Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

 

Deszczownice w takich cenach to nie moje progi cenowe;)

U nas napewno będzie dużo tańsza :)

 

Karolinko ja za deszczownice też na pewno nie dam tyle pieniędzy--ale jak mam ją kupić to chcę żeby działała jak należy :) więc liczę na jakieś sprawdzone modele :D

 

A te masaże i inne wynalazki mi wydają się zbędne. :lol2:

Miałam w domu rodzinnym i skorzystałam raz w ciągu 2 lat.

 

Narendil, ja zdanie podzielam.

 

Powiem Wam, że do te pory w każdym mieszkaniu miałam wannę i prysznic to tylko na wakacjach :lol2: i odkąd mam w domu jestem absolutnie wniebowzięta i zachwycona (mimo, że bez bajerów, sama woda i ulubiony żel pod prysznic mi wystarczaą do szczęścia :lol2:).

 

 

Powiem szczerze że ja też nigdy nie miałam okazji z takich bajerów korzystać--może stąd właśnie taka potrzeba "takich luksusów" :D, najwyżej będziemy się masowć od święta 2 razy w roku :rotfl:

 

I co z tymi oknami? :D

 

A z oknami trwają cały dzień pertraktacje :D:o już mnie głowa od tego boli

Na budowie stwierdziłam że wolę balkon z brzydkimi małymi ,nieproporcjonalnymi okienkami od balkonu bez żadnych okienek :lol2:

Zadzwoniłam do znajomej--bo to ona się zajmuje naszym zamówieniem --- że zamawiamy --jakie by nie wyszły.

A ona na to że jeszcze nie wiadomo czy firma wykona te okna i wyjdzie to dopiero w trakcie ich sklejania :bash:

Ja dalej na to ---żeby robili.

Przed chwilą oddzwoniła że zrobili jedno na próbę i cytuję "że nawet im ładne wyszło". W poniedziałek mam dostać zdjęcie.

Zobaczymy co tam wymodzili

W międzyczasie "zmusiłam" męża żeby wysłał to okno do wyceny do firmy która nam drzwi zrobiła i te małe okienka okrągłe

A propo: drzwi i okienka okrągłe są drewniane. Powiedziałam że dla mojego świętego spokoju chcę wiedzieć jaka będzie różnica w cenie między plastikiem a drewnem. Mam nadzieję że nie nakręciłam w tej wypowiedzi :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Admete, musisz coś więcej o tym prysznicu napisać żeby Ci doradzić :).

 

 

Na szczęście po dzisiejsze rozmowie z instalatorami mam jeszcze czas na rozglądanie się za wyposażeniem prysznica--bo myślałam że te podtynkowe to trzeba już na tym etapie wybierać. Pan mnie uświadomił że jeśli się coś w nich popsuje to też nie trzeba ściany kuć żeby naprawić :lol2:tylko się odkręca i naprawia :):rolleyes:

I takie rzeczy to jak będziemy mieli juz płytki wybrane żeby się ładnie wkomponowały--bo to o to tu głównie chodzi--także kamień z serca spadł,

Nie muszę wybierać na łapu capu tylko się dokładnie porozglądam i pooglądam :)

 

 

Admete,

 

Moja retro bateria kosztowała bańkę z kawałkiem i to było dla nas sporo a na forum zostałam zjechana że za tania i pewnie badziew. No cóż!

 

Ja też nie uważam że im droższe to lepsze. Ale niektórzy lubią " markowe,firmowe" rzeczy....:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, moja brama garażowa ma 5 m...a Twoja ?????

Ja nadal obstaję za bocznymi oknami :yes: po prostu tak mi się bardziej podoba :D

Kolor okien chyba taki jak mój :yes::D i nie będę tutaj obiektywna :lol2:

Karpiówka wygląda pięknie !

 

edit: Admete czym masz obłożony komin ?????

Edytowane przez Leia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete- pięęęękne okna!!! Mam taki samo kolor-orzech:D

Cudną tez masz dachówkę. My braliśmy ją też pod uwagę, ale zwyciężyłam śródziemnomorska- mnich-mniszka:lol2:

 

A jakiej baterii szukasz? Retro? Mogę Ci polecić swoją deszczownicę retro, używamy już ponad 1,5 roku i jest bardzo OK.

Akurat z cenami nie warto przesadzać, ale na baterii nie ma co oszczędzać- chyba, ze chce się ją wymieniać po 2-3 latach:sick: Głównie chodzi o dobre głowice i mocowania. W niektórych modelach deszczownica lub prysznic potrafi np. cały czas kapać lub opadać. I nie jest to wina złego montażu:sick::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuz@nka, agawi74 miło mi bardzo, witam serdecznie!!!!

 

zamiast taborecika proponuję ławeczkę - coś w ten deseń będę poszukiwać do wiatrołapu:)

 

http://i2.fmix.pl/fmi2338/f364d2d8002521ab4ecd1144

 

hej!

admete - wieeeeeeeeeeeeelki salon i okna :) będzie się dobrze wyglądało a ogród wejdzie do domu :)

 

 

możesz zdradzić, co to za siedzisko? gdzie takie mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admete widząc realną fotkę "dziury balkonowej" ;) stwierdzam,że te małe okienka nie będą wyglądały wcale wyglądały źle!

Będzie fajnie więc trzymam kciuki, żeby zrobili je bezproblemowo :)

 

Okna wyglądają super :)

 

dzięki Ci za słowa o okienkach :D ich brak na 100% popsuł by wole oko--a to cały urok tego domu :yes:

 

ja też mam nadzieję że chłopaki dadzą rade je skleić bo drewniane bedą ponad 2 razy tyle kosztować a wtedy mąż mnie przyciśnie żeby się nie wygłupiać:(

 

 

 

Admete, moja brama garażowa ma 5 m...a Twoja ?????

Ja nadal obstaję za bocznymi oknami :yes: po prostu tak mi się bardziej podoba :D

Kolor okien chyba taki jak mój :yes::D i nie będę tutaj obiektywna :lol2:

Karpiówka wygląda pięknie !

 

edit: Admete czym masz obłożony komin ?????

 

No moja brama też 5 m - no nic pozostaje nauczyć się parkować jak od linijki :lol2:

 

Dzięki za głos na okienka :D

W karpiówce jestem zakochana od początku--fajny efekt daje--ale fachowcy muszą wiedzieć jak tego nie....popsuć :yes:

 

Kamień

 

http://www.kamiensosnowiec.pl/product-gloria_naturalna_145_zl_netto___m2-26-122.html#2

 

Będziemy z niego robić ogrodzenie i cokół (tak to się chyba nazywa) dookoła domu, zobaczymy czy z frontu jeszcze nie obłożymy koło drzwi wejściowych aż do dachu--jeszcze pomyślimy.

 

Admete-

A jakiej baterii szukasz? Retro? Mogę Ci polecić swoją deszczownicę retro, używamy już ponad 1,5 roku i jest bardzo OK.

Akurat z cenami nie warto przesadzać, ale na baterii nie ma co oszczędzać- chyba, ze chce się ją wymieniać po 2-3 latach:sick: Głównie chodzi o dobre głowice i mocowania. W niektórych modelach deszczownica lub prysznic potrafi np. cały czas kapać lub opadać. I nie jest to wina złego montażu:sick::(

 

Na pewno nie nowoczesnej:no:

Coś retro,klasycznie prosto. A z jakiej firmy masz deszczownicę? Bo przy kupowaniu będę się sugerować opinią kogoś kto jej użytkuje a nie pana w sklepie który może i markę bardzo dobrze zna ale na pewno nie ma jej w domu--więc co on może o niej wiedzieć??????:lol2::p

 

 

Admete- pięęęękne okna!!! Mam taki samo kolor-orzech:D

(

 

Ja też jestem zadowolona wręcz zaskoczona - bo tak sceptycznie podchodziłam do tego koloru na początku.

Chciałam coś w mahoń podchodzące, bo ten orzech na próbnikach mi się taki burawy, smutny wydawał--ale na żywo i w w świetle dziennym wyszedł zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie nowoczesnej:no:

Coś retro,klasycznie prosto. A z jakiej firmy masz deszczownicę? Bo przy kupowaniu będę się sugerować opinią kogoś kto jej użytkuje a nie pana w sklepie który może i markę bardzo dobrze zna ale na pewno nie ma jej w domu--więc co on może o niej wiedzieć??????:lol2::p

Wszystkie baterie mam włoskiej firmy Giulini Giovanni, seria harmony:)

http://www.giulini.it/

Moja deszczownica wygląda tak (ja mam w mosiądzu, ale chrom też jest dostępny i nawet sporo tańszy)

 

http://twojabateria.pl/zdjecia/4683_middle.jpg

 

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/giulini-giovanni-deszczwonica-200mm-ramie

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/baterie-retro/seria-harmony

 

Dostępna tez jest cała kolumna, ale już firmy Italmix

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/italmix-kolumna-natryskowa-z-deszczownica

 

Słyszałam też sporo dobrych opinii na temat baterii hiszpańskiej firmy Tres:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete jeżeli nie będziesz mieć miejsca na zawieszenie karnisza w tym łukowym oknie - chyba że nie lubisz to nie rób tych trójkątów. Powiedziałam ja, właścicielka dwóch okien po łuku :mad:

 

Baterie prysznicowe podtynkowe są fajne ;) Jeżeli mają być często używane to pewnie coś Hansgrohe. Ja pokusiłam się o zrobienie baterii natynkowych w głównie używanej łazience na bateriach Paffoni Level i ogólnie jestem zadowolona ale nie polecę :no: (szerzej pisałam o tym na wątku u Hazel, jeśli czytasz znajdziesz ;) ). W dolnej, gościnnej mamy podtynkową deszczownicę z mieszalnikiem ale to jakiś pierwszy lepszy sprzęt z LM, uznałam że nie chcę płacić za coś czego się nie będzie często używać. Sporo rzeczy do przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o deszczownice to mogę polecić hansgrohe. Zestaw podtynkowy Talis S + deszczownica raindance. Używamy na razie pół roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Cena około 2000zł, ale jakość super - jak mi powiedział pan hydraulik. I nie jest prawdą, że jak się podtynk zepsuje to bez problemu się go naprawia, zawsze trzeba coś odkuć, żeby się do niego dostać, dlatego warto zainwestować w jakość i kupić cos renomowanej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie baterie mam włoskiej firmy Giulini Giovanni, seria harmony:)

http://www.giulini.it/

Moja deszczownica wygląda tak (ja mam w mosiądzu, ale chrom też jest dostępny i nawet sporo tańszy)

 

http://twojabateria.pl/zdjecia/4683_middle.jpg

 

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/giulini-giovanni-deszczwonica-200mm-ramie

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/baterie-retro/seria-harmony

 

Dostępna tez jest cała kolumna, ale już firmy Italmix

http://twojabateria.pl/lazienka-retro/italmix-kolumna-natryskowa-z-deszczownica

 

Słyszałam też sporo dobrych opinii na temat baterii hiszpańskiej firmy Tres:)

 

ja też polecam Giovvani - mam i jest wszystko ok :) i przy tym bardzo delikatna stylistyka ;) i wykonanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete jeżeli nie będziesz mieć miejsca na zawieszenie karnisza w tym łukowym oknie - chyba że nie lubisz to nie rób tych trójkątów. Powiedziałam ja, właścicielka dwóch okien po łuku :mad:

 

Baterie prysznicowe podtynkowe są fajne ;) Jeżeli mają być często używane to pewnie coś Hansgrohe. Ja pokusiłam się o zrobienie baterii natynkowych w głównie używanej łazience na bateriach Paffoni Level i ogólnie jestem zadowolona ale nie polecę :no: (szerzej pisałam o tym na wątku u Hazel, jeśli czytasz znajdziesz ;) ). W dolnej, gościnnej mamy podtynkową deszczownicę z mieszalnikiem ale to jakiś pierwszy lepszy sprzęt z LM, uznałam że nie chcę płacić za coś czego się nie będzie często używać. Sporo rzeczy do przemyślenia ;)

 

Co do okien to karnisza się faktycznie nie zawiesi :lol2: więc pozostają mi roletki - ale może i lepiej bo tam u góry to chłopaki głównie będą urzedować :)

 

Oj zbiera się tych rzeczy do przemyślenia zbiera--chyba jakiś notatnik muszę założyć :lol2:

 

Jeśli chodzi o deszczownice to mogę polecić hansgrohe. Zestaw podtynkowy Talis S + deszczownica raindance. Używamy na razie pół roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Cena około 2000zł, ale jakość super - jak mi powiedział pan hydraulik. I nie jest prawdą, że jak się podtynk zepsuje to bez problemu się go naprawia, zawsze trzeba coś odkuć, żeby się do niego dostać, dlatego warto zainwestować w jakość i kupić cos renomowanej firmy.

 

Sprawdzę to hansgrohe - już o nim słyszałam - super że mam opinię z użytkowania jej :yes:

Wiem wiem że firma musi być porządniejsza - ale wspominałam o kilku tysiącach jakie pan mi polecał żebym wydała na samą deszczownicę a to juz przesada -- 2000 tysiące uważam że to rozsądna cena jeśli coś ma być na lata :yes:

 

ja też polecam Giovvani - mam i jest wszystko ok :) i przy tym bardzo delikatna stylistyka ;) i wykonanie :)

 

podoba mi się ta chromowana deszczownica Giovvani--ląduje na listę deszczownic :D

 

Admete, czy Twoje okna to PLATINIUM EVOLUTION Oknoplastu, kolor orzech?

 

Nie Leia okna mamy z Budvaru - nie wiem dokładnie jakie profile bo tymi szczegółami się mąż zajmował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, będę się powtarzać, jeśli napiszę, że zapowiada się ciekawie, ale to prawda. Czuję, że stworzysz bardzo ciekawy i pomocny wątek, a w finale piękny dom. Tego Ci bardzo gorąco życzę. Bardzo podoba mi się styl, który planujesz do wnętrz. Mix klasyki z nowoczesnością-super. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ania_owsiany w moich progach :welcome:

 

Admete, będę się powtarzać, jeśli napiszę, że zapowiada się ciekawie, ale to prawda. Czuję, że stworzysz bardzo ciekawy i pomocny wątek, a w finale piękny dom. Tego Ci bardzo gorąco życzę.

 

Bardzo bardzo Ci dziękuję za te miłe słowa. :)

Mam też nadzieję że wiele osób skorzysta z moich doświadczeń - bo ja do tej pory wiele wyniosłam dzięki forum.

Zapraszam Cię Aniu do odwiedzin i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś na budowie na pierwszej rozmowie w sprawie kuchni. Pan pomierzył wysłuchał moich "pomysłów":D --czekamy teraz na wycenę i wizualizację - także niedługo jakieś konkrety.

Pan podsunął mi tez pomysł dotyczący zlewozmywaka.

Zrobić zlew i ociekacze z granitu z którego będzie wykonany blat--pomysł niezły---bo będę mieć zlew o takich wymiarach jakie chcę (a chcę duży około 70 cm -- bo wreszcie nie chcę się mordować myjąc wielki garki czy olbrzymią brytfannę w malutkiej komorze i obijać się o szafki i chlapać wszystko dookoła :evil::sick: )

Wszystko fajnie pięknie--tylko jak jest z użytkowaniem takiego kamiennego zlewu?--nic się z tym nie dzieje?--czy ktoś widział? czy ktoś wie?:eek::confused:

 

Bo przeglądam już te zlewy od jakiegoś czasu i nic mi nie pasuje - a pomysł wyżej wymieniony rozwiązał by mój zlewowy problem.

Sama też rozpoczynam zgłebianie tego tematu--zobaczymy co z tego wyniknie. :D

 

 

I jeszcze jedna nowość--mam zdjęcie moich drzwi wejściowych :D:wave:

Póki co będą sobie spokojnie czekać u pana w zakładzie. Wejście częściowo zamurowaliśmy i wstawiliśmy stalowe :D:lol2:

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam apel do Pani Pogody-- w tym roku nie chcę dużych mrozów na święta !!!! a najlepiej kilka stopni na plusie :lol2:

I tłumaczę już dlaczego:

Panowie od instalacji kończą za dwa tygodnie, Wypadałoby zrobić wylewki--nie będzie odpowiedniej temperatury-- nie będzie wylewek--nie będzie wylewek --roboty na budowie stoją do odwołania -- może nawet i do wiosny:(:(:(:(

 

A tak jeśli uda się zrobić wylewki - 2 Marcinów ( nasi panowie od wykończeniówki :D ) wchodzi od stycznia i robota idzie do przodu :yes:

 

Więc prognoza pogody sprawdzana u mnie będzie jako pierwsza po przebudzeniu się rano :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...