Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aganie mam chwascikow:cool:nie widzę ich chyba. koniczynka jest.:D ja chcę ,żeby trawka był:Da zielona. narazie nie ma upałow i jest deszczowo. aż się boję lata..... ale mam obok sąsiada niech sobie radzi. Musimy dokupić takiego węza do nawodniania trawnika z dziurkami:)

 

 

a te twoje tulipanki i czosnki są cudowne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aganie mam chwascikow:cool:nie widzę ich chyba. koniczynka jest.:D ja chcę ,żeby trawka był:Da zielona. narazie nie ma upałow i jest deszczowo. aż się boję lata..... ale mam obok sąsiada niech sobie radzi. Musimy dokupić takiego węza do nawodniania trawnika z dziurkami:)

 

 

a te twoje tulipanki i czosnki są cudowne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezusie!!:eek::eek:Aguś ,ale Ty masz już ogród i ile roślin!!No i powiem ,że jesteś pracowita jak (nie...:no: chyba nie wypowiem słowa "mrówka "bo ostatnio mi się za bardzo dają we znaki:D) niewiemco:DPiękne tulipany ,piękne wszystko.Przy ścieżce od i furtki posadź koniecznie bergenie .One są zielone cały rok i takie kępy pięknie przy wejściu wyglądają .Ja swoje cały czas rozmnażam ,,bardzo mi się podobają .:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka Aguś,

 

ale piękne rabaciki Ci powstają:D Wszystko cudne, mamy podobne roślinki- rododendrony, modrzew na pniu, hosty, czosnki i kwiatuchy:yes:

A wiesz, że mi rododendrony zmarzły 2 lata z rzędu, mimo opatulenia?:mad: Dopiero w tym roku zakwitły- myślę, ze to zasługa długo zalegającego śniegu- było im ciepło.

 

Super, ze udała Ci się sprawa z płaszczykiem:wave:Kupisz sobie nowy:cool:

Jak zdrówko kochana? Uciekam do domku- miłego popołudnia:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super nius :wiggle: ale nie wierzę, że pół roku zleciało :o

 

no prawie prawie :yes:

 

 

aganie mam chwascikow:cool:nie widzę ich chyba. koniczynka jest.:D ja chcę ,żeby trawka był:Da zielona. narazie nie ma upałow i jest deszczowo. aż się boję lata..... ale mam obok sąsiada niech sobie radzi. Musimy dokupić takiego węza do nawodniania trawnika z dziurkami:)

 

 

a te twoje tulipanki i czosnki są cudowne:D

 

J skosił kawałek trawnika :wiggle: - pierwsze koty za płoty :lol:

Pokazywałaś u siebie ogród?

Bosze nie była u ciebie 100 lat :o :oops:

 

Aguś,

 

U Ciebie jak zawsze jest jak w ulu, no ale ty pracowita jesteś, że aż strach...

Twój mąż ma chyba wrażenie, że ma harem w domu a nie jedną drobniutką Agusię :)

 

PS

 

Puściłam Ci privka, mam nadzieje, że niezbyt śmiałego [ATTACH=CONFIG]190709[/ATTACH]

 

Odpisałam :lol:, mam nadzieję że pomogłam :)

Polecam też jakościowo, bo super zmywa się wszelakie specyfiki wylane

 

Ło Jezusie!!:eek::eek:Aguś ,ale Ty masz już ogród i ile roślin!!No i powiem ,że jesteś pracowita jak (nie...:no: chyba nie wypowiem słowa "mrówka "bo ostatnio mi się za bardzo dają we znaki:D) niewiemco:DPiękne tulipany ,piękne wszystko.

 

http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

Z roślinami od mamy to dopiero połowa :cool:

 

Przy ścieżce od i furtki posadź koniecznie bergenie .One są zielone cały rok i takie kępy pięknie przy wejściu wyglądają .Ja swoje cały czas rozmnażam ,,bardzo mi się podobają .:yes:

 

Beatko wiesz jak się przed chwilą uśmiałam :lol2:

Weszłam na grafikę zobaczyć co to za ciekawa roślinka - i wiesz co się okazało - dzisiaj wieczorem o 18 wsadziłam takich 6 :rotfl:

 

Pytałam mamy czy wie jak wygląda bergenia, ona że nie.

Ja mówię że wejdę w net sprawdzę bo niemożliwe żeby nie miała - a tu już wsadzone :lol2:

Tylko my nazw nie znamy :rolleyes:

 

Skoro masz to jesteś znawczynią :), powiedz jak to jest z kolorami tych kwiatów - są różne w zależności od odmian czy wszystkie takie różowawo - fioletowe?

Moja mama jak się zastanowiła to powiedziała że ma tą rośłinę 3 lata i w tym roku dopiero pierwszy raz zakwitła.

Ale ładnie się rozrosła przez ten czas tak że podzieliłyśmy i wyszło 6 sztuk :lol:

Jutro pokażę jak je wsadziłam.

Wymyśliłam że będą otoczką dla jodły czy sosny - jutro poruszę temat bo szukam odpowiedniego drzewa - może ktoś mi podpowie ;)

 

Heyka Aguś,

 

ale piękne rabaciki Ci powstają:D Wszystko cudne, mamy podobne roślinki- rododendrony, modrzew na pniu, hosty, czosnki i kwiatuchy:yes:

 

:lol: :wiggle: wiemy co ładne :cool:

 

A wiesz, że mi rododendrony zmarzły 2 lata z rzędu, mimo opatulenia?:mad: Dopiero w tym roku zakwitły- myślę, ze to zasługa długo zalegającego śniegu- było im ciepło.

 

 

Aga moje kupione w piątek cąły czas czekają na wsadzenie ;)

Bo waham się gdzie je posadzić.

Tam gdzie chciałam jest za mało cienia w ciągu dnia :bash:.

Cien będzie ale jak posadzę inne roślinki, bo mam plan na osłaniające żywopłociki z cisa i chyba pójdą pod siatkę pod las.

Powiedz mi w co je sadziłaś?

Tzn czy wystarczy torf, czy dodawałaś jakieś oborniki, siarki i skrawki kory - bo takie cuda wyczytałam na ogrodowisku i sama nie wiem co mam robić żeby póxniej nie pluć sobie w brodę że nie rosną bp im złą ziemie dałam ;)

 

Mierzyłaś kiedykolwiek ph ziemi?

Rany jak ja miałabym znalexć czas na takie zabawy?

Z konewką nie wyrabiam polatać :lol2:

 

Super, ze udała Ci się sprawa z płaszczykiem:wave:Kupisz sobie nowy:cool:

Jak zdrówko kochana? Uciekam do domku- miłego popołudnia:hug:

 

Płaszczyk - radosć nie z tej ziemi :lol:

Zdrówko dobrze :yes:, plecy znośnie, dają kopać doły pod kwiatki więc jest ok :lol2:

Chłopaki jeszcze niewyraźne, ale myślę że jutro już będzie tylko lepiej..............

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana ,uśmiałam się do łez:rotfl:

Ja na bergenię początkowo mówiłam "kapusta" i tak naprawdę tak ta nazwa do niej przylgnęła ,że wszyscy już tak na nią mówimy.Dla przyzwoitości przez całą zime studiowałam ineternet i czasopisma 'Mój Piękny ogród") mam tego całe stosy....moja znajoma pracuje w jakimś dziale tego pisma ..dostaję od niej w prezencie.Trochę się w nazwach podszkoliłam ...do tego stopnia ,że dzisiaj udzielałam rad kupującym w ogrodniczym:D:Dwyobrażasz sobie ?

Bergenię możesz rozmnożyć dzieląc łodygę i wsadzając w ziemię :yes:za chwile będziesz miała już listki.Jezeli chodzi o kwiaty ,to ja akurat mam jej dwie odmiany i kwitną podobnie , Maja takie fioletowo -różowe kwiatuchy o różnym wysyceniu koloru.

Aga macie kosę spalinową ..?.muszę kupić i nie wiem jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :wiggle: wiemy co ładne :cool:

Się wie :lol::lol:

 

 

Aga moje kupione w piątek cąły czas czekają na wsadzenie ;)

Bo waham się gdzie je posadzić.

Tam gdzie chciałam jest za mało cienia w ciągu dnia :bash:.

Cien będzie ale jak posadzę inne roślinki, bo mam plan na osłaniające żywopłociki z cisa i chyba pójdą pod siatkę pod las.

Powiedz mi w co je sadziłaś?

Tzn czy wystarczy torf, czy dodawałaś jakieś oborniki, siarki i skrawki kory - bo takie cuda wyczytałam na ogrodowisku i sama nie wiem co mam robić żeby póxniej nie pluć sobie w brodę że nie rosną bp im złą ziemie dałam ;)

 

Aguś sadź je w zacisznych miejscach- na tle ściany, muru- rododendrony nie znoszą wiatrów (szczególnie zimą). Co do nasłonecznienia- mój jeden rośnie w upale i wygląda super, drugi mam w półcieniu i też jest ładny- jeżeli będziesz go podlewała, to może rosnąc w słońcu:yes:

Co do ziemi to kupowaliśmy w ogrodowym taką specjalną mieszankę do azalii i rododendronów właśnie-kup taką koniecznie, bo rodo są wymagające.

Potem wystarczy odpowiedni nawóz i woda i będą rosły jak szalone (o ile nie zmarzną:lol2::hug:)

 

Mierzyłaś kiedykolwiek ph ziemi?

Rany jak ja miałabym znalexć czas na takie zabawy?

 

Aga, no co Ty?:eek::eek: Czy ja mam czas na jakieś PH?:rotfl:

Kupuj odpowiednią ziemię pod wymagające roślinki i będzie dobrze.

 

Dobrej nocki życzę i wracajcie do zdrówka:hug:

 

ps. Bergenie są super, chociaż bardzo się rozrastają- ja się nie zdecydowałam- moja mama ma i już je częściowo wyrywa po 3 latach:eek:

Ty masz duży ogród, to możesz szaleć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana ,uśmiałam się do łez:rotfl:

 

Oj ja też :lol2:

 

Ja na bergenię początkowo mówiłam "kapusta" i tak naprawdę tak ta nazwa do niej przylgnęła ,że wszyscy już tak na nią mówimy.

 

I ja z mamą tak ją własnie nazywałam :rotfl:

 

Dla przyzwoitości przez całą zime studiowałam ineternet i czasopisma 'Mój Piękny ogród") mam tego całe stosy....moja znajoma pracuje w jakimś dziale tego pisma ..dostaję od niej w prezencie.Trochę się w nazwach podszkoliłam ...do tego stopnia ,że dzisiaj udzielałam rad kupującym w ogrodniczym:D:Dwyobrażasz sobie ?

 

O to wiem do kogo się będę zgłaszać zagadkami :lol:

 

Bergenię możesz rozmnożyć dzieląc łodygę i wsadzając w ziemię :yes:za chwile będziesz miała już listki.

 

:yes:

Na razie niech rosną, a potem na bank gdzieś je jeszcze umieszczę :)

Są świetne, a liście bardzo ozdobne :cool:

 

Jezeli chodzi o kwiaty ,to ja akurat mam jej dwie odmiany i kwitną podobnie , Maja takie fioletowo -różowe kwiatuchy o różnym wysyceniu koloru.

.

 

Szkoda że nie maja innych kolorów :(

Np niebieskie byłyby super :)

 

Aga macie kosę spalinową ..?.muszę kupić i nie wiem jaką

 

Jeszcze nie mamy :no:.

Więc nie pomogę, bo się jeszcze nie znamy ;)

Wczoraj dopiero J przytargał kosiarkę, ale taka mała podkaszarka tez już by się przydała, bo mamy chaszcze z trawy przy plackach dopiero rosnącej trawy.

Plus plac zabaw tam też będzie kupa zabawy przy koszeniu no i przejścia przy mojej rabacie kolistej - oj duży problem do koszenia ;)

 

 

 

Ale mnie tu długo nie było. A tu się dzieje!!! I kwiatki kwitna i Warta płaci! Superek!

 

:bye:

:lol:

Oj ja też nie mam czasu na odwiedzanie wątków :(

Ogród mnie pochłonął :cool:

 

Się wie :lol::lol:

 

 

:lol: http://forum.barcis.pl/images/smilies/chytry.gif

 

Aguś sadź je w zacisznych miejscach- na tle ściany, muru- rododendrony nie znoszą wiatrów (szczególnie zimą). Co do nasłonecznienia- mój jeden rośnie w upale i wygląda super, drugi mam w półcieniu i też jest ładny- jeżeli będziesz go podlewała, to może rosnąc w słońcu:yes:

 

Czyli mówisz żeby ryzykować z tym słońcem???

Wolałabym już wsadzić je docelowo.

Mam akurat cztery i tyle na tej stronie płotu mi wejdzie.

Będą za płotem więc powinny mieć zacisznie, a kiedyś zrobię im osłonkę z żywopłotu.

Dzisiaj muszę decydowac i kopać doły ;)

 

Co do ziemi to kupowaliśmy w ogrodowym taką specjalną mieszankę do azalii i rododendronów właśnie-kup taką koniecznie, bo rodo są wymagające.

Potem wystarczy odpowiedni nawóz i woda i będą rosły jak szalone (o ile nie zmarzną:lol2::hug:)

 

 

 

 

:yes:.

Pan kazał kupić ziemię torfową - i mam takie 2 wory, dokupić tą mieszankę?

Czy to to samo :confused::confused::confused:

 

Aga, no co Ty?:eek::eek: Czy ja mam czas na jakieś PH?:rotfl:

Kupuj odpowiednią ziemię pod wymagające roślinki i będzie dobrze.

 

 

:lol2: tak myślałam :p

 

ok :yes:

 

Jak juz jesteśmy przy ziemi, powiedz mi czy iglakom dawałaś specjalną ziemię, czy dobrą ziemię z ogrodniczego?

 

Dobrej nocki życzę i wracajcie do zdrówka:hug:

 

 

Dzięki :)

Minęła nam w miarę spokojnie.

Chociaz ja teraz czuję gryzienie w gardle i coś w zatokach mi się dzieje - ale będe twarda :lol:

 

:hug:

 

 

 

Aga ,zapytam jeszcze ,,bo chyba u Ciebie widziałam takie fajne donice białe z chromem .?????Gdzie je kupiłaś ?

 

Beatko skrobnę Ci privka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś,

 

bardzo dziękuję za info. Teraz tylko muszę przeprowadzić dochodzenie :D

 

Pozdrawiam :bye:

 

:bye: :)

 

Szalejesz w ogrodzie?

 

 

Szalałam :yes:

 

Kiedy obraz do Ciebie dotrze?

Jestem ciekawa, jakie tam są naprawdę kolory :D

 

Umówiłam się na przyszły wtorek na oględziny, chociaż bardzo bym chciała nie dam rady w tym tygodniu do niego podjechać :(

Od jutra wielkie sprzątanie przed imprezką urodzinową w sobotę ;)

 

 

Aga :bye:

 

:bye: :)

 

Agulku jak dziś po pracy w ogrodzie??? żyjesz??????

 

Żyję :lol2:

Kondycja mi się polepsza :wiggle: już nie odczuwam tak fizycznego zmęczenia .

Dzisiaj miałam przerwę w kopaniu bo Oskar miał przedstawienie w przedszkolu.

Niestety nie obyło się bez płaczu :(, ma tremę i boi się występować :(

Mimo że bardzo chce, świetnie tańczy i śpiewa...mam nadzieję że z wiekiem mu przejdzie ;)

 

Moja żaba :lol:

 

ciach ;)

 

Nacykałam dzisiaj milion zdjęć z ogrodu - jutro Wam się pochwalę postępami :bye: dobrej nocki życzę :)

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...