Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Aguś śliczne te Twoje tulipanki :yes: ja ciągle przeglądam oferty sklepów i już nie mogę doczekać sie kiedy będe mogla sadzić u siebie :cool:

 

Ja się boję jesieni :lol2: - bo jak będzie można już wsadzać to też się chyba nie opanuję :lol2:

 

Plac zabaw super, myślę że spokojnie może konkurować z bajkolandami :D

 

Dzięki :rolleyes:

 

Aga ale plac zabaw macie :jawdrop: sama bym się pobawiła:yes::D

tulipany piękneeee,

 

Dzięki Anetko :)

 

U mnie wszystkie kwiatki wyszły ze sporym opóźnieniem przez długo leżący tam śnieg ;)

 

Nie wiem co z tulipanami wykopanymi z mokrych kwadratów - są w koszykach w ziemi - ale na razie ich nie widać :(

 

czy dobrze widzę na tym zdjęciu z hiacyntami Masz też czosnki?

 

Tak to czosnki :)

 

moje tulipany już prawie wszystkie przekwitły, hiacynty i szafirki to wspomnienie, czosnki kwitną i dziś rozszalały się azalie i liliowce a rododendrony lada chwila rozkwitną,

 

Zobacz jaka różnica w czasie :o

 

Co u Mamy wykopałaś? przyznaj się:cool:

 

Póki co 9 dali, 12 lilii - i jeszcze kilka do wykopania i przewiezienia :)

Funkie - 3 rodzaje :)

Zawilce

Rudbekie

Paprocie ozdobne - myślałyśmy że nie będziemy ich sadzić, bo one szybko się rozrastają - ale okazało się że przy murku przy schodach mam błoto i raczej się to nie zmieni, pod 30 cm ziemi jest na połowie wylany beton ze źle wymierzonej podmurówki do murka, potem gruz, woda nie odpływa - więc jeśli one nie przeżyją to trzeba to przysypać żwirem i postawić donicę :(

Pewnie coś pominęłam, bo taki rozgardiasz ostatnio tu był a my szybko chciałysmy wsadzić z pomocą ogrodowych.

 

Ale wiem że jeszcze zrobię z kilka kursów żeby wszystkie rośliny przewieźć :yes:

 

Masz już jakieś plany odnosnie rabat tzn nasadzeń?

 

Wiesz co w sumie mam :yes:

Coś mi sie pomału klaruje w głowie

Jak tak dowozimy te roślinki to koncepcja co do nich dosadzić sama się tworzy..........wiem też że na pewno będe przesadzać i próbować zgrać wszystko idealnie kolorystycznie - tak żeby rabata zmieniała kolory o każdej porze roku - ale żeby wszystko ładnie grało :yes:.

 

Trudne zadanie - ale do wykonania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga to super, że działasz - teraz jest chyba najfajniejszy czas ogrodowo. Znasz żurawki? ja je uwielbiam, maja piękne liście, są różne odmiany i liscie od cytrynowych po bordowe a na pręcikach drobniutkie kwiatuszki, na zimę nie traca liści jedynie staja się takie klapnięte przy mrozach.

Monia kora to chyba nie najlepszy sposób na te rabaty pod domem bo będzie Adze tą korę na kostkę i pod drzwi zawiewało, ja bym pomyślała o kamykach. U siebie na "wyspie" przed wejściem miałam korę przez chwilę i to była porażka bo miałam ją właśnie na kostce i codziennie zamiatać musiałam, wymieniłam na kamyk i jest git, ja mam też takie spostrzeżenie , że w kamieniu rośnie mniej, dużo mniej chwastów. U mnie rabaty sąsiadujące z kostką są wyłożone kamieniem właśnie , a te z tujami przy trawniku korą, wszędzie mam maty i tam gdzie kora to dużo wiecej pracy z pieleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga a Ty myślisz o jakimś ozdobnym kamyczku? kolorowym? ja u siebie nie chciałam wprowadzać nowych elementów kolorystycznych, mam szarawo - brązowawą kostkę, cegłę, rabaty otoczone rzecznymi kamieniami więc dodatkowy kolor zrobił by według mnie miszmasz (mnie się bardzo granitowy kamyczek podoba no ale nie u mnie), ja wysypałam takim rzecznym i jak dla mnie jest super bo ten kamień nie jest dominujący a daje jedynie piękne tło dla roślin i spełnia swoja funkcje, no i najważniejsze cena przyzwoita i wcale nie wychodzi dużo drożej od kory.

Aguś Ty przemyśl tą korę dobrze, no chyba że lubisz zamiatać bo na bank bedziesz ją mieć na kostce, ja z autopsji szczerze odradzam....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korą i jej podfruwaniem to nie do końca jest tak jak piszecie. Owszem, ta mała, drobna, jakby zmielona jest leciutka i wiatr jest w stanie ją poderwać a woda unieść, ale ta DUŻA kalibrem, leży jak Pan Bóg przykazał. Ładnie utrzymuje wilgoś w ziemi, chwasty nie wyrastaja lub w małych ilościach.

Polecam z własnego doświadczenia :) Ile to się tej kory sypało ! dźwigało! zmieniało ! :mad:

 

O taka ...

 

http://www.gardenplanet.com.pl/grafiki/art2/8/g2_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to super, że działasz - teraz jest chyba najfajniejszy czas ogrodowo. Znasz żurawki? ja je uwielbiam, maja piękne liście, są różne odmiany i liscie od cytrynowych po bordowe a na pręcikach drobniutkie kwiatuszki, na zimę nie traca liści jedynie staja się takie klapnięte przy mrozach.

 

Znam żuraweczki :yes:

I planuję ich multum we wszystkich kolorach :cool:

Są urocze i pieknie wypełniają przestrzen na rabatach :yes:

 

Monia kora to chyba nie najlepszy sposób na te rabaty pod domem bo będzie Adze tą korę na kostkę i pod drzwi zawiewało, ja bym pomyślała o kamykach. U siebie na "wyspie" przed wejściem miałam korę przez chwilę i to była porażka bo miałam ją właśnie na kostce i codziennie zamiatać musiałam, wymieniłam na kamyk i jest git, ja mam też takie spostrzeżenie , że w kamieniu rośnie mniej, dużo mniej chwastów. U mnie rabaty sąsiadujące z kostką są wyłożone kamieniem właśnie , a te z tujami przy trawniku korą, wszędzie mam maty i tam gdzie kora to dużo wiecej pracy z pieleniem...

 

Wiem że kamyki lepsze i ładniejsze ale droższe :(

Dlatego planuję przemieszac, albo sukcesywnie wymieniać ;)

 

A jaką masz korę?

Taką cieńsza czy taką o jakiej marimag pisała?

 

 

 

Aga a Ty myślisz o jakimś ozdobnym kamyczku? kolorowym? ja u siebie nie chciałam wprowadzać nowych elementów kolorystycznych, mam szarawo - brązowawą kostkę, cegłę, rabaty otoczone rzecznymi kamieniami więc dodatkowy kolor zrobił by według mnie miszmasz (mnie się bardzo granitowy kamyczek podoba no ale nie u mnie), ja wysypałam takim rzecznym i jak dla mnie jest super bo ten kamień nie jest dominujący a daje jedynie piękne tło dla roślin i spełnia swoja funkcje, no i najważniejsze cena przyzwoita i wcale nie wychodzi dużo drożej od kory.

Aguś Ty przemyśl tą korę dobrze, no chyba że lubisz zamiatać bo na bank bedziesz ją mieć na kostce, ja z autopsji szczerze odradzam....,

 

Anetko pod jakim hasłem ją znajdę?

Kamień rzeczny?

Gdzie kupowałaś?Normalnie w ogrodniczym?

 

Z korą i jej podfruwaniem to nie do końca jest tak jak piszecie. Owszem, ta mała, drobna, jakby zmielona jest leciutka i wiatr jest w stanie ją poderwać a woda unieść, ale ta DUŻA kalibrem, leży jak Pan Bóg przykazał. Ładnie utrzymuje wilgoś w ziemi, chwasty nie wyrastaja lub w małych ilościach.

Polecam z własnego doświadczenia :) Ile to się tej kory sypało ! dźwigało! zmieniało ! :mad:

 

O taka ...

 

http://www.gardenplanet.com.pl/grafiki/art2/8/g2_2.jpg

 

Aniu nie wiem jaką tą korę maja mi przywiexć.

Pan miał zamówić wywrotkę z tartaku.

Na dzisiaj się nie wyrobili :bash:

Będzie dopiero po weekendzie i będe musiał czekać aż przyjadą i ją rozrzucą.

Sama wywrotki tak szybko nie rozsypię więc wolę na n`ich poczekać ;)

 

Aga, pod Twoje tulipany powinno starczyć nie ? :lol2:

 

http://kora.sosnowa.transpolko.pl/img/korasosnowa1.jpg

 

Moja droga chyba dużo się nie pomyliłaś :rotfl:

Z pół takiej powinno pójść na wszystkie rabaty :o

 

Dodam że sypię ja na wszystkie rabaty które będa obsadzane dopiero na jesieni albo w przyszłym roku.

Jak już kiedyś pisałam nie kładę nigdzie maty, ma to choć w minimalnym stopniu zapobiec chwastom ;)

Wiem że będę toczyła z nimi długa i ciężką walkę - ale chcę powalczyć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Monia :bye:

 

Ziemia :no: - brzydactwo - szczególnie po deszczu :sick:.

Czekam na korę, mają przywieźć i zasypywać wszystkie rabaty.

Ja wolę kamyczki - ale na razie za drogi widz ;)

Za rok jak będę już kombinować z rabatami to wprowadzę kamyczki :cool:

i połączę je z korą :)

Aga mi się kora bardziej podoba, przepieknie wygląda:yes:( chyba jestem inna , bo nie lubię kamyczkow między roślinami:cool:). kup grubą korę i bedziesz mega zadowolona. Od razu zauważysz róznicę:yes:

 

a żurawki są sliczne. jak wsadzisz pokaż

 

Aga, pod Twoje tulipany powinno starczyć nie ? :lol2:

 

http://kora.sosnowa.transpolko.pl/img/korasosnowa1.jpg

hu, hu tyle kory:yes: aga bierz nie zastanawiaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, Ja tą wielka korę kupuję normalnie w workach w ogrodniczym. Kamyki, żwirki lubie ale powiem Ci, że u moich rodziców sporo tego jest i robi się jakos tak betonowo i nie naturalnie. Zbyt mało zieleni i pełno kamieni różnej wielkości....mam kamienicę w oczach jak u nich jestem :lol2:

Kora jest bardziej naturalna i przyjazna, pięęęęęęęęknie pachnie !

Ale to wszystko to rzecz gustu....i kaski oczywiście.

Wypowiadam tylko swoja opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dzwoń do tych magików i zapytaj o rodzaj kory jaka chca Cie uszczęśliwić. Po kiego płacić za gówno, które Ci będzie zaśmiecało cały ogródek. Potem będziesz ją wymieniac, uzupełniać, dosypywac wiekszej....ile to kasy !

Czy nie można zrobic od razu porządnie ?

 

Kora widzi mi się tylko pod iglakami, krzewami i drzewami.

Zupełnie nie konweniuje mi z kwiatowymi rabatami typu tulipany czy stokrotki. Na rabatach sadziłabym rośliny bardzo gęsto. Tak żeby tworzyły kwiatowe dywany i wzajemnie sie przeplatały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ja mam grubą korę na macie i nic mi się nie rozsypuje po ścieżce. z chwastami nie mam problemów i moim zdaniem kora wygląda bardziej naturalnie niż kamyki. Poza tym w tym roku na korze wyrosło nam mnóstwo jadalnych grzybów (smardze) co też nie jest pozbawione uroku. Jutro mam je zamiar zebrać i upichcić. Przy kamykach takich atrakcji nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga mi się kora bardziej podoba, przepieknie wygląda:yes:( chyba jestem inna , bo nie lubię kamyczkow między roślinami:cool:). kup grubą korę i bedziesz mega zadowolona. Od razu zauważysz róznicę:yes:

 

 

Ja wiem że będzie od razu ładniej :yes: :lol:

Tulipany przekwitną i zostanie parę bylin, może ta kora trochę uratuje tą rabatę ;)

 

a żurawki są sliczne. jak wsadzisz pokaż

 

 

Pokażę :yes:

Ale większe zakupy dopiero chyba bliżej jesieni ;)

 

hu, hu tyle kory:yes: aga bierz nie zastanawiaj się

 

Jakby darmo dawali brałabym i ze 3 :lol2:

 

 

 

Aga, Ja tą wielka korę kupuję normalnie w workach w ogrodniczym. Kamyki, żwirki lubie ale powiem Ci, że u moich rodziców sporo tego jest i robi się jakos tak betonowo i nie naturalnie. Zbyt mało zieleni i pełno kamieni różnej wielkości....mam kamienicę w oczach jak u nich jestem :lol2:

Kora jest bardziej naturalna i przyjazna, pięęęęęęęęknie pachnie !

Ale to wszystko to rzecz gustu....i kaski oczywiście.

Wypowiadam tylko swoja opinię :)

 

Piszesz o kamykach różnej wielkości - ja nie chcę żadnych głazów i większych lub mniejszych kamyków - równe małe kamyki :)

I nie wszędzie, tylko zrobie mix - jeszcze nie wiem gdzie - ale główka już pracuje jak to wszystko połączyć.

 

Bo z ogrodem też mnie ciągnie jak we wnętrzach - tochę do spokojnej symetrii bez szaleństw - właśnie ze żwirkiem :lol2:

I do kwiatuchowego nieładu jak w angielskich ogrodach - chcę to połączyć :yes:

Mama ciągnie mnie do misz maszu - ale ja działam zawsze z jakąś symetrią i w miare kolorystycznym ładem ;)

Ale wiem że potrzeba lat żeby to stworzyć....................

 

Aga, dzwoń do tych magików i zapytaj o rodzaj kory jaka chca Cie uszczęśliwić. Po kiego płacić za gówno, które Ci będzie zaśmiecało cały ogródek. Potem będziesz ją wymieniac, uzupełniać, dosypywac wiekszej....ile to kasy !

Czy nie można zrobic od razu porządnie ?

 

Kora widzi mi się tylko pod iglakami, krzewami i drzewami.

Zupełnie nie konweniuje mi z kwiatowymi rabatami typu tulipany czy stokrotki. Na rabatach sadziłabym rośliny bardzo gęsto. Tak żeby tworzyły kwiatowe dywany i wzajemnie sie przeplatały. :)

 

O takie zagęszczenie mi chodzi....

 

http://budujesz.info/pliki/image/foto/duze/plik50a3c08700e9b.jpg

 

Takie łąki podobają mi się i u mnie podobny efekt chciałabym ale tylko w tylnej części ogrodu.

Mama namawia mnie na byliny na okrągłej rabacie - i tam można by poszaleć z przeplatającymi sie, w rożnym czasie kwitnącymi bylinami.

Najpierw wybiorę krzewy, potem zobaczę co dam przed nie ;)

 

Aga ale macie plac zabaw :jawdrop::jawdrop::jawdrop: Mój Igi byłby zachwycony :rolleyes:

W sąsiedztwie macie dużo dzieci? Pewnie latem gościć będziesz codziennie gromadkę :D

 

Ida dzięki za plac :)

Sąsiadów jeszcze nie znamy, ale mam nadzieję że w lato poznamy :lol:.

Mamy bardzo dużo znajomych z dziećmi :)

 

Aga, ja mam grubą korę na macie i nic mi się nie rozsypuje po ścieżce. z chwastami nie mam problemów i moim zdaniem kora wygląda bardziej naturalnie niż kamyki. Poza tym w tym roku na korze wyrosło nam mnóstwo jadalnych grzybów (smardze) co też nie jest pozbawione uroku. Jutro mam je zamiar zebrać i upichcić. Przy kamykach takich atrakcji nie ma.

 

Ja się nie znam na grzybkach - to na pewno te o których piszesz? :(

 

Magda a tak z ciekawości, patrzyłaś pod matę?, jak wyglądają korzenie roślin zasadzonych na niej ?

Jak długo ją tam masz?

 

ps. znalazłam przy sprzątaniu fakturę z mebli - a jak trzeba było to nie wiadomo gdzie była ;)

 

 

 

 

Aguś miłego weekendu życzę, plac zabaw rzeczywiście wypasiony. Buziole zostawiam :hug::hug::hug:

 

Myślę Alu o Tobie często :hug:

Widzimy się niedługo????

 

 

 

------------------------------------------------

 

Coś dokucza Igiemu, chyba ten ostatni ząb :sick:.

Budzi się po nocy z płaczem i nie może usnąć.

Dzisiaj działamy od 5 ;)

 

 

Ogrodowi skończyli wczoraj.

Jeszcze mają podjechać rozsypać korę na pustych rabatach - nie wiem czy nie dać na ten czas maty pod nią, żeby ograniczyć te chwasty do minimum - jak na jesieni czy za rok będziemy sadzić powinno być przez to mniej roboty ;)

 

A póki co czekamy az trawa zacznie kiełkować ;)

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga plac zabaw do pozazdroszczenia :) dzieciaki będą miały gdzie szaleć :)

Tulipanki zachwycające - u mnie wyszły same liście :( wsadziłam na próbę z 10 - żaden nie zakwitł ... a Mama z tych samych cebulek ma piękne okazy ... więc nie kumam o co chodzi ... muszę doczytać ...

Ja rozkładałam matę gdy zakładam nową rabatkę .... po roku właśnie ściągnęłam z rabatki lawendowej - uważam że to fajny sposób na walkę z chwastami bo na pewno sporo z nich wytępiłam ... teraz zobaczymy czy dam radę to pielić ... :) pod krzewami i tujami mata na razie zostaje ... wszystko doskonale rośnie więc niech będzie ... ale docelowo ma jej tam nie być ...

Na razie chce przetestować czy dam rade czasowo z zielskiem na jednej rabatce :)

miłego dnia ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...