Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powinieneś mieć 2 skale do tego zaworu. Jedną od 1 do 10 i drugą od 10 do 1. Załóż tą od 10 do 1 i będzie dobrze. Przeważnie dają dwie, bo nie wiedzą z której strony wyjdzie Ci zasilanie a od tego zależy po której stronie skali ma być 1 a po której 10.

 

Dzieki za odpowiedz. Niestety nie mam drugiej skali , ale skoro zawor jest dobrze podlaczony , to poprostu zostanie na tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem,że jeśli ktoś pakuje wungiel do domu to z myślą o polskich górnikach a tutaj ktoś zamiast oszczędzać swoją kasę to daje zarobić poliakom i ruskim ;)

O polskich górnikach mam swoje zdanie...

Na ścianie wschodniej nie jest łatwo o ekogroszek ze Śląska a jak się już taki trafi to kosztuje przynajmniej 900 PLN/t a i to nie jest gwarancją sukcesu, bo ostatnio znajowy kupił węgiel z Ziemowita , który okazał sie zawierać przynajmniej 30 % kamienia. Niestety ale składy sprzedaja totalny syf za cene pożądnego węgla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie a mianowicie obserwuje sobie nasze stery ,spalanie ustawienie i ..cholera ....Ludzie nie maja zużycia cieplej wody???maja niskie spalanie ale jakby się nie "myli" Maja jakoś inaczej podłączone czujniki pod Cwu? Ja "niestety"do mojego dobowego zużycia węgla muszę dołożyć co najmniej 100l cieplej wody która idzie na kąpiel domowników .Czy maja tak duże bojlery że kąpieli domowników nie widać...Jak u was wygląda zużycie cieplej wody?talerze ,szklanki u nas w domu zmywarka załatwia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik CWU jest na powrocie z 4D. a zużycie opału raczej przyzwoite - 9,5 kg za piątek, 6,4 za sobotę. Miału 19D z Piasta po 360 PLN za tonę, czyli za sobotę to będzie jakieś 2,3 PLN kosztu ( w cenie sprzedaży, bo w cenie płaconej w hurcie to koło 2 zeta się mieszczę ). Zużycie CWU jest u mnie w zakładzie niezbyt wielkie, ale bojler się grzeje na stałe grawitacyjnie. Liczę że za niedzielę wyjdzie podobnie lub mniej - bo w niedzielę CWU się w zakładzie nie używa. Chociaż z drugiej strony coś zimno u nas dzisiaj i mgła siedzi paskudna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ludzie nie maja zużycia cieplej wody???maja niskie spalanie ale jakby się nie "myli" Maja jakoś inaczej podłączone czujniki pod Cwu? Ja "niestety"do mojego dobowego zużycia węgla muszę dołożyć co najmniej 100l cieplej wody która idzie na kąpiel domowników ...

 

tylko 100l - to kto tu się nie myje :p

 

zużycie wody to 8m3 na miesiąc na 4 osobową rodzinę (bez wody gospodarczej). Zasobnik 200l. grzana do 45st. Nigdy nie przeliczałem ile eko idzie na c.o. ile na c.w.u - bo w sezonie letnim wodę grzeję PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 100l - to kto tu się nie myje :p

 

zużycie wody to 8m3 na miesiąc na 4 osobową rodzinę (bez wody gospodarczej). Zasobnik 200l. grzana do 45st. Nigdy nie przeliczałem ile eko idzie na c.o. ile na c.w.u - bo w sezonie letnim wodę grzeję PC.

 

Ja grzeje wodę do 52-54 stopnie :) . Widać mało jej u nas idzie :D . Nie mam licznika zliczającego zużycia wody . Po prostu patrze po sterach ,tam widać kąpiele,większe ubytki wody ciepłej.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - u mnie w lato z czystego lenistwa grzeję CWU ekogroszkiem . Spalam go gdzieś do 110 kg na miesiąc (kosztował z przywozem po 700 zł 1 tona) - to łącznie z prądem na kocioł koszt wynosi poniżej 100 zł na miesiąc. Nie jest to jakoś super mało ale może być.

 

W tym roku po 5-ciu latach użytkowania mojego kotła Kielara w końcu dokonam jego konserwacji zwłaszcza zbiornika na eko - to w tym czasie założę grzałkę elektryczną do bojlera i zobaczę ile prądu za miesiąc mi pociągnie i jakie będą koszty.

 

W bieżącym sezonie grzewczym zima była najłagodniejsza od tych 5-ciu lat to też spalę najmniej eko . Jak sezon grzewczy zakończy się do 15 kwietnia (dłużej nigdy nie trwał ) to spalę 2700 kg ekogroszku za 1890 zł - to w mojej ocenie są to nie wygórowane koszty. Ostatnio przeliczałem jeszcze raz (fizycznie mierzyłem) powierzchnię budynku to wyszło 319 m2 powierzchni użytkowej całkowitej z czego grzeję 237 m2 po podłogach ( w tym wliczam kotłownię 13 m2 i pralnio-suszarnię 13 m2). Temperatura w domu w części salonowej i na parterze 23,5 st C w łazienkach trochę wyższa a na piętrze około 22 st C a w dwóch sypialniach może 21 st C bo tam często grzejniki zakręcamy aby się dało spać.

 

Idąc za ciosem zamówiłem właśnie na jednej z kopalń ekogroszek na następny sezon i może po niedzieli już do mnie przyjedzie. Cena za tonę chyba 650 zł. - czyli paliwo na następny sezon będzie z głowy pomijając fakt, że sporo zostanie jeszcze z tego sezonu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę użytkowników kotłów na paliwa stałe o poradę

kocioł SKAM-P Plus 7kW - opalany ekogroszkiem czy to dobre rozwiązanie dla ogrzania domu 70 m2 + cw użytkowa dla 2 osób

 

Planuję budowę domu o powierzchni użytkowej 70 m2, podpiwniczenie pod całością, bez poddasza użytkowego jedynie strych. Ogrzewanie wodne podłogowe na całej powierzchni domu + grzejnik drabinka w łazience. (kotłownia w piwnicy)

Dom ma mieć ocieplenie ścian styropian 15 cm, ocieplenie stropu wełna mineralna 25 cm. Na stałe w domu zamieszkiwać będą 2 osoby. W planach jest wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Pozdrawiam

uwaszka60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 70 m2 nie pchałbym się w ekogroszek szukałbym rozwiązania z pompą albo grzanie prądem - ewentualnie jak masz gaz w granicy.

 

Ekogroszek to węgiel i wymaga przynajmniej jakiejś małej kotłowni i miejsca na ekogroszek bo ten do palenia najlepiej jakby był suchutki i jeszcze pozostaje jego obsługa czyli zasyp co parę dni i czyszczenie kotła. Nie są to jakieś trudne i uciążliwe czynności jednak trzeba je wykonać i jeszcze trochę przy tym można się przykurzyć :)

 

Na te 70 m2 będziesz razem z CWU potrzebował góra ze 4 kw to ten kociołek i tak za duży. Najlepiej zrób sobie wyliczenie OZC (sam lub kogoś poproś) to wtedy będziesz wiedział w 100% jakie jest zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu i ile kw musi mieć Twoje źródło ciepła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 70 m2 nie pchałbym się w ekogroszek szukałbym rozwiązania z pompą albo grzanie prądem - ewentualnie jak masz gaz w granicy.

 

 

 

kolczp01 bardzo dobrze to ujął... szkoda miejsca dla tak dużego kotła na te 70m2 ew .zrób żonie w tym miejscu taką mini-pralnio szuszarnię,

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...