Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz każdy polecał. Poza tym nie mam zbyt czasu żeby jeździć po kopalniach kupować po 100 kg węgla.

Nie bardzo wiem co teraz robić. Jakie ustawienia dać na piecu żeby chociaż nie marnować tego opału a spalał się normalnie. Zauważyłem też ża piec prawie ciągle chodzi na trybie pracy. A jak mu skrócę przerwy podawania to popielnik mam pełny żarzących się spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupujesz 4t eko w ciemno?

 

Też mam węgiel z kopalni Jankowice i tylko 2t bo jak pojechałem na drugi raz to już go nie było a chciałem jeszcze 2t dokupić.

Swój przetestowałem kupując 100kg. Palnik brucer2 i automat eCoal dali radę. Teraz spalam ekoret.

 

eeee to nie wygląda tak zle,nie są to jakieś wielkie grudy,etc... jak wspoomniałem nie mam kotła z tłokiem..więc nie bedę się wymądrzac ;).ale generalnie widać że to eko masz niedopalone -dzięki temu masz straty,nie wiem jaki masz sterownik i na co on pozwoli -ale to naprawde jest do opanowania:) troszkę chęci,czasu i jeszcze będziesz chwalił to eko :) masz kilka opcji do sprawdzenia

1 małe porcje podawania, często,-z dużym nadmuchem

2- małe porcje podawania często,-z małym nadmuchem

ruch na palniku... i malutkie porcje, wiatr i przerwę dobierzesz obserwując co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam czasu podawania. mam tylko przerwę. Jak mu wydłużyłem do 6 min przerwę podawania w trybie pracy to nie mógł osiągnąć temperatury i cały czas chodził na pracy. Teraz mam 3 min przerwy podawania w pracy i 170min w trybie czuwania i robią się spieki. Wentylator na 50%. Chyba mu jeszcze ten nadmuch zmniejszę.

 

Dzięki za słowa otuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tłoku to sobie wielkości porcji raczej nie zmieni bez ryzyka zapłonu opału- szuflady lepiej niech nie rusza sterowanie tylko przerwą podawania i nadmuchem

zacznij od wydłużania przerwy bez obniżania nadmuchu. jak zaczniejsz obniżać nadmuch to znów będzie niedopalał.

spróbuj dac opałowi dużo czasu na spalenie całkowite. zacznij od wydłużenia przerwy o 30% w stosunku do tego co masz obecnie i daj mu z godzine potem kolejne korekty w zależności od tego co się dziać będzie tylko rozważnie

a to co niespalne możesz jeszcze raz do zasobnika do ponownego spalenia

w tloku masz tą przewagę że nawet jak jakiś spiek się trafi to nie powinien szuflady zablokować. jak masz obawy to wsadź w popiół łapke i spieki odrzuć i wsyp ponownie tylko niedopalony eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia pieca:

Przerwa podawania: 1m30sek

Przerwa podawania w podtrzymaniu: 45min

Nadmuch w podtrzymaniu: praca 40sek co 8 min.

 

 

 

Pozdrawiam

 

odnalazłem Twój post z ustawieniami

przerwę zrób 3 minuty

nadmuch zostaw jak jest

 

nie wiem czy masz możliwość kontroli temperatury spalin w jakiś sposób ale jeśli nie to chociaż dotknij czopucha i oceń "na oko" jego temperaturę

generalnie jesli będzie gorący lub bardzo gorący to nie ruszaj nadmuchu, jesli będziesz mógł w fazie pracy położyć dłoń bez obawy o poparzenie to wiatr w górę

działaj tylko spokojnie i powoli- jak Piotrek42 pisał fotelik pyfko fejeczka -co tam lubisz i jakoś go okiełznasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że masz za mało powietrza- temperatura spalin powinna być powyżej 100st żeby było w miarę bezpiecznie pod warunkiem że opał suchy.

przy pracy ciągłej może być chyba ciut mniej ale nie u Ciebie.

zrób zatem od razu 2 zmiany -wydłuż przerwę i zwiększ moc nadmuchu ale nadmuch delikatnie- nie wiem jakie masz stopniowanie czy % czy biegi ale podnieś o 10% na początek

potem czekaj z godzinę niech kocioł ogarnie nowe nastawy i zdąży przepchnąć te nowe nastawy przez palnik i napisz jakie zaszły zmiany

 

 

PS może pisz na priv albo załóż oddzielny wątek żeby nie zaśmiecać tego odbieganiem od tematu głównego

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardziej doświadczonych kolegów. Spalam obecnie około 15 kg grochu na dobe (po tym tygodniu bede miał bardziej dokładne dane pewnie wyjdzie wiecej bo mrozy sie zaczynają). Dom jest nowy, tydzien temu odpaliłem pierwszy raz piec (w pierwsze dwa dni wciagnał mi 100 kg). Ogrzewam mniej więcej 190 m2 (po podłogach 230 - pewnie bardziej by tu kubatura była potrzebna , pomieszczenia są na 275 cm wysokie parter i 255 poddasze). Czy to jest dobre spalanie? Piec OE+ sterownik ecoal na razie w trybie automatycznym. Temperatura w domu na poziomie 20 stopni. Zarzuce fotkami w tym tygodniu jak wygląda splanie, popiół itd to mi podpowiecie czy wszystko idzie dobrze, czy trzeba cos zmienic.

 

Może uda mi sie podpiąc neta to wrzuce info na parametry pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia prawie taka sama i ostatnią średnią dobową miałem 15,85 kg a dom już wygrzany czyli spalasz dobrze skoro tylko 15 kg na taką powierzchnie razem z CWU. Dom się wygrzeje i na drugi sezon będzie jeszcze trochę mniej. No temperatura 20 st C to taka sobie - u mnie w tym roku co najmniej 23 st C dzienna musi być a nocna 22,8 no z tym, że na noce zakręcamy w dwóch sypialniach grzejniki aby było chłodniej :)

 

Teraz u mnie mrozy do minus 3 w nocy to spalanie będzie trochę większe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia prawie taka sama i ostatnią średnią dobową miałem 15,85 kg a dom już wygrzany czyli spalasz dobrze skoro tylko 15 kg na taką powierzchnie razem z CWU. Dom się wygrzeje i na drugi sezon będzie jeszcze trochę mniej. No temperatura 20 st C to taka sobie - u mnie w tym roku co najmniej 23 st C dzienna musi być a nocna 22,8 no z tym, że na noce zakręcamy w dwóch sypialniach grzejniki aby było chłodniej :)

 

Teraz u mnie mrozy do minus 3 w nocy to spalanie będzie trochę większe :(

 

No temperatura taka sobie, ale jeszcze w tym domu nie mieszkam więc..... nie zwiękaszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mrozik się pokazał - w nocy temperatura do minus 4 st C a w dzień w okolicach minus 1 i mój dom pokazał jednak, że ma przy takiej temperaturze straty ciepła większe i za ostatnią dobę kocioł zużył dokładnie 20,8 kg ekogroszku czyli zima pokazuje pazurki. :)

 

w jaki sposób to wyliczasz?? że wiesz że to jest 20,8 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takich !! każdy kocioł, instalacja,czy dom to sprawa idywidualna.

 

No tak zdaje sobie z tego sprawę, mam tu bardziej na myśli kwestie typu........ czy temperatura 60 stopni na CO jest lepsza do spalania ekogroszku niż np 45. Sorki - może to głupie pytania ale dopiero co odpaliłem ten piec.

 

Oki podpiąłem się do neta i mam kilka pytań... sterownik ecoal + OEplus16

1. na coniektórych sterownikach jest podawany przewidywany czas zasypu.... gdzieś sie to uruchamia, ktoś to wpisuje ręcznie, coś trzeba dokupić?

2. lepiej jest zostawic na trybie automatycznym czy tryb ręczny (i kombinowac z różnymi ustawieniami)?

3. Oprzeć temperature na głowicach termo - mam takie założone czy na pogodówce - (dzisiaj podepne czujniki) ?

 

 

ooo pojawiła się przewidywana data zasypu...... ale chyba cos nie tak bo 23.03.2013 :)

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...