Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Admete, podziwiam Cię od dawna, zwłaszcza Twój zapał ogrodniczy. Ogród to takie cudowne, kochane miejsce, które zawsze wdzięcznie odda ci to, co mu dałaś :)

Kamień piękny, a hortensja obłędnie śliczna! Doniczka też :)

 

Cześć Luizo :bye:

 

Dziękuję za komplementa ogrodowe :rolleyes:

 

Mój zapał można dzisiaj spokojnie nazwać determinacją :bash:

 

Nowy ogrodowy nie odbierał dzisiaj telefonów :bash:.

A miałam brać od niego rośliny i on miał mi załatwiać dużą ilość bukszpanów i cisów w rozsądnej cenie :(

Czas goni.....a rabaty trzeba choć w minimalnym stopniu obsadzić i czym prędzej zasypywać korą/kamieniem...........

Nie będę wiecznie wyrywać chwastów i wywozić za działkę taczkami :sick:

 

Mam nadzieję że jutrzejszy dzień przyniesie jakieś rozwiązania ;)

 

Ależ piekna podmurówka a ta hortensja jest bajeczna

 

Dziękuję :)

 

Cześć.

Czekam na lampy.

 

Tak, tak, lampy! :popcorn:

 

Silver :bye: gdzie byłaś jak Cię nie było? :popcorn:

 

Co do lamp wszystko idzie w Marcinowym tempie :p.

Ale żeby nie było postęp jest :p kable są już przesunięte, teraz tylko szpachla/gładź trochę farby i będziemy wieszać ;).

Mama miała trochę materiałów po swoim malowaniu łazienki, podjechałam do niej ale za cholerę nie mogłam tego znaleźć :(.

Nie opłaca się kupować wora gładzi, gdy jest u mamy czy M może przywieźć z domu(teraz zapomniał ;))...............tyle czekamy że jeszcze jeden weekend poczekamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, ja osobiście kamień Ci odradzam, a jeśli już na niego się zdecydujesz, to musisz dać pod kamień mocniejszą, grubszą włókninę niż ta, którą się daje pod korę. Ja u mnie dałam pod kamyki zbyt cienką i po prostu nie mam pomysłu, jak teraz pozbyć się zielska, które przez nią poprzerastało. Najlepszym rozwiązaniem byłby Roundup, ale trochę się boję, bo te kamyczki w warzywniaku mam i trochę mi się mało uśmiecha pryskać roundupem w okolicach warzywek.

Na pocieszenie napiszę ci, że zielsko z każdym sezonem słabiej odrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, ja osobiście kamień Ci odradzam, a jeśli już na niego się zdecydujesz, to musisz dać pod kamień mocniejszą, grubszą włókninę niż ta, którą się daje pod korę. Ja u mnie dałam pod kamyki zbyt cienką i po prostu nie mam pomysłu, jak teraz pozbyć się zielska, które przez nią poprzerastało. Najlepszym rozwiązaniem byłby Roundup, ale trochę się boję, bo te kamyczki w warzywniaku mam i trochę mi się mało uśmiecha pryskać roundupem w okolicach warzywek.

Na pocieszenie napiszę ci, że zielsko z każdym sezonem słabiej odrasta.

 

W ogrodzie będę miała i kamień i korę.

Tam gdzie nie będzie na razie roślin chcę dać włókninę pod kamień - żadnych grubych mat :no:.

Tam gdzie więcej roslin same kamienie i sama kora-sama piszesz że masz problemy z wyrywaniem chwastów spod maty -więc po co sobie utrudniać?

Piszesz że z każdym sezonem słabiej odrasta - wiem o tym :yes: więc trzeba walczyć a będzie tylko lepiej :cool:

 

Aga zazdroszczę Ci tego porządku na podwórku , mimo chwastów :p Ja również bardzo czekam na te Twoje lampy, jestem ciekawa jak będą się prezentować :yes::yes::hug:

 

Madziu juz pisałam i Ty doczekasz się trawy i rabatek i swoich własnych chwastów :hug:

Lampy już niedługo.......................:stirthepot:

 

Jak miło.

Byłam w Europie, w tym miesiąc Polska. :yes:

 

Zazdroszczę takich wojaży :rolleyes:

Mam nadzieję że wypoczęłaś :).

 

-------------------------------------

 

Jadę dzisiaj z J zamówić kamień na rabaty.mam nadzieję że jest dostępny od ręki ;).

No i telefony do ogrodowego...jak dziś nie odbierze to chyba zacznę sama szukać i zwozić rośliny na działkę i będę sadzić po kolei - przy pomocy M zawsze coś tam zrobimy - bo ile można czekać???? i szukać kolejnych wykonawców :mad:

 

Miłego dnia życzę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie witam się w Twoim wątku. :-)

Pod włókninę, albo nawet pod samą korę dajcie gazety, takie zwykłe, nie magazyny. To sprawdzony sposób z ogrodów angielskich. Powiem też, że z mojego doświadczenia wynika, że rośliny sadzone na jesień gorzej się przyjmują. Ja wolę sadzić na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie lampy, Ja sie pytam !

Nie wytrzymie i sama przyjadę co by je wreszcie machnąć !

 

:bash::bash::bash::bash:

 

Aniu w sypialni na podłodze :rotfl:

 

Po weekendzie zawisną na bank :p

 

Oficjalnie witam się w Twoim wątku. :-)

Pod włókninę, albo nawet pod samą korę dajcie gazety, takie zwykłe, nie magazyny. To sprawdzony sposób z ogrodów angielskich. Powiem też, że z mojego doświadczenia wynika, że rośliny sadzone na jesień gorzej się przyjmują. Ja wolę sadzić na wiosnę.

 

Witam Cię Coli serdecznie :welcome:

O gazetach czytałam na ogrodowisku :yes: - zapomniałam o nich :o - tylko skąd ja wezmę tyle gazet :o

 

Co do terminu sadzenia.może i prawda :).moja mama z kolei mówi że lepiej na jesień :)

 

 

Jeszcze trochę odchowasz chłopaków i też będziecie podróżować.

U mnie to trochę wypoczynek, trochę biznesowo.

Miłego weekendu.

 

Silver zanim zacznę podróżować to bym chociaż w spokoju gazetę na tarasie poczytała :lol2:

Ale jeszcze z rok, Igi będzie miał 3 lata i myślę że życie będzie troszku bardziej unormowane :yes:

 

Wzajemnie udanego weekendu :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj załatwiliśmy z J kamień rzeczny na rabaty.

Przyjechały dwie wywrotki 30 ton.....z naszych obliczeń wynika że potrzebujemy jeszcze 50 :jawdrop:

Bez rabat pod lasem które chcemy wysypać korą.........

 

Kamień trzeba umyć bo jest umorusany w piachu.

J z M pojechali i kupili siatkę do płukania......wiem że deszcz załatwiłby sprawę,ale jeśli miałaby być włóknina ten piach zostałby na niej :sick: i nie wiadomo co w tym piachu jest.......nie chce dodatkowych chwastów.

Wczoraj zdecydowałam że włókniny jednak nie kładę..........nie chcę wydzierać - wprawdzie mniejszej ilości chwastów, ale zawsze z włókniny.

Tak odgarnę kamienie i wyrwę to cholerstwo ;)

 

http://i1.fmix.pl/fmi2048/aa66e844001b4aed52217746/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi971/41a389c7001fd8635221774f/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2862/624447e000261afd52217758/zdjecie.jpg

 

Cena za tonę 39 zł, plus transport plus woda na umycie to wyjdzie z 60 zł za tonę..............a to i tak mniej niz jakiś kamień ozdobny - więc to chyba najlepsza opcja przy ilości jakiej potrzebujemy ;).

 

Tylko to mycie :sick:

Będziemy mieć zabawę na najbliższe tygodnie :lol2:

 

I tak rabat nie będziemy zasypywać od razu.......systematycznie będziemy sadzić rośliny i przysypywać kamieniem.

 

Zostaje mi tylko problem kupna roślin.............facet z którym umawiałam się na wszystkie rośliny w normalnych cenach wczoraj tez nie odbierał telefonów :bash:.

 

Dzisiaj ponoć (jak nic im ie wyskoczy ;)) o 7.30 mają zjawić się starzy ogrodowi i zrobić odwodnienie kwadratów....czekam na nich jak na zbawienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę mam imprezkę urodzinowa Igora...zaczynam mega sprzątanie ;).

Wprawdzie tylko rodzina.ale wiadomo musi być błysk.........zrobiłam zdjęcia 2 nowych gadżetów kupionych w tikeju :p

 

Pudełko na bidżuterię do garderoby :rolleyes:

 

Już dawno szukałam czegoś takiego.........zawsze drogie, nie takie...........

 

A to chyba będzie pasowało :rolleyes: i w przyzwoitej cenie :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi809/21062fee000e8bb452217ef5/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi560/c6092ed20003bb3f52217eff/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2249/67d70dd4002b341652217f05/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełeczko na papierowe szpargały.zawsze mam tego tonę :lol2:.

Do kompletu z pudełeczkiem na przybory do pisania(ta sama firma) - docelowo na moje biurko do sypialni - nie wazne że ani sypilani ani biurka jeszcze nie ma :lol2:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2906/aa0f9f7a002762d152218007/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2763/17c5c3280025554b5221800f/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, kamień daj chłopakom. Zauważyłam, że lubią się w wodzie taplać :lol2:

 

Pierdoletki fajne!

Komplet biurkowy będzie do zebry pasować :rotfl:

 

A gdzie reszta zakupów?

 

Wesołego imprezowego weekendu :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jeśli bez włókniny, to możesz wziąć pod uwagę takie rozwiązanie: zamiast wyrywać zielsko z kamyków (co, jak napisałam, powoduje mieszanie ich z ziemią) można chwasty traktować roundupem (lub jego zamiennikiem), a żeby nie zaszkodzić roślinom, roundap nakłada się na chwasty pędzelkiem (moja znajoma stosuje taki manewr).

Ja sama mam kamyki w dwóch miejscach. Jedne są rozsypane cienką warstwą na cienkiej włókninie - niestety, muszę to zdecydowanie poprawić, czyli zdjąć kamyki, oczyścić ziemię, położyć lepszą włókninę i uzupełnić kamyki nową porcją. W drugim miejscu mam też na cienkiej włókninie, ale nasypałam na nią najpierw piasek, a potem kamyki i to już większą warstwę. Tam chwasty są pojedyncze i dają się wyrywać, a spód nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...