Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam czerwony samochód który spalił mi 150l paliwa przez 2 miesiace......na taką i taką kwotę, auto jest ładne i może zabrac 5 osób...małe ale, ile ten samochód przejechał km? jak auto było eksploatowne?? jazda oszczędna? czy noga w podłodze? i kol TINEK w Twoim podsumowaniu brakuje najważniejszej rzeczy.....ILE ciepłej wody kocioł wyprodukował i ile jej zużyłeś??? a ile cwu wyprodukowała grzałka i w jaki sposób ją załączałes??

 

 

 

dokładnie....

 

Co mnie interesuje ile wody wyprodukowałem, zużyłem tyle samo na ekogroszku co na prądzie, przecież zwyczajów nie zmieniłem. Mnie interesuje ile mnie to kosztuje, bo za to płacę. Oczywiście, że gro energii z kotła poszła w podtrzymanie pracy kotła i w straty, ale to też koszt wyprodukowania CWU, bo za to płacę i w moim konkretnym przypadku grzanie CWU prądem kosztuje mniej

Oczywiście, że warunki pomiaru porównywalne, cyrkulacja włączona w tych samych godzinach (kiedy jesteśmy w domu) sterowana zegarem.

Tak jak kocioł pracował cały czas, tak i grzałka włączona non-stop.

Zakupiłem licznik specjalnie po to by się przekonać ile mnie kosztuje CWU, i teraz wiem, i moim doświadczeniem dzielę się z innymi, kto chce ten zrozumie

 

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz się pochwalić, jak to wyliczyłeś?

mogę

o tyle co dziennie kocioł uzupełniał mój zasobnik, gdy jeszcze nie korzystałem z ciepłej wody. Zadana była ok 50C dla cwu.

 

 

300l dziennie przygotowane prądem kosztowało by 242zł miesięcznie

grzejąc grochem spalił by ok 176 kg i kosztowało by go to 153 zł + 6 zł prąd dla kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę

o tyle co dziennie kocioł uzupełniał mój zasobnik, gdy jeszcze nie korzystałem z ciepłej wody. Zadana była ok 50C dla cwu.

 

 

300l dziennie przygotowane prądem kosztowało by 242zł miesięcznie

grzejąc grochem spalił by ok 176 kg i kosztowało by go to 153 zł + 6 zł prąd dla kotła

 

A jak to znowu wyliczyłeś???

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyka ze szkoły podstawowej

300l x 35C (jest to delta 10C wody zasilającej i 45C wody podgrzanej) x 4200J/kg=44,1 MJ na dobę x 30 dni = 1323 MJ / 3,6 MJ/kWh = 367,5 kWh x 0,66 zł/kWh = 242 zł

 

czy jeszcze coś wytłumaczyć?

 

A czy podpiąłeś grzałkę elektryczną z podlicznikiem, czy tylko tak na sucho to podliczyłeś??? Bo piszesz, ile by to Cię kosztowało na prądzie. Sam wiem jaki jest przelicznik kaloryczności węgla na dżule i kwh i to nie jest żadna filozofia ani wyższa matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podpiąłeś grzałkę elektryczną z podlicznikiem, czy tylko tak na sucho to podliczyłeś??? Bo piszesz, ile by to Cię kosztowało na prądzie. Sam wiem jaki jest przelicznik kaloryczności węgla na dżule i kwh i to nie jest żadna filozofia ani wyższa matematyka

 

nie

Piotrek zapytał ile by kosztowało gdyby dzienne zużycie było 300l ciepłej wody to mu policzyłem na sucho :D

więżę w ciepło właściwe wody gdzieś przez kogoś zbadane i zakładam 100% sprawność grzałki elektrycznej,

czy popełniam przestępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Bieżące zużycie u mnie to 150 kg w ciągu ostatnich 75 dni, więc średnia równo 2,0 kg/dobę :D

U mnie niestety 2x tyle: ostatni wynik to 4,17. Trochę mnie to gryzie i już kombinowałem na różne sposoby, m.in. obniżyłem temp. zasobnika z 50st. na 42, ale niewiele to wszystko daje. Fakt że palę mało kalorycznym groszkiem (Kazimierz Juliusz) i w sterowniku brak stref, czyli grzeje 24h/dobę. Czyżby to dawało taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze kto jaki ma zasobnik, mój np traci w ciągu doby ok 1,38 KWh ciepła tzn ok 300 gr miału. Jak bym nawet strefami wyciął mu 12h z życia, to zyskał bym 150 gr miału. Oszczędności biorą się przede wszystkim z użycia ciepłej wody, jak ktoś rano myje zęby, wieczorem szybki prysznic, a za dnia trzy talerze opłucze, to faktycznie może spalać mało. U mnie miesięcznie idzie 11m3 wody, a na samo cwu średnio wychodzi niecałe 9 kWh ciepła na dobę. Spalanie ok 4,5 kg / dobę, samo potrzymanie ognia bez cwu ok 2 kg/dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...