Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Mitsubishi Lossnay


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Mój Mitsu pracuje od ok. miesiąca. Jest OK. Okna pozamykane, dom szczelny, a powietrze czyste i pachnące :) W nocy ustawiam na 1.bieg, rano na ok.10-20 minut włączam maxa, przy smażeniu, itp. w kuchni - też max. W ciągu dnia - na dwójce. Zresztą muszę w końcu pobawić się timerem i jakoś to zautomatyzować, czy coś... Po wpięciu poddasza się pobawię, bo teraz chodzi dopiero parter. Szum jakiś i to w nocy dopiero, słychać na trójce-czwórce, ale jak wepnę poddasze, to przepływy się rozłożą i szum się zmniejszy, albo i zniknie (na pewno już na trójce). Zobaczymy.

Co do wyświetlania temperatury - to też nie wiem, jak zmusić sterownik, żeby to zrobił ???????? ....jeśli w ogóle się da ???

 

Czyli u Ciebie tez nie wyswietla? Jakoś mi to przeszkadza. Chciałbym znać skuteczność wymiany ciepla. Czy ktoś sie orientuje jak ustawić sterownik, aby zaczął wyświetlać te parametry? Chyba, ze sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u Ciebie tez nie wyswietla? Jakoś mi to przeszkadza. Chciałbym znać skuteczność wymiany ciepla. Czy ktoś sie orientuje jak ustawić sterownik, aby zaczął wyświetlać te parametry? Chyba, ze sie nie da...

 

Jeśli to jest główna przyczyna to zawiodę cię.

Ten rekuperator mierzy wyłącznie 2 temperatury.

Zewnętrzną (czerpnia) i wewnętrzną (wywiew z domu)

Temperaturę nawiewu oblicza wg. algorytmu.

Więc ta sprawność to będzie prawdziwa, wyłocznie gdy nowy będzie wymiennik.

Z czasem, gdy przybrudzą się filtry, przepływ zmieni, a wymiennik postarzeje, to będzie to wszystko przekłamane.

 

Jeśli chcesz rzetelnie mierzyć to trzeba dołożyć osobny termometr na nawiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest główna przyczyna to zawiodę cię.

Ten rekuperator mierzy wyłącznie 2 temperatury.

Zewnętrzną (czerpnia) i wewnętrzną (wywiew z domu)

Temperaturę nawiewu oblicza wg. algorytmu.

Więc ta sprawność to będzie prawdziwa, wyłocznie gdy nowy będzie wymiennik.

Z czasem, gdy przybrudzą się filtry, przepływ zmieni, a wymiennik postarzeje, to będzie to wszystko przekłamane.

 

Jeśli chcesz rzetelnie mierzyć to trzeba dołożyć osobny termometr na nawiewie.

 

Tak podejrzewałem , ze ta obliczana temperatura nie do końca musi byc rzeczywista. A płyta rekuperatora posiada wejście analogowe, do którego moznaby było podłączyć czujnik? Jeżeli nie, T musiałbym zorganizować sobie niezależny wyświetlacz i miałbym wszystkie dane. Podstawa jes aby sterownik pokojowy wyświetlił temperatury systemowe. Jeżeli ich nie wyświetli, to trzeba zainstalować trzy czujniki.

 

Człowiek, który instalował mi rekuperator powiedział mi ze mitsu nie wyświetla tych temperatur. Z doświadczenia jednak wiem, ze najprawdopodobniej nie miał na ten temat pojęcia, a powiedział tak, żebym go nie angażował w ustawianie parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Zrobiłem :) Jak ktoś chce, mogę rozpisać, jak to ustawić.[

 

SUPER. Podziel się wiedza z łaski swojej.

 

Menu --> Service --> kod 9999 --> Function setting --> Function No. "36" --> Data "1" --> zatwierdzasz "Set" i potem "Conf.". To samo z Function 37 i 38. Te funkcje 36, 37 i 38, które włączamy w menu serwisowym to właśnie wyświetlanie temperatur "Outdoor", "Return" i obliczeniowej "Supply"

 

Potem w zwykłym menu --> Initial Setting --> kod 0000 --> Display detail --> Temp. display --> "Yes"

 

U mnie wskazuje teraz +6 / +19 / +16 przy temperaturze zewnętrznej -2*C, więc GWC coś tam daje :)

 

Przepływ na trójce.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Menu --> Service --> kod 9999 --> Function setting --> Function No. "36" --> Data "1" --> zatwierdzasz "Set" i potem "Conf.". To samo z Function 37 i 38. Te funkcje 36, 37 i 38, które włączamy w menu serwisowym to właśnie wyświetlanie temperatur "Outdoor", "Return" i obliczeniowej "Supply"

 

Potem w zwykłym menu --> Initial Setting --> kod 0000 --> Display detail --> Temp. display --> "Yes"

 

U mnie wskazuje teraz +6 / +19 / +16 przy temperaturze zewnętrznej -2*C, więc GWC coś tam daje :)

 

Przepływ na trójce.

 

Pozdrawiam

 

WYŚWIETLA!!! Dzięki Rydzadam. Ja nie mam GWC w związku z czym u mnie 0/20/14

 

Pozdrawwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

 

 

U mnie wskazuje teraz +6 / +19 / +16 przy temperaturze zewnętrznej -2*C, więc GWC coś tam daje :)

 

Przepływ na trójce.

 

 

 

cześć,

 

pochwal się jakie masz GWC (z czego i jaka długość) oraz jaka powierzchnia domu.

Też planuję zamontować 350tkę + GWC ale nie chcę jej za bardzo "obciążyć" żeby nie musiała jeździć na ostatnim biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

 

 

cześć,

 

pochwal się jakie masz GWC (z czego i jaka długość) oraz jaka powierzchnia domu.

Też planuję zamontować 350tkę + GWC ale nie chcę jej za bardzo "obciążyć" żeby nie musiała jeździć na ostatnim biegu.

 

GWC z równolegle ułożonych pomarańczowych rur fi150 - 3 szt. po około 35 metrów oddalone od siebie o około 1,5m, głębokość 1,5 - 2m. Grunt piaszczysty, suchy. Razem około 100mb. Na początku (czerpni) i wlocie do reku fi150 łączą się i przechodzą w fi200. Powierzchnia wentylowana około 130m2, 5 osób. Reku pracuje przeważnie na 2/4, w lato często na 3/4, a jak chcę przewietrzyć lub gotujemy coś śmierdzącego, czy przy imprezie (dużo ludzi) - na 4/4 (max). Na 2/4 nic nie słychać. Na 3/4 coś tam słychać, zwłaszcza w nocy. Na 4/4 słychać wyraźnie, że hula i na dłuższą metę - nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ma ktoś taki rekuperator bez GWC? Jak pracuje przy obecnych mrozach?

Bez GWC ma mój były szef w domu. Jeden mroźny sezon pamiętam. Nie narzekał, że coś nie działa, kapie czy coś takiego. Nie sądzę, że będzie działać gorzej niż tradycyjny reku. Ma jakieś zabezpieczenia na pewno. Np. nie można włączyć by passu przy zbyt niskiej temp. na wlocie. Chyba poniżej 8C. Jak się zachowa automatyka przy wlocie poniżej zera - trzeba się zapytać b.o.k. Mitsubishi Polska przez telefon. Są dość kontaktowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...