna już niekoniecznie, ale jeśli chcesz tam mieć i zasłony i rolety, to rolety takie same jak w kuchni, a zasłony takie same jak w salonie :lol2:

 

Tak właśnie planowałam - tylko pewnie znowu piszac szybko i chąc Wam jak najwięcej pokazać i napisać zjadłam parę myśli i pokrętnie wszystko wytłumaczyłam :(

 

Naiwna:lol2::lol2::lol2::hug:

 

 

:lol:

Jakbym siebie nie znała :lol2:

 

Dziewczynki dzięki za uznanie:hug: ale ja nie jestem żadnym specem od materiałów:eek: Odpowiem na podstawie własnych obserwacji i doświadczenia:)

 

Aguś po Twoich genialnych wyborach i widocznych realizacjach śmiało i ja powiem że jesteś specem :cool:

 

 

 

Aguś, wszystko co piszą dziewczyny, to prawda. Bawełniane zasłony- szczególnie w jasnych kolorach- wyglądają bardziej jak prześcieradła w oknach niż zasłony- bez urazy dla nikogo. Materiał zawsze musi być mieszanką różnych nici, żeby się nie gniotły i nie zbiegały po praniu. Sama bawełna odpada.

 

Ten pokazany prze ze mnie to czysta bawełna - ale sam się zdziwiłam jak mi pni to powiedziała - bo nie wyglądała na nią :o

 

Moim skromnym zdaniem, jeżeli chcesz uzyskać zasłonowy efekt WOW, tkanina nie może być prześwitująca, nie za cienka, lejąca i w ciekawym kolorze. Nie powinna się bardzo gnieść i dobrze układać. Gniecenie łatwo sprawdzisz na próbniku- inne parametry też:)

 

 

Wiesz co ta tkanina była gruba, nie prześwitywała :no: - może mieli złą rozpiskę co do składu :o

 

Co do tafty, to musisz pamiętać, że każda tafta musi być podszywana (najlepiej też taftą, żeby nie było niespodzianek po praniu). W przypadku tafty pomnóż materiał x2. Sama tafta bez podszycia jest cienka, prześwituje i jest śledziowata :lol2:

Kolorek, który wybrałaś wstępnie na zasłony jest śliczny, ale sam materiał wydaje mi się sztywny i cienki- czy tak? Trudno ocenić na odległość:bash:

 

 

j.w

Był trochę sztywny :(, ale faktycznie wyglądałby gorzej niż taka lejąca się tkanina :(

 

Teraz rolety- pasy są fajnym rozwiązaniem- 2 lub 3 kolorowe będą ok. Nie przepadam za takimi leciutkimi materiałami przypominającymi firankę, no ale to Twój wybór. Natomiast na pewno nie łączyłabym już pasów z żadnym innym materiałem. Nawet gładkim. I żadnych kokardek do podpięcia:sick:

 

Łączenie tkanin wybite z głowy :lol2:

 

Kokardki też :rotfl:

 

Jak łączenie materiałów odpada to znika problem cienkich materiałów w kuchni i jadalni :yes: - ale na rolety w salonie chcę cienkie :)

 

Aguś musisz sobie odpowiedzieć na pytanie- czy roleta będzie pełniła funkcję dekoracyjną, czy będziesz ją opuszczać w ciągu dnia lub na noc?

Z tego co pamiętam masz rolety zewnętrzne, tak? Pewnie roleta będzie u Ciebie dekoracją, więc na co dzień będzie podniesiona najwyżej jak się da- widoczne jest wtedy tylko 40 cm od samej góry- więc po co Ci inny materiał? I tak go nie będzie widać. Moim zdaniem im prościej tym lepiej, bo w Twojej kuchni i tak się sporo dzieje.:)

 

 

:yes:

Dlaczego ja zawsze muszę dookoła, krętymi drogami :bash:

 

Kuchenne pasy ma kilka forumowych koleżanek- Darcy, Beauty, Karolka (moje pewnie już widziałaś)

 

http://www.decoratorium.pl/wp-content/uploads/2011/10/MOJ-DOM-decoratorium.pl-5.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1834/20c689a4dc721733med.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2999/9847cecf0023665d4ff8b6ff/zdjecie.jpg

 

 

Aga bardzo dziĘkuję za te zdjęcia :hug:

 

Ale się rozpisałam:eek::eek:

 

I za rozpisanie się też dziekuję :hug:

Nawet nie wiesz jak jestem Wam wdzięczna za wszystkie sugestie, bo wszystko pomału mi się w głowie układa..............wiem pomału czego mam szukać i klaruje mi się obraz tych moich dekoracji okiennych :rolleyes:

 

-------------------------------

 

Umówiłam się z panem ogrodowym na sobotę - powiedziałam że musi przyjechać zobaczyć nasza powódź :sick:

Spytał jak to wygląda - ja tylko powiedziałam że idąc do warzywnika praktycznie połowa płytek rusza mi się pod nogami :o

 

I po tym stwierdzeniu pan powiedział że trzeba jednak zakładać odwodnienie :o :mad:

 

Powiedziałam jeszcze że zamawiamy plac zabaw i chcę żeby mi pan pokazał gdzie na naszej działce mam go postawić tak żeby się nie zapadł w grzęzawisko ;)

Miejsce które pan proponował w zeszłym roku bez odwodnienia wyschnie może w sierpniu po fali upałów :lol2:

 

No nic trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż panowie naprawią co popsuli ;)

 

 

Dzwonił pan od kuchni że znalazł kowala który zrobi okap - miała być kombinacja płyt mdf i blachy - ale tak będzie bezpieczniej, bo lakier z mdf-u mógłby pekać.............cena mnie trochę dobiła.

 

Nie wiem ile p. K chce sobie na samym okapie zarobić - bo wiadomo że jest trochę w plecy przez błędy które u mnie zrobił :sick:

 

Z drugiej strony okap jest spory będzie długi na 125 cm - kuchenka ma 110 cm.

 

Spróbuję jutro podzwonić - może znajdę kogoś kto mógłby mi podać orientacyjną cenę za taką robotę.

 

Dla przypomnienia

 

http://i3.fmix.pl/fmi961/4ef745d7001217644f37a2d5

 

Może ma ktoś w rodzinie kowala???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, kowala nie mam ale czy to nie za duże ryzyko ? Nie wiesz co wyjdzie...Może jednak kupić gotowca,,,na raty :( Miałam do czynienia z kowalem i to takim z wyczuciem i kumacją. Niby to co chciałam ale jednak nie do końca.

Na tej inspiracji widać, że to nie taka zwykla stal. Od tego okapu aż bije wysoka jakość materiałów, klasa i ...cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś nie ma za co:hug: Mam nadzieję, ze pomogłam ociupinkę:) Jeszcze w sprawie rolet, to przypomniało mi się, ze materiał nie musi być ani sztywny, ani gruby- i tak jest na sztywnikach i to wystarcza. Pomyśl tylko czy potrzebujesz blackout czy nie;)

 

Trzymam kciuki za pana ogrodowego- trzeba z tym wszystkim zrobić porządek, bo kto to słyszał, żeby płytki się ruszały:eek::eek:

Też mi się wydaje, ze takiej sytuacji odwodnienie jest konieczne:yes:

 

W sprawie okapu- Aga, a po co Ci kowal? Ja bym bardziej obstawiała dobrego blacharza, ale też uważam, że to wszystko wyjdzie dość drogo i nie wiadomo jaki będzie efekt. Postaraj się zrobić jeszcze gdzieś orientacyjna wycenę, bo może faktycznie pan K. chce sobie nabić kasę Twoim kosztem:bash: Albo spróbuj zamówić sama blachę pod wymiar, a stolarz niech zrobi sam korpus. Musisz próbować.

 

Kolorowych snów:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja sie zgubilam w tych Twoich materialach i planach wiec nie pomoge :hug: jedyne co moge napisac to bardzo podobaja mi sie zaslony Agi (Agawi) i MarJelki :wiggle: jak dla mnie rewelacja!!!

 

Kasiu ja też padłam jak zobaczyłam sypialnie dziewczyn a potem salon Agi - także powinnam iść tym tropem :lol:

 

Aga, kowala nie mam ale czy to nie za duże ryzyko ? Nie wiesz co wyjdzie...Może jednak kupić gotowca,,,na raty :( Miałam do czynienia z kowalem i to takim z wyczuciem i kumacją. Niby to co chciałam ale jednak nie do końca.

Na tej inspiracji widać, że to nie taka zwykla stal. Od tego okapu aż bije wysoka jakość materiałów, klasa i ...cena :)

 

Aniu gotowca nie kupię - nawet nie wiem gdzie? :o

Mam już okap teraz muszę go obudować - mój stolarz mimo błędów wie co robi - tzn wie czego klient oczekuje i jak psuje to później naprawia :lol2:

 

Także wie jak obudowa ma wyglądać - i takie coś za te pieniądze mam mieć zamontowane ;) - mam nadzieję

 

Teraz tylko pytanie ile to kosztuje bo bym z chęcią trochę urwała :rolleyes:

 

Aga nie zazdroszczę tych wyborów materialowych :rolleyes: Ale wiem, że dasz radę:yes::yes:

W kuchni pasy-to super pomysł:yes::yes: Tyle wiem:) bo reszty materiałów jest całe mnóstwo, więc ciężko doradzić nie będąc na miejscu;);)

:hug::hug:

 

Ciężkie te wybory ;)

Najgorsze jest to że teraz muszę zacząć jeździć za materiałem - dzisiaj podjadę jeszcze do jednego dużego sklepu.

 

Ja dostałam oczopląsu i wiem, że nic nie wiem .:rolleyes:..

zasłony, rolety, cienkie, grube, pasiaste, z paseczkiem, co, gdzie i jak :eek: nie nadążam :rolleyes:

powodzenia życzę :D

 

Dzięki :lol2: :hug:

 

Aguś nie ma za co:hug: Mam nadzieję, ze pomogłam ociupinkę:) Jeszcze w sprawie rolet, to przypomniało mi się, ze materiał nie musi być ani sztywny, ani gruby- i tak jest na sztywnikach i to wystarcza. Pomyśl tylko czy potrzebujesz blackout czy nie;)

 

 

Nie potrzebuję zaciemnienia :no: a rolety na bank będą podciągnięte :yes:

 

Trzymam kciuki za pana ogrodowego- trzeba z tym wszystkim zrobić porządek, bo kto to słyszał, żeby płytki się ruszały:eek::eek:

Też mi się wydaje, ze takiej sytuacji odwodnienie jest konieczne:yes:

 

 

:( :yes:

 

W sprawie okapu- Aga, a po co Ci kowal? Ja bym bardziej obstawiała dobrego blacharza, ale też uważam, że to wszystko wyjdzie dość drogo i nie wiadomo jaki będzie efekt. Postaraj się zrobić jeszcze gdzieś orientacyjna wycenę, bo może faktycznie pan K. chce sobie nabić kasę Twoim kosztem:bash: Albo spróbuj zamówić sama blachę pod wymiar, a stolarz niech zrobi sam korpus. Musisz próbować.

 

 

Aga ja chyba źle napisałam, to nie kowal tylko blacharz - albo pan go nazwał kowalem - już sama nie wiem :lol2:

 

Sama nic nie zamówię :no: bo kto mi to pomierzy?

p K dopilnuje montażu i porządnie to wszystko zamontuje - jak nie zabierze z powrotem :rotfl:

 

Chodzi mi tylko o sam materiał - czy to tyle będzie kosztować???? - pan rzucił cenę 2,5 tyś

 

Kolorowych snów:hug:

 

Co do nocy uwaga uwaga mój syneczek przespał dzisiaj pierwszy raz całą noc :wave::wave::wave::wave:

Obudził się dopiero o 5, wypił mleko, trochę mnie wołał ale jeszcze usnął.

Ja poleżałam sobie jeszcze do 6, wstałam piję kawkę a on jeszcze śpi :jawdrop:

 

Czyżby wyczuł dzień kobiet :lol2:

 

 

 

Udanego dnia dziewczynki

 

 

http://gify.magazynek.org/pictures/Ro%C5%9Bliny/Kwiaty/R%C3%B3%C5%BCe/067.gif

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko po cichutku powiem, że u nas Igor w tatusia się wdał i jak razem wstają, to czasem mają problem żeby na 9 wyrobić się do przedszkola :bash:

Teraz jeszcze nie narzekam, ale co to będzie jak trzeba go będzie na 8 do szkoły wyprawić? :bash:

Może Wam będzie łatwiej ze swoimi dzieciakami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ,nie sa to łatwe wybory z tymi materiałami...jeszcze nie zdążyłam zapomnieć jak się miotałam:)Ja do salonu kupiłam tani materiał w necie (Bodajże 33złza m0 i i tak wyszło bardzo drogo..nie wyobrażam sobie materiału za 160zł ...wyjdzie suma kosmiczna ,przecież tez masz sporo okien?

Do kuchni roletę widziałabym u ciebie białą z czarną lamówką :)gdzięs u kogoś w inspiracjach taką widziałam:yes: nie wiem ,czy czasem nie u Magdy Zet?ale przebrnąc u niej przez te strony to nie lada wyczyn.:)

Igi stanął na wysokości zadania w Dniu Kobiet! Mały mężczyzna:)oby tylko już tak zostało....

Wszytskiego naj w naszym Dniu!!!

Edytowane przez Beauty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...