Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Coś mi nie idzie sprzątanie :p

 

Wkleję jeszcze moje wczorajsze zakupy roślinek do przymiarek na rabatach.

Do tego 2 iglaczki które chciały bardzo jechać ze mną do domu :)

Z boku hibiskus z Lidla :)

 

http://i2.fmix.pl/fmi1724/2d0a004e00107ece51f8fab7/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1340/f72172210010bc8051f8fabf/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2736/c4a036a40015487c51f8fad0/zdjecie.jpg

Umówiłam się na sobotę z nowym ogrodowym :wiggle:.

Z polecenia, widziałam ich w trakcie pracy.........i mam nadzieję że wreszcie to będzie TA ekipa która pomoże mi z moim ogrodem.

 

 

Inne rzeczy..garderoba dopiero po 15 sierpnia pan stolarz zabierze się za jej wykonywanie--jedzie teraz na urlop.

Zasłony....jest jakiś zastój na produkcji i kazali czekać kilka tygodni na materiał :bash:.

Ja to mam jednak szczęście ........u mnie wszystko musi trwać kilka miesięcy :sick:

 

Dobra teraz już naprawdę zmykam :bye: do wieczora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cuuuudniaste rameczki, te błekitne <3

 

:)

 

A kamyki... imho to zadne nie robia szału :p Ale chyba żółte lepsze...

 

Wiem że nie ma szału :bash:............ale ale wczoraj byłam w końcu u znajomej i chyba znalazłam wreszcie coś co pasuje i kosztuje 60 zł za tonę :wave:

Dziś przymiarka i trzeba zamawiać :cool:

 

W każdym razie jutro wyjeżdżam na 10 dni, jak wrócę to zobacze co w tym czasie nawymyslałas ;)

papa :bye:

 

Udanego wyjazdu :bye: :hug:

 

 

 

Aga dojrzałam ze masz jeszcze ceny na tych blekitnych ramkach - po ile one ? bo nie wiem czy jechać do empiku czy nie :)

zakupy ramkowe bardzo cukierkowe - ciekawa jestem jak je rozplanujesz :)

a jakie iglaczki wybrałas ?

 

Aga te mniejsze po 6,45 a ta duża 7,45 - więc chyba bardzo przyzwoicie :yes:.

Były jeszcze takie błękitne kółka :rolleyes:

 

Ale powiem Ci że byłam w jednym empiku gdzie był stos tych ramek a w drugim była tylko jedna :o

 

 

A iglaczki - to te wypierdki na zdjęciu z żurawkami :lol2:

 

Jedna to sosna żółta, druga jakas inna rosnąca kolumnowo.

 

Znalazłam necie tą żółtą i ma wyglądać tak

 

http://i3.fmix.pl/fmi2489/36954a4c00070d0051f9e698

 

Tylko na jesieni trzeba jej wytrzepywać wewnętrzne igły :sick:.

Musze ją posadzić gdzieś gdzie jak zapomnę, albo nie będę mieć czasu nie będzie się to rzucało w oczy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga dawno nie pisałam, choć czasem podglądałam, więc wizyty Narendilki nie przegapiłam :) super, że sie udało.

 

z kamieniami nie pomogę - ja dopiero mocno raczkuje w ogrodowym temacie, poza tym mam ziemi pewnie tyle, co Ty przed domem ;)

 

Rameczki z empiku mam i ja - nawet jedną już scrapowo przerobiłam ( bo z tym zamiarem nabyte ) ;) zestaw niebieskich tez mam, nad różowymi się zastanawiałam, w końcu nie wzięłam. Mam jeszcze taką niby ornamentową turkusową. Ceny sa bardzo, bardzo :) acha - jeszcze nabyłam świeczniki porcelanowe błękitny i różowy. Stoją sobie na kredensie ;) Tych okularowych nie widziałam - a tez fajne - do Adaska bym wrzuciła jedną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga dawno nie pisałam, choć czasem podglądałam, więc wizyty Narendilki nie przegapiłam :) super, że sie udało.

 

z kamieniami nie pomogę - ja dopiero mocno raczkuje w ogrodowym temacie, poza tym mam ziemi pewnie tyle, co Ty przed domem ;)

 

Rameczki z empiku mam i ja - nawet jedną już scrapowo przerobiłam ( bo z tym zamiarem nabyte ) ;) zestaw niebieskich tez mam, nad różowymi się zastanawiałam, w końcu nie wzięłam. Mam jeszcze taką niby ornamentową turkusową. Ceny sa bardzo, bardzo :) acha - jeszcze nabyłam świeczniki porcelanowe błękitny i różowy. Stoją sobie na kredensie ;) Tych okularowych nie widziałam - a tez fajne - do Adaska bym wrzuciła jedną ;)

 

Cześć :bye:

Fajnie że skrobnęłaś :hug:

 

Świeczniki widziałam , fajne :yes:

Ale do mnie nie pasują :(

A chłopaków takimi akcentami już nie będę męczyć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dzisiaj fajne spotkanie - jak dla mnie ala przeznaczenie :stirthepot::stirthepot::stirthepot:

 

 

Byłam dzisiaj załatwić parę spraw na osiedlu na którym mieszkałam.

Kilka lat temu wybudowano tam budynek - gabinety stomatologiczne i otoczono małym ogrodem........przechodziłam tamtędy codziennie spacerując z dziećmi.

Zawsze ten ogród mnie zachwycał,,,,,,,,,,to że był prosty...uporządkowany.....raczej mało obsługowy ale zachwycający szczegółami.

Widziałam jak ten ogród rósł przez 7 lat.

 

Miałam aparat w samochodzie i i chwilkę czasu......miałam podjechać zrobić kilka zdjęć tak dla siebie dla inspiracji......bo teraz planując rabaty zaczełam wracać do swoich starych zapisanych zbiorów.

 

Jak podjechałam na miejsce okazało się że była tam ekipa która robiła sezonową pielęgnację ogrodu.

Był szef .........porozmawiałm z nim obchodząc cały ogród dookoła i powiem Wam że mogłabym z tym facetem gadać i gadać.

 

Po moich ogrodowych to jak krok stumilowy.....facet zna się na rzeczy..ma wyczucie i zmysł do aranżacji.

 

Znam też źródło skąd bierze rośliny

 

Jesteśmy umówieni jutro na 8 rano...ma obejrzec ogród,,,,,,powiedzieć co trzeba zrobić i najważniejsze jak to zrobić - jak i w tym temacie się zgramy to chyba mam idealnego ogrodowego

 

 

Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie......także jutro się okaże czy znalazłam wreszcie kompetentną pomoc w tych najtrudniejszych i najcięższych robotach które trzeba teraz zrobić w ogrodzie

 

No i co Wy na taką historię???

Tyle lat tamtędy praktycznie codziennie chodziłam i nigdy nie widziałam żadnej ekipy w ogrodzie........a teraz jak jest mi ktoś potrzeby to bach - są i do tego z głową z pomysłami :rolleyes::rolleyes:

 

Tak jak się zarzekałam że niczyja opinia/pomoc/ a tym bardziej pomysły jakichś ogrodowych :p nie są mi potrzebne - tak tutaj z wielką chęcią posłucham i zobaczę co by pan mógłby mi zaproponować :o:o:o

 

 

 

 

Normalnie urok jakiś na mnie rzucił :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeznaczenie jak nic:-)

 

Tym razem na pewno się uda....niebiosa Ci go podesłały:)

 

Prawda :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Na szybko zrobione zdjęcia z tej realizacji.

 

http://i3.fmix.pl/fmi1821/afc4d446001d7c7e51fc0358/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2505/f82836080007d4b951fc0379/zdjecie.jpg

 

 

http://i1.fmix.pl/fmi1156/5e7f456d0010815a51fc038f/zdjecie.jpg

 

 

---------------------------------------------

 

Nie wiem czy mnie nie przewiało :sick: - nasz taras jest zbawienny na te upały i jak wieje z miłą chęcią się siedzi w takim fajnym przeciągu

ale......................wczoraj wieczorem coś mnie zaczęło boleć za uchem, drapać gardło i całą noc głowa ćmiła.

Mam nadzieję że nic się z tego nie rozwinie :(.........nie mam czasu na chorowanie tym bardziej w takie upały :sick:.

 

Moskitiery przyjda dopiero po weekendzie :bash:.

 

Dostałam też maila że tkanina na zasłony przyjdzie za 4-5 tygodni - doliczyć do tego z 3 tygodnie na szycie i mamy dwa miesiące :cry:.

Jedyny tego plus że do tego czasu może uda mi się umyć okna :lol: żeby móc powiesić rolety ;)

 

----------------------------------

 

Ja czekam już na pana :rolleyes:

 

 

Miłego poranka życzę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco, nawet jak na mnie :lol2:

Więc szperam sobię trochę w necie :rolleyes:

 

Nie mam nic na czym mogłbym puścić jakąć fajną roślinkę przy tarasie...szukam czegoś do kompletu do mojej maszyny do szycia....

 

Póki co znalazłam taki fajny obelisk

 

http://i3.fmix.pl/fmi1052/6ee57039001559be51fe70c2/zdjecie.jpg

 

I donice

 

http://i2.fmix.pl/fmi2136/2e9a1f500006fcfc51fe70d1/zdjecie.jpg

 

Można robić na zamówienie rózne kształty...i kolory z palety RAL........nie mają cennika ale pewnie powaliłby na kolana :( :sick:.

Jutro zadzwonię i się zorientuję.........

 

Jakby ktoś z Was miał namiar na takie metalowe podpory na roślinki bardzo poproszę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś , ooo widzę ,ze mamy takie same marzenia...już Ci dzisiaj mogę powiedzieć ,ile kosztuje ten obelisk...od 1,7 do 2,2tys.Niestety u mnie musi pozostać poki co w strefie marzeń;)

Ja dzisiaj byłam w tikeju ,ale na dział wnętrzarski nie wchodziłam... dzięki temukupiłam sobie parę ciuchów:Ddopiero zjechaliśmy do domu..padam na ćwarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, dziękuję za ogrodowego priwka :) Piękne Te Twoje tikejowe zakupy - ja labo nie widzę w swoim albo po prostu w moim marny wybór :bash:

 

Ja też przez kilka miesięcy nic nie widziałam w tikeju....ale później w miarę urzadzania domu...człowiek wie co mu tam będzie potrzebne i prawie zawsze z czymś wychodzę :).

 

Mam nadzieję że to co tam powypisywałam o odwodnieniu pomogło..................

 

Aguś , ooo widzę ,ze mamy takie same marzenia...już Ci dzisiaj mogę powiedzieć ,ile kosztuje ten obelisk...od 1,7 do 2,2tys.Niestety u mnie musi pozostać poki co w strefie marzeń;)

Ja dzisiaj byłam w tikeju ,ale na dział wnętrzarski nie wchodziłam... dzięki temukupiłam sobie parę ciuchów:Ddopiero zjechaliśmy do domu..padam na ćwarz:)

 

Matko święta :jawdrop: - myślałam że z 600 zł :sick:.

 

No to muszę szukać kowala :stirthepot:

 

Ciekawa jestem co tam ciuchowego nakupowałaś :popcorn: - ja przyznam w tikeju jeszcze nic na siebie nie znalazłam :o - tylko parę majtek i jedną koszulkę do spania ;), za to pół chałpy w gadżetach :lol2:

 

AAa i kupiłam dwa namioty plażowe quechua w decathlonie,,były tańsze niz w necie.

 

My kupowaliśmy na szybko.............ale na pewno będziecie zadowoleni - tylko opanować technikę składania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melczak :bye:

 

Jak napisałaś posta ja w międzyczasie upisałam mojego :)............

 

 

Nie napisałam nic o sobotnim spotkaniu z nowym panem ogrodowym :rolleyes:

 

Powiedział bardzo ważną rzecz - nie jest tak źle :jawdrop:

Ja chciałam to wszystko wywozić i kupować nową ziemię............

A tu mamy przejechać wszystko glebogryzarką, przekopać i wymieszać z ziemią piaskową ............

Roboty jest :sick:.

Wszystkie byliny spod lasu trzeba będzie na chwilę powyjmować :(....potem wszystko wsadzać.........także dobrze by było żebym miała jakiś plan nasadzeń....jeśli chcę coś zmieniać...dodawać to muszę to wiedzieć na już.

 

Także w najbliższym czasie tym będe się zajmowac.planowaniem.........rysowaniem na papierze......szukaniem inspiracji.

Zdecydowaliśmy że robimy porządek z rabatami, tak żebym w przyszłym roku na wiosnę na dzień dobry nie zaczęła od wyrywania masakrycznej ilości chwastów :sick:.

 

Także kilka planów wykończeniówkowych odsunie się na dalszy plan......

Zrobimy tylko garderobę i ile się da w ogrodzie.

 

Pan ogrodowy ma skończyć jakąś pracę i zjawić się u nas koło soboty

W międzyczasie koło środy mają jeszcze przyjść starzy ogrodowi i zrobić porządek z odwodnieniem kwadratów.......nie będę liczyć na cud Boży że ta woda na wiosnę sama sobie zniknie--chcę tam wsadzić drzewa........znowu cebule i nie chcę wyciągać zgniłych roślin :sick:.

 

Także znowu czeka nas delikatnie mówiąc trochę bałaganu na działce............

 

 

--------------------------

Jadę dziś z Igim do dentysty....nie wiemy nawet kiedy :o - ukruszyła mu się górna jedynka :bash:.

Nie wiem jak ja dam radę go utrzymać żeby to podrównać :cry:

Trzymajcie kciuki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...