Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Witam serdecznie, zajrzałam i już chyba tu zostanę :-)

Piękne inspiracje. Ja już mieszkam od września, ale jeszcze wciąż się urządzamy - meblujemy. Ławeczka do wiatrołapu cudna - ściągnę pomysł, jak można?

A co do okna popieram Venus_m. Ja mam na poddaszu balkonowe w trójkącie i do dziś nie wiem jak tam zawiesić firankę -jest na razie bez. Zamurowane boczki wyglądają równie dobrze, a nie będzie takiego problemu z dekoracją.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ ty masz przestrzenie!!!! Co do klamki to nawet nie zawracaj sobie nią głowy...tak ma być i już:) Potem tego nawet nie zauważysz.

Co do okna ...to lepiej zamurować te okna, bo jak pisze Małosia, nie będzie potem problemu z dekoracją . A wyglądają dobrze w obu wersjach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówka yokasta leia właśnie z salonu cieszymy się z mężem najbardziej

Po tyluletnim gnieceniu się w 38 m2—teraz z dwójką dzieci, potykając się o tony zabawek, matę edukacyjną, mając w saluuuunie wózek, stolik z Ikei i huśtawkę dla najmłodszego baaaaardzo się cieszymy z tej przestrzeni :wave:. Trzeba było ją jednak stworzyć.

Bryła domu jak dla mnie jest świetna ale oryginalny podział pomieszczeń był jakąś pomyłką:

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/seweryna/rzuty.html

 

hol miał prawie 20 m2 , tak samo pomieszczenie gospodarcze 20 m2 i dziwną spiżarnię w której by się zmieściła tylko półka o szerokości jednego słoika

—poprzesuwaliśmy ścianki i mamy dużą łazienkę przy sypialni i omawiamy wielki salon połączony z jadalnią i kuchnią.

 

To samo z poddaszem,duże skosy małe pomieszczenia—dlatego podnieśliśmy strop i ściankę kolankową i pomieszczenia u góry bardzo na tym zyskały!!! Stworzył się też pokój dla mełża nad garażem—na kable , dyski ,konsole, głośniki ,komputer wielki telewizor……itd.

 

 

 

yokasta okna salonu sypialni pokojów chłopaków u góry wychodzą na południe—więc w nich najwięcej będzie słońca.

Trochę kiepsko będzie w zimę bo ściana lasu bardzo szybko robi cień na połowie działki

Za to w lato mamy słoneczko od samego rana przez cały dzień

 

Leia wiesz co przeglądam i nie mam cholercia aktualnego zdjęcia frontu ze zrobionym już dachem i z otworem balkonowym. Ale mam rysunek techniczny okna i moim zdaniem te małe szybki są za małe do tych wielkich balkonowych okien

 

 

http://i2.fmix.pl/fmi100/4f23f36c000007844ece3387

 

 

 

18,76 to wielkość jadalni wraz z kuchnią ?

patrząc jeszcze na wielkość garażu, który do najmniejszych nie należy ale wydaje mi się, że może być na dwa samochody ciut niewygodny...u mnie jest 37 metrów i samochody będą na styk :) no chyba, że jakieś dwa mniejsze :)

 

jadalnia ma 20 m2 a kuchnia 18

 

trochę mnie zmartwiłaś tym garażem :eek: bo my mamy 36 m2 a samochody małe nie są--mąż mówił że się zmieszczą

 

 

A okna? Nie jest źle. Klamka nisko? Przyzwyczaicie się :)

Przy takiej ilości przeszkleń i widokach na ogród, kto będzie patrzył na klamkę?

 

 

przy takiej aranżacji domu i dodtakach jakie planujesz nikt ale to nikt włącznie z Wami domownikami nie będzie zwracał uwagi na klamki

a najlepszym - sprawdzonym tekstem dla zgryźliwych odwiedzającyhc jest tekst: tak właśnie chcieliśmy ;)

 

dzięki Wam już mi przestają przeszkadzać a jeszcze ich nie widziałam nażywo :hug:

 

piekny, przeszklony salon

już nie mogę się doczekać urządzonego :)

 

dziękuję dziękuję :) ostatnio mówię mężowi że jak tylko będzie podłoga kuchnia i 1 łazienka ja się tam przeprowadzam, bardziej niż małego metrażu nie mogę już znieść moich sąsiadów

 

Venus-m,Małosia*1, anbama, Magdzinska witam Was gorąco!!! :welcome:

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

 

Piękne inspiracje, właśnie w stylu tych hamerykańskich apartamentowców :yes: Twoja kuchnia od razu skojarzyła mi się z kuchnią Gaby z Gotowych na Wszystko (drinki też, jeszcze dorzuć pokera z koleżankami) :D

 

P.S. Z trójkątów bym zrezygnowała, przy elewacji oba rozwiązania wyglądają dobrze...a od środka...hmn no cóż myślę, że możesz mieć problem z dekoracją okna.

 

Desperatki uwielbiam :) i mam takież psiapsiólki

I może w końcu ułożę z nimi puzzle które kupiłam z 4 lata temu--i się okazało że nie mam gdzie ich ułożyć bo 1000 kawałków nie dam rady w jeden wieczór poskładać.:rotfl:

 

O okienka jeszcze powalczę...jutro się okaże jak panowie od okien przyjadą na budowę--bo trzeba się decydować i zamawiać bo nie może taka dziura na zimę zostać i czekać aż ja się zdecyduję...:lol2:

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do garażu to........ no cóż architekcie zakładają że 36/38 metrów na wystarczy - tak zazwyczaj projektują (mieszkania są tej wielkości ;)) ale w praktyce ten metraż jest do dooooooooooooopy :( ja mam garaż prawie 40 metrów i komfortowo nie jest :(

dwa duże auta to jednak ciasno jest i trzeba zwracać uwagę aby sąsiedniemu autu nie zrobić krzywdy otwierając dzrwi - ja bardzo pilnuję wychodzące dzieci żeby nie odtłukły drugiego auta przy wsiadaniu/wysiadaniu ;)

 

zależy jeszcze jaką masz szerokość ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamurowane boczki wyglądają równie dobrze, a nie będzie takiego problemu z dekoracją.

Powodzenia

 

Co do okna ...to lepiej zamurować te okna, bo jak pisze Małosia, nie będzie potem problemu z dekoracją . A wyglądają dobrze w obu wersjach:)

 

 

P.S. Z trójkątów bym zrezygnowała, przy elewacji oba rozwiązania wyglądają dobrze...a od środka...hmn no cóż myślę, że możesz mieć problem z dekoracją okna.

 

a wiecie że o dekoracji okien jeszcze nie myślałam.......może faktycznie być dużym problemem:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wracam do łazienki przy naszej sypialni

Panowie od instalacji weszli dzisiaj i muszę wiedzieć co i jak z deszczownicą i prysznicem. Wymyśliłam sobie wspomnianą deszczownicę po prawej stronie, po lewej małą wymurowaną ławeczkę i gdzieś obok niej na ścianie prysznic i dysze do masażyków

 

http://i2.fmix.pl/fmi1798/8be637c400165b854ece5d7a

 

Prysznic długi jest na 2 metry drzwi całe przeszklone będą ( do zrobienia na później później :) bo pewnie na zamówienie trzeba będzie robić ).

Szyba od prysznica będzie się zaczynać od razu za drzwiami do sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Leia wiesz co przeglądam i nie mam cholercia aktualnego zdjęcia frontu ze zrobionym już dachem i z otworem balkonowym. Ale mam rysunek techniczny okna i moim zdaniem te małe szybki są za małe do tych wielkich balkonowych okien

 

 

http://i2.fmix.pl/fmi100/4f23f36c000007844ece3387

 

trochę mnie zmartwiłaś tym garażem :eek: bo my mamy 36 m2 a samochody małe nie są--mąż mówił że się zmieszczą

 

 

wiesz, jak tak patrzę na rysunek to te okienka rzeczywiście są maleńkie, nie zachowują proporcji...hmmm, fajnie byłoby je mieć, ponieważ z zewnątrz korzystniej to wygląda przy tak wyprofilowanym dachu ( na tym drugim zdjęciu, które pokazałaś- bez tych bocznych okienek może i źle by to nie wyglądało, gdyby nie ta żółtawa elewacja, która bardzo przyciąga wzrok w te miejsca...) W środku to nie będzie aż tak przeszkadzało, może wręcz będzie łatwiej udekorować okno? chociaż łuk i tak będzie, no ale karnisz możesz powiesić prosto nad łukiem a tylko po bokach zasłony ...kurcze, tylko tak znowu się przyglądam i chyba tam nie będziesz miała miejsca na karnisz, co??? Ja nigdy od środka takiego okna nie widziałam...więc nie będzie to miało znaczenia dla późniejszej dekoracji...też będę miała jedno okno łukowe ale nie będę go niczym zasłaniała. Jednym słowem ciężki orzech do zgryzienia... A czy te boczne okienka mocno podwyższą cenę okna ?????

 

Powiem tak, co ja bym zrobiła...jeżeli nie ma miejsca na prosty karnisz ( łukowe mi się nie podobają :no:) to zdecydowałabym się na te okienka, ponieważ mi osobiście bardziej podoba się efekt z zewnątrz. A okna możesz ozdobić wówczas roletami :yes::D

 

Co do garażu to nie chciałam Cię zmartwić :no::no::no: napisałam to co zauważyłam u siebie ;)

 

No ale jak się już przeprowadzicie na taki metraż to...fiu, fiu radości nie będzie końca :rotfl: tylko to sprzątanie :(

Admete a planujecie rekuperację ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się rozwiązanie z zakamuflowanymi dyszami i pstryczkami ( podtynkowe się zwą chyba ) – czy ktoś rozwiązał to tak w swoim domu?

 

http://i2.fmix.pl/fmi1543/653813c000167b654ece5fe4

 

I pytanie o deszczownicę-- jaką firmę polecacie? Kompletnie się nie orientuję w temacie :(

 

też mi się podoba takie rozwiązanie...dużo ludzi teraz tak montuje :yes: jak coś znajdę to podeślę link :yes:

 

z deszczownicą nie pomogę :no: bo nie jestem w temacie jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admate już uwielbiam Twój wątek :)

Zaglądam z przyjemnością, okno gdyby miało większe te trójkąciki powinno takie zostać bezapelacyjnie, ale teraz kiedy trójkątne okienka są takie małe, chyba równie dobrym rozwiazaniem zostawienie ich jak i zamurowanie.... no ładnie, czyli nie pomogłąm ;)

Kabine prysznicowa beziesz miala suuuper :) Uwielbiam takie duże, pomysł z dyszami jest bardzo dobry, ja też będe miałą deszczownicę, jeszcze nie wybrałam ale w grudniu będę kupować więc może wtedy coś podpowiem....

 

Kiedy planujecie przeprowadzkę ???

 

Pozdrawiam

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się podoba takie rozwiązanie...dużo ludzi teraz tak montuje :yes: jak coś znajdę to podeślę link :yes:

 

 

z góry dziękuję:)

 

Leia co do ceny okien o dziwo wychodzi nie najgorzej 300 zł za sztukę. Ale widzę że coraz więcej mówi za tym żeby z nich zrezygnować.

Powiedz mi jeszcze jak szeroką masz bramę wjazdową do garażu?.

 

 

 

Rekuperacja będzie :yes:

 

 

 

 

Zachwyca mnie karpiówka, ogromne okna, otoczenie domu, Twoje plany.....

 

dziękuję :hug:

 

admate

Zaglądam z przyjemnością, okno gdyby miało większe te trójkąciki powinno takie zostać bezapelacyjnie, ale teraz kiedy trójkątne okienka są takie małe, chyba równie dobrym rozwiazaniem zostawienie ich jak i zamurowanie.... no ładnie, czyli nie pomogłąm ;)

Kabine prysznicowa beziesz miala suuuper :) Uwielbiam takie duże, pomysł z dyszami jest bardzo dobry, ja też będe miałą deszczownicę, jeszcze nie wybrałam ale w grudniu będę kupować więc może wtedy coś podpowiem....

 

Kiedy planujecie przeprowadzkę ???

 

Pozdrawiam

Karolina

 

Czy okienka zostaną --decyzja padnie dziś. Jadę zaraz na budowę :rotfl: po tygodniu siedzenia jak na szpilkach nie mogąc tam jechać i przyjrzę się temu otworowi okiennemu być może ostatni raz w tej postaci :(.

W temacie deszczownic każda opinia mile widziana--bo w sklepie pan sprzedawca zachwycał się deszczownicą za kilka tys :bash: -- więc raczej nam nie pomógł

Przeprowadzkę planujemy na koniec przyszłego roku :)

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete pewnie, jedź , zobacz jak to wygląda "na żywo" wtedy moze sprawa sie rozjaśni ;) W końcu to Tobie (Wam) ma sie podobać :)

 

Deszczownice w takich cenach to nie moje progi cenowe;)

U nas napewno będzie dużo tańsza :)

 

Domek będziecie mieli piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie pan sprzedawca zachwycał się deszczownicą za kilka tys :bash: -- więc raczej nam nie pomógł

 

A pytaliście, czy nie zasponsoruje :rotfl: Skoro tak się zachwycał?

 

Nie pomogę, bo ja jednak wolę natynkowe rozwiązania.

A te masaże i inne wynalazki mi wydają się zbędne. :lol2:

Miałam w domu rodzinnym i skorzystałam raz w ciągu 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...