Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie żartuj 12m2? dla dwojga ludzi? Szok :D

Przenieś się :)

24m2 mam, zwykły pokój. Plazma tak jak lcd dużo pobiera ok. 180W, led mniej,a mój 21cali 40W :D, laptop 90W, zmywarka 1KWh, 3filtry 15W, 3żarówki 70W, pralka lodówka nie wiem, router 5W.

I tak uzbiera się 90KWh. :)

 

lcd 260 watt (stary sony) a plazma panasa coś koło 400 watt nie jade na wersji oszczednosciowej i czujniki w swiatła ma wyłaczone to i sporo mi pobiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci kaze o 4 kapiel brac? Rozumię że doliczyłeś koszt rozpałki, pompki itd - co to całe nascie zlo Ci wyszlo mniej niz mi przy pradzie a ja ani minuty sie niegrzebalam w brudach ;)

 

Jakiej rozpałki?? U mnie w piecu pali się NON STOP. Nie ma żadnego rozpalania. Koszt pompki przy CWU? Nie bądż śmieszna. Pompka nabija kilka minut węzownicę, jak temp. w zasobniku spadnie poniżej zadanej (w moim przypadku 50 st. C.). Jaki to będzie koszt, jeśli pompą jest Grundfoss Alfa i pobór na pompie wynosi 5W??

Mieszkałem z rodzicami przez 26 lat w bloku, gdzie był elektryczny ogrzewacz pojemnościowy i dwie taryfy. Wiem ile starzy płacili/płacą za prąd.

50 tys. za kotłownię??? Dziewucho tym wpisem przebiłaś kolegę Arturo. Hehehe, ciekawe co w takiej kotłowni musiałoby się znajdować i z czego miałby być wymurowany komin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koloryzujesz kolego

54 zł to ok 145 kWh ciepła na 35 dni i to w zasadzie niezależnie czy palisz czechem czy polakiem. No chyba, że jako jedyny masz sprawność tego procesu na poziomie tabliczki znamionowej.

Zatem na dobę zużywasz ok 100l ciepłej wody i gdybyś grzał ją w taryfie nocnej to zapłaciłbyś ok 46zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy z tym prądem ?

 

Niemalże każdy temat dla posiadaczy pieców na paliwo stałe i wypowiedzi ludzi którzy ogrzewają prądem ...

 

Osoby które prowadzą jakąś krucjatę i każdego przekonują do jedynego słusznego rozwiazania ...

 

Zastanawiam sie co ma to na celu ?

 

Czyżby te "cudowne" rachunki tych co grzeją prądem nie do końca są prawdziwe i są to osoby zimnolubne (odwrotnie od tych co palą węglem) , albo bardzo lubią oczywiście palić w kominku (oczywiście dla przyjemności) albo może sprzedaż mat elektrycznych siada i trzeba jakoś polepszyć sprzedaż ?

 

Ludzie opanujcie się ...

 

Ten wątek jest na temat zużycia węgla i niech zostanie takim wątkiem , bez bezsensowanego spamu ..

 

Dla Was są inne wątki i tam możecie piać z zachwytu i szukać klientów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś złośliwy - chyba że to udowodnisz - masz coś do mnie???????????

 

NIe jestem... widzisz emotikon na koncu??? po prostu chcę zakończyć te bzurną wymianę pogladów.... niech sobie poprostu kilku gości otworzy tą stronkę https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=35 i porówna koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzy i co się dowie ?

 

Że tańszy prąd jest w nocy i wtedy powinien grzać ? W nocy temp. powinna być niższa niż dzień dla zdrowia a nie odwrotnie ...

 

To że grzejąc prądem nie mamy żadnego wpływu na cenę ?

To że grzejąc węglem możemy kupić taki za 300zł a możemy i za 1000zł i wyliczenia dla węgla za 300-600zł a za 1000zł są zupełnie inne ?

To że w piecu możemy palić też drewnem ?

To że przypadku awarii prądu mamy ciepło ?

 

Niestety prąd nawet w II taryfie nie jest tańszy od węgla/miału , a po nowym roku czekają nas podwyżki prądu (uwolnienie cen).

 

Jako ciekawostkę jedynie podam że chodzi o zrównanie cen pradu dla gospodarstw domowych z ceną dla firm , a różnica w cenie to około 40% :)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Otworzy i co się dowie ?

 

Że tańszy prąd jest w nocy i wtedy powinien grzać ? W nocy temp. powinna być niższa niż dzień dla zdrowia a nie odwrotnie ...

 

To że grzejąc prądem nie mamy żadnego wpływu na cenę ?

To że grzejąc węglem możemy kupić taki za 300zł a możemy i za 1000zł i wyliczenia dla węgla za 300-600zł a za 1000zł są zupełnie inne ?

To że w piecu możemy palić też drewnem ?

To że przypadku awarii prądu mamy ciepło ?

Nie ten wątek ale napiszę,że mylisz się i to bardzo w każdej z tych kwestii :)

Pogadaj na ten temat ze swoim mentorem TB ;)

Dla ciekawostki zapodam,że dzisiaj dostałem maila od Taurona,ze jest akcja "stałej ceny" prądu do końca 2014r i chętnie z niej skorzystam :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten wątek ale napiszę,że mylisz się i to bardzo w każdej z tych kwestii :)

Pogadaj na ten temat ze swoim mentorem TB ;)

Dla ciekawostki zapodam,że dzisiaj dostałem maila od Taurona,ze jest akcja "stałej ceny" prądu do końca 2014r i chętnie z niej skorzystam :)

 

Chodzi o tą ofertę?

 

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-bezpieczny/Strony/produkt-bezpieczny-gorny-slask.aspx

 

http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/dla_domu/strefa_klienta/change/taryfa-g11/g11-gorny_slask

 

Trzeba liczyć koszt energii plus koszt dystrybucji za kwh

Taryfa dzienna 0,59 zł/kwh

Taryfa nocna 0,31 zł/kwh

Plus stawki stałe, okresy rozliczeniowe, abonamenty i opłaty za fazy

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chodzi o tą ofertę?

 

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-bezpieczny/Strony/produkt-bezpieczny-gorny-slask.aspx

 

http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/dla_domu/strefa_klienta/change/taryfa-g11/g11-gorny_slask

 

Trzeba liczyć koszt energii plus koszt dystrybucji za kwh

Taryfa dzienna 0,59 zł/kwh

Taryfa nocna 0,31 zł/kwh

Plus stawki stałe i abonamenty

Dokładnie to jest to z tym,że dostałem ogólnie o gwarancji ceny:

http://konfigurator.tauron-pe.pl/frontend/product/id/458

Ja skorzystam,nawet na 3 lata bo prąd w domu tak czy tak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co was tak ugryzło?

Napisałem że w tym konkretnym przypadku grzać cwu prądem będzie taniej i kropka.

Jak ktoś się nie zgadza, niech to wytłumaczy i udowodni.

 

Vld, jak mam Ci udowodnić, że tyle i tyle grochu za taką i taką cenę zużywamy do grzania wody w podanym przeze mnie okresie?? Możesz ewentualnie wpaść na zDolny Śląsk do mnie. Mam pokoik gościnny, to chętnie Cię ugoszczę. Wtedy sam zobaczysz jak u mnie ze spalaniem. A i flaszkę jakąś pewnikiem obrócimy :)

150kg czeskiego groszku (kupowanego w czechach - 380zł/tona) dzielone przez 35 dni daje wynik 4,30 kg/doba. Nie jest to specjalnie mało. Wiem, również z tego forum, że jest mozliwe zejście do poziomu nawet 3kg/doba. Oczywiście spalając lepszy opał i moze zużywając mniej wody, niz w moim domku robią to moje kobietki.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...