Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Admetka,

 

Garderoba ful-wypas, normalnie opad szczeny :jawdrop::jawdrop: zazdraszczam:p

 

Rolety piękne, ach piękne są :wiggle: tylko jakoś tak żółtawo zabudowa kuchenna wyszła przy tym wszystkim.

Zasłonki zdecydowanie bez podpięcia lepiej wyglądają, tylko po co je tak mocno nasunęłaś na okno, rozsuń ile sie da na boki, będą gęściej pomarszczone i nie będą sie tak załamywać widocznie na parapetach. Dziewczyny dobrze radzą z podszewką:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki ale sobie wczoraj poplotkowałyście o moich zasłonach :p :rotfl:

 

Mam mało czasu żeby odpisac każdej z osobna :hug:, niedługo jedziemy :rolleyes:

 

Jesteście jednogłośne :p, więc obiecuję że przemyślę temat :p i pokombinuję :yes:

 

Podoba mi się pomysł z pomieszaniem podwieszenia Beatko, zdjęcie Agi tez jest fajne :yes:

 

I niestety macie rację że zasłony sa za cienkie :bash: :( - trzeba będzie w przyszłości zrobić z tym porządek ;)

 

Temat zasłon odstawiam na bok, musze zająć się ścianą w salonie i mam nadzieję że tez mi pomożecie :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Dzisiaj jadę oglądac min tapety na tą ścianę, ale w międzyczasie zrodził mi się w głowie inny pomysł na tą ścianę :cool:

Jak już zbiorę wszystkie informacje i moja wróżka od wizualek :hug: naklei kilka propozycji na ścianę zrobimy głosowanie :stirthepot:

 

Życzę wszystkim miłego dnia :bye:

Ps u nas był dziś pierwszy przymrozek :o - mam nadzieję że moje wsadzone dopiero co hortensje to przeżyją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga. Dzięki za zdjęcia puszczonych zasłon. Moim zdaniem wyglądają dobrze, lepiej niż podpięte. Podprasuj je w zagnieceniach i będzie super. Niepotrzebnie się bałaś (ja też zresztą), że za mocno będą się opierać na parapecie. Popieram też pomysł doszycia podszewek (dziewczyny z czego te podszewki najlepiej zrobić?I jak to wygląda później od zewnątrz domu?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podszyć z tego samego materiału ,ale jest pewnie bardzo drogi i ja swoje (kolor mam zbliżony do Agi) podszyłam materiałem blackout zbliżonym kolorystycznie

Coś w tym rodzaju

http://www.dekoria.pl/offer/fabrics_collection/44/Blackout-zaciemniajace

Edytowane przez Beauty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle myślę o tych podpiętych - niepodpiętych.

Nie wyobrażam sobie, żeby zasłony w stylu angielskim albo francuskim miałyby nie być podpięte - no musowo, jeśli chce się zachować określoną stylistykę. W przypadku wnętrza klasycznego lub nowoczesnego, jednak lepiej wyglądają puszczone. Romantyczne, shabby chic - też podpięte.

U Admete bardziej podobają mi się puszczone, ale - jak już wiele razy tu pisano - to ona decyduje, jej ma się podobać przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale.....ładniej wygladały podpięte.

Mimo, ze chude sledziki wyszły to nadały pomieszczeniu....schludności.

Nie przepadam za podpięciami, ale w tym konkretnym przypadku.....są konieczne.

Nie przymykajcie oczu, na jednak widoczne, opieranie sie parapetom.

Mniejszym "grzechem" będzie podpięcie niż takie ni w pytke ni w oko, rozpuszczenie....

 

Mam pomysła na ratunek ale az sie boję .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałam i teraz zostawię swoją opinię

1. roletki bossskie - kuchnia wygląda superowo po prostu http://www.pic4ever.com/images/229.gif

2. w jadalni bardziej pasuje mi roletka (razem zdecydowanie nie) ale myślę iż dla zmiany same zasłonki tez będą dobrze wyglądać http://www.pic4ever.com/images/14k8gag.gif

3. co do zasłon podobają mi się bardziej upięte - jakoś lepiej pasują do Twoich wnętrz - pewnie mnie zjecie http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif ale mi się tak bardziej podoba - jest jakoś sama nie wiem przytulniej ? http://www.pic4ever.com/images/298.gif

4. Aguś kolor komody w jadalni zupełnie mi nie pasuje - miałam kiedyś komodę w takim kolorze i jest zdecydowanie zbyt rudy - zupełnie nie jest to kolor Twoich wnętrz http://www.pic4ever.com/images/183.gif

 

jak tam zakupy udane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aguś,

 

I jak się udała wycieczka? Co kupiłaś?:popcorn:

O tapetach odpowiedziałam Ci u siebie dopiero wczoraj po południu, więc się chyba niestety nie przydałam:bash:

 

Jeszcze zapomniałam Ci napisać, ze jeżeli chodzi o podszewkowanie zasłon, to jest dobry pomysł, ale stara krawiecka szkoła mówi, ze podszewkować powinno się taką samą tkaniną (może być o ton jaśniejsza). Powód jest jeden- po praniu rożne materiały różnie się zachowują i może być przykra niespodzianka w postaci marszczeń i skurczenia się podszewki :( A Ty jak planujesz zrobić?

 

 

Czekam na relację z wyprawy do stolycy:popcorn::popcorn:

Miłego popołudnia:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi właśnie miałam to samo o podszyciu pisać - bo dałam swoje do krawcowej podszyć pod coś "atłasowego" chciałam bawełnę i zasłony wywalone.

 

tak sobie myślę, bo piszecie że rozpuszczone są "śledzikowate" to może łatwiej zanieść do krawcowej i niech doszyje do każdej po takiej samej szerokości? przy marszczeniu łączenie się zgubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny :bye:

Odpisuję dopiero dziś, bo cały wczorajszy dzień to bieganina zakupowo -sprzątaniowa.

Uzupełniłam lodówkę :cool:, mama ugotowała obiadu na 3 dni :lol2:, dół domku trochę ogarnięty dziś zabieram się za górę i garderobę bo przywleklismy z J z ikei pełno gadżetów do segregacji :p.

 

Podjechałam wczoraj obejrzeć jeszcze raz materiały na ławeczkę do garderoby i podjęłam już decyzję że będzie w pasy :wiggle:.

Teraz muszę skonsultować z tapicerem ile materiału potrzeba i zamawiam - na materiał czeka się 3 tygodnie :sick: - więc przyjazd stolarza będzie znowu przesunięty :bash:.

 

Po rozwieszeniu kilku rzeczy w garderobie zdecydowałam dodać jeszcze 3 drążki więc znowu będę czekać aż wszystko będzie w końcu ułożone na tip -top ;)

 

 

Mam jeszcze kilka rzeczy do wybrania do domku, kilka decyzji do podjęcia ale powiem Wam że nie mam weny, ochoty ani energii na wybory :sick: - nie wiem przez pogodę??? Po prostu mi się nie chce.nie mam tego zapału co kilka miesięcy temu gdy wykończeniówka biegła pełną parą :(.

Mam nadzieję że to się zmieni :(

 

 

Aga zasłony super ,piękny materiał :cool:Wnętrza dużo zyskały :yes:

Chyba Cię nie zdziwi jak napiszę ,że też jestem za puszczonymi luźno :rolleyes:

Miłego dnia :hug:

 

Olu dzięki za opinię :hug:

 

Aga. Dzięki za zdjęcia puszczonych zasłon. Moim zdaniem wyglądają dobrze, lepiej niż podpięte. Podprasuj je w zagnieceniach i będzie super. Niepotrzebnie się bałaś (ja też zresztą), że za mocno będą się opierać na parapecie. Popieram też pomysł doszycia podszewek (dziewczyny z czego te podszewki najlepiej zrobić?I jak to wygląda później od zewnątrz domu?).

 

Magda mierzyć Ci te wnęki na karnisze?

U mnie mają tyle co podwójny karnisz i mechanizm na rolety - są wciśnięte na styk

 

Moje gałki są z tego sklepu

Można podszyć z tego samego materiału ,ale jest pewnie bardzo drogi i ja swoje (kolor mam zbliżony do Agi) podszyłam materiałem blackout zbliżonym kolorystycznie

Coś w tym rodzaju

http://www.dekoria.pl/offer/fabrics_collection/44/Blackout-zaciemniajace

 

Beatko podszycie tym samym materiałem to byłoby idealne wyjście.ale cena jest zaporowa :sick:.

Także na razie zostanie jak jest ;)

 

Aguś udanych zakupów:)ale Ci dziewczyny naklepały... buziaki miłego dnia

 

:bye: :hug:

 

Mnie sie bardziej podoba podpieta :-)

 

ooooo :wiggle: :)

 

ja lubię podpięte zasłony :yes: np tak jak ma Marjel w sypialni :rolleyes: ale ona ma je bardzo szerokie i jest efekt :yes:

 

Justynko jak też widzę że materiału jest za mało - ale przecież nie weszłoby więcej :( (chyba ;))

 

Ciągle myślę o tych podpiętych - niepodpiętych.

Nie wyobrażam sobie, żeby zasłony w stylu angielskim albo francuskim miałyby nie być podpięte - no musowo, jeśli chce się zachować określoną stylistykę. W przypadku wnętrza klasycznego lub nowoczesnego, jednak lepiej wyglądają puszczone. Romantyczne, shabby chic - też podpięte.

U Admete bardziej podobają mi się puszczone, ale - jak już wiele razy tu pisano - to ona decyduje, jej ma się podobać przede wszystkim :)

 

Na razie zostaja podpięte :yes: - tak mi się bardziej podoba..............i niestety wystające kaloryfery dyskwalifikują puszczenie :p.

Może na zdjęciach tego nie widać, ale jest gorzej ;)

 

Przepraszam ale.....ładniej wygladały podpięte.

Mimo, ze chude sledziki wyszły to nadały pomieszczeniu....schludności.

Nie przepadam za podpięciami, ale w tym konkretnym przypadku.....są konieczne.

Nie przymykajcie oczu, na jednak widoczne, opieranie sie parapetom.

Mniejszym "grzechem" będzie podpięcie niż takie ni w pytke ni w oko, rozpuszczenie....

 

Mam pomysła na ratunek ale az sie boję .....

 

Dawaj tego pomysła :p

 

Heeloł Aga :bye: zasłony bardzo ładne ale...moim zdaniem wyglądają troszkę ...biednie :( Zwłaszcza przy tym dużym oknie, po prostu zginęły :( Przepraszam ale takie jest moje zdanie, jest ich za mało i wydaję mi się że przez to lepiej wyglądają jednak spięte niż puszczone luźno :yes:

Nessko jw :)

 

poczytałam i teraz zostawię swoją opinię

1. roletki bossskie - kuchnia wygląda superowo po prostu http://www.pic4ever.com/images/229.gif

2. w jadalni bardziej pasuje mi roletka (razem zdecydowanie nie) ale myślę iż dla zmiany same zasłonki tez będą dobrze wyglądać http://www.pic4ever.com/images/14k8gag.gif

3. co do zasłon podobają mi się bardziej upięte - jakoś lepiej pasują do Twoich wnętrz - pewnie mnie zjecie http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif ale mi się tak bardziej podoba - jest jakoś sama nie wiem przytulniej ? http://www.pic4ever.com/images/298.gif

4. Aguś kolor komody w jadalni zupełnie mi nie pasuje - miałam kiedyś komodę w takim kolorze i jest zdecydowanie zbyt rudy - zupełnie nie jest to kolor Twoich wnętrz http://www.pic4ever.com/images/183.gif

 

jak tam zakupy udane

 

Melczak uwielbiam Twoje emotki :rotfl:

1. bardzo dziękuję :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

2.też myślę że jak miałoby coś zostać to roletka.po przemalowaniu komody powinno wszystko grać :yes:

3. dziękuję i za tą opinię - od razu mi lżej na serduchu :) :hug:

4.ja też nie trawię tej rudości, po powieszeniu zasłon tym bardziej :(

 

Zakupy udane :yes:

 

Jak się z nimi rozłożę coś tam pokażę :)

 

 

Hej Aguś,

 

I jak się udała wycieczka? Co kupiłaś?:popcorn:

O tapetach odpowiedziałam Ci u siebie dopiero wczoraj po południu, więc się chyba niestety nie przydałam:bash:

 

 

Aga bardzo dziękuję za odp w sprawie tapet - ale chyba nie znajdę tej idealnej i wycieczka mnie jeszcze bardziej upewniła że będę iść w innym kierunku :o.

Opowiem później co i jak, muszę najpierw porobić rysunki :p

 

A zakupy - jak to zakupy w ikei :rotfl: - bagażnik pełen nieplanowanych dupereli :lol2:

 

Jeszcze zapomniałam Ci napisać, ze jeżeli chodzi o podszewkowanie zasłon, to jest dobry pomysł, ale stara krawiecka szkoła mówi, ze podszewkować powinno się taką samą tkaniną (może być o ton jaśniejsza). Powód jest jeden- po praniu rożne materiały różnie się zachowują i może być przykra niespodzianka w postaci marszczeń i skurczenia się podszewki :( A Ty jak planujesz zrobić?

 

 

Czekam na relację z wyprawy do stolycy:popcorn::popcorn:

Miłego popołudnia:hug:

 

Aga ja najchętniej podszyłabym je tą samą tkaniną - ale cena jest taka że jest to awykonalne - na razie jestem zadowolona z tego jak jest teraz :yes: - a to chyba najwazniejsze :lol:

 

:hug:

 

Agawi właśnie miałam to samo o podszyciu pisać - bo dałam swoje do krawcowej podszyć pod coś "atłasowego" chciałam bawełnę i zasłony wywalone.

 

tak sobie myślę, bo piszecie że rozpuszczone są "śledzikowate" to może łatwiej zanieść do krawcowej i niech doszyje do każdej po takiej samej szerokości? przy marszczeniu łączenie się zgubi

 

Tylko czy więcej materiału będzie dobrze wyglądało przy samym suficie?

Do zebrania będzie wtedy jeszcze więcej - nie wiem czy tak jak jest to nie jedyna opcja przy moich parapetach i długościach wnęk ;)

 

 

--------------------------------------------------------

 

Dziewczyny mam jeszcze dwa pytania :p

 

Jaką dałybyście grubość obicia na tej ławeczce do siedzenia?? - ławeczka to półka na buty - nie wiem ze 3 cm?

Szuka zdjęcia żeby wysłać stolarzowi ale nic nie wpada mi w oko.same pikowane i grube ławeczki :(

 

 

I drugie pytanko - wczoraj moje żelazko załatwiło mi dopiero co rozpakowaną koszulę J :mad:.

Wrzuciłam do vanicha ale nie wiem czy puści, do tego jest przypalone i strach nim już prasować :(.

 

Polecacie jakieś?

Macie może parowe? - jak tak to jakiej firmy?

Zamierzam teraz jak już mam garderobę robić od czasu do czasu mega prasowanie i fajnie by było jakby szło mi to sprawnie z zarabistym żelazkiem :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Proszę doradźcie bo potrzebuję go na już.

A dopóki nie zamówię będę prasować ze strachem starym :o :(

 

Miłego poranka życzę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanko - wczoraj moje żelazko załatwiło mi dopiero co rozpakowaną koszulę J :mad:.

Wrzuciłam do vanicha ale nie wiem czy puści, do tego jest przypalone i strach nim już prasować :(.

 

Polecacie jakieś?

Macie może parowe? - jak tak to jakiej firmy?

Zamierzam teraz jak już mam garderobę robić od czasu do czasu mega prasowanie i fajnie by było jakby szło mi to sprawnie z zarabistym żelazkiem :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Proszę doradźcie bo potrzebuję go na już.

A dopóki nie zamówię będę prasować ze strachem starym :o :(

 

Miłego poranka życzę :bye:

 

chętnie podczytam opinie dziewczyn u Ciebie Aguś bo moje jest też już na wykończeniu i sama nie wiem co kupić - najbardziej się skłaniam ku stacji parowej ale nie jestem do końca przekonana http://www.pic4ever.com/images/352nmsp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam weny, ochoty ani energii na wybory :sick: - nie wiem przez pogodę??? Po prostu mi się nie chce.nie mam tego zapału co kilka miesięcy temu gdy wykończeniówka biegła pełną parą :(.

Mam nadzieję że to się zmieni :(

 

Mam podobnie i to nie tylko w odniesieniu do urządzania, ale i do pracy i w ogóle. Myślę, że to pogoda w bardzo dużym stopniu. Nie ma już tyle światła, co latem, zimno... :(

Do tego dochodzi zmęczenie, sama pomyśl, ile zrobiłaś przez ostatnie miesiące, jaki stres (nawet jeśli pozytywny) przeszłaś w związku z nowym domem, jego urządzaniem, prace w ogrodzie... Pozwól sobie na odpoczynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na mały tuning zasłon.

Nie będzie to wielkie aj waj ale wypełni, doda, sprawi, że będzie pulchnie :)

Dokupiłabym jakieś tanie :albo cienkie zasłony albo gładkie firanki ecru lub czarne i podpięła na tych samych żabkach czy innych dynksach tak,żeby wychodziły poza zasłonki.

Po podpięciu, lekko zluzowała te zapasowe i takim samym łukiem jak obecne zasłonki.

Rozumiesz ?

Jak nie, to zrobię wizkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, potrzebujesz po prostu odpoczynku :hug:

Mówiłam Ci, w poniedziałek zupełnie inaczej mówiłam w porównaniu z niedzielą :D

Zalecam co dwa tygodnie mały reset.

 

 

Pomysł na mały tuning zasłon.

Nie będzie to wielkie aj waj ale wypełni, doda, sprawi, że będzie pulchnie :)

Dokupiłabym jakieś tanie :albo cienkie zasłony albo gładkie firanki ecru lub czarne i podpięła na tych samych żabkach czy innych dynksach tak,żeby wychodziły poza zasłonki.

Po podpięciu, lekko zluzowała te zapasowe i takim samym łukiem jak obecne zasłonki.

Rozumiesz ?

Jak nie, to zrobię wizkę :)

Pomysł niegłupi :yes: Mogłoby się sprawdzić.

Tylko nie wiem, czy cienkie zasłony wystarczą?

Na pewno lejące, ale może z takich grubszych?

 

Ale ciekawam strasznie wizki, bo mnie wyobraźni nie starcza, jak chcesz to na "płaskim" obrazku przedstawić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...