Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Dziękuję za częściowe posprzątanie a użytkownikom za wytonowanie :)

 

Zmieniłem spalanie "grupowe" na tryb dwustanowy i za ostatnią dobę spalanie kształtowało mi się w granicy 11,5 kg a więc oszczędniej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na dworze jest cieplej ( chyba) a wielkość spalania obliczyłem na podstawie wskazań licznika podajnika bruliego.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Przepraszam czy jest administrator na tym forum?

2. Czy, aby na pewno temat wątku to: "Bieżące zużycie ekogroszku"- przejrzałem kilka ostatnich stron i o zużyciu ekogroszku zbyt dużo nie wyczytałem ( nie chcę być czepialski, ale zgodnie z tematem chciałem porównać swoje spalanie i nie mam z czym)?

 

moje obecne spalanie ekogroszku:

1. Około 50 kg na 4 dni przy włączonym termostacie pokojowym (na kotle 55stopni z histerezą 5 stopni, na kaloryfery około 42-44 stopnie, zawór trójdrożny, CWU 50 stopni z histerezą 5 stopni, grzanie w godz. 04:00-09:00 i 17:00-23:00, temp w domu 21,5-22,5 st.) dom 150 m2 nie licząc garażu i kotłowni bo tego nie grzeję, w domu 15 kaloryferów.

2. Około 50 kg na 3 dni, przy wyłączonym termostacie pokojowym( czyli cały czas zasilane są kaloryfery) parametry jak wyżej tyle, że temp w domu jest wyższa i co najmniej 22,5 stopnia.

Moje ustawienia to: podawanie 17s, przerwa w pod. 75 s, moc nadmuchu 25%, przesłona na wentylatorze odsłonięta około 1,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się opcja z termostatem pokojowym. Z tym, że mam ustawioną pracę cykliczną pompy ( aktualnie 1 pracy min co 30 min postoju) co zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu instalacji i zawsze trochę dogrzewa ( zwłaszcza, że grzejniki maja tendencję do przebijania grawitacyjnego. Temperatura w domu to ponad 23 st C - w 2 sypialniach niżej a w dwóch łazienkach wyżej.

 

Najprecyzyjniej to wyszłoby sterowanie temperaturą w pomieszczeniach za pomocą termostatów na grzejnikach i pompa CO na stałe załączona - wówczas na kotle te 45 st C to full i więcej nie trzeba :)

 

popiz czyli u Ciebie sterowanie termostatem pokojowym też jest oszczędniejsze :) Moje ustawienia tu http://bruli.czp.pl/ a poniżej w stopce znajdziesz też moje zużycia eko z poprzednich lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01

tak sterowanie termostatem pokojowym jest u mnie oszczedniejsze przy obecnych temp o jakiś jeden dzień ogrzewania, w moim powyzszym poście to opisałem. Gdy używam termostatu pokojowego to 50 kg starcza na 4 dni, a jak kocioł chodzi non stop bez termostatu pokojowego to 50kg starcza na 3 dni, tyle, że obecnie testuje różne ustawienia. Dodatkowo obenie wykańczam poddasze, maluje (wietrzenie w dzień), więć za wcześnie na ostateczne porównanie tych dwóch wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Zastanawiam się ile średnio powinno się spalać paliwa. Obecnie kupuję w workach w OBI ekogroszek MIAMI ale na dniach ma przyjechać z Jankowic Groszek 5-25. Tego z OBI spalam średnio 20kg/doba. A przecież jest w miarę ciepło. Myślicie że będę tyle samo palił normalnym?

 

Piec SAS 23kw

 

Powierzchnia do ogrzania to około 150m2, (około 18m2 podłogówki i 13 grzejników). Dom z 56 roku, murowany z "hasi", niedocieplony, mur 40cm.

Boję się że jak zaczną się mrozy to mi weźmie i 40kg.

Ustawienia pieca:

Przerwa podawania: 1m30sek

Przerwa podawania w podtrzymaniu: 45min

Nadmuch w podtrzymaniu: praca 40sek co 8 min.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem dodać iż jest to dom świeżo po remoncie i wstawieniu nowych okien, drzwi.

Jest to mój pierwszy sezon z tym piecem. Piec też jest nowy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pedzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już wchodzić w dyskusje z naganiaczami na pompy ale w ostatnim muratorze jest porównanie cen grzania różnymi źródłami:

-tradycyjny piec na paliwa stałe: 0.18 zł/kWh

-pellet: 0,21 zł/kWh

-ekogroszek 0,19 zł/kWh

-kocioł zagazowujący drzewo: 0,17 zł/kWh

-pompa gruntowa: 0,18 kWh

-pompa powietrzna 0,30 zl kWh

 

Biorąc powyższe pod uwagę możecie mi napisać kiedy wam się zwrócą pompy gruntowe a kiedy powietrzne? Poza tym jesteście nie obiektywni bo piszecie o kominach armaturze do zwykłej kotłowni a nie piszecie,że do pompy żeby mieć takie koszty jak przedstawione w muratorze trzeba dołożyć koszt reku i absolutnie maksymalnej możliwej izolacji.

Owszem brałem i biorę wciąż pompę pod uwagę ale musicie zrozumieć, że wasz snobizm obraża innych użytkowników forum bo na wygodę w postaci pompy nie każdego tutaj stać, powtarzam wygodę bo oszczędności o których tu piszecie można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Zastanawiam się ile średnio powinno się spalać paliwa. Obecnie kupuję w workach w OBI ekogroszek MIAMI ale na dniach ma przyjechać z Jankowic Groszek 5-25. Tego z OBI spalam średnio 20kg/doba. A przecież jest w miarę ciepło. Myślicie że będę tyle samo palił normalnym?

 

Piec SAS 23kw

 

Powierzchnia do ogrzania to około 150m2, (około 18m2 podłogówki i 13 grzejników). Dom z 56 roku, murowany z "hasi", niedocieplony, mur 40cm.

Boję się że jak zaczną się mrozy to mi weźmie i 40kg.

Ustawienia pieca:

Przerwa podawania: 1m30sek

Przerwa podawania w podtrzymaniu: 45min

Nadmuch w podtrzymaniu: praca 40sek co 8 min.

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem dodać iż jest to dom świeżo po remoncie i wstawieniu nowych okien, drzwi.

Jest to mój pierwszy sezon z tym piecem. Piec też jest nowy.

 

Pozdrawiam

przede wszystkim masz za duży kocioł na 150m nieocieplonego muru z lat 50-ych liczyłbym 120W/m2 więc potrzebujesz jakieś 18000W=18KW

zatem już na starcie paląc z niższą sprawnością w niskich zakresach mocy będziesz spalał więcej, do tego to coś z marketu prawdopodobnie jest albo czeskie albo ruskie albo jakieś pomieszane i ma dużo mniej kalorii niż klasyfikowany polski ekogroszek.

kup na próbę 2 worki porządnego i zobaczysz różnicę

 

Mam taką samą powierzchnię i spalam teraz 14kg/24h dobrego eko po 840zł.

To przelicz czy taniej teraz spalasz.

 

darase

nie każ mu porównywać różnych konstrukcji celem określenia różnic w spalaniu

Twój dom jest inny i ma inne zapotrzebowanie na ciepło.

gdybyś miał taki sam i palił lepszym eko to można by się posilić o porównanie ale pisząc w ten sposób mieszasz mu odrobinę w głowie.

jeszcze się chłopak załamie a nie ma powodów na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Zastanawiam się ile średnio powinno się spalać paliwa. Obecnie kupuję w workach w OBI ekogroszek MIAMI ale na dniach ma przyjechać z Jankowic Groszek 5-25. Tego z OBI spalam średnio 20kg/doba. A przecież jest w miarę ciepło. Myślicie że będę tyle samo palił normalnym?

 

 

W lab. tej kopalni ustaliłem, że ten groszek 5-25 KWK Jankowice ma:

 

- zawartość siarki 0,6 %

- zawartość popiołu 7,25 %

- zdolność spiekania RI - 28

- wartość opałowa 28,5 MJ/kg

 

No to jedynie zdolność spiekania może być tu małym problemem - ale na małym nadmuchu powinno być ok.

Napisz jak się pali ten eko z KWK Jankowice ( o ile masz go kupionego prosto na kopalni.)

Hmm mogę się z Tobą wymienić na parę worków tego eko z KWK Jankowice np. za dobrego bobrka z 2011 r. to też go po testuję jak się pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...