Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Teść nie może znaleźć dokumentów od pieca, pamięta jedynie, że mieści się w tym przedziale mocy. Nie zmienia to faktu, że piec posiada moc około dwukrotnie większą niż powinien i ciepło wali w komin, co potwierdza czopuch, który jest tak gorący, że nie idzie go dotknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zatankowałem kocioł a właściwie syn a z braku czasu jutro go dopiero przeczyszczę. Średnia z zasypu z 9 dni wyniosła 19,02 kg na dobę ale z tym, że w dniu wczorajszym spalił mi równo 24,07 kg na dobę. Sezon w tym roku rozpocząłem 19 października i do dzisiaj poszło mi już 698 kg - czyli do przodu i byle do wiosny. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dopiero dzisiaj przeczyściłem moje żeliwne monstrum. Przed czyszczeniem spaliny tak jak dzisiaj dobijały mi do 82 st C a po czyszczeniu do 59 st C ( zysk 23 st C) W tym miejscu chciałem właśnie przypomnieć, ( o czym pisaliśmy wielokrotnie) że czyszczenie wymiennika kotła wpływa wprost na podniesienie jego sprawności.

 

Wiem wiem, że temperaturę spalin mam za nisko ale to wynik zastosowania zbyt dużej ilości wynalazków na raz. Komin mam systemowy i na razie te niskie temperatury wytrzymuje i jeszcze nie stwierdziłem powstania punktu rosy czy wydzielania się jakiejś mazi ( no ale zawsze takie niebezpieczeństwo istnieje - dlatego tez nie polecam nikomu prowadzenia kotła na tak niskiej spalinie zwłaszcza jak nie jest to komin systemowy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dopiero dzisiaj przeczyściłem moje żeliwne monstrum. Przed czyszczeniem spaliny tak jak dzisiaj dobijały mi do 82 st C a po czyszczeniu do 59 st C ( zysk 23 st C) W tym miejscu chciałem właśnie przypomnieć, ( o czym pisaliśmy wielokrotnie) że czyszczenie wymiennika kotła wpływa wprost na podniesienie jego sprawności.

 

Wiem wiem, że temperaturę spalin mam za nisko ale to wynik zastosowania zbyt dużej ilości wynalazków na raz. Komin mam systemowy i na razie te niskie temperatury wytrzymuje i jeszcze nie stwierdziłem powstania punktu rosy czy wydzielania się jakiejś mazi ( no ale zawsze takie niebezpieczeństwo istnieje - dlatego tez nie polecam nikomu prowadzenia kotła na tak niskiej spalinie zwłaszcza jak nie jest to komin systemowy) :)

 

U mnie różnica sięga nawet 30-40 stopni. Ja czyszczę wymiennik przy każdym tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam (po pół roku milczenia ;) )

mój piec, jak zwykle, czy to +5 czy -5 wpierdziela swoją dawkę paliwa, czyli około 25kg/dobę - pomimo, że dom został dodatkowo ocieplony, wyeliminowałem "zimne żeberka" w postaci płyt balkonowych które zostały otulony styro - czyli inwestycja to się w oszczędności opału nie zwróci. Widać, że komin ma swoje potrzeby i lubi być dogrzany ;) może chociaż przy mrozach spalanie będzie nieco niższe niż w zeszłym sezonie :p się zobaczy jak mrozy nadejdą.

w domu mamy 23st.C ( w łazienkach nie mierzyłem ale znacznie cieplej) - tak lubimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01....

witaj.....

oj dawno tutaj nie zaglądałem na ten temat...

u mnie obecnie jest świetnie ide na kolejny rekord w spalaniu....bo powinienem za cały rok zejść poniżej 3t miału, jak na razie spaliłem 1,5 t miału od 29-03-2013 roku....a sezon roczny zamknę znów 28-03-2014....i sie okaże....ale myślę że te 1,5 tony miału starczy na 3 miesiące....

w przyszłum roku....w końcu zrobie przeróbkę mojego palnika w piecu/kotle :) (tłokowy) tak aby móc zmniejszać mu podajnik w taki sposób aby nie stręczało to zbyt duzo pracy....

mam kilka pomysłów....

zaprojektuje i wykonam sobie jeden najbardziej wg mnie optymalny....w razie czego poprostu go udoskonale...

trzeba mieć co robić w życiu:)

ale na razie jest ekstra....

spalanie spadło mi przy grzaniu CWU latem.....ze 140kg.....tak do około 120-125 na miesiąc....

spalanie obecnie na dobę mam na poziomie około 13 - 14 kg......więc znacznie lepiej....

ale tak jak napisałeś zasługa pogody....

ale może być tak że styczeń i luty będzie brdziej mroźny....to się jeszcze zobaczy....

 

a tak na koniec

 

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA TE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I TEN NADCHODZACY NOWY 2014 ROK

DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

Edytowane przez bigrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!!!:)

 

Mam wielki problem. Od października jestem (szczęśliwym???) posiadaczem pieca na ekogoszek. Producent: STALKOT. moc 19 kW. Piec ogrzewa dom jednorodzinny ok 120 m2, okna starego typu, dzrwi wymienione, Strop ocieplony, ściany nie. Grzejniki żeliwne. Straty ciepła są więc spore - martwi mnie jednak zużycie węgla. Od października piec regularnie pali ok 1,5 tony miesięcznie co daje ok 50 kg na dobę. Przedwczoraj wsypłem cały zbiornik (4 worki po 25 kg) dzisiaj o podobnej godzinie zbiornik był pusty...

 

Czytam, że średnie zużycie macie w granicach 15 kg u mnie 3-4 razy więcej. Obawiam się czy nie jest to problem z piecem lub jego instalacją.

 

Ustawienia pieca: 6 sek podawania, 30 sek przerwy. Obroty dmuchawy 40%.

 

Czy ma ktoś pomysł????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...