Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Moliniach


Recommended Posts

Tak mniej wiecej by to wygladalo:

http://imageshack.us/photo/my-images/211/moli01.jpg/

 

To, co mnie martwi, to ze wejscie do domu jest odsuniete granicy o przepisowe 4m, zeby z tylu bylo jak najwiecej widoku z jadalni.

A 4m to za malo, zeby wystawic auto przed garaz i zamknac brame (mycie, naprawy, porzadki, wietrzenie garazu)

 

Chcemy zrobic garaz dwustanowiskowy. Przy okazji powiekszy sie miejsce na kotlownie i tam bedzie pralnia a nie na pietrze.

Myslelismy także o poszerzeniu kuchni i jadalni o 1metr - ale poprzygladam sie jeszcze innym kuchniom i moze to co jest w planacj wystarczy nam.

W planach jest tez podpiwniczenie, ale zobaczymy jak z kasa wyjdzie....

 

A jak wroci zona, to bedziemy miec duuuzo pytan :)

 

pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My od frontu zostawiliśmy 5 m,a od jadalni 7,10(licząc od jadalni a nie końcówki tarasu) i jest idealnie.My domek umieściliśmy mniej wiecej posrodku dzialki,a mamy prawie identyczna jak wasza,poniewaz czesc dziali od strony garazu ma byc przeznaczona na dodatkowy garaż oraz pom gosp,a także może jakąs altanke oraz myslimy,aby dobudowac do garażu wiate,która w lato bedzie także miejscem do grillowania itp. I od strony garażu do końca działki mamy 17 m, natomiast od strony salonu ma być ogród i część tarasowa i tu zostawiliśmy 15 m do konca dzialki.Jesli chodzi o Twoj front działki to wydaje mi sie,ze spokojnie auto sie zmiesci przed garazem.Adam to wyobraz sobie osoby,ktore maja po 4m z kazdej strony i jakoś dają radę. Jesli chodzi o kuchnie,czy sypialnie to nie sa za duże,ale wg mnie wystarczające, ja bym nie poszerzała domu bo przez to straci na wygladzie,a ta wysunieta lukarna wygląda super czy z przodu czy od strony jadalni,wtedy pewnie beda musieli Ci zmienic konstrukcje dachu i proporcjonalnie wypadałoby delikatnie poszerzyc salon,ale wiem ze taki przeróbki potem zaburzają estetyke domu. Powiem Ci ze 2 stanowiskowy garaz sie przydaje,ale moge Ci powiedziec,ze ja poszerzylam garaz i kotlownie o 1m i jest ok,ale jesli chodzi o 1 auto(akurat terenowe),tym samym uważam,ze pokoje nad garażem są w sam raz,ogólnie ja np nie zrobiłabym pralni w kotlowni,bo to bardzo niepraktyczne,Twoja zona bedzie latac z zebranym praniem z gory na dol i musi przejsc pom gosp przez garaz do kotlowni,po takim jednym razie bedzie żałowała,że tam ma pralnie,ja zostawiłam pralnie na półpiętrze i każdy zchodzi 3 schodki i zostawia tam pranie.A jakie planujecie ogrzewanie?My tradycyjne -piec na ekogroszek plus od czasu do czasu kominek i zrobimy alternatywnie instalacje pod gaz.Jesli tez bedziecie miec piec w kotlowni to pralnia w tym miejscu nie jest dobrym pomyslem. Powiem Wam,ze dom jest spory,jest dużo pokoi i ja raczej bym nic nie zwiekszala,ale zalezy ilu osobowa jesteście rodzinka i jakie macie potrzeby. Podpiwniczenie podniesie Wam sporo koszty,mysle,ze o około 50-100 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

@gaga - wasz domek też będzie super i też w moim stylu ;)

 

A przy okazji garażu - owszem dwustanowiskowy garaż jest świetny, bo u mnie jest tona paczek, rowery, kosiarka, stoły, pojemniki do segregacji, pralnia, ...., ale faktycznie musi to być wkomponowane w bryłę budynku.

Z doświadczeń swoich i sąsiadów muszę wam powiedzieć, że często bywa, że na podjeździe trzeba zmieścić np. 2 samochody (+ ten w garażu), jeśli podjazd jest mał, działka wąska i nie da się postawić 2 samochodu z boku domu + 1 na podjeździe, to zaczynają się kombinacje ze stawianiem aut na drodze dojazdowej, co nie koniecznie może się wszystkim użytkonikom drogi podobać (!ludzie są różni!). Pamietajcie, do nas przyjeżdżają znajomi, imieniny, urodziny, spotkania dzeiciaków i ich rodziców - okazji jest wiele.

Duży podjazd = wygoda, mały podjazd = (wcześniej czy później) problemy. A poza tym jest mniej do koszenia ;)

Pozdrawiam i zyczę dużo cierpliwości i asertywności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć:))

 

Po wielu przeprawach jest, stoi w stanie surowym:))

Pozdrawiamy i będziemy tu zaglądać, czeka nas wiele trudnych decyzji, wyborów, podobno wykończeniówka wykańcza;))

 

Pozdrawiam:-)!

 

P.S.chciałam zamieścić zdjęcie, ale nie wyszło:(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam z przyjemnością z rewizytą :).

Przepiękny domek budujecie :yes: Cudne narożne okna, antresola, duży salon :rolleyes:

W projekcie widzę zlew narożny w kuchni. Taki planujesz rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew z narożniku stosuje się zazwyczaj gdy nie ma innego wyjścia, a u Ciebie jest całkiem sporo miejsca, więc nie ma potrzeby :).

Instalacje mam przygotowane pod ten wariat U, który widziałaś w moich wizkach. Jednak nie jestem do końca pewna tego układu. Gdzieś w środku bardziej pasuje mi układ równoległy (drugi z tych, które są na początku mojego wątku). W głosowaniu na FM przepadł, ale ciągnie mnie do niego. Jeśli zostanę przy układzie U, to jeszcze nie jestem pewna tej wysokiej zabudowy. Wiem, że jest teraz taki trend, ale jakoś martwię się, że moja kuchnia jest na to za mała. Jeszcze mam trochę czasu i do tematu na pewno wrócę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 11 months później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...