Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no kolejne dane....spalanie doszło do 19,5 kg MIAŁU 19MJ w 12-13-XII ale już kolejnego dnia spadłodo 18,5 a wczoraj do 18kg

no umnie to wypada na miale że średnio spalam przy wiekszych mrozach....jakieś 1,1-1,2 kg na 10m2 (też mam 165 m2 powierzchni podłóg do okrzania - nie liczepiwnicy...84 m4, którą prawie nie ogrzewam....)

pewnie dzisiaj spalanie znowu spadnie gdyż dość ciepło jest....0-1 st.C wiec pewnie bedzie jakieś 17kg ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-tego minęło u mnie równo dwa miesiące palenia w tym sezonie a do jutra spalę 1 tonę ekogroszku to wychodzi średnia statystyczna z tego okresu po 15,87 kg na dobę i po 476.19 kg na miesiąc.

 

Prognoza jest taka, że jak ten sezon grzewczy nie będzie dłuższy od poprzedniego, który miał u mnie 179 dni a zima w styczniu i lutym nie będzie zbyt sroga to mam szansę zmieścić się z opałem do 3 ton ekogroszku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam...u mnie za dwa dni.....ale przyjmując że starczy jeszcze na dwa dni wyjdzie że od 28.3.2012 do dnia 19.12.2012 wyjdzie 1620 kg .....sezon grzewczy rozpocząłem 23.10.2012.....do 23.10 z, ale zuzyłem 770 kg od 28.3.2012 do 23.10.2012 na grzanie CWU ..... ale miesiąc blisko nie grzałem ciepłej wody gdyż dwa razy po dwa tygodnie byłem na urlopie.....więc za 57 dni sezonu grzewczego średnia wychodzi 1620kg-770kg=850 kg / 57 dni = 14,91 kg /doba (łącznie z CWU)...jka na razie ekstra aby tak dalej...zima jak na razie nie zanosi sie na jakąś strasznie zimną.....bo chyba dość sporo okresów bedzie ciepłych.....aczkolwiek styczeń i luty potrafi nas zaskoczyć....

jednak średnia nam bedzie rosła.....bo okres październikowy u mnie skutkował mniejszym spalaniem więc najblizsze 2-3 miesiące x 18 kg/doba (tak srednio) ok 1620 kg....wiec sezon powinien sie zamknąć 27.03...(bo od 28.03.2012) ok. 3,2-3,3 t MIAŁU 19 MJ.... jak na razie by było ekstra gdyż utrzymałbym tendencję spadkową...w ilościu spalanego opału...a poprzednio było 3,7 t, więc następnym razem kupię 3,5 t MIAŁU....:) powinno starczyć chyba że zima bedzie bardziej uciązliwa niż ta obecna (na jaką się zanosi) Pozdrawiam wszystkich palaczy.......:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-tego minęło u mnie równo dwa miesiące palenia w tym sezonie a do jutra spalę 1 tonę ekogroszku to wychodzi średnia statystyczna z tego okresu po 15,87 kg na dobę i po 476.19 kg na miesiąc.

 

Prognoza jest taka, że jak ten sezon grzewczy nie będzie dłuższy od poprzedniego, który miał u mnie 179 dni a zima w styczniu i lutym nie będzie zbyt sroga to mam szansę zmieścić się z opałem do 3 ton ekogroszku :)

Ja tak samo, tyle że zacząłem wcześniej 7 października.

Chociaż jak było parę tych dni po -10 to łykał nawet po 20kg/d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy minus 15 u mnie łyknął na dobę ponad 24 kg - ale teraz jak się ociepliło to za ostatnią dobę spalił mi 17,50 kg ekogroszku. Niestety na mróz nie ma rady - hmm mogłem budować dom bardziej energooszczędny a nie tylko ocielony - no cóż nie wyszło pod tym względem najlepiej ale nie jest też źle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-tego minęło u mnie równo dwa miesiące palenia w tym sezonie a do jutra spalę 1 tonę ekogroszku to wychodzi średnia statystyczna z tego okresu po 15,87 kg na dobę i po 476.19 kg na miesiąc.

 

Prognoza jest taka, że jak ten sezon grzewczy nie będzie dłuższy od poprzedniego, który miał u mnie 179 dni a zima w styczniu i lutym nie będzie zbyt sroga to mam szansę zmieścić się z opałem do 3 ton ekogroszku :)

 

Cześć , sezon rozpoczełem 15-09-2012 no... i własnie rówiez 1T mi pękła, 40woreczków po 25kg nie dułgo chyba zacznę grać w filmach kulturystycznych :) niczym Pudzian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo u mnie święta i pewnie nic po za tym.....

a własnie próbowałeś zmienić temp. pomp....tak jak u mnie....?

 

Czp01...może to tez da ci pewne oszczędnosci.....bo ja mam pewną teorię na ten temat....

skoro piec się rozpala....to każdy przepływ w trakcie rozpalania zwiekszy zuzycie opału oraz sterowalność piecem też jest utrudniona..... ale jeśli wtedy pompy nie pracuja piec nagrzewa się szybciej żuzywając w ten sposób mniej opału....i jesgo sterowalność jest bardziej do przewidzenia.......może spróbuj i tego....

Kolego , odpisałem już Ci na pocztę . Jeśli chodzi o to rozwiązanie tym razem wypowiem się publicznie . Spalanie swoją drogą , ale myslę , że właśnie sterowalność i stabilność palnika w tłokowcu będzie lepsza . Wypróbuję w najbliższy wekend , pomysł podoba mi się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do swego Defro AKM UNI (palnik rynnowy) zatankowałem miał ponoc typu 31.1 o kaloryczności 24,7MJ i straszliwie się spieka pomimo nadmuchu ustawionego na 15%. Czas podawania 5s a przerwa 60s. Na bokach rynny wegiel się spala dobrze, natomiast na srodku tworza sie wielkie (nawet po 5-6 cm) spieki.

Ma może ktoś propozycje w jaki sposób można w miarę dobrze spalac taki miał??

Poprzednio paliłem miałem no-name i nie było prawie żadnych spieków.

Myslicie, że faktycznie jest to miał gatunku 31.1 klasa 24/08/05, bo cos nie chce się w to wierzyć, gdyż teotetycznie jego spiekalność powinna być poniżej 5 a atem nie powinno być żadnych spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do swego Defro AKM UNI (palnik rynnowy) zatankowałem miał ponoc typu 31.1 o kaloryczności 24,7MJ i straszliwie się spieka pomimo nadmuchu ustawionego na 15%. Czas podawania 5s a przerwa 60s. Na bokach rynny wegiel się spala dobrze, natomiast na srodku tworza sie wielkie (nawet po 5-6 cm) spieki.

Ma może ktoś propozycje w jaki sposób można w miarę dobrze spalac taki miał??

Poprzednio paliłem miałem no-name i nie było prawie żadnych spieków.

Myslicie, że faktycznie jest to miał gatunku 31.1 klasa 24/08/05, bo cos nie chce się w to wierzyć, gdyż teotetycznie jego spiekalność powinna być poniżej 5 a atem nie powinno być żadnych spieków.

 

Witam. 24 - wartość opałowa, 08 - popiół, 05 - siarka. Dlaczego sądzisz, że ma spiekalność poniżej 5 RI ? Spieka się węgiel czy popiół? Czy wiesz , z jakiej kopalni pochodzi? Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 24 - wartość opałowa, 08 - popiół, 05 - siarka. Dlaczego sądzisz, że ma spiekalność poniżej 5 RI ? Spieka się węgiel czy popiół? Czy wiesz , z jakiej kopalni pochodzi? Pozdrawiam - Jacek

Sądzę, że ma spiekalność znacznie powyżej 5, myśle że w okolicach 30-40 :(. Węgiel typu 31.1 zgodnie z klasyfikacja powinien mieć spiekalność poniżej 5. Wegle 32.1, 32.2 mają spiekalność od 5 do 40. Węgiel pochodzi z Ukrainy.

Podczas palenia spieka się wegiel, gdy sią rozżarzy a następnie taki spiek się wypala tracąc około połowy na objetości.

Wczoraj jeszcze zmniejszyłem nadmuch do 10 a potem nawet do 8% i sytuacja troche sie poprawiła, ale przy tak niewielkiej sile nadmuchu znacznie spadła moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ma spiekalność znacznie powyżej 5, myśle że w okolicach 30-40 :(. Węgiel typu 31.1 zgodnie z klasyfikacja powinien mieć spiekalność poniżej 5. Wegle 32.1, 32.2 mają spiekalność od 5 do 40. Węgiel pochodzi z Ukrainy.

Podczas palenia spieka się wegiel, gdy sią rozżarzy a następnie taki spiek się wypala tracąc około połowy na objetości.

Wczoraj jeszcze zmniejszyłem nadmuch do 10 a potem nawet do 8% i sytuacja troche sie poprawiła, ale przy tak niewielkiej sile nadmuchu znacznie spadła moc kotła.

Witam. No to się zgadza, węgle płomienne powinny mieć niską spiekalność. Jak Ci mocy kotła nie starczy przy tak niskim nadmuchu, to spróbuj jakiejś mieszanki z niskospiekalnym ekogroszkiem - Retopal lub Kazimierz Juliusz. Powinno pomóc. A otwory powietrzne środkiem rynny drożne? Dużo tego kupiłeś? Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...