Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie jak na razie rewelka....

od 27-03-2011 do dzisiaj spaliłem 3,7 t miału (19MJ) i to łącznie już z grzaniem ciepłej wody latem....( i tylko 2-3 razy rozpalony kominek w święta)

także powoli osiągam cel sobie wyznaczony czyli 3,5 tony na rok.....

pewnie bym już go osiągnął gdybym nie utrzymywał takiej tempoeratury w domku w zimę.....24-25 parter i 22-23 poddasze.....

pozdrawiam wszystkich PALACZY DOMOWYCH i życzę wytrwałości w sterowaniu i wyszukiwaniu optymalnych dla swoich kotłów i warunków ustawień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigrw nie zapominaj o b. łagodnej zimie :)

Taki wynik w przyszłym sezonie może być trudny do osiągnięcia.

a właśnie, ma ktoś dane porównawcze tego sezonu do poprzednich najlepiej z rozróżnieniem regionów.

Chodzi o średnią dobowa temperaturę w sezonie, mi od 10.10.2011 do dziś wychodzi 1,8C - mazowieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego

w poprzednim nie prowadziłem tak dokładnych notowań.

dane z okresu od 15listopada 2011 do dzisiaj

co prawda sezon zacząłem wcześniej ale dane odnośnie temperatury zacząłem notować z opóźnieniem

 

:)

no to nasze dane wzajemnie się potwierdzają i trudno się dziwić bo są z mazowieckiego

fajnie było by porównać takowe z sezonem poprzednim i zobaczyć o ile ew było chłodniej.

 

Ja korzystam z google http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=MAU157&month=1&day=12&year=2012 wybierasz sobie najbliższą stację pogodową i masz wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie , sezon rozpoczęty 01.10.2011 spaliłem do dnia dzisiejszego około 2,1-2,2 tony ekogroszku. Ekogroszek po 740zł za tonę. Z kupionych luzem 3 ton zostało mi jeszcze 25 worków pakowanych przeze mnie. Każdy worek waży około 35kG (minimum).

Jestem bardzo zadowolony z wyniku , tym bardziej że był to mój pierwszy sezon grzania a dodatkowo walczyłem z wilgocią więc minimum 2x dziennie wszystkie okna były otwierana na min. 5-10 minut a czasami zapominałem jakieś zamknąć ;)

Teraz na dniach chce skończyć grzania piecem , wysłać sterownik do aktualizacji i chwilowo palić drewnem w kominku , bo zostało mi sporo drewna z budowy domu i trzeba wreszcie to spalić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My grzejemy przez cały czas

prawie 4y tony spalone

U mnie tak samo, do dziś 3,8t. grochu, bardzo różnego jakościowo (dużo kombinowałem - pierwszy sezon). 135m.kw. +120l CWU, rodzina 2+2, wszystko na jednym poziomie, brak reku, brak kominka, dom standardowo ocieplony, 12KW + Cobra na pokładzie, pierwszy sezon.

coś czuję w kościach że jeszcze z 0,5t zejdzie jak nic, czy razem 4,2t - trochę mi to dużo, zwłaszcza na temperatury które mieliśmy tej zimy. Szczerze mówiąc miałem plan zmieścić się w 3,5t. - może w następnym sezonie.

U mnie , sezon rozpoczęty 01.10.2011 spaliłem do dnia dzisiejszego około 2,1-2,2 tony ekogroszku.

...

Nie ukrywam że drażnią mnie takie opowieści, ale cóż jeśli tak jest to nic tylko pogratulować koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dużo kombinowałem - pierwszy sezon). 135m.kw. +120l CWU, rodzina 2+2, wszystko na jednym poziomie, brak reku, brak kominka, dom standardowo ocieplony, 12KW + Cobra na pokładzie, pierwszy sezon.

.

 

jak sam napisałeś pierwszy sezon- w drugim będzie lepiej- dom nowy musi co nieco wziąć żeby potem miał z czego oddawać. wilgoć technologiczna i temperatura konstrukcji nie od razu po odpaleniu kotła będą na wlaściwym poziomie.

nie załamuj się, Mój dom stary jest ale ocieplenie ścian i stropu dało oszczędności + łagodna zima i mój wynik to 3235kg z tym co w zasobniku

a w zeszłym roku było dużo więcej a dwa lata temu 5,5 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...