Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aguś, potwierdzam to co piszą dziewczyny o kwiatach z OBI. W ubiegłym roku zaszalałam i niestety wszystko co sama kupiłam poszło do śmietnika. Niektóre zimy nawet nie zobaczyły. Ogrodnicy powiedzieli, że to wina sztucznego nawożenia w Holandii i mieli racje. Kupiłam piękne okazy (nawet takie po 100 zł za kwiatka) i nic nie przeżyło a cieszyły oko może z miesiąc lub dwa. Potem padły, mimo podlewania i dbania. :( Co ciekawe w tym samym czasie z tego co kupili ogrodnicy w szkółkach (wcale nie drożej z posadzeniem niż moje z OBI) nie zmarnowało się nic i zimę spokojnie wszystkie przetrwały. W tym roku nawet balkonowe zamierzam kupić w porządnej szkółce z posadzeniem. Szkoda mi kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aguś,

 

widzę, ze u Ciebie już ogrodowo się zrobiło:lol2:

Ja kupowałam 2 lata temu kilka roślin w OBi- bukszpany, cisy, jakieś krzewy, hortensje- wszytko mi się przyjęło bez żadnego problemu. Za to żywopłot z tui kupionych wprost ze szkółki po zimie był gdzieniegdzie przemarznięty:( Nie ma reguły- dziewczyny nie straszcie niepotrzebnie.

Prawda jest taka, ze bardziej wrażliwe gatunki trzeba ogacać na zimę i najlepiej wszystko sadzić wiosną, żeby do jesieni zdążyły się ukorzenić.

Ale masz super rabatkę z cebulowymi- tylko patrzeć, a nie będziesz wstanie zliczyć tych kwiatuchów:lol2:

Super donice wygrzebałaś- też się rozglądam:D

 

Miłego poranka:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki odpowiem ale bardzo szybciutko - kawa jeszcze nie działa, a ja ledwo widzę na oczy chyba zaczyna się wyżynać ostatnia 3 u Igiego - a mieliśmy nadzieję że wyjdzie sobie bezboleśnie ;)

 

Wczoraj całe popołudnie spędziliśmy w ogrodzie :wiggle:

Kupiłam 9 malin, wyplewiłyśmy z mamą rosnącą na ich miejsce trawę :mad: i wsadziłysmy.

Okazało się że zmieści mi sie jeszcze z 17 krzaczków :o:o:o

Jest miejsce to trzeba dokupić :yes:

 

Wsadziłam wierzbę i różanecznika z Obi - zobaczymy, miejmy nadzieję że nic im nie będzie,

Różanecznik jest w osłoniętym miejscu, więc może będzie mu tam dobrze????

 

Wczoraj zaczęłam myśleć o donicach przy wejściu - tych wymurowanych i je jako pierwsze obsadzę - tylko muszę je sobie zaplanować - szukam roślinek które mogą żyć praktycznie w cieniu ;)

 

Dziś ogrodowy cd, musze też nadrobić robotę w domu :bash:.

Piszę szybciutko i lecę.....................................

 

 

 

 

Aga nie załamuj się na zapas - może bedziesz miała szczęście :) albo co się da wsadź w donice na taras i na zimę schowasz :)

 

super wyszperałas donice - ja na razie nabyłam jedną sztukę, ale to inna liga - bo zwyczajnie w Jysku ;) U nas tez dziś słoneczko, więc będzie przesadzanie :)

 

Kasiu na szczęście to tylko 7 roślinek, już w gruncie więc trzeba mieć nadzieję ;)

 

Aguś pewnie się przyjmą, problem moze być z mrozami. Na szczęscie nie kupiłaś ich dużo więc w razie czego strat wielkich nie będzie...

U nas też słoneczko, dopijam kawkę i biorę się za koszenie:D

 

I jak przebiegały prace? :wiggle:

Jak ta Twoja trawka - bo wyglądał podobnie do mojej :sick:.

Zajrzę później :hug:

 

Sto lat Agus!!:hug:

 

Fajnie te donice i pasowaly by u Ciebie:yes:

 

Korzystaj z ladnej pogody i pokazuj nam fotki jak zmienia sie ogrod:popcorn:

 

Kiedy bedzie gotowy plac dla dzieciaczkow?

 

 

P.s Zajrzyj do mnie:yes:

 

Emilko dzięki za życzonka :hug:

Fotki będę robić :yes: - muszę uwieczniać moje pierwsze sadzenia w zyciu :rotfl:

 

Plac zabaw wstępnie na 12 maja :)

 

 

100 lat Aga

 

Kwiatuszki w ogrodku są:yes: pieknie:yes:

 

Monia dzięki kochana :hug:

 

Agus kwiaty sliczne :yes: i doniczki tez mi sie podobaja :yes: szczegolnie pierwsza i trzecia:D

Z placem zabaw wyrobisz sie na 1 czerwca?

 

Powinniśmy się wyrobić :yes: :wiggle:

 

 

Aguś, potwierdzam to co piszą dziewczyny o kwiatach z OBI. W ubiegłym roku zaszalałam i niestety wszystko co sama kupiłam poszło do śmietnika. Niektóre zimy nawet nie zobaczyły. Ogrodnicy powiedzieli, że to wina sztucznego nawożenia w Holandii i mieli racje. Kupiłam piękne okazy (nawet takie po 100 zł za kwiatka) i nic nie przeżyło a cieszyły oko może z miesiąc lub dwa. Potem padły, mimo podlewania i dbania. :( Co ciekawe w tym samym czasie z tego co kupili ogrodnicy w szkółkach (wcale nie drożej z posadzeniem niż moje z OBI) nie zmarnowało się nic i zimę spokojnie wszystkie przetrwały. W tym roku nawet balkonowe zamierzam kupić w porządnej szkółce z posadzeniem. Szkoda mi kasy.

 

O rany Magda współczuję :hug:.

Ja jeszcze nic nie straciłam, ale chyba będę takie sytuacje przeżywać jak nie wiem co :(

Ale będe już przezorna i będę kupowała w szkółkach :yes:

Mam jedną fajną, ale tam mogę jechać po większą ilość roślin - a na to póki co nie ma kaski :(

 

Dzięki Aga za miłe słowa- pocieszam się, że sprzątanie kiedyś się skończy i w przyszłym sezonie będę się wyżywać ogrodniczo :D:D

 

:yes: :hug:

 

 

Hej Aguś,

 

widzę, ze u Ciebie już ogrodowo się zrobiło:lol2:

Ja kupowałam 2 lata temu kilka roślin w OBi- bukszpany, cisy, jakieś krzewy, hortensje- wszytko mi się przyjęło bez żadnego problemu. Za to żywopłot z tui kupionych wprost ze szkółki po zimie był gdzieniegdzie przemarznięty:( Nie ma reguły- dziewczyny nie straszcie niepotrzebnie.

Prawda jest taka, ze bardziej wrażliwe gatunki trzeba ogacać na zimę i najlepiej wszystko sadzić wiosną, żeby do jesieni zdążyły się ukorzenić.

Ale masz super rabatkę z cebulowymi- tylko patrzeć, a nie będziesz wstanie zliczyć tych kwiatuchów:lol2:

Super donice wygrzebałaś- też się rozglądam:D

 

Miłego poranka:hug:

 

Aga no popatrz pozytywna opinia o Obi :lol:

Czyli dajesz mi nadzieję :lol: - nie nakupowałam nie wiadomo czego, ale każdej roślinki szkoda :(

 

A jakich Ty szukasz?

Te c o wstawiłam są metalowe - ciekawe czy będą rdzewiały??? - bo cena jest ok - nie 500 - 600 zł - więc może i dziadostwo :(

 

----------------------------------

 

Miłego poranka dziewczynki :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aguś :hug:

Widzę, że szalejesz ogrodowo.

Maliny, mniam :D Tylko uważaj, bo to chwast okrutny i szybko się rozrastają. Ale jaki pyszny chwast :lol2:

 

To jest nas dwie cieszące się :lol2:

Jakub już się nie może doczekać. Wie, że jedzie do koleżanki mamy, dla której robił zdjęcia lampek.

Mąż też się cieszy. W końcu sobie od nas odpocznie.

Oby tylko nam się dzieciaki nie pochorowały.

I obym w jednym kawałku przez Warszawę przejechała ;)

I będziemy szaleć :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga też mam malinki - ale posadziłam jesienia, we wrześniu - nie wiadomo, co z nich będzie :/ mam jeszcze czarną porzeczke i borówkę szt 2. Dzieciaki tez uwielbiaja poziomki i truskawki - będą. Do tej pory miałam poziomki w donicach na balkonie - sporo owocowały :)

 

Na strony zacienione ogrodu poczytaj o clematisach/powojnikach. Wiele odmian wręcz nie lubi słońca - tak mi mama polecała. a one piękne sa - tylko to pnące rośliny.

 

Życze udanego spotkanka z Narendilką

 

miłego dnia.

 

my dziś pasowanie na przedszkolaka mamy + powtarzamy testy alerg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aguś :hug:

Widzę, że szalejesz ogrodowo.

Maliny, mniam :D Tylko uważaj, bo to chwast okrutny i szybko się rozrastają. Ale jaki pyszny chwast :lol2:

 

 

Oby się rozrósł jak mówisz i dał duuuuuuuuuuuużo owocków :lol2:

 

To jest nas dwie cieszące się :lol2:

Jakub już się nie może doczekać. Wie, że jedzie do koleżanki mamy, dla której robił zdjęcia lampek.

Mąż też się cieszy. W końcu sobie od nas odpocznie.

Oby tylko nam się dzieciaki nie pochorowały.

I obym w jednym kawałku przez Warszawę przejechała ;)

I będziemy szaleć :rotfl:

 

Damy ze wszystkim radę :lol:

Ty z Warszawa też - w końcu znasz ja lepiej od nas - pamiętasz naszą słynną bramę ? :lol2:

 

:hug: :hug: :hug:

 

Aguś cześć :hug:

Cudny ogród będziesz miała :yes:

Czekam na plac zabaw :popcorn: dziciaki będą miały raj :yes: :D

 

 

Hej kochana :hug:

Oj ogród to za kilka dobrych lat będzie prawdziwym ogrodem.

Chyba teraz dopiero pomału zaczynam sobie zdawać sprawę ile mnie czeka roboty :o ;)

Ze wszystkim dam radę, moim jedynym ograniczeniem jest czas :(

 

Ja miałam troche roślin z OBi i w pierwszym i drugim domu i wszytkie przetrwały ;) więc jest szansa,ze bedzie dobrze :yes:

Buziaki :hug:

 

O widzisz i Ty dajesz mi nadzieję :lol:

:hug:

 

 

Aga też mam malinki - ale posadziłam jesienia, we wrześniu - nie wiadomo, co z nich będzie :/ mam jeszcze czarną porzeczke i borówkę szt 2. Dzieciaki tez uwielbiaja poziomki i truskawki - będą. Do tej pory miałam poziomki w donicach na balkonie - sporo owocowały :)

 

 

O to też juz masz co nie co :wiggle:

Ja poziomki i truskawy mam już w warzywniku - pierwsze co kupiłam :lol2:

Jak dosadzę malinki pokażę Ci mój tzw malinownik :lol: - gdzie są już borówki, aronie i chyba pigwa ;)

2 malinki wsadziłam w zeszłym roku i widzę że się chyba przyjęły :wiggle:

 

Na strony zacienione ogrodu poczytaj o clematisach/powojnikach. Wiele odmian wręcz nie lubi słońca - tak mi mama polecała. a one piękne sa - tylko to pnące rośliny.

 

 

Już zerknęłam :yes: - na pewno je gdzieś wykorzystam :yes:

 

Życze udanego spotkanka z Narendilką

 

 

 

Dziękujemy :lol:

Ale to dopiero w lipcu - ale już sobie marzymy i żyjemy ta chwilą :lol:

 

miłego dnia.

 

.

 

Wzajemnie :hug:

 

my dziś pasowanie na przedszkolaka mamy + powtarzamy testy alerg

 

To życzę miłej imprezki i jak najszybszych i bezbolesnych testów :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

witam, i dawno mnie nie było ale nadrobiłam i kilkanaście stron temu (mimo że teraz temat kwietniowy w sercu z ogródkiem w tle ) to wrzucam temat tapety do salonu i polecam producenta tapet, (może znasz), na stronie można kliknąć i zamówić próbki. Ja widziałam tapety na żywo i fajne wrażenie a i mają też materiały na zasłony.

http://www.vescom.com/pl#/wallcovering_PL-1-91-1-0

i słonka życzę

 

vescom1.JPGvescom2.JPGvescom3.JPGvescom4.JPGvescom6.JPG

Edytowane przez Eola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się rozrósł jak mówisz i dał duuuuuuuuuuuużo owocków :lol2:

Że się wiedzą ogrodniczą popiszę ;)

Czy przełom lipca/sierpnia to czas na maliny?

Ty z Warszawa też - w końcu znasz ja lepiej od nas - pamiętasz naszą słynną bramę ? :lol2:

Bramę jak bramę, ale swojej miny w momencie Twojego telefonu to chyba nigdy nie zapomnę :lol2:

Dzwonić do białostoczanki z pytaniem o trasę w Warszawie :lol2:

Ale to dopiero w lipcu - ale już sobie marzymy i żyjemy ta chwilą :lol:

Oj tak :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strony zacienione ogrodu poczytaj o clematisach/powojnikach. Wiele odmian wręcz nie lubi słońca - tak mi mama polecała. a one piękne sa - tylko to pnące rośliny.

Już zerknęłam - na pewno je gdzieś wykorzystam

Piękne są, tylko chyba nie do donic - tzn. wiem, że się da, ale to nie to samo, co w gruncie, bo one mają monstrualny system korzeniowy, i największa donica to dla nich mało :( No chyba że by go potem przesadzić (może nie być łatwo). Ale clematis beautiful bride jest cudny ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

Hej :bye:

Cieszę się że zajrzałaś :)

 

witam, i dawno mnie nie było ale nadrobiłam i kilkanaście stron temu (mimo że teraz temat kwietniowy w sercu z ogródkiem w tle ) to wrzucam temat tapety do salonu i polecam producenta tapet, (może znasz), na stronie można kliknąć i zamówić próbki. Ja widziałam tapety na żywo i fajne wrażenie a i mają też materiały na zasłony.

http://www.vescom.com/pl#/wallcovering_PL-1-91-1-0

i słonka życzę

 

[ATTACH=CONFIG]185245[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185248[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185249[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]185250[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185251[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185252[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185253[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]185254[/ATTACH]

i jeszcze takie ;)

miłego dnia

 

Dzięki serdeczne za tapety.

widzę że niektóre mają ciekawą "inną" fakturkę :rolleyes:

Mam nadzieję że uda mi się je gdzieś zobaczyć :yes:

 

 

Że się wiedzą ogrodniczą popiszę ;)

Czy przełom lipca/sierpnia to czas na maliny?

 

 

Aniu są różne odmiany, które dają w różnym czasie owoce.

Jest mała szansa że te co wsadziłam w zeszłym roku dadzą nam kilka malinek :lol:

 

Bramę jak bramę, ale swojej miny w momencie Twojego telefonu to chyba nigdy nie zapomnę :lol2:

Dzwonić do białostoczanki z pytaniem o trasę w Warszawie :lol2:

 

 

:rotfl:

 

Ja też po tonie głosu, widziałam Twoja minę :lol2:

 

 

Piękne są, tylko chyba nie do donic - tzn. wiem, że się da, ale to nie to samo, co w gruncie, bo one mają monstrualny system korzeniowy, i największa donica to dla nich mało :( No chyba że by go potem przesadzić (może nie być łatwo). Ale clematis beautiful bride jest cudny ^^

 

Śliczne spojrzałam.

Musze Wam pokazać te moje "donice" to może coś doradzicie?

Myślę od 2 dni co tam wsadzić i widze że będzie chyba problem, żeby nie była to mdła rabata.

Wszystkie kwitnące roślinki które mogą rosnąć w cieniu, sa albo za duże, albo płożące, albo rosną im wielgachne korzenie :( - no nic trzeba to dobrze zaplanować.

Myślę tez o iglaku :yes:

 

 

 

Aga pewnie cały czas teraz siedzi w ogródku, bo coś Cię mniej na forum:D:D

:hug::hug:

 

:bye:

:yes:

Mniej na forum bo i roboty więcej :yes:

Wczoraj tak dałam sobie w kosc robotą w domu i ogrodzie że nie miałam sił już klikać wieczorkiem ;)

 

Aga mi Iva marketowa sie przyjęła i dużo innych marketowych roślin też mam bardzo bliziutko Leroya, więc często tam gościłam, zeszłej zimy odpadł mi migdałek marketowy i róże na pniu, po tej żadnych strat nie zauważyłam :)

 

Hej :bye:

To dobre wieści :), dobrze że nie wszystko straciłaś :hug:

 

Adme widziałaś naszej Pasi lampę w sklepie?

 

http://homeartdeco.pl/107-zyrandol-aegean-ag5-pn.html

 

A nie widziałam, dzięki :), ładna zapisuję :lol:

Na razie temat oświetlenia idzie w odstawkę - chyba ruszę z nim dopiero na jesień jak skończą się prace w ogrodzie :lol2:.

 

------------------------------------

 

Wczoraj nie miałam już sił pisać ;)

Urobiłam się w domu, codziennie śmigam okienka, bo wcześniej myłam tylko na szybko, nie dokładnie ;)

Teraz czyszczę je w każdej szparce i ze wszystkich kropek z farby ;)

Do tego zaległe prania, prasowania itd..........

Do tego staram się codziennie wygrabić trochę wczesniej zgniłej a teraz już zaschniętej trawy, żeby mogła puścić nowe pędy - czasochłonne zajęcie - ale efekty cieszą :)

 

Byłam też wczoraj z chłopakami u dentysty - i wyszłam załamana :(, zła na siebie za niedopilnowanie.

Bo tak jak z Oskarem nigdy nie było problemów z ząbkami tak u Igora wyszła próchnica :bash:.

Ma załatwione 4 przednie ząbki i 2 czwórki :bash:.

Pani zaproponowała lapisowanie - myślałam że to wygląda jak lakowanie - a tu okazuje się że zabki maluje się na czarno :o:o:o i tak do czasu aż nie wypadną :cry: - czyli moje śliczne maleństwo jest skazane na czarne zęby??? - wątpię żeby za 3 lata dał sobie je wyleczyć :(

 

 

Musze o tym poczytać, jeszcze się dowiedzieć czy nie ma czegoś innego.

Dentystka wspomniała o jakimś zamienniku ale nie dającym takich efektów jak lapis ;)

 

Piszę tutaj o tym bo mam nadzieję że niektóre mamy mają doświadczenie w tym temacie :(

 

Jestem załamana i zła na siebie :(:(:(

 

U Oskara mamy jednego ząbka do leczenia - też sobie tego nie wyobrażam - wczoraj płakał przy samym badaniu :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...