Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie się wydaje, że wysokość lamp jest ok, bo tak jak napisała admete ktoś wyższy miałby ją przed oczami. A pewnie nie raz nie dwa zbierze się tam większa grupka ludzi z kieliszkami lub szklankami... bo przecież najlepsze imprezy w kuchni :). Po za tym za jakiś czas pewnie się tam pojawi jakiś stały element dekoracyjny, który optycznie skróci ten dystans, kwiatek lub doniczki z ziołami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aguś,

 

dzięki za cudne fotki:wiggle:

Ale bym chciała, żeby była znowu wiosna- tak zaraz po jesieni:lol2:

Dziewczyny dzisiaj pisały u reni, ze nie lubią tulipanów :o bo krótko kwitną:o Dajesz wiarę? Idź i skrobnij coś w obronie:D

Mam nadzieję, ze uporałaś się ze sprzątaniem- domek masz ogromny może przydałaby Ci się jakaś pomoc w postaci pani sprzątającej?:rolleyes:

Pomyśl o tym- będziesz miała więcej czasu dla dzieci i dla siebie:wiggle:

 

Dobrej nocki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komplementa :wiggle::wiggle::wiggle:

 

:lol:

 

Na dzienne zdjęcia lamp poczekam - i tak jutro wyjeżdżam i odcinam się od cywilizacji, więc daję Ci czas do poniedziałku :p:P:P

 

Jak tylko moje "towarzystwo" da mi okazję do cykania fotek na pewno je poczynię :yes:.

No to mam jeszcze 3 dni :p

 

Bez cywilizacji fajnie brzmi...........:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Sama bym na chwilę uciekła od moich krzykaczów ;)

 

I w związku z powyższym już teraz życzę miłego weekendu - poimprezuj z przyjaciółkami, wydaj mnóstwo forsy na nową biżu, opychaj się czekoladą i baw się doskonale ^^ buziaki i uściski :hug:

:bye:

 

Oj dziekuję :).......fajny obrazek przedstawiłaś :rolleyes:

Zobaczymy czy cuś uda się z tego wprowadzić w życie ;)...kupę kasy zaraz wydam - na nowe okulary :wiggle:.............dziś zaszalałam i poszłam zamówić :) mają wprawić szkła i na jutro mają być gotowe - kolor navy:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Również miłego weekendu :hug:

 

Aga i mnie się lampy bardzooooo podobają :yes::yes: Kuchnia już prawie skończona :wiggle::wiggle:

 

Dziękuję kochana :).

I prawdę piszesz już pomalutku domek się wykańcza.............przyznaję że już bym chciała żeby było wszystko gotowe.żebym mogła zająć myśli czymś innym...............skupieniem się nad tym co bym chciała robić w przyszłości?:rolleyes:

 

 

phi kinkiety :p :P nie wiem o czym Pani do mnie rozmawia :lol2:

 

phi usunęłam ten wpis :p

:lol2: bo coś mi się pomerdało ;) u Agi nie wychodzi więcej niż 180 cm od ziemi chyba... więc powinno być ok ;)

 

Co to za ukryte pogaduchy http://emoty.blox.pl/resource/terefere.gif

 

Magda sprawdziłam od ziemi jest dokładnie 180 cm ;)

 

 

 

Aga sory moje wiszą 70 cm więc myślę,że Twoje 85 nad wyspą są OK, nie wiem jak ja to mierzyłam, chyba byłam pijana :lol2:

 

:rotfl:

 

Śliczne są te lampy nad wyspą, cud, miód i orzeszki :D

 

Sylwia bardzo dziękuję :)

 

:welcome: witam się, bo coś czuję że jestem tu pierwszy raz :)

 

przepiękne lampy!! moje marzenie... ślę więc pw :)

 

Witam serdecznie Karolinko :bye:

Privek poszedł, niestety pomogłam tylko w połowie :(

 

Aż poszłam zmierzyć swoją lampę nad wyspą - też mam 70 cm nad blatem. To pewnie te twoje 3 oczka:-) Ale jak kabel ucięty, to nie ma co gdybać.

 

:yes:

Chyba jest dobrze :yes:....nie ma co gdybać :p

 

Mnie się wydaje, że wysokość lamp jest ok, bo tak jak napisała admete ktoś wyższy miałby ją przed oczami. A pewnie nie raz nie dwa zbierze się tam większa grupka ludzi z kieliszkami lub szklankami... bo przecież najlepsze imprezy w kuchni :). Po za tym za jakiś czas pewnie się tam pojawi jakiś stały element dekoracyjny, który optycznie skróci ten dystans, kwiatek lub doniczki z ziołami.

 

I tu masz rację......jeśli ktoś wysoki stałby po jednej stronie to nie widziałbym osoby na przeciwko, gdyby lampa była niżej - a tak jest akurat :wiggle:

 

 

 

Hej Aguś,

 

dzięki za cudne fotki:wiggle:

Ale bym chciała, żeby była znowu wiosna- tak zaraz po jesieni:lol2:

 

O rany jakby było fajnie :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

I tylko śnieg na święta :lol2:

 

Dziewczyny dzisiaj pisały u reni, ze nie lubią tulipanów :o bo krótko kwitną:o Dajesz wiarę? Idź i skrobnij coś w obronie:D

 

No jak to można nie lubić tulipanów :jawdrop:

Ja mam wrażenie że u mnie kwitły i kwitły :o

 

Mam nadzieję, ze uporałaś się ze sprzątaniem- domek masz ogromny może przydałaby Ci się jakaś pomoc w postaci pani sprzątającej?:rolleyes:

Pomyśl o tym- będziesz miała więcej czasu dla dzieci i dla siebie:wiggle:

 

Dobrej nocki:hug:

 

Aguś doszłam do tego że mam już w kajeciku numer do takiej pani...jest nawet z mojej miejscowości :) - to duży postęp jak na mnie ;)

Ale na razie jestem twarda :p.....jak sie uporam z cebulami to zostanie mi tylko dom do ogarnięcia .

Ale mam telefon i jak będę w takim stanie jak ostatnio(ból pleców, choroba itd itp) zadzwonię po pomoc :yes:

 

Dobrej nocki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapytałam o długość lampy nad wyspą i nie miałam po powieszeniu pola manewru :p

Dlatego dzisiaj dopytam o szafkę pod umywalki do łazienki navy :)

 

Szafka zaraz będzie się robić :).

 

Blat marmurowy w paski - stolarz ma dobrać bo u mnie nie ma już takiego kamienia :(

 

Kolor szarość.wybrałam z NCS-u.

 

I teraz moje pytanie w połysku czy w macie.

 

Ja byłam do tej pory święcie przekonana że połysk........ale w rozmowie ze stolarzem wyszło że on dałby mat ;).

 

Chcę tylko ewentualnego potwierdzenia mojego wyboru, no chyba że ja jestem w błędzie a Wy mnie przekonacie do innej wersji :)

 

szafka coś na ten wzór

 

http://i1.fmix.pl/fmi2240/c159b4e30005b03c513e34d0/zdjecie.jpg

 

U mnie krótsza ściana więc szafka zmieni trochę proporcje :(

Ścinamy tylko przednie boki.

Szuflady jak na zdjęciu i po jednych drzwiczkach po bokach

 

http://i1.fmix.pl/fmi2470/3348c89b0000379451437476/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi578/199f0aca0018115051437446/zdjecie.jpg

 

----------------

 

Tak tylko napomknę :cool:

Marcin skończył układać taras...brakło dosłownie jednej paczki płytek :bash:..drugi Marcin wyliczał ilość :mad:

nie wiem jak szybko i gdzie uda mi się ja kupić :(

Jak M za fuguje i umyje płytki pokażę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Madziu za głosik :hug:

 

-----------------

 

Mam nadzieję na więcej opinii :popcorn: :rolleyes:

 

 

A ja zabieram się pomału za wiatrołap :stirthepot:

 

Szukam wieszaka :rolleyes: bo potrzebny jest na nasze kurtki zakładane do latania z psem........nie chce nam się chować ich co chwilę do szafy :p.

 

I znalazłam jeden który bardzo mi się podoba, ale cena jak zwykle :sick:.

 

Nie pokazałam Wam jeszcze półki na klucze - jakoś tak wyszło...trzeba dobrać jeszcze ramy do luster :).................

.zrobię zdjęcia i pomyślimy razem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mów jaki chcesz wieszak.

 

I półka na klucze! W końcu ją zobaczę :popcorn:

 

Gdzieś mi rano umknęła ta część Twojego posta :p

 

Mam wreszcie wenę do sprzątania :wiggle:

Dziś ułożyłam już prawie wszystko w garderobie :cool:, uprasowałam prawie całą stertę prania :cool:

(mogę już z czystym sumieniem powiedzieć że nowe żelazko jest fajowe i prasowanie idzie mi naprwawdę szybciej :yes:)

 

Także jutro ogarnę kąty i zrobię zdjęcia :yes:

 

Aniu wyślę Ci wieszak na priv i powiesz czy wart swojej ceny i czy pasuje do wiatrołapu :rolleyes:

 

jak dla mnie to półmat zdecydowanie

 

Jakoś sobie nie wyobrażam połysku na tej szafce, tym bardziej jeśli ma być kamień na blacie..

 

Aguś półmat albo mat:yes:

Przepraszam, że tak krótko, ale wpadłam tylko na chwilkę:hug:

 

Agawi pobiję Cię w lakoniczności :lol2:

 

 

MAT! :yes: :yes:

 

Aguś ja chyba tez mat lub polmat :-)

 

 

Czyli stolarz miał rację :o :p

 

No to teraz mat czy pół mat???

Powinnam chyba poprosić o próbki :(......a to znowu opóźni jego przyjazd.........ale z drugiej strony pluć sobie później w brodę jak szafka nie będzie pasować :o

 

Dzięki dziewczynki za głosiki :hug: :hug: :hug:

 

Mam pytanko = kupiłam koszyczki srednicy 25 cm...ile cebul w nie wsadzić ?? oraz jak głęboko wsadzić ?

 

Iwonko zależy od cebulki.z tego co pamiętam tulipany co 8-10 cm od siebie z 20 cm wgłąb ziemi.

Mniejsze cebule mogą być bliżej, większe dalej od siebie np duże czosnki..

 

Tak na oko powinno Ci wejść ok 8 cebul.jutro spojrzę na żywo bo mam puste te kółkowe koszyki :)

 

 

W następnym tygodniu zapowiadają 18 stopni :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

Także może i ja wsadzę moje pozostałe cebule - zostało mi tylko 4 kg :lol2: czerwonych tulipanów.

Kwadraty odwodnione więc chcę zaryzykować i posadzić w takim samym ustawieniu jak rok temu.....ale żeby miało to ręce i nogi powinnam dokupić tyle samo pomarańczowych........a dopiero co pisałam że nigdy więcej nie kupię :lol2:

Ale przy takiej temperaturze to sam przyjemność :).

 

Chciałam wsadzić jeszcze jeżyny, żeby mieć owoce już w przyszłym roku........macie może jakieś gatunki do polecenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi pobiję Cię w lakoniczności :lol2:

:lol2: Skąd wiedziałaś venusko?:lol2:

Ale na serio, czasami półmaty są bardzo subtelne:yes:

 

 

W następnym tygodniu zapowiadają 18 stopni :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

Spytam jak Madzia- ryli?:lol2: Ale super:wiggle:

 

powinnam dokupić tyle samo pomarańczowych........a dopiero co pisałam że nigdy więcej nie kupię :lol2:

Aguś to nałóg:rotfl:

 

 

 

Chciałam wsadzić jeszcze jeżyny, żeby mieć owoce już w przyszłym roku........macie może jakieś gatunki do polecenia???

 

Ja wsadziłam wzeszłym roku aronię i na jeżynę zabrakło mi miejsca:bash: ale moja mama kupiła- babka w ogrodniczym poleciła jej odmianę bezkolcową Rubus fruticosus (jeżeli czegoś nie przekręciłam:lol2:)

 

Miłego weekendu:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...