Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z zamknięciem gilotynowym, szyba pionowa


q12

Recommended Posts

Witam,

 

Przeglądam kominki różnych firm z pionową szybą z zamknięciem gilotynowym, ale jest tego jak na lekarstwo.

Spartherm ma fajny model Arte Bh 3s, ale szyba nie otwiera się całkowicie.

 

Znalazłem modele:

KFD Linea - V 1080,

Austro Flamm - Minos.

 

Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami? Jak się sprawują w użytkowaniu? Czy nie mają problemów użytkowych z takim zamykaniem?

A może ktoś mógłby polecić jakiś inny model?

 

Kominek ma być z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza, bez żadnych płaszczy wodnych czy też DGP.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeglądam kominki różnych firm z pionową szybą z zamknięciem gilotynowym, ale jest tego jak na lekarstwo.

Spartherm ma fajny model Arte Bh 3s, ale szyba nie otwiera się całkowicie.

 

Znalazłem modele:

KFD Linea - V 1080,

Austro Flamm - Minos.

 

Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami? Jak się sprawują w użytkowaniu? Czy nie mają problemów użytkowych z takim zamykaniem?

A może ktoś mógłby polecić jakiś inny model?

 

Kominek ma być z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza, bez żadnych płaszczy wodnych czy też DGP.

 

Z góry dziękuję

 

 

Żaden z wkładów dostępnych na rynku nie otwiera się na 100%, jeżeli chodzi o mechanizm podnoszenia szyb w formie gilotyny.

 

KFDesing Linea H 1080 2.0 CI - w miarę ciekawy model, jeżeli nie masz wielkich wymagań, jeżeli chodzi o szczegóły wykonania. A na pewno wkład cechujący się bardzo dobrą ceną w stosunku do konkurentów, których wymieniłeś.

 

Jeżeli chodzi o Austroflamma, warto dołożyć parę złotów, lub ojro na Spartherma. Zyskasz niezawodny mechanizm podnoszenia drzwi. A jak to ktoś wcześniej w innym poście napisał, Spartherm wyznaje zasadę, że nawet Mercedes się psuje, z tym, że różnica jest taka, że w razie czego ich serwis działa w taki sposób, aby to najmniej zabolało klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ktoś wcześniej w innym poście napisał, Spartherm wyznaje zasadę, że nawet Mercedes się psuje, z tym, że różnica jest taka, że w razie czego ich serwis działa w taki sposób, aby to najmniej zabolało klienta.

O ile zakupi się Spartherma u autoryzowanego przedstawiciela a nie w firmie, która sprowadza te wkłady własnymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze wkład kominkowy:

Bodart & Gonay - Phenix 650,

który patrząc na wymiary posiada możliwość pełnego otwarcia drzwiczek oraz dodatkowo posiada możliwość stosowania jako palenisko otwarte.

 

Niestety nie posiada popielnika. Czy popielnik jest istotny i przydatny przy użytkowaniu kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozmowa powoli schodzi z tematu....

 

Czy ktoś zna kominki Bodart & Gonay - Phenix 650 (lub z tej linii)?

 

 

Tak znam . Konkretnie to palenisko świetnie

się prezentuje , fajnie się w nim pali , tylko broń Cie Panie

dotykać za często . Delikatne jak większość "Bodartów".

 

Do świecenia , może ewentualnie być . Do grzania - odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prosić Mistrza Zduńskiego o opinie na temat wymienionych w poście kominkach i może o polecenie jakiegoś / jakiś kominków zgodnych z tytułem postu?

 

Z góry dziękuję

 

 

 

Łatwo się domyślić odpowiedzi , o ile łaskawca raczyłby odpowiedzieć.

Z wymienionych przez Ciebie firm : Spartherm, KFD, Austroflam,

Bodart&Gonay - najlepszy jest... ROMOTOP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjrzałbym się i Romotop, jednakże poszukuję:

 

Wkładu Kominkowego z zamknięciem gilotynowym i szybą pionową.

 

A takich jest jak na lekarstwo. Nie ograniczam się do wymienionych wcześniej (chociaż mnie zainteresowały i ciekawy jestem opinii o nich ludzi, którzy mają coś do czynienia z kominkami).

 

Znalazłem również fajny wkład Brunnera - ale ta cena co znalazłem, to mnie ... Co kominki Brunnera mają takiego w sobie, że są w takowej cenie (tylko proszę nie pisać, że to Bentleye wśród kominków - tylko wymienić, co dokładnie je wyróżnia spośród innych).

 

Znalazłem jeszcze AXIS Z 800 I - ma / miał ktoś jakieś doświadczenie z tym wkładem?

 

A może ktoś zna jakieś inne, godne polecenia wkłady kominkowe z zamknięciem gilotynowym i szybą pionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Jest dużo innych - tańszych.

Ale z reguły przy takich wkładach "taniość" zaczyna się odbijać czkawką już przy pierwszych problemach z mechanizmem podnoszenia drzwiczek ...

Jak przestaną się płynnie podnosić, zaczną wydawać przy tym dziwne dźwięki, padnie łożysko, naciągną się linki, wykrzywią się prowadnice których nie można wyregulować - producent powie Ci że to Twoja wina bo ... pewnie we wkładzie była za wysoka temperatura (palone w nim przecież było ...) :rolleyes:

Hajduk "cieszył się" taką opinia - jak jest teraz nie wiem. Romotop ... nie ma żadnego serwisu w naszym kraju - mówi że się nie psują ich wyroby i dlatego nie potrzebują go mieć.

Zainwestuj w Spartherma lub Austroflamm'a. To pewniaki. Brunner też - ale zależy gdzie kupisz (serwis z prawdziwego zdarzenia ma tylko jeden z polskich dystrybutorów). MCZ, Hajduk, Kobok, Sparke, Lazar, Rueg ... jest jeszcze dużo innych producentów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop ... nie ma żadnego serwisu w naszym kraju - mówi że się nie psują ich wyroby i dlatego nie potrzebują go mieć.

 

Kolego Nowakowski/Forest Natura : To że nie lubisz tej firmy wcale nie upoważnia Ciebie do pisania nieprawdy , jak dobrze wiesz serwis firmy Romotop prowadzony jest w całej EUROPIE przez PRODUCENTA, poprzez Dział Serwisowy . Nie ma więc czegoś takiego jak firma serwisowa w Polsce . Wszelkie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wykonywane są przez ekipę z Czech .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że nie otwiera się całkowicie ? Mój Spatherm otwiera się do końca ...oczywiście rączka nie "wchodzi w obudowę" ale mówimy o kilku centymetrach - tyle co rama szyby.

 

 

To znaczy, że u Ciebie zatrzymuje się załóżmy 6 cm przed górną

krawędzią , a w tym modelu jest to 15 cm. Zakładając ,ze cała

wysokość to 45 cm , zostaje Ci 30 cm na oglądanie ognia podczas

palenia z podniesiona szybą.

 

 

Tu opisałem to szerzej:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187740-Kominek-z-szyba-otwieran%C4%85-pionowo-do-g%C3%B3ry&p=5059971&viewfull=1#post5059971

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...