Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Wczorajszy transport od mamy :)

Dzisiaj wsadzanie...........

 

http://i1.fmix.pl/fmi2555/6c3b14e300148e9b51946779

 

Dzieki roslinkom mamy po mału klarują mi się rabaty :yes:.

Mama ma tyle tych roślin że szkoda by było ich nie wykorzystać

 

dzięki tym czerwono-żółtym (pierwiosnkom?) mam pomysł na rabatę przy wejściu :)

Tak mi się spodobały że chcę zrobić caly pas przy wejściu - mama ma 4 sztuki, więc na jesieni będę rozdzielać żeby za rok 2 mieś już cały pas :lol:.

Obok nich dosadzę dla konnrtastu żurawki - albo jasno zielone, albo czerwone - zobaczymy co lepiej zagra gdy kwiaty przekwitną i zostaną ciemnozielone - zresztą bardzo ładne listki :)

 

http://i2.fmix.pl/fmi55/8d9b3a2e00197d85519467e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga :jawdrop::jawdrop::jawdrop: ale masz roślin

 

może ja po jakieś przyjadę:D przydaly by mi się funkje, Mama malutkie9 a rosną już 3 sezon). Slimaki je u mnie wcinają:( ale one trwają . ciut rozsypuje na te cholery , ale i tak są marne:(

wczoraj kupilam , az miętę w ilości sztuk 2

i kacankę z czymś fioletowym do doniczki:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, Ty masz chyba ten sam reku co my. My mamy cały dzień zamknięte okna i balkony. Jest nastawiony na 1. To wystarcza. Po ubiegłym lecie tak nastawiliśmy i u nas sprawdza się najlepiej (wcześniej mieliśmy na 2). Nie daj Boże otworzę latem okno to tropiki w środku. To, że mamy zamknięte okna bardzo dużo daje. Mimo tego jak przychodzą największe upały, to w domu i tak jest za gorąco (też mamy mega wielkie okna wszędzie). Też się zastanawiamy czy ten arctic coś pomoże, tzn. na ile jest w stanie obniżyć temperaturę w domu (bo tego nikt nie chce powiedzieć). Niestety drogie to dziadostwo jak diabli i też się łamiemy czy brać. Ja się boję, że potem i tak kupimy klimatyzatory, bo nam będzie za mało. Z drugiej strony zawsze to będzie jakiś chłód i może wystarczy. Plusem reku jest to, że nie mamy żadnych owadów w domu, no i zimą mniejsze rachunki. Ja ogólnie od dziecka byłam przyzwyczajona do wietrzenia non stop. Prawie cały rok spałam przy otwartym oknie, ale teraz się przyzwyczaiłam do reku i już tego pseudo "braku powietrza" nie odczuwam. Okna latem otwieram tylko wtedy, gdy jest zimniej na dworze. Wtedy to ma sens, przewietrzyć szybko chatę na chwilę.

 

Kwiatuchy piękne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki odpisze jutro - bo daaaaaaaaaaaaałam sobie dzisiaj w kość w ogrodzie ;)

Oskar został dzisiaj w domu więc nie musiałam robić przerwy żeby jechać po niego i tracić czas w korkach :sick:

 

Oplewiłam do konca malinownik - opalając sobie przy okazji plecki :cool:

Potem przegrabiłam jedną rabatę w warzywniku którą mi panowie przekopali - tylko godzinka :lol2:

 

Powycinałam przekwitłe hiacynty i tulipany ............

 

3 godziny przekopywałam rabatę przy ścieżce do domu - wydłubałam kamienie, chwasty i glinę.

Jutro zagrabię i mam gotową rabatę do sadzenia pierwiosnków :cool:

 

Na koniec wsadziłam 35 :o słoneczników przy siatce za warzywnikiem - mam nadzieję że coś się przyjmie ;)

 

Mama wsadziła 15 host :o - mam chyba wszystkie rodzaje :wiggle:

Byłyśmy dzisiaj w obi i taka jedna sadzonka kosztowała 50 zł - a ja mam już wsadzone z 15 - niezła oszczędność :lol: nie??? :)

 

Czyli jednym słowem odwaliłyśmy dzisiaj kaaaaaaaaaaaaaaaawał roboty.

Jutro zgram zdjątka :)

 

Jutro też chcę grzebać w ogrodzie, ale mam też kilka spraw do załatwienia na mieście, które zabierają mi cenny czas ogrodowy :mad:

W międzyczasie trzeba jeszcze karmić dzieci i się nimi zajmowac - czyli jest co robić :lol2:

 

Jak wygląda dom? wolę się nie rozglądać bo zaległości mam straszne :bash:.

Ale nie zając, trzeba przymknąć oko i robić w ogrodzie żeby póxniej miec czym się cieszyć :cool:

 

Dobrej nocki życzę :hug: :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga :jawdrop::jawdrop::jawdrop: ale masz roślin

 

 

Trzeba działać na dużą skalę :cool: bo dużo miejsc do obsadzania - także hurt od mojej mamy.

Aż sama się dziwię że to się wszystko u niej zmieściło :o

A ile mamy jeszcze przywieźć http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif

 

może ja po jakieś przyjadę:D przydaly by mi się funkje, Mama malutkie9 a rosną już 3 sezon). Slimaki je u mnie wcinają:( ale one trwają . ciut rozsypuje na te cholery , ale i tak są marne:(

 

Moja droga jak się u mnie rozrosną to wsiądziesz w samochód(daleko nie masz) i zapakujemy Ci bagażnik:cool:

Ciekawa jestem czy się u mnie zaaklimatyzują...........

 

 

wczoraj kupilam , az miętę w ilości sztuk 2

i kacankę z czymś fioletowym do doniczki:yes:

 

:lol:

Każde zakupy dobre :yes:

I cieszą bardzo :cool:

 

 

Admete idziesz jak burza :) też podkradam Mamie bylinki :) nawet yuki mi podzieliła :)

Co do pierwiosnków to czytałam że dobrze je teraz podzielić ... zaraz jak przekwitną i przy okazji zmienić im miejsce :)

buziaki :) mnie też głównie ogród teraz pochłania :)

 

Mugatko staram się działać i robić jak najwięcej żeby na jesieni było widać efekty.

Dziękuję za radę pierwiosnkową :lol:, w takim razie rozdzielimy co się da i wsadzimy w miejsce docelowe :)

Ciekawa jestem co tam u siebie działasz - pewnie tworzysz nieziemskie kompozycje w ogrodzie :stirthepot::cool:

Zajrzę :hug:

 

 

 

Aga podziwiam:yes: Jak Ci przyjdzie to wszystko oplewić ...:D:D Do tego taki dużyyyy dom:D Lubisz być dziewczyno zajęta:lol2::lol2:

:hug::hug:

 

Lubię :yes:

To rodzinne mam to po mamusi :lol2:

 

Pielenie.........wiesz co wczoraj z mamą rozmawiałyśmy, jak zasadzimy wszystko co planuję i wszystko się docelowo rozrośnie - chwasty nie będą miały siły przebicia :stirthepot:

 

:hug:

 

 

 

Masz kochana mame-zazdroszcze Wam Waszych relacji :-)

 

 

Mama - złota kobieta i kocham ją nad życie - a relacje mamy naprawdę świetne - może dla tego że jesteśmy praktycznie tylko we dwie?

I w przeszłości swoje razem przeszłyśmy :(....................

 

 

Ile dalíście za rekuperator? Gdzie go trzymacie? Głośno chodzi?

Mamy zhender 550.

Na dwójce słychać :yes: a ja lubię buczenie :lol:

 

Aga super:cool:

mail wysłany:hug:

 

:hug:

Zaraz się wczytam :lol:

 

 

Aga, Ty masz chyba ten sam reku co my. My mamy cały dzień zamknięte okna i balkony. Jest nastawiony na 1. To wystarcza. Po ubiegłym lecie tak nastawiliśmy i u nas sprawdza się najlepiej (wcześniej mieliśmy na 2). Nie daj Boże otworzę latem okno to tropiki w środku. To, że mamy zamknięte okna bardzo dużo daje. Mimo tego jak przychodzą największe upały, to w domu i tak jest za gorąco (też mamy mega wielkie okna wszędzie). Też się zastanawiamy czy ten arctic coś pomoże, tzn. na ile jest w stanie obniżyć temperaturę w domu (bo tego nikt nie chce powiedzieć). Niestety drogie to dziadostwo jak diabli i też się łamiemy czy brać. )Ja się boję, że potem i tak kupimy klimatyzatory, bo nam będzie za mało. Z drugiej strony zawsze to będzie jakiś chłód i może wystarczy.

 

Magda my też w dzień mamy włączony na 1, a na wieczór jak już powietrze na dworze robi się chłodniejsze to 2 :)

My mamy Zhender 550(J na szybko powiedział, nie wiem czy nie pomylił :p)

 

Co do arctica - J myśli o tym co Ty piszesz - czy zadowalająco obniży temperaturę ;)

Na ten rok zakładamy rolety całkowicie przyciemniające - wiem że w mieszkaniu to dawało naprawdę świetne efekty - temperatura była niższa, do wytrzymania, do tego dzieki moskitierom otwarte okna przez całą noc..........no zobaczymy.

 

Fajnie jakbyśmy znalazły kogoś kto ma to urzadzenie i powiedział jak to naprawdę się sprawuje ;)

 

Plusem reku jest to, że nie mamy żadnych owadów w domu, no i zimą mniejsze rachunki. Ja ogólnie od dziecka byłam przyzwyczajona do wietrzenia non stop. Prawie cały rok spałam przy otwartym oknie, ale teraz się przyzwyczaiłam do reku i już tego pseudo "braku powietrza" nie odczuwam. Okna latem otwieram tylko wtedy, gdy jest zimniej na dworze. Wtedy to ma sens, przewietrzyć szybko chatę na chwilę.

 

Kwiatuchy piękne:-

 

Ja tez lubię wietrzyć :yes:.

No ale bardziej boje się robaków :lol2:

 

Dzięki za kwiatki :)

 

------------------------------------------

 

Po wczorajszych atrakcjach czuję się naprawdę nieźle :o.

Myślałam że nie wstanę, a tu nie jest tak źle, chyba wreszcie rozruszałam ten mój lędźwiowy :cool:

 

 

Miałam zrobić w środę casting na kolor regału na hol - ale Igi spał w dzień tylko 1,5 i nic praktycznie nie zdążyłam zrobić ;)

A wypadałoby działać, bo zanim dogadamy wszystkie szczegóły i złożymy zamówienie minie pewnie z 3 miesiące :lol2:

 

Zgram parę zdjątek ogrodowych...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkwitły jedne z ostatnich tulipanów - dobrze że nie kwitną wszystkie naraz ;)

Jedne już wycięłam inne jeszcze zdobia rabatę :wiggle:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2444/08307eda00267a135195bdf4

 

http://i3.fmix.pl/fmi2748/219967c200004ac55195be0e

 

http://i3.fmix.pl/fmi1956/69f4cbce0013f8fa5195bdfe

 

http://i1.fmix.pl/fmi2314/d7e7434b000c1c695195be06

 

Czosneczki pekają :lol:

 

http://i1.fmix.pl/fmi547/9305e7e30021aed65195be16

 

I bonusik :)

W dużej donicy przy domu wyrastają mi jeszcze takie tulipany

 

http://i3.fmix.pl/fmi958/f945691a00273e8c5195be38

 

http://i3.fmix.pl/fmi1348/66577a230021fa4f5195be3e

 

Mają po 4 kwiaty na jednej łodyżce :jawdrop:

SĄ tak małe jak szafirki :)

 

I rabata przed domem z którą wczoraj walczyłam :cool:

Gotowa na wsadzanie pierwiosnków i żurawek :wiggle:

 

http://i3.fmix.pl/fmi613/042cb25a00294ef05195be42

 

 

 

 

ps jeden z moich obrazów jest już praktycznie skończony :o

 

Jest szalony jak ja - trochę się boje Wam go pokazać :lol2:

Decyzja o "tym" wzorze była bardzo spontaniczna ;)

 

Teraz zmykam ale się później pochwalę

Sama nie widziałam go jeszcze na żywo - dostałam wczoraj zdjęcie od mojego "malarza ":cool:

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga jak czytam Twoje zmagania z ogrodem to jakbym o sobie czytała :)

tylko ze ja mam znacznie mniej "hektarów" do ogarnięcia :)

ale też wiecznie brakuje czasu bo zabiera go praca, dom, dzieci ... i w ogóle ...

Fajnie byłoby mieć tak tydzień bez nikogo dookoła i spokojnie pogrzebać w ziemi :)

Zazwyczaj jak już się cała utytłam w ziemi to wtedy dziewczynki nagle są głodne, siusiu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś,

mam takie same tulipanki, jak te Twoje ostatnie, tylko moje nie mają strzępionych płatków i nazywają się queen of the night:lol2:

Uwielbiam je, i od dzisiaj Twoje też:D

Ale masz mnóstwo roślin do wsadzenia :jawdrop: i mnóstwo zaoszczędzonej kaski też:wiggle:

Jak Ci się to wszystko rozrośnie, to wszyscy padniemy na ziemię:D Pięknie będzie- już to widzę:cool:

Jak zdrówko? Trzymam kciuki za napływ kaski i oczekuję z wielkim zniecierpliwieniem na Twoje zasłony:hug:

Miłego weekendziku:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tobie się podoba ? jest taki jak miał byc ?

 

Podoba mi się :yes:.

Czy jest taki jak miał być - jest prawie identyczny jak wzór :jawdrop:

Mam zdolna bestię za malarza :lol: - już wiem że namaluje mi wszystko do domu :yes:

Mam nadzieję że będzie pasować do salonu :o.

Zaraz zgram zdjęcie..............

 

 

Aga[/b ja nie mogę nic wypowiedziec:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:] twoja pasja pogrodowa mnie powala:D

 

:lol: http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

 

Wczoraj przyszła koleżanka i mnie uświadomiła że ja naprawdę mam świra na punkcie ogrodu :lol2:- mimo że technicznie mało jeszcze wiem - ale się naumiem :lol:

 

 

 

Aga jak czytam Twoje zmagania z ogrodem to jakbym o sobie czytała :)

 

:) :hug:

 

tylko ze ja mam znacznie mniej "hektarów" do ogarnięcia :)

 

W tym momencie to faktycznie problem, ale myślę że jak się już rośliny porozrastają to nie będzie aż tyle pracy na ile wygląda ;) - mam taką cichą nadzieję :lol2:

 

ale też wiecznie brakuje czasu bo zabiera go praca, dom, dzieci ... i w ogóle ...

Fajnie byłoby mieć tak tydzień bez nikogo dookoła i spokojnie pogrzebać w ziemi :)

Zazwyczaj jak już się cała utytłam w ziemi to wtedy dziewczynki nagle są głodne, siusiu itp

 

dokładnie :yes: :lol2:

 

Oskar do tego chce mi we wszystkim pomagać, i wiadomo wszystko trwa dwa razy dłużej.

Ale słowa "mamo prawda że jesteśmy wspaniałymi ogrodnikami?" pozwalają tracić czas i działać z małym :lol:

Coś tam zawsze zrobi :lol:, a może się nauczy i będzie miał ochotę dłubać w ziemi? :rolleyes:

 

 

 

Agus ale masz kwiatow :wave: slicznie!!!!!

Plac zabaw robi niesamowite wrzenie :D czy moge prosic o namiary i cene na priv? :hug:

 

Wysłane :hug:

 

 

Pozdrawiam, szalona kobieto :hug:

 

:lol2:

:hug:

 

 

Twoje tulipany są po prostu boskie, nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian:D

 

Ja też :o :lol2:

Waeto było wykupić na jesieni pół lidla :lol:

 

Aguś,

mam takie same tulipanki, jak te Twoje ostatnie, tylko moje nie mają strzępionych płatków i nazywają się queen of the night:lol2:

Uwielbiam je, i od dzisiaj Twoje też:D

 

Jaka piekna nazwa :rolleyes:

 

Ale masz mnóstwo roślin do wsadzenia :jawdrop: i mnóstwo zaoszczędzonej kaski też:wiggle:

 

Już wsadzone :yes:, kaska w kieszeni :lol:.

Musze mamie się odwdzięczyć :cool:

 

I mam nowe rzeczy do wsadzania, tym razem ze szkółki :wiggle:

 

Jak Ci się to wszystko rozrośnie, to wszyscy padniemy na ziemię:D Pięknie będzie- już to widzę:cool:

 

Oby oby nic nie padło :)

 

Jak zdrówko? Trzymam kciuki za napływ kaski i oczekuję z wielkim zniecierpliwieniem na Twoje zasłony:hug:

Miłego weekendziku:hug:

 

A wiesz że mimo przekopania kawała rabaty czuję się dobrze?

Mam tylko lekkie zakwasy, ale plecy już lepiej, myślę że tą robotą w ogrodzie wzmocinię sobie wszystkie mięśnie i lędźwiowy na tym skorzysta , a na jesieni wezmę się za zabiegi ;)

 

Miłego weekendu Aguś :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...