Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

W nocy temp. powinna być niższa niż dzień...

To że przypadku awarii prądu mamy ciepło ?

:)

il jest niższa u mnie, podłogi zaczynają chodzić od ok 5więc ok 6_7 gdy wstajemy jest ciepłej.

 

ale ....jakim cudem bez prądu masx ciepło? bo ja mialam kotłownie na eko il brak prądu il w pol godziny lodowate kaloryfery, teraz kilka godzin braku pradu il mam ciagle ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no il jeszcze cos, prądem grzeją ludzie na poziomie, którzy potrafią przyznać się do błędu lub zauważyć czyjes racje....twoj post....wybacz.... jak obrażony 15 latek ;) przyparty doo muru, nie wieszz co powiedzieć, zaczynasz nie w yta stronę iście..... b nie czytaj jeżeli ci nie, odpowiada il tyle. .

 

No fakt....... ludzie na poziomie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, w jakim to regionie, jeśli można wiedzieć, taryfa nocna obowiązuje też o 14:00?

 

Co do zużycia prądu przez kocioł + pompki to już wcześniej pisałem (ale pewnie niektórym umknęło) że za sierpień wyszło u mnie poniżej 10kWh. Nie da się z tego nijak zrobić 3pln/tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A tak z ciekawości, w jakim to regionie, jeśli można wiedzieć, taryfa nocna obowiązuje też o 14:00?

.

W całej Polsce :)

U mnie w Tauron 22-6 i 13-15.

Na Śląsku taryfa nocna jest w godzinach 13.00-15.00 i 22.00-6.00

Ups,nie zauważyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wiedziałem. Swoją drogą ciekawa nazwa dla tej taryfy w takim razie. A tak na marginesie, jak bym miał domek 90m2, lepiej ocieplony i z rekuperatorem, też pewnie miałbym pompę. A tak zostaje "męczyć" się z grochem...

 

Zawsze możesz docieplić domek, choć jest to nie mały wydatek.

Ja teraz docieplam dach, bo w praktyce wyszło, że nie jest tak dobrze, jak wyglądało to na papierze i w teorii.

Mały dom, małe zapotrzebowanie, duży dom, duże zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionan: sama powierzchnia domu o kotłownie większa to jskies 30 tys..

 

Hmm duża ta kotłownia musi być bo skoro u mnie średnio m2 domu wyszedł ok. 1 400 zł to musiało by być ponad 20 m2, a ja mam skromne 4 m2 w ramach których jest jeszcze zmiękczacz a w przyszłości będzie PPC do CWU :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W II taryfie ok. 4,44*0,33=1,46*30=43,95zł/miesiąc

 

Zgadza się ... prawie bo w II taryfie będziesz miał większe straty postojowe zasobnika CWU i podgrzewacz wody nie ma 100% sprawności, a po drugie nie mam II taryfy i raczej nie opłaca mi się na nią przechodzić.

 

Na pewno taniej będzie PPC, lecz nakład na tą inwestycję pewnie nigdy się nie zwróci przy samym grzaniu CWU, co innego gdy przy okazji będzie chłodzić latem i dogrzewać dom w okresach przejściowych - gdy ją zamontuję wtedy na pewno zmienię na II taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Pioklorz bytomski będzie dobrym rozwiązaniem do palenia?

Czasami widze coś o czeskim, jakas konkretna kopalnia?

 

Palę pieklorzem bytomskim zakupionym luzem wprost na KWK Bobrek w Bytomiu w czerwcu 2011 r - i po całym poprzednim sezonie stwierdzam, że zero problemów - polecam. :)

 

No z czechami nie mam żadnego doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę pieklorzem bytomskim zakupionym luzem wprost na KWK Bobrek w Bytomiu w czerwcu 2011 r - i po całym poprzednim sezonie stwierdzam, że zero problemów - polecam. :)

 

No z czechami nie mam żadnego doświadczenia .

 

No to takowy zakupie. Niedługo wielkie rozpoczęcie sezonu grzewczego więc musze zapas paliwka zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej SUSPENSER mały off top na swoim wątku. Jak ostatnio rozmawialiśmy w realu na temat odpowietrzania to stwierdziłeś, że do instalacji dolałeś ????? właśnie co to był za środek ??? :)

 

Chodziło o inhibitor korozji - poszło na priv.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Pioklorz bytomski będzie dobrym rozwiązaniem do palenia?

Czasami widze coś o czeskim, jakas konkretna kopalnia?

 

Tak, ja po przemyśleniu sprawy również zamówiłem Pieklorza bytomskiego [z Nikomax na Żernickiej - bo tam od kilku lat mają najlepszy węgiel we Wrocławiu o czym nieraz się przekonałem] - jutro przyjedzie to pochwalę się jak wygląda [podkreślałem, że musi być suchy a worki mają mieć wagę +-0,3 kg], więc jeśli chcesz wstrzymaj się z zamówieniem to będziesz miał informację z pierwszej ręki.

 

Cena za Pieklorza to 880 zł/tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...