Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

No i odpaliłem moją niebieską bestię :) w sobote..... w dwa dni wciągnęła mi prawie 100 kg grochu - ale w domu było ciepełko na maksa no i posadzka się wygrzewała, pomieszczenia też......... Teraz pozakładałem głowice więc i piec się uspokoił poczekam aż wciągnie mi reszte grochu z zasobnika i sprawdze ile mi pobiera na dzień. Ponoć najgorszy pierwszy rok........ na razie na trybie automatycznym a potem się będe bawił to mi pomożecie z ustawieniami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie zatem ile płaci za to coś

 

 

Hej,

 

16,50 za worek 25kg, ale też mi się wydaje że to jakiś szajs.

Z Jankowic mam swój transport więc nie ma problemu.

Macie może jakieś wskazówki co do ustawień pieca czy to już jest w pełni zależne od warunków w domu i opału?

Może jakieś ogólne wskazówki? Jak mówiłem jest to mój debiut jeśli chodzi o zimę z piecem z podajnikiem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pedzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli paliłeś w kotle zasypoowym to pewnie pojęcie masz o tym jak prowadzić proces spalania wiec tutaj zmienia się tylko skala wielkości "ogniska"

jeśli nie masz zupełnie doświadczenia to w zależności od tego jaki maszt sterownik proces dopasowania ustawień moze być bardzo krótki lub trochę dłuższy.

jedna dobra rada

o ile jest to możliwe zaopatrz się w opał jednorazowo na cały sezon. w takiej sytuacji ustawiając kocioł raz będziesz miał spokój całą zimę . kupując opał często w niewielkich ilościach będziesz musiał częściej korygować nastawy bo opał będzie odbiegał od poprzedniej partii mniej lub bardziej parametrami.

kup na próbę 2-3 worki spal a potem zapas na sezon z tej samej pryzmy jeśli oczywiście opał dobry i masz taką możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczy przecieram ze zdumienia. Skoro macie już do perfekcji opanowane ekonomiczne palenie, to pomóżcie proszę.

 

Miesiąc temu wprowadziliśmy się do nowego domu.

180 m2, ściany nieocieplone, pustak suporex 24 cm, dach ocieplony, podłoga oczywiście też. Parter i poddasze ogrzewane. Piwnicy nie ma.

 

Mamy kocioł Defro AKM II 22 kW. A na nim następujące ustawienia, które chcielibyśmy jakoś poprawić:

 

CO zadana 65*C

CWU zadana 50*C

nadmuch 20%

przysłona otwarta na 1,5-2 cm

przerwa podawania 4 min (na podajniku 34*C)

histereza kotła 3*C

histereza cwu 3*C

przerwa podtrzymania 17 min

wentylator w podtrzymaniu

praca 10 s

przerwa 15 min

 

Obecnie idzie worek groszku EKORET dziennie (ok 35 kg) przy wiosennej temp. To co będzie zimą?

Dodatkowo zauważamy brudzenie w piecu i spieki.

 

Liczę na pomoc forumowiczów, gdyż przeraża mnie już ile przepłacamy. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wprowadziliśmy się do nowego domu.

180 m2, ściany nieocieplone, pustak suporex 24 cm, dach ocieplony, podłoga oczywiście też. Parter i poddasze ogrzewane. Piwnicy nie ma.

 

Przy takim czymś ,spalasz po prostu prawidłowe ilości eko...wygrzej najpierw dom, nastepnie go ociepl i pozniej możesz mysleć o mniejszym spalaniu ... na chwile obecna nawet nie masz co marzyć o niższym spalniu eko..chyba że kosztem cwu lub niższej temp wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczy przecieram ze zdumienia. Skoro macie już do perfekcji opanowane ekonomiczne palenie, to pomóżcie proszę.

Liczę na pomoc forumowiczów, gdyż przeraża mnie już ile przepłacamy. Dziękuję z góry.

 

Po pierwsze nowy dom , więc na początku idzie mnóstwo opału.

Po drugie dom nie ocieplony (ściany) więc zwiewa mnóstwo ciepła.

 

I masz odpowiedź czemu tak dużo idzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile oszczędzi ??? poł kg??albo i miej..zyzolek to jest Defro... one nie lubią niskiej temp...

 

Mój klimosz niby też nie lubił niskich temperatur, w starym sterowniku nawet nie dało się ustawić mniej jak 55, a fabrycznie było na 65. Teraz na Irydzie buja się na 50 i nie widać, żeby miał z tym problem. A spalanie o jakieś 30% mniejsze. Wcześniej 1,5 worka, teraz 1 worek 25,kg dziennie na 350m2. Z tego wszystkiego od 6 do 10kg idzie mi na CWU, bo tak było latem. Temperatury zewnętrzne od 1 października do dzisiaj w miarę stabilne i podobne.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile oszczędzi ??? poł kg??albo i miej..zyzolek to jest Defro... one nie lubią niskiej temp...
Witam. Moje Defro Eko 28 KW od 7 lat chodzi na 57 stC z dwustopniową histerezą CO. Temp. w czasie największych mrozów spada min. do 53stC. i jest OK. Jeżeli happygirl ma mieszacz do ochrony temp. powrotu, to śmiało może obniżyć temp. zadaną CO o jakieś 7-8 stC i oszczędności będą całkiem spore. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jestem po pierwszej nocy z nowym eko z Jankowic.

 

Schodzę do piwnicy rano a tam cały popielnik zawalony jeszcze żarzącymi się spiekami.

Zwiększyłem czas przerwy podawania, zmniejszyłem siłę nadmuchu i zwiększyłem czas przerwy podawania w podtrzymaniu. Mam nadzieję że to coś zmieni.

 

Jest jeszcze jakiś sposób an te spieki?

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale to chyba dobrze że ten się dłużej pali co nie ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jestem po pierwszej nocy z nowym eko z Jankowic.

 

Schodzę do piwnicy rano a tam cały popielnik zawalony jeszcze żarzącymi się spiekami.

Zwiększyłem czas przerwy podawania, zmniejszyłem siłę nadmuchu i zwiększyłem czas przerwy podawania w podtrzymaniu. Mam nadzieję że to coś zmieni.

 

Jest jeszcze jakiś sposób an te spieki?

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale to chyba dobrze że ten się dłużej pali co nie ? :)

 

Pozdrawiam

 

Kolego Ty dmuchnij na to eko porzadnie !!! zwiększ mu obroty dmuchawy -a nie zmiejszaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to eko z kopalni Jankowice to ma tendencję do spiekania, więc trzeba słabiej dmuchać.

Kaloryczność ma świetną to i przerwy w podawaniu dłuższe :)

 

Ma niedopalone eko, (pełno czarnych węgielków) jak się nie klei tylko małe niedopalne eko to niech na to dmuchnie porzadnie to mu się ładnie dopali.zmiejszasz nadmuch jak masz spieki takie klejące... jak sie robi jedna wielka sklejona masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...