Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Gość Arturo72
Vld, jak mam Ci udowodnić, że tyle i tyle grochu za taką i taką cenę zużywamy do grzania wody w podanym przeze mnie okresie??

Przeczytaj jeszcze raz i pomału ;)

koloryzujesz kolego

54 zł to ok 145 kWh ciepła na 35 dni i to w zasadzie niezależnie czy palisz czechem czy polakiem. No chyba, że jako jedyny masz sprawność tego procesu na poziomie tabliczki znamionowej.

Zatem na dobę zużywasz ok 100l ciepłej wody i gdybyś grzał ją w taryfie nocnej to zapłaciłbyś ok 46zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy małym i oszczędnym zużyciu cwu koszty prądu wychodzą podobnie do eko, a nawet mogą być niższe na korzyść prądu. Ale przy dużym zużyciu ciepłej wody już nie jest tak kolorowo i proporcje się odwracają na korzyść węgla. U mnie średni miesięczny koszt eko w sezonie letnim to 74,40 zł. Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld, jak mam Ci udowodnić, że tyle i tyle grochu za taką i taką cenę zużywamy do grzania wody w podanym przeze mnie okresie?? Możesz ewentualnie wpaść na zDolny Śląsk do mnie. Mam pokoik gościnny, to chętnie Cię ugoszczę. Wtedy sam zobaczysz jak u mnie ze spalaniem. A i flaszkę jakąś pewnikiem obrócimy :)

150kg czeskiego groszku (kupowanego w czechach - 380zł/tona) dzielone przez 35 dni daje wynik 4,30 kg/doba. Nie jest to specjalnie mało. Wiem, również z tego forum, że jest mozliwe zejście do poziomu nawet 3kg/doba. Oczywiście spalając lepszy opał i moze zużywając mniej wody, niz w moim domku robią to moje kobietki.

Tyle.

a widzisz, już mnie wystarczająco dobrze przekonałeś

według tych danych mogłeś pozyskać nawet 240 kWh i 168 l cieplej wody na dobę

za prąd byś zapłacił niecałe 80zł w taryfie nocnej

ALE

główna zasługa w tym węgla kupowanego bezpośrednio w czechach

w kraju za te cenę byś go nie kupił, na składach w centrum kraju czech jest po 600 zł na składach, 680 zł w marketach.

tak , że twój przykład w dyskusji jest nie reprezentatywny ;)

Pozdrawiam

ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym i oszczędnym zużyciu cwu koszty prądu wychodzą podobnie do eko, a nawet mogą być niższe na korzyść prądu. Ale przy dużym zużyciu ciepłej wody już nie jest tak kolorowo i proporcje się odwracają na korzyść węgla. U mnie miesięczny koszt eko w sezonie letnim to 74,40 zł.

 

To myj się 3 min pod prysznicem ,i wmawiaj wszystkim że bierzesz kąpiel w jakuzi... 300l, w starych czasach miałem kiedyś termę 120l ..starczała akurat na jedną małą wanne a prądu pozerała że hoho... ott tak ciekawostka- na forum to praktycznie wszyscy uzywają wody z 10-20m3/m-c i płacą za nią jakies 20-30zł...mam podobnych sąsiadów... jakby mogli to myli by się w butelce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To myj się 3 min pod prysznicem ,i wmawiaj wszystkim że bierzesz kąpiel w jakuzi... 300l, w starych czasach miałem kiedyś termę 120l ..starczała akurat na jedną małą wanne a prądu pozerała że hoho... ott tak ciekawostka- na forum to praktycznie wszyscy uzywają wody z 10-20m3/m-c i płacą za nią jakies 20-30zł...mam podobnych sąsiadów... jakby mogli to myli by się w butelce...

I dlatego do cwu nie zamierzałem zapodawać bojlera i przekonywać w tym wypadku o taniości prądu ;)

Moje zużycie na cwu będzie równe jak nie większe jak zużycie na c.o i stąd PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myj się 3 min pod prysznicem ,i wmawiaj wszystkim że bierzesz kąpiel w jakuzi... 300l, w starych czasach miałem kiedyś termę 120l ..starczała akurat na jedną małą wanne a prądu pozerała że hoho... ott tak ciekawostka- na forum to praktycznie wszyscy uzywają wody z 10-20m3/m-c i płacą za nią jakies 20-30zł...mam podobnych sąsiadów... jakby mogli to myli by się w butelce...

 

Też miałem bojler elektryczny 160 litrów przez pierwsze 6 miesiący po wprowadzeniu. Przy naszym zużyciu CWU miesięcznie szło średnio po 200 zł na prąd, tylko na ten nieszczęsny bojler z grzałką, a wody i tak ciągle brakowało. Dlatego go wywaliłem na złom i teraz jest 300 litrów grzany z eko. Koszty teraz to 70-80 zł miesięcznie. Jak dla mnie OK. U nas miesięczne średnie zużycie wody ogółem(ciepła+zimna) to 30m3

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, już mnie wystarczająco dobrze przekonałeś

według tych danych mogłeś pozyskać nawet 240 kWh i 168 l cieplej wody na dobę

za prąd byś zapłacił niecałe 80zł w taryfie nocnej

ALE

główna zasługa w tym węgla kupowanego bezpośrednio w czechach

w kraju za te cenę byś go nie kupił, na składach w centrum kraju czech jest po 600 zł na składach, 680 zł w marketach.

tak , że twój przykład w dyskusji jest nie reprezentatywny ;)

Pozdrawiam

ciepło

 

reprezentatywny czy nie, ale u nas prawie każdy do Pepików śmiga po opał. U mnie jest nawet taki paradoks, że na skład czeski mam z chaty bliżej niż na polski :)

Jeśli ktoś zużywa, powiedzmy dobrego Pieklorza, 3 kg eko na dobę/CWU, to nawet licząc, że wyjdzie mu 3 zł/doba - koszt miesięczny CWU zamyka kwotą 90zł.

Koszt pracy pompy jest tak znikomy, że go pomijam. Uważam, ze i tak jest to tanio, patrząc na to, że nie ograniczamy się ilością "wyprodukowanej" CWU w porównaniu do tandemu pt. bojler elektryczny+druga taryfa.

 

To jednak na flaszkę nie wpadniesz. Szkoda. Bo ja teraz słomianym wdowcem zostałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspersen: pewnie ze prad drozszy, ale po 1 oszczednosci ogromne juz na samym poczatku (brak kotlowni, brak instalacji co - jakies 50 tys w kieszeni) i totalnie zero roboty.

 

 

Siwki - kotłownia wraz z kominem, instalacją i grzejnikami kosztowała mnie <20 tys, więc pewnie niewiele więcej niż kosztowało by wtedy [4 lata temu] ogrzewanie elektryczne.

 

Za tą "robotę" przy kotle mam o tyle tańsze ogrzewanie, że opłaca mi się to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, już mnie wystarczająco dobrze przekonałeś

według tych danych mogłeś pozyskać nawet 240 kWh i 168 l cieplej wody na dobę

za prąd byś zapłacił niecałe 80zł w taryfie nocnej

ALE

główna zasługa w tym węgla kupowanego bezpośrednio w czechach

w kraju za te cenę byś go nie kupił, na składach w centrum kraju czech jest po 600 zł na składach, 680 zł w marketach.

tak , że twój przykład w dyskusji jest nie reprezentatywny ;)

 

W okolicy Wrocławia czeski jest po 510 zł workowany, a w centralnej Polsce po 550 zł - link: http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-wegiel-eko-groszek-mazowieckie-i2682914617.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zużywa, powiedzmy dobrego Pieklorza, 3 kg eko na dobę/CWU, to nawet licząc, że wyjdzie mu 3 zł/doba - koszt miesięczny CWU zamyka kwotą 90zł.

 

U mnie to było 2 kg/dobę x0,86 zł/kg = 1,72 zł/dobę x30 = 51,6 zł/miesiąc, około 3kg/dobę schodzi mi czeskiego [3,1x0,51=1,53 x30 = 45,9 zł/miesiąc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było 2 kg/dobę x0,86 zł/kg = 1,72 zł/dobę x30 = 51,6 zł/miesiąc, około 3kg/dobę schodzi mi czeskiego [3,1x0,51=1,53 x30 = 45,9 zł/miesiąc].

dorzuć jeszcze do tego drugą stronę medalu w kWh na dobę lub na miesiąc

tak by inni mieli porównanie i by nie wydawało się im, że ilość zużywanej wody nie ma wpływu na zużycie węgla

a jeszcze inni mogli to przeliczyć na prąd, PC, olej, gaz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuć jeszcze do tego drugą stronę medalu w kWh na dobę lub na miesiąc

tak by inni mieli porównanie i by nie wydawało się im, że ilość zużywanej wody nie ma wpływu na zużycie węgla

a jeszcze inni mogli to przeliczyć na prąd, PC, olej, gaz.

Pozdrawiam

 

Zgadza się - może się to komuś przyda - przy spalaniu czeskiego ekogroszku zużycie ciepła na podgrzanie CWU szło średnio około 16 MJ/dobę, czyli około 4,44(4) kWh [prądem w pierwszej taryfie powinno to kosztować 4,44(4)x0,57=2,53(3) zł x 30 dni = 76 zł/miesiąc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zgadza się - może się to komuś przyda - przy spalaniu czeskiego ekogroszku zużycie ciepła na podgrzanie CWU szło średnio około 16 MJ/dobę, czyli około 4,44(4) kWh [prądem w pierwszej taryfie powinno to kosztować 4,44(4)x0,57=2,53(3) zł x 30 dni = 76 zł/miesiąc].

W II taryfie ok. 4,44*0,33=1,46*30=43,95zł/miesiąc

U mnie to było 2 kg/dobę x0,86 zł/kg = 1,72 zł/dobę x30 = 51,6 zł/miesiąc, około 3kg/dobę schodzi mi czeskiego [3,1x0,51=1,53 x30 = 45,9 zł/miesiąc].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To po jaką cholęrę zakupiłeś PC do grzania wody??? grzej cwu prądem... wszyscy liczą, pisza, udowodniajają, jak to prądem tanio a "czystm" pradem grzeje cwu znikoma ilość użytkowników forum...

Ale to nie jest moje zużycie cwu a SUSPENSER-a :)

Moje zużycie cwu będzie na poziomie ok.420kWh/miesiąc czyli gdybym grzał w II taryfie wyjdzie kwota ok.140zł/miesiąc.

Ale ja nie mam prysznica,w łazience będzie tylko wanna ;)

 

Dla jasności zapodam cytat:

I dlatego do cwu nie zamierzałem zapodawać bojlera i przekonywać w tym wypadku o taniości prądu ;)

Moje zużycie na cwu będzie równe jak nie większe jak zużycie na c.o i stąd PC :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij..... przy tych temeraturach wenętrznych i takiej ilości ciepłej wody co mamy.... dorzuc kilka tys

dokładnie ale zyjemy w takim kraju gdzie prad jest uznany jako dobro narodowe i traktowany jako luksus... więc płacz i płać ..

no fakt, bez sterowalnosci sauny w domu, ja zima mam 24 stopnie min. il dlaczego płacz, 2 tys to ...nic za ogrzewaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, bez sterowalnosci sauny w domu, ja zima mam 24 stopnie min. il dlaczego płacz, 2 tys to ...nic za ogrzewaniem

 

Idz dziewczyno do fryzjera... zrób się na blond i.... pisz posty na pudelku bo tutaj za bardzo nie masz o czym pisać....aż ciezko się czyta te posty..:jawdrop: ludzie pozniej czytają te brednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...