Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W nogi nie jest zimno?

 

No szału nie ma bo dziś rano między 21 a 22 stopnie i faktycznie jest to trochę zimno to czuć ale z drugiej strony ci co grzeja PC czy gazem twierdzą że mają pełny komfort przy 19 stopniach i tak lubią toż tego próbuję ale jednym okiem zerkam na sterownik czy aby znów nie załączyć :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie albo grzać albo wyłączyć , bo podłogówka ma same zalety ale jak widać ma też wady i te wady właśnie wychodzą przy takich temp jak teraz bo wyłączanie i załączanie jej nie ma sensu bo baba cały dzień wszystkie okna otwiera a wieczorem skamle że zimno bo tylko 21 i kiedy grzać ? jak podłoga potrzebuje 12 godzin aby się zagrzała skoro mam ustawione zasilanie jej 28 stopni , dałbym np 50 stopni to znów ekonomia na ryj poleci , tak źle tak dobrze , trzeba by mieć i podłogówkę i kaloryfery a do tego i klima , tylko kiedy na to wszystko zarobić ? a niewolnikiem też nie powinno dać się zrobić domu oczywiście .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie albo grzać albo wyłączyć , bo podłogówka ma same zalety ale jak widać ma też wady i te wady właśnie wychodzą przy takich temp jak teraz bo wyłączanie i załączanie jej nie ma sensu bo baba cały dzień wszystkie okna otwiera a wieczorem skamle że zimno bo tylko 21 i kiedy grzać ? jak podłoga potrzebuje 12 godzin aby się zagrzała skoro mam ustawione zasilanie jej 28 stopni , dałbym np 50 stopni to znów ekonomia na ryj poleci , tak źle tak dobrze , trzeba by mieć i podłogówkę i kaloryfery a do tego i klima , tylko kiedy na to wszystko zarobić ? a niewolnikiem też nie powinno dać się zrobić domu oczywiście .

 

wyłączanie i załączanie ma sens , tylko musisz to zrobic z przesunięciem w czasie... włączasz popołudniu by na wieczór zaczynała się bujać , a wieczorem czy w nocy wyłączasz by do rana oddała i nie grzała chałupy w dzień jak sa uzyski ze słońca i ciepło z niej nie jest potrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie albo grzać albo wyłączyć , bo podłogówka ma same zalety ale jak widać ma też wady i te wady właśnie wychodzą przy takich temp jak teraz bo wyłączanie i załączanie jej nie ma sensu bo baba cały dzień wszystkie okna otwiera a wieczorem skamle że zimno bo tylko 21 i kiedy grzać ? jak podłoga potrzebuje 12 godzin aby się zagrzała skoro mam ustawione zasilanie jej 28 stopni , dałbym np 50 stopni to znów ekonomia na ryj poleci , tak źle tak dobrze , trzeba by mieć i podłogówkę i kaloryfery a do tego i klima , tylko kiedy na to wszystko zarobić ? a niewolnikiem też nie powinno dać się zrobić domu oczywiście .

No właśnie, kilka godzin bez grzania podłogi i tacy co lubią jak ja chodzić po bosaku, czują zimno, choć temperatura wewnętrzna 22 stopnie. Jeszcze trzeba będzie trochę pogrzać, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączone, Dwa razy przepaliłem zeby ciut dogrzać. Temp spadłą do 21.5, i tylko faktycznie łązienki mogł by być lepiej dogrzane. Moja zona robiła porzadek i dała mi sprawdziany szkolne do spalenia. Z jednego wieczora miałem cały popielnik pyłu bo wiecie jak się spala papier.... duzo ognia. ALe piec się bujnął do prawie 80 st wiec szybko otworzyłem podłogówkę na maxa i robi mi o na za taki jakby bufor. Czyli zapalisz wieczorem drenwem, załdujesz podłogówkę i zostaje na noc. W dzien nie ma potrzeby. Podasze jedzie na termostatach i jest super.

 

Patrzać po tym ile zostało, zima słaba to chyba z 2.5 t CzP się zmiesiciełm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Już wyciągnąłem pół worka z zasobnika bo szkoda teraz dopali się to co w rurze i koniec sezonu.

Sezon pażdzierjik 2018- kwiecień 2019

Prąd 152kWh -67zł

kominiarz 100zł

groch 1580kg 1110zł

drewno ok 0,5mp darmowe(praca własna)

brykiet 50kg 35zł.

nitrolen 15zł

olej (zastępczy carbosmar) darmowy

Kompletny sezon

 

Koszt całkowity sezonu 1327zł

Koszt samego opału 1145zł

Jak dotąd najtańszy sezon:) A temperaturę w domu podniosłem.

 

Zanosi się kolejne piekielne lato:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Już wyciągnąłem pół worka z zasobnika bo szkoda teraz dopali się to co w rurze i koniec sezonu.

Sezon pażdzierjik 2018- kwiecień 2019

Prąd 152kWh -67zł

kominiarz 100zł

groch 1580kg 1110zł

drewno ok 0,5mp darmowe(praca własna)

brykiet 50kg 35zł.

nitrolen 15zł

olej (zastępczy carbosmar) darmowy

Kompletny sezon

 

Koszt całkowity sezonu 1327zł

Koszt samego opału 1145zł

Jak dotąd najtańszy sezon:) A temperaturę w domu podniosłem.

 

Zanosi się kolejne piekielne lato:(

 

Czy aby napewno? Też tak myślałem ale chłodno się zrobiło i piec odpaliłem na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

tak 3-4 kostki brykietu dziennie jeszcze trochę skończy się zapas z pierwszego sezonu.Kiedyś było łatwiej utrzymać temperaturę jak miałem kuchenkę gazową sporo bytowych to dawało a indukcja jakoś nie chce:). Przydałby się klimatyzator do takich akcji.

Trzeba będzie zmodyfikować statystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...