Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycena budowy domu parterowego


Recommended Posts

Witam ! Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na budowę parterowego domu o powierzchni 138 m2. Domek bardzo prosty, podobny do "Slonecznej Polany" i "Jesiennej zadumy". Bez piwnic z garażem w bryle budynku, kryty blachodachówką ze stropem drewnianym. Mam już dwie pierwsze wyceny budowy SSO przez wykonawców. Pierwszy z nich wycenił koszt budowy na 230.000 w tym ok. 80.000 to koszt robocizny. Drugi, koszt robocizny wycenił na 60.000.

Wydaje mi się, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku koszty robocizny są zdecydowanie za wysokie. Dodam jeszcze, że budowa planowana jest na Podkarpaciu. Działka jest idealna pod budowę 50mx40m z dojazdem drogą asfaltową wzdłuż jednego z boków działki. Napiszcie co sądzicie o zaproponowanych cenach przez wykonawców.

Może ktoś z Was niedawno zakończył budowę SSO podobnego domu i może napisać ile wyniósł koszt robocizny, ewentualnie z jakich materiałów budowaliście. Za wszystkie cenne wskazówki z góry dziękuję ! Marsell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elka51

Z ciekawości zapytam... Jaką kwotę za robociznę uznałbyś za ok?

10 tys? a może 2 tys ?

 

Policzmy przy założeniach ekipa 5 osób, budowa 5 miesięcy (bardzo optymistycznie)... 60 tys/5/5 = 2,4 tys/głowa kategorycznie za dużo

 

Kwota robocizny była podana brutto czy netto?

 

Pozdrowienia z wysp gdzie inwestorów stać na budowę domu :) a jak nie stać to wynajmują mieszkania.

Edytowane przez elka51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mały domek w sumie. Ja budowałem dwa razy większy, też parterowy i 5 osobom zajęło to 3,5 miesiąca, tyle że to byli górale pracujący od rana do wieczora.

Więc ten domek powinien być do zrobienia w 2 miesiące.

Jeżeli tak liczyć to 60/2/5=6 tys. na osobę, więc chyba trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wogóle pierdzielicie czy to jest dużo czy mało,że wychodzi tyle na miesiąc a nie tyle. Fachowcy wycenili swoją pracę na taką sumę jaka im pasuje.Zawsze każdy może sobie sam budować-będzie za darmo.tak poza tym to czemu nie liczycie w ten sposób że taki fachowiec w zimie też potrzebuje jeść a pracy niestety w budowlance tą porą roku nie ma.a więc musi w miesiącach dobrych zarobić na tzw chleb zimowy,.czemu nikt nie rozlicza np. lekarzy ci to dopiero mają ,każda wizyta ok.0,5 godz. koszt min.100zł, w godzinę da rady przyjąć 2 osoby a więc 200zł.załużmy tylko 5 godz.dziennie (po co się męczyć) wychodzi 1000zł i tak przez 20 dni = 20000zł. mało nie? a jednak nie narzekamy i łazimy do nich..jest takie powiedzenie "jak sam chcesz zarobić to daj innym również zarobić" "traktuj innych jak sam chciałbyś być traktowany"...każdy ma swoją wartość.(solidna firma taki domek wystawi w max.1,5-2 miesiące.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsell jak dla mnie to te 80tys. też duużo ;) tym bardziej że domek parterowy i SSO... przejmyj sobie też ten temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190183-koszty-robocizny-stan-surowy-otwarty

gdzie widać że nawet tegoroczne ceny dużo niższe :)

elka od kiedy to firma bud.(nawt 5 osobowa) buduje taki dom aż 5 miesięcy?? No chyba że mają pecha i trafili na anomalie pogodowe ;)

nie można też przeliczać kosztów na pracowników, bo z reguły to kierownik/szef firmy podaje cene taką a nie inną, pracownicy i tak mają stałą stawkę (niezależnie od tego co i gdzie robią) a reszta zależy już od tego jaki proft chce mieć z tego właściciel danej firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dac ogłoszenie na stronie http://www.szukajfachowca.pl po kilku dniach bedziesz miał sporo przysłanych wycen do porównania ja za swój "dom w mango" dodatkowo z piwnica zapłaciłem 43 tys za robocizne miałem propozycje od 39-70 tys Edytowane przez dyzu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na domek o takie samej wielkości jak twój, z tym, że z poddaszem użytkowym, za SSO z więźbą dachową mam umówioną ekipę na 30 tys za robociznę, a miałem też wycenę za 27tys. Jak dla mnie to jakaś kosmiczna cena. Zarzuć zlecenie na www.szukajfachowca.pl albo na www.oferia.pl. Moja chałupa jest praktycznie taka sama jak w tym http://www.konradmatuszewski.pl/projekty/2-projekty-gotowe-murowane/11-m-130. Nie słuchaj doradców że tyle to musi kosztować, bo nie musi. Szukaj dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dla porównania mogę podać nasze koszty SSO w kuj.-pom., zaznaczam, że to: dom parterowy bez podpiwniczenia, garaż w bryle, powierzchnia zabudowy 195 m.kw., użytkowej - 131 m.kw, poddasze stricte strychowo-magazynowe, strop lekki, więźba prefabrykowana.

I tak: robocizna 2 osobowej ekipy murarskiej - 21 tysi za prace trwające 42 dni robocze; montaż więźby: 6.500 - za 14 godz. pracy 4 osobowej ekipy; montaż całościowy pokrycia dachowego, od membrany, przez system rynnowy, po małogabarytową blachodachówkę, bardzo precyzyjną: 9.200 - za 11 dni czteroosobowej ekipy dekarskiej. Razem daje nam 36.700, 3 różne ekipy.

Nie obyło się bez wkładu pracy własnej (izolacje poziome i pionowe fundamentów, ich docieplanie oraz wykonawstwo chudego betonu na całej powierzchni domu).

Ciekawe jak na takie zestawienie wypowie się polski fachowiec, szukający pracy "na wyspach" :lol2: bo nijak się ono nie ma do jego toku rozliczania uposażenia fachowców.

Na całe SSO poza robocizną, składają się nie tylko materiały, ale także kwestie przygotowania terenu, zakupu niezbędnych urządzeń i infrastruktury budowlanej, uzbrojenia w prąd budowlany, opłat za usługi: kierownictwa budowy, "Pana koparkowego", (a miał co chłop robić) oraz "Pana piaskowego", co nam przywiózł jakieś 230 ton piasku do fundamentów, jak również same usługi transportowe. Te kwestie zamknęliśmy całościowo w kwocie 108.300 zł.

Zatem budowanie naszego bungalowa do stanu surowego otwartego kosztowało nas ok. 145.000 zł, przy założeniu gospodarczego systemu budowy. Wiem też, że powierzenie wykonawstwa 1 ekipie do stanu SSO, jest droższym, choć łatwiejszym dla inwestora sposobem budowy, bowiem często nie musi on już ingerować w zaopatrzenie.

Mnie się wydaje, że nasze koszty są duże, ale jak widzę, to taki już rząd wielkości przypisany do budowy parterówek, którą powierzamy, nazwijmy to, fachowcom. Sami też pewnie dalibyśmy większości prac murarskich radę, ale fachowcami nie jesteśmy, a czas... byłby wielokrotnie dłuższy (choć i tacy zapaleni inwestorzy są na tym forum).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy powyżej licząc prace budowlane i mnożąc przez miesiąć trochę przesadzili, bo ekipy nie bedzie miał cały czas na budowie są momenty kiedy są przerwy związane z procesem technologicznym. Ale to nie ważne.

Moim zdaniem wycena domu strasznie wysoka robocizna jak i SSO.

Dla przykładu podam wycenę domu od firmy, którą dostałęm ok miesiąca temu - województwo lubelskie.

Dom ontario lipińscy ok 87m dom prosty jeden komin - 195 tys. brutto do stanu develeporskiego (materiały średniej jakości) (Aby zamieszkać trzeba podłączyć piec, położyć płytki, podłogi itd...). Przeliczająć to na twój to 138 x 2240m2 = 310 000 brutto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się co to jest ten standard perfekko? Faktycznie reklama, ale czego?

" Standard łączy w sobie najlepsze cechy budownictwa modułowego oraz tradycyjnego przy zachowaniu wyjątkowo krótkiego czasu realizacji. Użyte materiały oraz ich właściwości powodują, iż mieszkańcy przebywają w wyjątkowo korzystnym mikroklimacie, gdzie powstałe środowisko nie sprzyja rozwojowi grzybów czy pleśni z uwagi na zastosowanie tzw. "oddychających ścian" i ciągłej, grawitacyjnej wymianie powietrza w warstwach ścian jak i w całym domu."

 

Na gniazdka trzeba chyba uważać, bo przebywanie w pobliżu może grozić przeziębieniem ; )

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...