Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Mitsubishi Lossnay


Recommended Posts

o rany nie uparłem sie,to tylko prosta fizyka, jeśli wilgotność osiągnie 100 a osiągnie, to się skropli na byle czym i tyle, ilość kondensatu zależy od sprawności wymiennika i fajnie byłoby znać wilgotność powietrza wyrzucanego i jego temperaturę, kwestia tylko sprawności odprowadzenia kondensatu,

 

dobra, wchodzimy na grunt którego nie znam, nie montowałem mitsu, nie mierzyłem parametrów w czasie pracy a w reklamy nie wierzę i trolluję :), bo nie wygląda mi jakoś specjalnie inaczej niż inne tego typu, w hurcie taka jednostka "no name" kosztuje 300 euro, wystarczy do niej tylko dorobić własny sterownik i naklejke

CO ZA PROBLEM? rób naklejkę, sterownik i zbijaj kokosy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kagnax, to że wygląda tak samo, to nie znaczy że jest zrobione tak samo. Pewnie czytałeś o chińskich samochodach, oponach - też dobrze wyglądają i kosztują połowę ceny zachodnich odpowiedników :). Podejrzewam, że tak niska cena w hurcie nie jest bez powodu. No ale trzeba być dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień dobry,

 

To mój pierwszy post na forum, więc od razu się witam.

 

Czy te rekuperatory są ciche? Noszę się z zakupem, bo instalacja jest ino trzeba centralę. A zależy mi żeby nie szumiał za głośno. Ostatnio oglądałem brinka u znajomego i nie wypadł zachwycająco. Sprzedawcy zachwalają, ale może odpowie ktoś z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Możesz rozszerzyć ??? Silniki są prądu stałego - to już sprawdziłem

 

To prawdopodobnie są tam zamontowane bez sensu, bo te reku mają bardzo ograniczony zakres regulacji wydajności, a na wyższych prędkościach zużycie prądu w DC i AC jest porównywalne. Cała ta gadka o AC/DC/EC ma sens tylko z tego powodu, że na niskich prędkościach DC/EC bierze sporo mniej prądu. Mitsu DC 50 = ~ 19W/140m-220W/450m. Mitsu AC 50 - 95w/180m - 250W/500m. Samsung DC 50 - 130W na 350m - 180W na 500m. Pytanie - czy będziesz potrzebował cały czas takiej wydajności? Co z szumami w nocy - spore przepływy, więc mogą być, czy będziesz wyłączał? Sądzę że w zimie możesz też spotkać się z problemem zbytniego przesuszenia - i papierowy wymiennik nie pomoże. Tak czy siak w przypadku Samsunga będziesz musiał pójść na jakiś kompromis - albo kupisz coś trochę za małego, albo za dużego - w każdym razie żadne nie pokryje wszystkich potrzeb.

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem biochemikiem i mogę powiedzieć jedno. Celuloza to nie papier. Nie widziałem "na żywo" materiału z którego jest wykonany taki wymiennik, jednak membrany celulozowe, których używa się w biochemii są bardzo wytrzymałe. Właściwościami mechanicznymi przypomina to mocną folię i właściwości tych nie zmienia po zmoczeniu. Śledzę opinie o wymiennikach celulozowych już drugi miesiąc, gdyż też stoję przed wyborem rekuperatora i jedyne opinie jakie znalazłem to właśnie celuloza=papier. Z chęcią usłyszałbym co ma do powiedzenia ktoś kto tego od dłuższego czasu używa, bądź też dotykał i testował wytrzymałość tego materiału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem biochemikiem i mogę powiedzieć jedno. Celuloza to nie papier. Nie widziałem "na żywo" materiału z którego jest wykonany taki wymiennik, jednak membrany celulozowe, których używa się w biochemii są bardzo wytrzymałe. Właściwościami mechanicznymi przypomina to mocną folię i właściwości tych nie zmienia po zmoczeniu. Śledzę opinie o wymiennikach celulozowych już drugi miesiąc, gdyż też stoję przed wyborem rekuperatora i jedyne opinie jakie znalazłem to właśnie celuloza=papier. Z chęcią usłyszałbym co ma do powiedzenia ktoś kto tego od dłuższego czasu używa, bądź też dotykał i testował wytrzymałość tego materiału.

 

Ja z kolei jestem chemikiem i mogę to potwierdzić. Do tego zawodowo zajmuję się przetwórstwem tworzyw sztucznych, więc nie omieszkałem opukać, ostukać tego wymiennika :) Na pierwszy rzut oka - polietylen, polipropylen lub mleczny poliwęglan, w życiu bym nie zgadł "na dotyk", że to celuloza. Jednak co do wilgoci - wyraźnie straszą, żeby go nie potraktować wodą (np. myć pod kranem). Ma za to fajne filtry - woda + Ludwik załatwiają sprawę, więc odpada koszt wymiany na nowe, które w naszym zakładowym Dospelu kosztują stówę raz na min. pół roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - jak odróżnić modele z DC?

 

Mają w oznaczeniu symbolu DC.

 

 

Skoro ten wymiennik Mitsu jest tak wrażliwy na wodę, czy zagrożeniem nie będzie podpięcie go pod wyciąg z łazienki?

 

Jeżeli nie pomylisz rur i nie podepniesz pod kanalizację, to na pewno nie. Jest wrażliwy na wodę a nie na wilgoć- drobna, acz znacząca różnica różnica.

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...