Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

piecyk zasypany 10 lipca - 150kg czeskiego grochu. Dzisiaj szykuje sie kolejny zasyp. Koszt w okresie od 10.07 do 17.08 wyniósł dokładnie 57,00zł. Węgiel kupowany w Czechach, nie wiem z jakiej kopalni, w cenie 380zł/tona. Rodzinka to 2+1 w przewadze płci pięknej. Nie było zadnych wyjazdów, etc. Z racji tego, ze robię elewacje, codzienny prysznic to mus. O dziewczynach nie wspomnę :D. Babiaczek 200L Viessmana dobrze ocieplony. Cyrkulacji brak.

ak sobie wymyśliłem, że wraz z nadchodzącym sezonem grzewczym, zrezygnuję z zakupu cholernie drogiego polskiego groszku, na rzecz mieszanki 50/50 czeski groch z polskim dobrym miałem. Wyjdzie wtedy dokładnie 500zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piecyk zasypany 10 lipca - 150kg czeskiego grochu. Dzisiaj szykuje sie kolejny zasyp. Koszt w okresie od 10.07 do 17.08 wyniósł dokładnie 57,00zł. Węgiel kupowany w Czechach, nie wiem z jakiej kopalni, w cenie 380zł/tona. Rodzinka to 2+1 w przewadze płci pięknej. Nie było zadnych wyjazdów, etc. Z racji tego, ze robię elewacje, codzienny prysznic to mus. O dziewczynach nie wspomnę :D. Babiaczek 200L Viessmana dobrze ocieplony. Cyrkulacji brak.

ak sobie wymyśliłem, że wraz z nadchodzącym sezonem grzewczym, zrezygnuję z zakupu cholernie drogiego polskiego groszku, na rzecz mieszanki 50/50 czeski groch z polskim dobrym miałem. Wyjdzie wtedy dokładnie 500zł/tona.

 

Jakbym mógł kupić Ledvicki po 350-400 z dostawą prosto z fabryki [patrz aukcje w Allegro] to na pewno nie brałbym polskiego ekogroszku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

A'propos tematu wątku to u mnie średnia z ostatnich 8 dni to około 3 kg/dobę węgla czeskiego z Ledvic.

 

SVERS* = 5,25 MJ/kg, czyli jeśli węgiel miał jak to podaje kopalnia 17,6 MJ/kg to sprawność kotła wyniosła ok. 30%

 

*SVERS to Suspenser's Ver's Energy Rate Summer - po polsku - ekwiwalent kaloryczności węgla przy 100% sprawności układu obliczony przez podzielenie ilości ciepła odebranej przez instalację [wskazanie ciepłomierza] przez wagę węgla z którego została uzyskana, summer oznacza pracę w trybie lato.

 

Za 2 dni ruszam z kolejnym węglem - Komorany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, swoje opisze. Dotyczy sezonu letniego. Piec Defro AKM UNI 15kW, paliwo ekogroszek ok.25MJ (pod Krakowem 800zł/tona). Wymiennik Galmet 300l z podwójną wężownicą, (na razie wężownice zwarte bo jeszcze nie mam solarów), cyrkulacja załączana osobnym włącznikiem w łazience (jakby kinkiet z tym ze zamiast kinkietu jest gniazdko do pompy cyrkulacyjnej, przeciągnięte do piwnicy) cyrkulacja ma duuuże znaczenie na wystudzanie zbiornika, ogólnie pracuje ok 6 godz na dobę, sumując wszystkie załączenia. Zmywarka podłączona do ciepłej wody uruchamiana 1 raz wieczorem, tylko w trybie eco czyli do 20litrów. Temp.na zbiorniku 50st, temp.pieca 60st., histerezy na 3st. Zużycie dobowe ciepłej wody do150l. SPALANIE: ok.30kg/tydzień(+ -2), zasypuje 35kg w każdą sobotę, nigdy nie brakło. Ustawienie sterownika: tryb praca; podawanie 5sek, przerwa 45sek, dmuchawa zawsze 33%. Tryb-Podtrzymanie; podawanie 10sek, przerwa 45minut, przedmuch 20sekund co 5 minut. Pompy grundfos ustawione na I biegu. Kosz tygodniowy prądu na piec i pompy (cwu, cyrkul.) to ok 3zł. w sezonie letnim.

p.s. wie ktoś może ile kg podaje ślimak w ciągu jednej minuty czy godziny, w moim modelu defro?

Edytowane przez Piotr28KR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy pojawią się wpisy dotyczące rozpoczęcia sezonu grzewczego 2012/2013? U mnie dzisiaj rano +3 st.C. Z kilku kominów już leciał dym.

Macie jakieś doświadczenia z groszkiem z marketów Leroymarlin albo Bricomarche?

 

ja jak kilka dni temu rozpaliłem w kominku wieczorem, to żona powiedziała, że zwariowałem z tym grzaniem, tak gorąco :D

W Brico kupiłem worek 25kg za 17,00zł - Komorany (Czechy). Dopiero w sobotę podskoczę do Czech po węgiel, więc wziąłem worek co by w zasobniku nie brakło. Na pierwszy rzut oka taki sam co kupuje w Novym Mescie na składzie, tylko w Brico wychodzi 680 tona, w Czechach 380. Spala sie tez praktycznie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kilka dni temu rozpaliłem w kominku wieczorem, to żona powiedziała, że zwariowałem z tym grzaniem, tak gorąco :D

W Brico kupiłem worek 25kg za 17,00zł - Komorany (Czechy). Dopiero w sobotę podskoczę do Czech po węgiel, więc wziąłem worek co by w zasobniku nie brakło. Na pierwszy rzut oka taki sam co kupuje w Novym Mescie na składzie, tylko w Brico wychodzi 680 tona, w Czechach 380. Spala sie tez praktycznie tak samo.

 

Tylko gorzałki w czechach nie kupuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie różnica

Ty dogrzewasz 3 pokoje- a ile na to dogrzewanie spalisz eko????

dla mnie takie dogrzewanie to już sezon ale wiem że u Ciebie jest on kreślony od daty do daty a resztę wliczasz do lata- pytanie o ile Ci to lato drożej przez to wychodzi????

gdyby mój kominek nie miał nieszczelnego połączenia z kominem to bym w nim przepalał i pewnie jeszcze ze 3 tygodnie dałbym radę ale niestety funduszy brak aby rozebrać i naprawić więc w ruch poszedł kociołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...