Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ja szukam jednak miału bliżej co by transport był tańszy.

 

No po przedwczorajszym tankowaniu na spalaniu grupowym ( moce 8 do 12 kw ) kocioł za pierwszą dobę spalił mi dokładnie 19 kg a sterownik bruli symuluje teraz , że do końca spalenia zasypu wyjdzie mu gdzieś po 20,0 kg na dobę. Mróz jest do góra minus 7 w nocy ale śnieg spadł i nie ma wiatru czyli spalanie nie powinno dalej wzrastać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja szukam jednak miału bliżej co by transport był tańszy.

 

No po przedwczorajszym tankowaniu na spalaniu grupowym ( moce 8 do 12 kw ) kocioł za pierwszą dobę spalił mi dokładnie 19 kg a sterownik bruli symuluje teraz , że do końca spalenia zasypu wyjdzie mu gdzieś po 20,0 kg na dobę. Mróz jest do góra minus 7 w nocy ale śnieg spadł i nie ma wiatru czyli spalanie nie powinno dalej wzrastać :)

 

No moje dokładnie dopiero teraz wyjdzie jak sobie załadowałem 100 kg grochu i wyzerowałem - jak wcześniej pisałeś-więc w weekend będe już miał realny wynik - nie taki na oko:)

 

No i wreszcie podpiąłem sobie sterownik do neta :) taka mała rzecz a cieszy :)

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kolejna doba 17kg MIAŁU.....jak na razie powoli wzrasta.....ale temp. na parterze spadła od 24,5 do 24.....więc pewnie tylko dlatego spalanie jest wieksze o niewiele...zrekompensowało się :) na poddaszu zaś spadło do 22,3 z 22,8......ale że dzisiaj słoneczko świeci.....to około 16 powinnienem mieć znowu wyzszą temp. około 25 st.C na parterze i 23 na poddaszu..... okna poodsłaniane słoneczko ładnie nagrzeje pomieszczenie.....

ale pewnie w najbliższych dniach pewnie co dobę będzie spalanie rosło....o około 0,5 do 1kg na dobe....aż sie unormuje.....

no chyba że znowu będzie WIOSNA:)))) i temperatury +10 :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe.....

aczkolwiek.....patrząc na wszystko okiem można powiedzieć laika....jakoś pewne rzeczy mi sie nie zgadzają w tych wykresach itp.....pewnie dlatego iść ilość danych jest na razie skromna.....itp.

albo poprostu trzeba jeszcze doprecyzowac pewne informacje....

ale tym napewno sie równiez zajmiesz....

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra i jeszcze jedno , może to troche offtopic ale nie chce mi sie bujac po 15-tu różnych forach.

1. Ustawienia pieca - regulacja kotła - lepsza CO czy pokojowy?

2. Spieki mi sie robią - za dużo powietrza? za szybko podaje?

3. wersja softu 0.2.8.1 aktualizaowac do nowszej?

dodam jedynie że te spieki nie sa jakies wielkie i sa w miare kruche.......

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec DEFRO AKM UNI (piec z palnikiem rynnowym) i zapraszam wszytkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem tego pieca lub innych piecy z podajnikiem rynnowym w ponizszym watku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168539-KOCIOŁ-DEFRO-AKM-UNI-15KW-opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra i jeszcze jedno , może to troche offtopic ale nie chce mi sie bujac po 15-tu różnych forach.

1. Ustawienia pieca - regulacja kotła - lepsza CO czy pokojowy?

2. Spieki mi sie robią - za dużo powietrza? za szybko podaje?

3. wersja softu 0.2.8.1 aktualizaowac do nowszej?

dodam jedynie że te spieki nie sa jakies wielkie i sa w miare kruche.......

 

Ad. 1. Pokojowym możesz bardziej dokładnie wyregulować zadaną temperaturę w domu w konkretnych przedziałach czasowych) i ją utrzymać. wg. mnie tryb oszczędniejszy. Alternatywa to tryb regulacji kotła CO ( pompka CO na stałe) i na wszystkich grzejnikach termostaty i nimi regulujesz w pomieszczeniach temperaturę jak chcesz - to jest tryb najbardziej komfortowy,

 

Ad. 2. Za dużo powietrza - ale jak spieki kruche i wypalone to nie ma się czym przejmować,

 

Ad. 3. Nowsza wersja softu więcej całkiem nowych możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem zasyp i wyszło 24,53 kg średniego zużycia na dobę - ten zasyp to była mieszanka w 50 % ekogroszku bobrka 2011 i kwk Chwałowice 2012 i było zdecydowanie mniej popiołu niż na samych Chwałowicach. Dzisiaj dla odmiany zasypałem tylko sam bobrek ( niech sobie kocioł odetchnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj "dotankowałem" mój podajnik ekogroszkiem (ruski). W podajniku było trochę jeszcze węgla (sądzę że z kilkanaście kilogramów).

Spalanie wyszło wzrosło i tym razem zasyp starczył tylko na 6 dni (choć moze jakbym się uparł to może i było by 7 , ale wolałem nie ryzykować aby nie okazało się że zabraknie opału). Sądzę że spalanie to około 16kg na dzień.

Ogrzewam około 165m2 po podłogach. Ogrzewanie mieszane (parter - podłogówka + 1 grzejnik , poddasze - grzejniki). W pomieszczeniach około 21-22 stopnie.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet logicznie wyszło - ogrzewasz 160 m2 i palisz 16 kg a ja 240 m2 i palę 24 kg - to tak w ogólnym skrócie.:)

 

Wydaje mi się, że jednak w tym sezonie mam deczko większe spalanie niż w ubiegłym z dwóch powodów :

 

- po pierwsze w domu trzymam teraz cały czas temperaturę wyższą o 0,2 st C ( niby nie wiele ale zawsze coś czyli 23,1 komfortowa a 22,8 obniżona)

 

- po drugie w ubiegłym sezonie co najmniej dwa lub nawet trzy wieczory w tygodniu przepalałem kominkiem a w tym sezonie jakoś nam się nie chce.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wzrosło , bo nie ma co ukrywać w tym roku doszło mi do ogrzania około 60m2 , wiec musi iść więcej opału ...

W tamtym roku tankowałem zbiornik co 10dni , czyli było spalanie około 10kg na dobę. W tym roku już więcej , choć sezon w tym roku rozpoczęłem pod koniec października i spalanie wtedy wynosiło też około 10kg na dobę , ale niestety później zaczęło powoli rosnąć ...

No cóż cudów nie ma. Większa powierzchnia do ogrzania to i większe spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...