Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

Chodzi o kucyki Toli ?

 

Bingo!

 

jeszcze tak pomyślałam sobie ,ze jezeli chcesz miec zaslony zwiazane ,to moze bardziej rozciagnij je górą (złącz je na ile się da).albo ,żeby dopelnic calości to zamow lambrekin ..moze....

 

Aaaaa! Nie, tylko nie lambrekin, tylko nie złączone górą zasłony. Chyba że celem jest taki efekt:

 

firanka.JPG

 

(Lusię14 przepraszam za wykorzystanie jej interiorów jako przykład szczytu kiczu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No co ja poradzę, że na hasło "lambrekin" gugiel wypluł mi takie cuda: :sick:

 

[ATTACH=CONFIG]215248[/ATTACH]

 

Ostatnio przeglądałam na Allegro zasłony. To niesamowite, co ludzie są w stanie wymyślić. Kwiatki, paski, drapowania, kokardki, falbanki - wszystko na jednej tzw. dekoracji okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale parapety za bardzo wystają do przodu czy na boki? Bo nie rozumiem:no:

A próbowałaś? Pokaż jak to wygląda :)

 

no właśnie, spróbuj i pokaż :) :popcorn:

 

Ale się uparłyście i reszta dziewczyn za Wami :p

 

Parapety na oko(miarki posiałam w ogrodzie :p) wystają o 20 cm od zasłony .

 

Także jak pisze że się nie da to się nie da - już się nad tym naubolewałam kilka miesięcy temu :cry: jak pan przyjechał mierzyć okna pod zasłony.

Dobrze że mechanizm na rzymskie wszedł - dosłownie na styk :o

 

Ale jak Panie nie wierzą mi na słowo to zrobię Wam zdjęcia :p

 

 

Aga dzięki za więcej fotek:wiggle: Na pewno bardzo się cieszysz z nowych zakupów, bo wiadomo zdobią salon i jest coraz bardziej domowo:rolleyes:

Tym bardziej nie chcę już marudzić, że też bym spróbowała puścić zasłonki luzem;), oraz też uważam, że w jadalni byłoby lżej bez roletki:P- mimo, że jest śliczna i w kuchni wygląda zarąbiście:wiggle: Tak jak piszesz wydatek był nie mały, więc spróbuj przynajmniej zdjąć zasłony i zobaczyć jak będzie bez dwóch "rzeczy" na raz ;) Zdjęcia pewnie nie oddają ich piękna, więc oczywiście zrobisz jak czujesz, bo Ty to widzisz na żywo i masz być zadowolona:rolleyes: :hug::hug:

 

Następna :rotfl:

 

Co do jadalni się zgadzam i będę próbować :yes:

A ja jestem zadowolona bo gołe okna w takiej ilości naprawdę dobrze nie wyglądają :( - teraz nareszcie jest jak w domu :):):)

 

Witaj admete

 

Chyba nie mialam okazji jeszcze do Ciebie zagladac albo bylam ale dawno , dziewczyno jakie ty masz przestrzenie :jawdrop: Zazdroszcze Przepięknie u Ciebie !!!

 

Ale gdy zobaczylam Garderobe :jawdrop: i jeszcze przeczytalam powyższy cytat to od razu przypomniala mi sie reklama Heinekena nie wiem czy pamietasz ale tak zareaguja twoje psiapisólki i inni gdy do niej wejda :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

Dla przypomnienia uwielbiam ja: http://www.youtube.com/watch?v=8MlypPjvq8c :lol2:

 

Zuzia Witam serdecznie :bye: :)

Dziękuję za komplementa :rolleyes:

 

Reklamę znam :yes: i też ją bardzo lubię :cool::cool::cool:

 

Witam Panią Domu:)

 

 

Admete w piątek buszowałam po Twoim wątku szukając fotek a tu takie „zjawiska” wkleiłaś.

Jest bosko.

Kuchnia jak z katalogu, wszystko jest tak idealne, sprzęt agd jak z zagranicznych filmów.

Jadalnia i cała reszta:jawdrop:. ale masz „SALONY” :)

 

 

 

szukałam po wątki i szukałam i nie znalazłam.

Zdradzisz co to za projekt domu?

 

Pstrzenie są powalające – od garderoby po całą resztę.

 

Magda bardzo dziękuję za pochwały domku http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/thanks/smileys-thanks-771216.gif

 

Projekt to Seweryna - tylko po sporych przeróbkach - zmieniłam praktycznie wszystkie ściany w całym domu :p

Podnieśliśmy też górę żeby zyskać na powierzchni pokojów :) - dlatego chłopaki mają takie przestrzenie :lol:

 

Agnieszko, jak dziewczyny radzą - rozwiąż te zasłony, a na górze nieco ściągnij, żeby nie wchodziły tak bardzo w światło okna. A że wejdą nieco w parapet i zasłonią 10 cm grzejnika z lewej i prawej? Olaboga, też mi coś.

 

Ja wiem, że co człowiek, to gust, ale nic nie poradzę na to, że mnie zasłony upięte w ten sposób (z wybrzuszeniem) kojarzą się z tym:

 

http://bi.gazeta.pl/im/22/82/d7/z14123554AA,Lolek--Tola-i-Bolek--bohaterowie-kultowej-dobranoc.jpg

 

choćby nie wiem jak piękne były ;)

 

Barbe nie chodzi mi o zasłonięcie grzejnika, mnie tam takie rzeczy nie przeszkadzają ;)

Po prostu fizycznie się nie da :(

 

I nie wiem co Wy z tym upięciem :o

Mnie chwosty nie przeszkadzają i nie rażą :no:...........u mnie tego upięcia prawie w ogóle nie widać jest delikatne ...................a może ja się nie znam :oops: - ja we wszystkim działam intuicyjnie...może to za mało? :(

 

Aga,

 

po pierwsze: Ty masz HEKTARY tych swoich wnętrz!!!!!!!!!!!!!

Ogromna, ogromniasta przestrzeń!!!!!!!

 

po drugie: cudowne, piękne i bardzo eleganckie zasłony i rolety.

 

O rozmachu garderoby nie będę nic pisać:jawdrop:

 

Aniu bardzo dziekuję http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/thanks/smileys-thanks-655448.gif :hug:

 

Aguś ,ale trafiłam!!:o:o:ona pierwsz odslone zaslon i rolet !Rolety absolutnie obłędne ,,( przypominaja mi moje:P)jedyna uwaga ,to zdjęłabym zasłonę przy komodzie ,,sorki ,ale jakos razem mi nie graja(zasłona z roletą ) ...zastanawiałam sie co było by lepsze,ale stwierdziłam ,ze jadalnia jest nawiązaniem do kuchni więc roleta chyba lepiej wyglądałaby sama...a poza tym wszystko mi sie podoba ...pieknie wygladaja te Twoje wnetrza ...Agawi ma racje ,przydała by sie profesjonalna sesyjka do jakiegos magazynu:hug:

 

Beatko też takie miałam odczucia jak zobaczyłam je razem...będę kombinować :yes:

Cieszę się że roletki się podobają :) i że reszta Ci sie podoba :hug:

 

Aguś....najbardziej podobają mi się u ciebie....przestrzenie!!!!!!!!!!!!!!! :D A tak na serio...cudne rolety i zasłony....ale przychylam się do słów Beauty....jadalnia i kuchnia jako jedno...tam i rolety i zasłony...trochę tego za dużo.

No a reszta......bardzo mi się "podobuje":D:D:D

 

Baaaaaaaaaaardzo dziekuję Beatko :hug:

 

jeszcze tak pomyślałam sobie ,ze jezeli chcesz miec zaslony zwiazane ,to moze bardziej rozciagnij je górą (złącz je na ile się da).albo ,żeby dopelnic calości to zamow lambrekin ..moze....

 

Lambrekiny odpadają - mimo że wiem że mogą być też ładne :p - google faktycznie pokazuje cuda na patyku :o

 

Aguś, wow! :o

Teraz czuję się jeszcze bardziej skuszona do odwiedzin. Bardzo chciałabym zobaczyć ten materiał na żywo.

 

 

Ja cały czas czekam :p

 

Roleta w kuchni wygląda moim zdaniem świetnie :yes: Bałam się czy to nie będzie o jeden czarno-biały element za dużo, ale pięknie dopełnił pozostałe elementy.

 

Co do jadalni, to rzeczywiście lepiej byłoby czegoś się tu pozbyć - albo rolety albo zasłon. Powiem Ci, że długo się zastanawiałam, za którym elementem podnieść łapkę, ale po tym jak wrzuciłaś fotki z widokiem na salon to zostawienie zasłon wydaje mi się korzystniejsze - lepiej scalające te 2 przestrzenie (salon + jadalnia).

 

 

Co osoba to inna opinia :o :lol2:

 

Też chętnie zobaczę fotki zasłon puszczonych luzem (bo ja to w ogóle najbardziej lubię takie, które żyją trochę własnym życiem;)), choć parapety faktycznie masz dość wystające. Jeśli tkanina jest lejąca, to pewnie "opina" ten wypust i tworzy się odcięcie. A może nie? Warto spróbować w każdym razie :)

 

Na bank będzie opinać....ale zrobię te zdjęcia :p

 

 

 

 

Helołek, Aga no piękne rolety salonowe, obłęd:) zasłony piękne:) spróbuj je puścić;) i zostawić na 2-3 dni nwet jak stwierdzisz, że coś Ci nie pasuje;)

pasiastych się boję, tak jak i buziek;)) ale w jadalni mam pomysł=raz pasiak, raz zasłona, będzie odmiana bez nowych kosztow:)

 

I widzisz jak fajnie rozwiązałaś mój problem :rotfl:

Chyba to rozsądne rozwiązanie :yes: - nic nie wylatuje na amen, bo to była najgorsza myśl - po co się zapłaciło jak teraz będzie leżeć w szafie :sick:.

A tak mam wyjście :lol:

 

Będę z tą jadalnią kombinowac bo jak pisałam jak je powiesili razem to gryzą mi się strrrrrasznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, chłopaki mam pytanie/prośbę :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Jadę jutro do Warszawy do ikei po duperele do garderoby które pomogą uporać mi się z układaniem ubrań ;)

 

Mam też nadzieję znaleźć materiał na ławeczkę do garderoby i tapetę do salonu.

 

Polecacie jakieś sklepy gdzie warto podjechać???????

 

Będę u Magdy w sklepie i na ulicy Dobrej - gdzie znalazłam kilka tapet które mogę obejrzeć na żywo - czy w tej okolicy jest jeszcze jakiś fajny sklep?

Wiadomo nie możemy krążyć po całej Wawie bo fizycznie nie zdążymy :(

 

Miałam sama coś znaleźć, ale to jak szukanie igły w stogu siana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam 2 zdjęcia bez zasłon w jadalni zrobione w trakcie wieszania

 

http://i1.fmix.pl/fmi496/fb92991800102a1f5247c21c/zdjecie.jpg

 

 

http://i3.fmix.pl/fmi2252/53ed06e2000aa0a85247c228/zdjecie.jpg

Zasłon tak szybko sama nie zdejmę - nie myślcie sobie że to takie hop siup :p - nie mam czasu na późniejsze zawieszanie haczyków :p

 

Także nie wiem kiedy będzie dalszy kadr :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz jak fajnie rozwiązałaś mój problem :rotfl:

Chyba to rozsądne rozwiązanie :yes: - nic nie wylatuje na amen, bo to była najgorsza myśl - po co się zapłaciło jak teraz będzie leżeć w szafie :sick:.

A tak mam wyjście :lol:

 

Będę z tą jadalnią kombinowac bo jak pisałam jak je powiesili razem to gryzą mi się strrrrrasznie :(

 

A wiesz, że to jest dobra myśl? Ja do tej pory tak robiłam w pokoju na dole, że miałam dodatki na czas letni, aż do Bożego Narodzenia i właśnie przed świętami zakładałam zasłony, dawałam koce i poduszki świąteczno-zimowe, które leżały do wiosny.

Teraz dużo pozmieniałam, więc jeszcze zobaczę i czy i w tym roku to zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.

Dom się całkowicie zmienił po powieszeniu rolet i zasłon. Wiesz, teraz to prawdziwy dom. Jakoś tak od razu przytulniej się zrobiło. Dzięki za tyle zdjęć! Od razu poczułam się zmotywowana do zakupienia firan i zasłon do siebie. I podobnie jak ty mam wystające dużo parapety i grzejniki poza wnękę karniszową. Dlatego do tej pory nie miałam serca do tych zasłon, bo wydawało mi się, że wszystko co mi się podoba jest nierealne do wykonania przy moich ograniczeniach. Czy możesz napisać ile ma wnęka u Ciebie, że zmieściły się i rolety i zasłony? Jak się pewnie domyślasz, jestem też bardzo zainteresowana wyglądem zasłon po puszczeniu luzem. Na ile osiądą na parapecie i grzejniku i jak to będzie wyglądało. Przyznam, że u siebie bardzo bym chciała tak zrobić, ale boję się podobnie jak Ty, że to będzie katastrofa. Także Aguś zlituj się i zrób te poglądowe fotki dla nas z puszczonymi zasłonami. Popieram też dziewczyny co do kompletu zasłony+roleta w jadalni. Zostawiłabym jedno albo drugie lub zamieniała (w sumie fajne rozwiązanie dla lubiących zmiany:-)). Jeśli chodzi o roletkę w kuchni, to bardzo mi się podoba. Moim zdaniem pasuje do kuchni i Twojego stylu "z pazurem". Wykonałaś kawałek dobrej roboty. To jest bardzo trudne dobrać różne materiały do otwartej przestrzeni kuchni, jadalni i salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ,myślę , ze w realu zasłony wygladają zupełnie inaczej (czyt lepiej,,mysle ,tu o podpięciach) .Wybrałaś cudowne tkaniny ,co w efekcie daje efekt oszałamiający!!.Podając pomysł z lambrekinem myśłąłam o kawałku tkaniny zrobionej" na sztywno" ,tylko troche wychodzacym spod zabudowy.:yes:przy tych duzych oknach troche mi te boki giną .Faktycznie troche za blisko masz zrobiona te zabudowę,ale wszystkiego sie na etapie budowy nie przewidzi:yes:...

Jak bedziesz u Madzi to mam prośbe ....zwróć uwage na tapetę w aneksie sypialnianym...dowiedz sie kochana co to za jedna...ja M kiedys pytałam ,ale nie dostałam odp.:(i jakbyś widziała podobna w sklepie z tapetami to zakoduj nazwę ....plizzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że to jest dobra myśl? Ja do tej pory tak robiłam w pokoju na dole, że miałam dodatki na czas letni, aż do Bożego Narodzenia i właśnie przed świętami zakładałam zasłony, dawałam koce i poduszki świąteczno-zimowe, które leżały do wiosny.

Teraz dużo pozmieniałam, więc jeszcze zobaczę i czy i w tym roku to zastosuję.

 

:)

 

Oj mnie jeszcze daleko do dodatków....a na takie zmiany dekoracji to chyba będe miała czas jak chłopaki w szkole będą :rotfl:

 

Aga.

Dom się całkowicie zmienił po powieszeniu rolet i zasłon. Wiesz, teraz to prawdziwy dom. Jakoś tak od razu przytulniej się zrobiło. Dzięki za tyle zdjęć! Od razu poczułam się zmotywowana do zakupienia firan i zasłon do siebie. I podobnie jak ty mam wystające dużo parapety i grzejniki poza wnękę karniszową. Dlatego do tej pory nie miałam serca do tych zasłon, bo wydawało mi się, że wszystko co mi się podoba jest nierealne do wykonania przy moich ograniczeniach. Czy możesz napisać ile ma wnęka u Ciebie, że zmieściły się i rolety i zasłony? Jak się pewnie domyślasz, jestem też bardzo zainteresowana wyglądem zasłon po puszczeniu luzem. Na ile osiądą na parapecie i grzejniku i jak to będzie wyglądało. Przyznam, że u siebie bardzo bym chciała tak zrobić, ale boję się podobnie jak Ty, że to będzie katastrofa. Także Aguś zlituj się i zrób te poglądowe fotki dla nas z puszczonymi zasłonami. Popieram też dziewczyny co do kompletu zasłony+roleta w jadalni. Zostawiłabym jedno albo drugie lub zamieniała (w sumie fajne rozwiązanie dla lubiących zmiany:-)). Jeśli chodzi o roletkę w kuchni, to bardzo mi się podoba. Moim zdaniem pasuje do kuchni i Twojego stylu "z pazurem". Wykonałaś kawałek dobrej roboty. To jest bardzo trudne dobrać różne materiały do otwartej przestrzeni kuchni, jadalni i salonu.

 

Madziu bardzo ale to bardzo Ci dziękuję za tego posta :hug: :hug: :hug:

 

Już zaczęłam wątpić w moje wybory :(

 

Decydując się na zasłony w jadalni wiedziałam że może być zgrzyt - ale jakoś liczyłam że się uda - czyli już na etapie materiałów coś czułam że to nie wyjdzie......ale na szczęście to nie tragedia zawsze można coś zdjąć.

 

Natomiast wnęk na zasłony w salonie na bank nie będę ruszać - to byłoby po prostu głupie :sick:

Marcin włożył w nie podwójną ilość pracy bo żeby wpuścić oczka halogenowe musiał dać dwie płyty - także jego praca i cena za ta zabudowę liczona razy dwa ;)

 

Zrobiłam zdjęcia muszę jeszcze pomierzyć te wnęki i Ci napiszę.

Do stolarza jeszcze nie zadzwoniłam :bash:

 

Aga to Ci Classic fajny pomysł poddała :wiggle: Faktycznie można zmieniać, od świąt do świąt :)

A co planujesz w tej części salonu od strony kuchni? Jak planujesz ją kiedyś wypełnić?

Miłej niedzieli :bye::bye:

 

Co tam ma być? - sama nie wiem :p - myślę że to przyjdzie z czasem, jak będe mogła stawiać komody z lampami, czy dzbankami na środku pokoju - czyli czekamy az dzieci podrosną :lol2:

 

Aguś ,myślę , ze w realu zasłony wygladają zupełnie inaczej (czyt lepiej,,mysle ,tu o podpięciach) .Wybrałaś cudowne tkaniny ,co w efekcie daje efekt oszałamiający!!.Podając pomysł z lambrekinem myśłąłam o kawałku tkaniny zrobionej" na sztywno" ,tylko troche wychodzacym spod zabudowy.:yes:przy tych duzych oknach troche mi te boki giną .Faktycznie troche za blisko masz zrobiona te zabudowę,ale wszystkiego sie na etapie budowy nie przewidzi:yes:...

 

Wada wnęk jest bezdyskusyjna :bash:.

 

I tak jak piszesz jest naprawdę :yes: - w realu jest zupełnie inaczej - naprawdę jest ładnie :p

Mam nadzieję że się kiedyś przekonasz na żywo :hug:

 

 

Po zrobieniu dla Was zdjęć...........uważam że z podpiętymi jest lepiej - przynajmniej mnie się bardziej podoba :p

Może nieobiektywna opinia bo jak pisałam puszczone zasłony opierają się na parapetach i nie wygląda to dobrze :sick:

 

 

Jak bedziesz u Madzi to mam prośbe ....zwróć uwage na tapetę w aneksie sypialnianym...dowiedz sie kochana co to za jedna...ja M kiedys pytałam ,ale nie dostałam odp.:(i jakbyś widziała podobna w sklepie z tapetami to zakoduj nazwę ....plizzzz

 

Jeżeli nic sie nie zmieniło, kojarzę tapetę :yes: i zapytam o nią :yes:

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, świetnie rolety pasiaste się wkomponowały :rolleyes: zresztą te jasne salonowe też. Mi się bardzo podoba no i chciałam ci jeszcze napisać że na zdjęciach widać jak parapety mocno wystają poza okna i wiszące już zasłony, więc jak dla mnie z upięciem lepiej niż wolno wiszące i z przebijającym parapetem na którym opierać będzie się zasłona. Jedyne co ja bym zrobiła to chyba w jadalni zostałaby sama roletka. Super to już u ciebie wszystko wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra i zdjęcia z puszczonymi 4 sztukami - wszystkich mi się nie chciało :p i czasu miałam mało - dziś i wczoraj robiłam hortensjową rabatkę i musiałam lecieć na dwór póki ciepło ;)

 

http://i3.fmix.pl/fmi2168/56518334001c44b45247f722/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2905/35c9f3760022f3e75247f729/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2399/11a15620002401d25247f732/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi261/2a1488b0000dd25c5247f73d/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2182/da42aa650008049d5247f76a/zdjecie.jpg

 

Zasłona jest odsunięta od poczatku karnisz/wneki z 5 cm - nie mam jeszcze zaślepek/końcówek do karnisza- czy jak tam to się nazywa - gdzieś mi zginęły, albo w sklpeie nie dali :sick: - dlatego są odsunięte - ale widzicie jak małe są wnęki ??? :( :cry:

 

Tam gdzie kinkiety to oczywiste - bo chciałam je mieć...............a chyba w reszcie poszło już schematem i mam jak mam :(

 

http://i1.fmix.pl/fmi2970/ad15847f000b7e5e5247f770/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1272/d6a7ab6c0029565c5247fcb3/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1864/1db803ad001664895247fccc/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2400/7c51e50f001a5c7e5247fccf/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2100/bc634c72000983495247fcea/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2845/7a8ceb5f000547d75247fced/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2192/c21d1d64001dd7735247fcf0/zdjecie.jpg

 

Szlak mnie chce trafić z tym moim internetem :mad: - te zdjęcia wgrywałam chyba z pół godziny :bash: a powinnam 5 minut, a resztę czasu poczytać co u Was :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, świetnie rolety pasiaste się wkomponowały :rolleyes: zresztą te jasne salonowe też. Mi się bardzo podoba no i chciałam ci jeszcze napisać że na zdjęciach widać jak parapety mocno wystają poza okna i wiszące już zasłony, więc jak dla mnie z upięciem lepiej niż wolno wiszące i z przebijającym parapetem na którym opierać będzie się zasłona. Jedyne co ja bym zrobiła to chyba w jadalni zostałaby sama roletka. Super to już u ciebie wszystko wygląda

 

Cześć :bye:

 

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię :)

Wybór tkanin to był dla mnie jedne z cięższych wyborów :yes: - ale jak patrzę na okna myślę że raczej dobrze z tego wybrnęłam :)

 

Tylko dziewczyny mi tu w głowie mieszają :p

Ciekawa jestem co napiszecie o zdjęciach wklejonych wyżej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...