Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry i beton, my na razie mamy schodki z palet :lol2: A ma być drewniany i też na razie kaski na niego brak :bash:

 

Doczekacie się :hug:

 

U nas też beton -ciągle nie możemy się zdecydować płyki, drewno czy kompozyt???

 

miłego dzionka :hug:

 

:bye:

U nas płytki drewnopodobne ;)

A póki co w miare podczyszczony beton, usmotruchałam się wczoraj jak nie wiem co :lol2:

Dzisiaj akcja nr 2, już po zebraniu największych budowlanych śmieci trzeba było zająć się pyłem i piachem :bash:.

Kropiliśmy - wszyscy :lol2: - ja Igi i Oskar taras wodą - dzieciaki przeszczęśliwe :lol:, a ja z mamą zamiatałyśmy ;)

Ale jest różnica i nie wstyd jakiś gościów zaprosić ;)

 

Aguś a jak sadziłaś poziomki, bo kupiłam do siebie i boję się coś znowu sknocić. I napisz proszę czy potrzebują dużo wody i słońca czy nie, bo nie mogę się zdecydować, gdzie je wsadzić.

 

Kochana ja też jeszcze mało wiem - póki co moja mama jest dla mnie wyrocznią :lol2:

Truskawki i poziomki wsadzili mi panowie w zeszłym roku - byli na miejscu to ich wykorzystałam ;)

Ziemia - powiedzmy że trochę lepsza niż ta na działce ;) -ale nie jakaś rewelacja - ale dały radę :)

Nie pamiętam czy kupowałam im specjalną ziemię do podsypania :(

Co do samego miejsca wsadzenia, u mnie od samego rana jest słońce dopóki nie przyjdzie cień z lasu, są przy lesie więc mają spokojnie, nie wieje im tam.

Powinny mieć wilgotno - więc mnie czeka póki co podlewanie.

Zaczęłyśmy z mamą je ściółkować zgrabioną sucha trawą i te co już są przykryte widać że lepiej rosną - jest im ciepło i woda tak nie ucieka.

 

------------------------------------

 

Wczoraj podjechałam z mamą do agrocentrum i kupiłam 4 róże na pniu :wiggle:

Raz że miałam na nie chrapkę :), dwa mają być panowie od ogrodu to mi wykopią od razu na nie doły.

Sama męczyłabym się z dołami na nie chyba z pól dnia - kopać w glinie to marna przyjemność :sick:.

 

Dokupiłyśmy jednak sadzonki malin - bo były 100 razy ładniejsze od tych co kupiłam w zeszłym tygodniu i powinny się od razu przyjąć i być może dać owoce już w tym roku :) - kolejne 17 sztuk :lol:

 

Także dzisiaj czeka mnie wsadzenie moich zakupów :lol:

 

Miłej soboty życzę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Aga podrzucam dwie informacje ogrodowe- może już o tym wiesz, ale nie zaszkodzi napisac ;)

1. przy różach posadź lawendę- odstrasza mszyce

2. na tarasie zasadź komarzycę jej zapach nie podoba się komarom ;) mozna ją sadzic w ziemi i skrzynkach/donicach - w kompozycjach np z pelargoniami :) jest dość dekoracyjna, wisząca. Ja nabyłam na razie sztuk 1, ale jeszcze dokupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja chyba też w takim razie poczekam na ogrodników, żeby mi nawadnianie od razu pociągnęli, bo ręczne podlewanie kiepsko mi idzie (albo przeleję albo podleję za mało). Miłego dzionka.

 

Aż takie wymagające to one chyba nie są - nie bój się, nie zrobisz im aż takiej krzywdy :lol:

:hug:

 

hej

 

Aga podrzucam dwie informacje ogrodowe- może już o tym wiesz, ale nie zaszkodzi napisac ;)

1. przy różach posadź lawendę- odstrasza mszyce

2. na tarasie zasadź komarzycę jej zapach nie podoba się komarom ;) mozna ją sadzic w ziemi i skrzynkach/donicach - w kompozycjach np z pelargoniami :) jest dość dekoracyjna, wisząca. Ja nabyłam na razie sztuk 1, ale jeszcze dokupię.

 

A dziękuję :hug:

Róże już wsadzone to dokupie im lawendy :yes:

 

 

---------------------------------

 

Co do ogrodu.

Dwóch panów zjawiło się rano i w 3 godziny przejechało wertylulatorem całą działkę i zgrabiło trawę :wiggle:

Wykopali mi też doły pod róże :) a z malinkami męczyłam się sama - ale wsadzone i podlane :wiggle:

 

Kupiłam w realu 6 małych sadzonek begonii :lol:

Moje oczy w każdym sklepie skierowane sa teraz już chyba tylko na rośliny albo nasionka :lol2:.

 

Oglądaliśmy też zarąbistego grilla w praktikerze - musimy popatrzeć czy nie ma podobnego na all, jak nie to jutro kupujemy i wieczorem zaczynamy sezon grillowy :lol:

 

 

Miłego wieczorku :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas leje od rana :(

Ponoć po popołudniu ma się przejaśnić, zobaczymy...................

 

Cieszę się jak nie wiem że panowie zdążyli przed falą zapowiadanych deszczów zrobić porzadek z trawą.

Tylko co z odwodnieniem?

Czy pogoda pozwoli????

 

Pan od placu zabaw zapowiedział się na środę - i tez takie samo pytanie czy pogoda pozwoli mu go zamontować???

 

Wyskoczyłam na chwilę na dwór bo przez okno dojrzałam pierwsze kolorki w mojej cebulowej rabacie :wiggle:

 

http://i3.fmix.pl/fmi942/9dcbdad8000391c7517cd52e

 

http://i3.fmix.pl/fmi2321/4ae33181000f7e4e517cd86e

 

http://i1.fmix.pl/fmi1489/2e3325260028e656517cd9e9

 

Przy samej siatce moje róże :)

a na pierwszym planie chwasty czekające na mnie :lol2:

 

http://i3.fmix.pl/fmi1554/9eb8e4230011afcf517cda18

 

 

Zdecydowaliśmy się na tego frilla o którym wczoraj pisałam, po południu pojedziemy po niego :wiggle:

Jak uda nam się go złożyć do wieczora :lol2:, będzie pierwsza kiełbaska z grilla :wiggle:

 

Milej niedzieli życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Admete, czytam Twój wątek w miarę regularnie i choć dom, wnętrza nie są w moim stylu, to jednak podoba mi się konsekwencja z jaką wszystko urządzasz. Zresztą z domem, z wnęrzami jest tak jak z ciuchami: widzisz coś, podoba CI się, ale wiesz, że Ty w tej bluzce/sukience nie będziesz się dobrze czuła.

Mam pytanie o kostkę na zewnątrz, zdradzisz co co za typ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Admete, czytam Twój wątek w miarę regularnie i choć dom, wnętrza nie są w moim stylu, to jednak podoba mi się konsekwencja z jaką wszystko urządzasz. Zresztą z domem, z wnęrzami jest tak jak z ciuchami: widzisz coś, podoba CI się, ale wiesz, że Ty w tej bluzce/sukience nie będziesz się dobrze czuła.

Mam pytanie o kostkę na zewnątrz, zdradzisz co co za typ?

 

Witam Cleopatro :welcome:

Dziękuję za miłe słowa :)

 

Kostka to Libet Natulit a obrzeża i zaokrąglenia z drobniejszej Romano

 

Aguś

choćbym chciała nie nadrobię :bash: tyle naklepane:eek:

mam nadzieje że uda nam się zdzwonimy wtedy zrelacjonujesz mi c tam u Was nowego

buziaki

 

Karola streszczę :yes:

jak nie zapomnę znowu zadzwonić :bash:

chyba sobie kartkę na lodówkę/laptopa ;) muszę przykleić :lol2:

 

------------------------

 

I po co trąbili o tych 30 stopniach na długi weekend???

Narobili tylko nadziei :bash:

 

U nas z rana 8 stopni, póki co nie pada..........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki myślałam że zostałam sama na forum :lol2:

Takie pustki na forum, większość chyba rozpoczęła weekend majowy.......................

 

 

Jak sadzilas swoje kwiatki to nie moglam sie doczekac na zdjecia jak juz zakwitna i wreszcie widac :wave: sliczne kolorki :D

 

Kasiu to wiesz jak mnie to cieszy - jak wczoraj zobaczyłam przez okno te hiacynty chciałam skakać z radości :lol:

 

Za to tulipany w kwadratach zgniły na bank :cry:

 

Aguśka, aż miło popatrzeć, jak sobie ze wszystkim świetnie radzisz :yes: Ogród masz przeogromny chętnie wpadłabym do Ciebie z grabiami, bo u siebie już się praktycznie obrobiłam i mnie nosi :lol2:

 

To zabieraj dzieciaki i zapraszam do mnie :)

Ja tez bym robiła non stop w ogródku - bo jak piszesz roboty mam że hej - ale lubię to :yes:.

Tylko przez dzieciaki póki co mam ograniczenia czasowe.

Jak urosną nic mnie już nie powstrzyma :cool:

Wczoraj zimno bylo, ale ubrałabym się i plewiła - ale moje robaczki nie pozwoliłyby mamusi samej siedzieć tyle na dworze ;)

 

Martuśka no masz kobieto, u mnie roboty dla dziesięciu, zapraszam:yes::yes::yes::yes::yes:

 

Helloł Aguś

 

:bye:.

 

---------------------------

 

U na nie leje od rana, a teraz wyszło słonce :wave:

 

Panowie ogrodowi zjawili się z samego rana i działają z odwodnieniem - dzisiaj kopią dół na kolistej rabacie - ręcznie bo żadna koparka się tam chyba nie dostanie ;) - a niech mają za swoje :p

 

Zaraz idę i ja działać z chwastami :)

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu kiełbasek z grilla jeszcze nie było - J składał go wczoraj 4 godziny :lol2:

Dzisiaj jedziemy po zapasy na długi weekend to myślę że wieczorem go wreszcie przetestujemy :)

 

Justynko nie wzieliśmy tego wielkiego o którym pisaliśmy.

Jak się mu bliżej przyjrzeliśmy nie był już taki fajny ;) - a za tą cenę powinien być idealny ;)

 

Kupiliśmy cuś takiego

 

http://www.praktiker.pl/produkt,42822,821/grill_weglowy___okragly.html

 

http://i3.fmix.pl/fmi2767/dd0c25be0005f0c8517f5432

 

Ma popielnik - dla nas nowość :) - ale myślę że przydatne ustrojstwo :yes:

Ten kombajn go nie miał :(

Myśleliśmy o tym - ma fajny ciekawy wygląd - ale tez zająłby duzo więcej miejsca - póki mamy pusty taras jest oka - ale jak stanie srół krzesła jakiś wypoczynek to lepiej żeby grill nie zajmował 1/3 jego części ;)

 

 

Jutro mamy big grilla majowego to powiem jak się ten okrągły sprawuje i czy godny polecenia.

 

Dziś mega zakupy jedzeniowe i sprzątanie prze jutrzejszym przyjściem gości ;)

 

Miłego poranka :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja też mam ten okrągły http://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/grille-i-akcesoria/grille/grill-kulisty-pascal-brodnicki-weber,p144181,l195.html Bardzo podobny do Twojego tylko większy. Mam go od zeszłego roku i sprawuje się idealnie :yes: W miniony weekend odpalaliśmy dwa razy, były kiełbaski dla dzieci i męża, a dla mnie jak zwykle łosoś i krewety:lol2: Będzie Pani zadowolona :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...