Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Gość Arturo72
Ha ha ha ;)

Pewnie że źle liczysz, nie ma tak taniego prądu 29gr? Chyba że pracujesz w energetyce i masz zniżki. :D

Cena sprzedaży 1 kWh w strefie nocnej:

 

0,2866 zł brutto

 

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/dom-oszczedna-noc-plus/Strony/Dom-oszczedna-noc-plus-malopolska.aspx

 

Teraz łatwo można zobaczyć jakie rachunki będą w domu o zużyciu energii na c.o w ilości 5000kWh-1400zł za sezon grzewczy.

Bojler na prąd to najgorsze rozwiązanie, jak zrobisz kąpiel to dopuszczasz zimną wodę i masz już letnią.

Wolałbym przepływowy podgrzewacz wody trójfazowy.

Ani jedno ani drugie,dla kogoś kto zużywa dużo cwu dobrym rozwiązaniem jest duży zasobnik 300-400l,ponad standartowo izolowany i grzany grzałą w II taryfie lub pompa ciepła do cwu.

 

 

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam domu pasywnego, nie mam reku ;)

dlaczego mowisz tylko o 6 miesiacach? Tyle ja grzałam w tym roku kalendarzowym (od czerwca dopiero się nie grzało) a sezon grzewczy trwa dużo dłuzej. no i ciepła woda w pozostałych miesiacach? Pozatym mówisz tylko o "paliwie" czyli ekogroszku (może drzewie) doliczasz wywóz śmieci? przeglądu kominów? Naprawy i konserwacje? No i godziny które tracisz na rozpalanie, wynoszenie popiołow, wrzucanie węgla, rąbanie drewienka itd ;0 Ja w tym czasie zarabiam pieniądze a Ty je tracisz ;)

 

PiotreK: Mam wanne 145x145, dzieci codzienna kąpiel w wannie napenionej do połowy, my prysznic czasem kąpiel - zmywarka, brak cyrkulacji, kilka prań dziennie zuzwamy ponad 10 m3 wody / miesiąc ile ciepłej - nie wiem, bojler idzie 4 godziny / dobe razy 2 kW * 30 dni * 0,29 = 68,6 i jeszcze mam codziennie zapas, woda w bojlerze ciągle gorąca.....

 

No chyba że coś źle liczę?

Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Grzałem kochanieńka prądem CWU latem chyba 15 czy 16 lat. Przy grzaniu bojlera 4 godziny to co najwyżej dwie osoby z biedą mogły się wykąpać i następni czekali a jest nas 7 sztuk.

Za prąd to ja normalnie płacę trochę ponad 250pln/miesiąc bez jakiś ogrzewań, dogrzewań czy wody.

Nie po to człowiek żyje żeby oszczędzać i być niewolnikiem w swoim domu czy zegarka chociaż do "majętnych" mi bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prąd to ja normalnie płacę trochę ponad 250pln/miesiąc bez jakiś ogrzewań, dogrzewań czy wody.

Nie po to człowiek żyje żeby oszczędzać i być niewolnikiem w swoim domu czy zegarka chociaż do "majętnych" mi bardzo daleko.

 

NO własnie się zastanawiałem czy tylko ja jestem taki rozrzutny że płacę również ok 250zeta na miesiąc za sam prąd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za prąd to ja normalnie płacę trochę ponad 250pln/miesiąc bez jakiś ogrzewań, dogrzewań czy wody.

NO własnie się zastanawiałem czy tylko ja jestem taki rozrzutny że płacę również ok 250zeta na miesiąc za sam prąd....

No to jesteście rozrzutni ;)

Ja za prąd użytkowy czyli pralka,elektronika,światło itp bez żadnych ograniczeń i bez wody i gotowania bo do tego mam gaz,płacę co drugi miesiac 203zł w M4 z trzema osobami gdzie dwa kompy chodzą praktycznie non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteście rozrzutni ;)

Ja za prąd użytkowy czyli pralka,elektronika,światło itp bez żadnych ograniczeń i bez wody i gotowania bo do tego mam gaz,płacę co drugi miesiac 203zł w M4 z trzema osobami gdzie dwa kompy chodzą praktycznie non stop.

 

Nie chwal się ja mam 3 laptopy :D,hehe tez chodzą non stop bo nikomu nie chce sie wyłanczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje "3 grosze". 54 złocisze za grzanie CWU dokładnie 35dni. Przez te 35 dni również nie wybierany popiół/czyszcony piec. Wczoraj wsypałem zasobnik, wybrałem popiół z poprzedniego zasypu i wyczyściłem całość. Włącznie z odkurzeniem kotłowni po robocie, zajęło mi to dokładnie 18 minut.

Chć bym się zes..ł, to za takie siano wody prądem przez taki okres czasu nie nagrzeję. Nawet bawiąc się w dwie taryfy i biorąc kąpiel o 4 nad ranem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To ja dodam swoje "3 grosze". 54 złocisze za grzanie CWU dokładnie 35dni. Przez te 35 dni również nie wybierany popiół/czyszcony piec. Wczoraj wsypałem zasobnik, wybrałem popiół z poprzedniego zasypu i wyczyściłem całość. Włącznie z odkurzeniem kotłowni po robocie, zajęło mi to dokładnie 18 minut.

Chć bym się zes..ł, to za takie siano wody prądem przez taki okres czasu nie nagrzeję. Nawet bawiąc się w dwie taryfy i biorąc kąpiel o 4 nad ranem :D

Za ile osób jest to rachunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że coś źle liczę?

 

Tak się składam że mam bojler 80L i obecnie (sezon wiosna-lato i część jesień) grzeję prądem.

Bojler ma grzałkę 1,5KW , grzany jest 4 godziny dziennie.

Grzany do wysokiej temp. aby mieć jak najwiecej ciepłej wody

Na każdym kranie tak i prysznicu mamy perlatory i staramy się oszczędzać wodę (staramy się nie marnować wody).

Szczerze mówiąc pod prysznicem ciężko jest aby po kolei sie wykapały 4 osoby a jak ktoś wykąpie sie w wannie to już wogóle nie ma szansy na ciepłą wodę ...

 

Dlatego coś tu kręcisz ...

 

Aby mieć tyle wody aby starczyło na to co mówisz i tyle ile Ty zużywasz miesiecznie wody (jak zużywam dużo mniej wody) musiałbyś mieć bojler z 200L i grzałkę o naprawdę dużej mocy , bo aby nagrzać tyle wody w ciągu 4 godzin to albo musisz mieć wielki boljer naprawdę dużej mocy grzałką ...

 

Wiec coś tu kręcisz ;)

 

Ja na ogrzewanie wody poza sezonem zużywam 80-120KW , w II taryfie.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego demonizują? 3 zl na tydzien za pompkę itd tj 12 miesięcznie + pnad 50 za ciepła wodę tj. ponad 60 zł/ miesiąc, ja nie robiąc nic wydaję jakieś 60-70 zł na prąd na ogrzanie wody dla 4 osobowej rodziny.

 

Dlaczego - to nie do mnie pytanie tylko do nich ;)

 

Co do kosztów to w zeszłym roku porównywałem i wychodziło mi około 30% więcej za grzanie prądem niż drogim ekogroszkiem Pieklorz - gdybym pałił czeski różnica była by jeszcze większa.

Nie jest tu istotne ile wychodzi Tobie czy komuś innemu [przy węglu] tylko o ile prądem jest drożej - no i ja mam wybór czym grzeję ;)

 

No i wybaczcie - te teksty: ja jeszcze nie zacząłem sezonu grzewczego, ja tylko kominkeim palę ew na 2 godzinki przepalam........ hm....... ja nie uruchomiłam wogóle ogrzewania ani na minutkę a w domu mam 23-24 stopnie.......jak ktośuruchomił choć kominek tzn sezon zaczęty i proszętu nie opowiadać jakiś herezji ;)

 

To chyba nie do mnie bo nie mam kominka ...

 

AAAAAA i by zbić koszty ogrzewanie do Czechpo węgiel??? No naszczeście ja prąd mam na miejscu wytwarzany i nic mnie to nie kosztuje więcej poza standardowymi opłatami czyli około 2 tys za ogrzewanie na cały rok ;)

Pozdrawiam - Ogrzewająca prądem

 

Hmm jak ktoś ma blisko to faktycznie może kupić w Czechach i mieć ogrzewanie o niemalże połowę tańsze - w przeciwieństwie do Ciebie bo po tańszy prąd nie pojedziesz ;-)

 

Ja mam daleko, więc kupuję z dostawą na miejsce i mam paliwo bliżej niż Ty wytwarzany prąd [chyba, że wytwarzasz go w garażu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO własnie się zastanawiałem czy tylko ja jestem taki rozrzutny że płacę również ok 250zeta na miesiąc za sam prąd....

 

Mi wystarcza prądu za skromne 120 zł/miesiąc a mam home office, mieszkańców 2+1, wszystkie urządzenia w miarę energooszczędne.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250zł za prąd miesięcznie?? Wow!!! Toż to ja na chacie mam wszystko na prąd (sprzęty kuchenne + indukcja, dwie plazmy 42 i 50 cali, 2 lapki chodzące non stop), co prawda większość oświetlenia to LED-y, ale pralka hula minimum raz dziennie i za prąd płacimy (ostatni rachunek) 378 złociszy za 2 m-ce. I to na taryfie budowlanej C11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię... nie mierz wszystkich swoją miarą... zużywam ok 20-25m3 wody/m-c wanna 1.9 x, 3x dziennie ( w domu wszyscy preferujemy wannę) + latem dodatkowo prysznic,zmywarka 1x dziennie .pralka 2-3 x w tygodniu,cyrkulacja i tak to się kreci.. a zimą kocioł na eko groszek ( cwu jest jako dodatkowy element palenia w kotle)

z czystej ciekawości? ile jesteś w stanie zarobić przez 15min/m-c???? bo tyle zajmuje obsługa kotła na ekogroszek, to nie palenie w piecu a namiastka grzania bezobsługowego...

Dużo zużywacie wody, ja mam 4 osoby i nie oszczedzam - az dziwne ze Wy dwa razy tyle przy 3 osobowej rodzinie.

I mowisz 15 minut - spoko, teraz, gdy lato, gdy masz juz kupiony opal, prxzygotowane drewienko itd, ale to wszystko trzeba zrobic prawda ;)

Nie wiem, moze my w kotlowni mielismy jakis badziewiasty piec na eko, ale codziennie trzeba bylo choc spojrzec czy wszystko ok, czy sie cos nie zatkalo, czasem przygasalo gdy eko beznadziejny byl (pomimo sprawdzonego dostawcy) i wtedy nawet 2-3 razy rozpalanie dziennie i niestety mus dokupienia innego groszka pomimo braku miejsca, mieszanie go itd ;) No troche roboty jednak bylo. Mnie to wszystko nie interesuje.

Pewnie że źle liczysz, nie ma tak taniego prądu 29gr?

Bojler na prąd to najgorsze rozwiązanie, jak zrobisz kąpiel to dopuszczasz zimną wodę i masz już letnią.

Dom masz 80m2?

Taryfa nocna - 0,28 cos tam ...

Dom 95 metrow

A i nie miewam letniej wody. Ale dziala tak w sumie kazdy bojler nie wazne czy prademczy gazem czy eko ogrzewany. .

Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Grzałem kochanieńka prądem CWU latem chyba 15 czy 16 lat. Przy grzaniu bojlera 4 godziny to co najwyżej dwie osoby z biedą mogły się wykąpać i następni czekali a jest nas 7 sztuk.

Za prąd to ja normalnie płacę trochę ponad 250pln/miesiąc bez jakiś ogrzewań, dogrzewań czy wody.

Nie po to człowiek żyje żeby oszczędzać i być niewolnikiem w swoim domu czy zegarka chociaż do "majętnych" mi bardzo daleko.

Pewnie te 15 lat jeden bojler miales, to sie zgodze bo nie mial takiej wydajnosci i pojemnosci :p

A powaznie - Bojler ma 120l, w dzien od 13:15 do 14:45nagrzewa wode do 60 stopni i wystarcza spokojnie na dluga kapiel dzieciakow gdzie caly czas leci woda z wylewki, ba na prysznic tez wystarcza ;) Ok 21 zalacza sie na jakas niecala godzinke by dobic do 40 stopni(i tu mysle by zrezygnowac bo nie widze sensu, woda jest zawsze jeszcze ciepla po kapieli dzieci) I nad ranem od 5 do 6:30 nagrzewa do 60 stopni.

I poki co widze ze grzeje zbyt duzo i marnuje energie bo woda jej non stop goraca, nawet jak wszyscy chcemy sie kapac jeden po drugim.

Niewolnikiem zegarka nie jest - bojler ma sterowanie i sam sie uruchamia w danych godzinach.

Rachunki za prad, ech - chcialabym 250 zl zobaczyc ;) Ok 350 zl place miesiecznie (bez ogrzewania) i o dziwo co u mnie jest takim pozeraczem - tv = plazma (nie lcd) chodzi 24/h, indukcja ofcors (i nie gotuje miedzy 13-15 bo mnie w domu wtedy nie ma ) czajnik elektryczny, mikrofala, zmywarka, kompy - bojler to pryszczyk przy tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje "3 grosze". 54 złocisze za grzanie CWU dokładnie 35dni.

Chć bym się zes..ł, to za takie siano wody prądem przez taki okres czasu nie nagrzeję. Nawet bawiąc się w dwie taryfy i biorąc kąpiel o 4 nad ranem :D

A kto Ci kaze o 4 kapiel brac? Rozumię że doliczyłeś koszt rozpałki, pompki itd - co to całe nascie zlo Ci wyszlo mniej niz mi przy pradzie a ja ani minuty sie niegrzebalam w brudach ;)

Tak się składam że mam bojler 80L i obecnie (sezon wiosna-lato i część jesień) grzeję prądem.

Bojler ma grzałkę 1,5KW , grzany jest 4 godziny dziennie.

Dlatego coś tu kręcisz ...

Ja na ogrzewanie wody poza sezonem zużywam 80-120KW , w II taryfie.

Czytaj wyzej ;)

 

 

Suspersen: pewnie ze prad drozszy, ale po 1 oszczednosci ogromne juz na samym poczatku (brak kotlowni, brak instalacji co - jakies 50 tys w kieszeni) i totalnie zero roboty.

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwiki Już wiem, to ta plazma Ci nagrzewa domek.

 

Smiejesz się :D mam lcd w sypialni(12m2) 42 cale, jak zamkniesz drzwi a chodzi tv przez kilka h to podbije ci tem o 1-2 st

 

to grzejąc prądem musiałbym wydać lekko 4tyś lub więcej.
zapomnij..... przy tych temeraturach wenętrznych i takiej ilości ciepłej wody co mamy.... dorzuc kilka tys

Prąd to najdroższe i najbardziej wygodne źródło energi.
dokładnie ale zyjemy w takim kraju gdzie prad jest uznany jako dobro narodowe i traktowany jako luksus... więc płacz i płać ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Siwiki :D

Już wiem, to ta plazma Ci nagrzewa domek.

Mój jest prawie dwa razy większy, nie mam plazmy do ogrzewania, miesięcznie mam 90KWh, to grzejąc prądem musiałbym wydać lekko 4tyś lub więcej. Prąd to najdroższe i najbardziej wygodne źródło energi.

Miesięcznie 90kWh*0,3=27zł...

dokładnie ale zyjemy w takim kraju gdzie prad jest uznany jako dobro narodowe i traktowany jako luksus... więc płacz i płać ..

Wystarczy zbudować dobry dom nie dom-durszlak a wtedy nie będzie płaczu :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...