Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

yokasta Beauty piszecie o efekcie końcowym—ja też jestem ciekawa co z tego wyjdzie :D

Mam nadzieję że nie zawiedzie moja intuicja co do wyborów wnętrzarsko-meblowych- i wszystko będzie się trzymało kupy.

Nadzieja tyczy się też funduszy—żeby się nie wyczerpały przed końcem budowy…:yes:

 

Yokasta te tralki mi właśnie bardzo wpadły w oko - to będzie ta nutka nowoczesności dla mojego męża w klasycznym wyglądzie schodów jaki ja planowałam (tralki miały być białe drewniane)

 

bocian_86 dzięki za opinię o tralkach - bo przyznam się że jeszcze u nikogo takich nie widziałam - wiec póki co to ryzykowny pomysł :)

 

ania_owsiany lustro będzie duże :yes: tylko nie w ramie a poprzedzielane szprosami - muszę pomału rozglądać się za kimś kto mi to wykona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapowiadają się piękne wnętrza pozwól że i ja czasem będę zaglądać.

Moi znajomi wybudowali ten sam dom co ty ale zdecydowanie inaczej wykończyli - nowocześnie .Tak czy inaczej powierzchnia imponująca. Ja tylko współczuję ci to sprzątać!! Ja wybudowałam dom o powierzchni 200 m2 i już się zastanawiam jak to ogarnę tym bardziej że mam dwóch synów.

A co do okna uważam że zamurowanie tych trójkątów pozbawi elewację całego uroku. Myślę że to wole oko to cała ozdoba tego domu . Sama mam i to sztuk dwie i uważam ze wygadają rewelacyjnie. Choć wymyślić jak ozdobić takie okienko nie lada wyczyn.

A co do schodów ja również jestem na etapie wyboru tralki metalowe, drewniane czy balustrada kuta. Mam dylemat a schody już zadatkowane .Termin juz dawno minął a ja nadal nie wiem co chcę.

W jakim wieku masz dzieci? i co planujesz u nich w pokojach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj karolek59 !!! Zapraszam do podglądania i komentowania :)

Co do dużych powierzchni - tak jak Yokasta sprzątania się nie boję :D ,sprzątać lubię i w nowym domu na pewno jeszcze bardziej polubię. Bo im większa powierzchnia to tym lepiej znaleźć dla wszystkiego swoje miejsce, lepiej się zorganizować.

 

Mam dwóch chłopaków - 3,5 roku i 3 miesiące :).

 

Nad pokojami myślę oczywiście, kolorystyka mniej więcej określona. Mam pole do popisu bo powierzchnie ich pokojów też są spore, mają t miejsce na duże szafy pod zabudowe( na łączącej ich pokoje ścianie) i tam zamierzam chować wszechobecne w obecnym mieszkaniu zabawki - w pudłach.

Będę sukcesywnie pokazywać fotki na temat każdego pomieszczenia w domu.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pedantyczna lubię mieć porządek ale obecnie w naszym mieszkaniu ciężko to ogarnąć miliony zabawek, fotelików i innych akcesoriów. Mam nadzieje podobnie jak ty że w nowym domu łatwiej będzie utrzymać porządek.

Moi chłopcy 4 lata i 9 miesięcy czyli podobnie około 3 lat różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki agawi jeżeli moje pomysły się podobają to jest szansa że uda mi się połączyć tą klasykę z nowoczesnością :wave:

karolek59 - DOKŁĄDNIE wiem o czym mówisz :yes: - już wcześniej pisałam o wyglądzie mojego dużego pokoju - z wielką huśtawką wózkiem i stolikiem z Ikei--na nas z mężem nie ma już miejsca :lol2:, nie mówiąc już o tym że sama już nie wiem co mam w szafie.

Cały czas coś wożę- przewożę do teściowej w reklamówkach-zimowe, letnie, zabawki :rotfl:. A w domu wreszcie sobie wszystko poukładam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałam inspiracje ze schodami a nie pokazałam swoich:lol2:

 

Oto one w bardzo surowym stanie :)

 

http://i1.fmix.pl/fmi429/751399e80029cfa14ed3d4c6

 

http://i3.fmix.pl/fmi938/62f6950b002985234ed3d6a2

 

Walczyłam z moim architektem o ich wygląd--ja chciałam żeby były jak najbardziej zakręcone on jak najbardziej bezpieczne - powinno być chyba odwrotnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie schodów.

Postanowiliśmy z mężem obłożyć ścianę za nimi "jakimś" kamieniem.

Pojechaliśmy w lato do zakładu kamieniarskiego oglądąć łupki - w kolorze który nas interesował nie było i mieliśmy tam wrócić za 1,5 miesiąca i tak rozmawiając sobie z panią spoglądaliśmy na wystawione u nich w biurze płyty z kamienia. Jeden wpadł nam baaardzo w oko.

Był to marmur tylko że nie polerowany więc w dotyku można było wyczuć wszystkie żyłki i wgłębienia-przyznam że nie wiedziałam że można kupić marmur w tej postaci.

A spodobał nam się RAIN FOREST BROWN

 

http://i1.fmix.pl/fmi637/a01a8c1b0027f2144ed4662f

 

Jest trochę krzykliwy - więc nie wiem czy wybór padnie dokładnie na ten kamień - ale że kamień będzie na ścianie za schodami to już na 100%.

Pooglądamy rózne płyty i zdecydujemy - musi grać z płytkami :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leia schody piękne będą :yes:. I podobne do moich :lol2::lol2:

Ano ranny ranny-ale niestety nie z wyboru--moje drugie dziecię wdało się do pierwszego i ma ZERO litości dla mamusi - dziś też pobudka o 4:bash:.

Już wiem że kolejne 2 lata będę wstawać o 5 :) - ale do wszystkiego się idzie przyzwyczaić. Teraz nie biadolę patrząc przez okno że wszyscy jeszcze śpią tylko siadam do komputera i urządzam dom :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...