Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jaki sposób stwierdzasz, że kocioł jest mokry?

 

Otwieram drzwiczki i widzę "smołę" na ściankach pieca ...

Jak piec działał w trybie dwustanowym to nie widziałem niczego na ściankach , a jeśli już to baaaaaardzo minimalne ilości ...

Teraz jest dużo , dużo więcej ...

 

Zapewne z powodu tego że jak piec działał w trybie dwustanowym to potrafił osiągać temp. spalin nawet powyżej 300 stopni (jak dochodził do temperatury). W trybie dwustanowowym spadki temperatury na piecu były większe (niż w PID) ale też wahania temperatury spalin większe a dodatkowo jak piec wchodził w tryb podtrzymania to zupełnie nie chodziła dmuchawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problemy z za niską temperaturą spalin, ale jeśli ma być optymalne spalanie to musi mało iść w komin.... Wyłączenie PID podczas małych odbiorów ciepła jest jakimś wyjściem, bo wtedy temperatura spalin będzie musiała być większa - kocioł idzie na 100% mocy. U siebie dotykam dodatkowo ścianę przy kominie i jeśli ciepła to znaczy, że komin się nie wychładza. Inne rozwiązanie, które stosuję to ogrzewanie domu przez 12 godz. drugie 12 kocioł działa z większa mocą niż normalnie przy ciągłym działaniu bo musi dogrzać ściany. Pobawię się jeszcze z tym PID.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problemy z za niską temperaturą spalin, ale jeśli ma być optymalne spalanie to musi mało iść w komin...

 

Ja to wszystko rozumię ...

 

Tyle że samo niskie spalanie nie jest dla mnie najważniejsze. Piec kosztował mnie sporo kasy i niechałbym aby zerdzawiał po kilku latach ani aby komin (murowany) nie wymagał remontu ...

Naprawa komina czy też wymiana pieca to koszty dużo wyższe niż trochę większe zużycie opału ...

 

A niestety na kominie mam plamy. Zapewne wielki wpływ na to miało że dom nowy a przed rozpoczeciem sezony było baaardzo deszczowo i komin napewno był mokry a piec niezbyt dobrze wygrzał komin i wylazło ...

Na szczęście na razie sprawdzam i plamy są suche i to chociaż mnie cieszy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stać was na plamy a nie stać na wkład choćby z najtańszej kwasówki. Min 2-3 sezony wytrzyma.

Druga sprawa: modulacja mocy poniżej np 30 proc daje więcej szkód niż pożytku. Granica jest płyna w różnych palnikach róznie wypada- to tak na wszelki by Jarecki się nie sprzeczał, tylko ew potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: modulacja mocy poniżej np 30 proc daje więcej szkód niż pożytku. Granica jest płyna w różnych palnikach róznie wypada- to tak na wszelki by Jarecki się nie sprzeczał, tylko ew potwierdził.

 

Potwierdzam, są przypadki, gdzie przy schodzeniu na bardzo niskie moce trzeba kombinowac inaczej.

Granica jest płynna. Ja zauważyłem prawidłowość, że kłopoty zaczynają się z grubsza <70st.C spalin (choć teoria mówi o 100st.C)

 

Niestety wszystkich warunków pracy nie da się zasymulować. Są one jednak sygnałami do prac nad rozwojem produktu.

 

Też widzę miejsce na kocioł 7-8kW......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z wami ja też musiałem na dwustanową przejść ponieważ w automacie miałem spaliny 60-70st

teraz jest trochę lepiej pomiędzy 80 a 100st - u mnie dodatkowo za duży kociołek więc już po przeróbce palnika jestem i wełna w kanale jest a i tak spaliny nisko

po dzisiejszym zasypie ostatnia średnia 12,7kg a z całego sezonu 17,4kg jest plan na drugą warstwę wełny na strychu ale wtedy kocioł będzie jeszcze bardziej przewymiarowany:bash: a mimo że to nie mercedes to szkoda go zajechać w kilka sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś bujasz, bo 25 kg/dobę to ja spalałem przy największych mrozach, teraz wychodzi mi ok. 6 kg, a 12 kg przy kilku st C na zewnątrz.

 

Niestety ja nie z tych bujajacych. Napisalem, okolo 25kg dokladnie nie warzylem, ale mam zwyczaj dosypywac groszku co dwa dni do pelna, podczas mrozow wchodzily dwa czasami dwa i moze 1/3. Kiedys zwarzylem kontrolnie z trzy worki warzyly od 24 do 26 kg , z tad te wyliczenia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186m ktore obecnie uzytkuje plus 86m ktore bede uzytkowal niebawem, wiec mysle ze te 30 kw to nie jakas przesada.

Przy najwiekszych mrozach spalalem okolo 25kg temp wewnatrz to 24s na 186m i 10s na pozostalych 86m

Pozdrawiam

Po spalaniu jakie podajesz wyciągam wniosek że domek raczej dość docieplony i straty nie duże.

Także na moje oko około 23 do 25kW by spokojnie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś tak jak ci napisałem zbigmaz kotłem 17kW ogrzewa ponad 300 i nawet w te siarczyste mrozy kociołek bez problemu ogrzewał mu domek i CWU.

Nie wiem dokładnie co tam będziesz chciał ogrzewać dokładnie bo później wychodzi że jeszcze jak się już pali to garaż do 15 czy 17 stopni a to jeszcze jakaś kajuta została którą można na coś zaadoptować i trochę dogrzać a może zamiast bojlera 140 dam sobie 250 albo 300L.

Także napisałem max 23 a jak kolega Vld napisał że i 10 czy 12kW obgoni w większości sezonu bo jak już wiele razy było pisane że około 70% sezonu kotły nawet te dobrze dobrane pracują na 30 do 40% swoich możliwosći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...