Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Jakie jest zużycie ekorgoszku latem przy podgrzewaniu tylko cwu i jak często trzeba czyścić piec? Zastanawiam się nad sensem montowania solarów w przypadku pieca na ekogroszek.

 

Pozdrawiam

 

u mnie ok 100kg na miesiąc załadunek paliwa raz na 40dni w tym czasie 2 razy wyjmowałem żużel więc obsługa niezbyt uciążliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czy mało pali to pojęcie względne. Jeśli piec spala 20 kg ekogroszku na dobę to miesięcznie wychodzi 600 kg. Gdy ekogroszek kosztuje nawet 800 zł za tonę to koszt pogrzania wody wynosi 480 zł na miesiąc. Ogrzewany jest dom o pow powiedzmy 150 m 2 kubaturze około 500 m 3 plus ciepła woda użytkowa np. na 4 rodziny. Opłata za ogrzanie mieszkania o powierzchni 60 m2 kosztuje rocznie około 2000 tys zł. Do tego trzeba dodać jeszcze podgrzanie wody użytkowej. Teraz należało by porównać powierzchnie do ogrzania. Reszta do przemyślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Jak Wy to robicie, że macie tak małe zużycie 9-12 kg na dobę?

Palę u siebie już trzeci sezon i najmniej na dobę piec pali 30-40kg ekogroszku.

Powierzchnia podłogi u mnie to około 210m mieszkalnej 150m do tego CW 120l dom ocieplony 12 cm styro 25 wełna na poddaszu.

Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej wyższego zużycia a eko wypala się do końca na pył.

 

Co może wpływać na takie zużycie?

Piec mam z podajnikiem tłokowym z regulatorem tango

http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/kotly-marciniak/index.php?slab=kws-p

 

jeśli ktoś z Was posiada coś podobnego proszę o pomoc.

 

Analizując dane w tabeli producenta podaje zużycie na poziomie 4,7 kg/h przy mocy minimalnej ja to się ma rzeczywistości? sam nie wiem

 

HELP!!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak Wy to robicie, że macie tak małe zużycie 9-12 kg na dobę?

Palę u siebie już trzeci sezon i najmniej na dobę piec pali 30-40kg ekogroszku.

Powierzchnia podłogi u mnie to około 210m mieszkalnej 150m do tego CW 120l dom ocieplony 12 cm styro 25 wełna na poddaszu.

Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej wyższego zużycia a eko wypala się do końca na pył.

 

Co może wpływać na takie zużycie?

Piec mam z podajnikiem tłokowym z regulatorem tango

http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/kotly-marciniak/index.php?slab=kws-p

 

jeśli ktoś z Was posiada coś podobnego proszę o pomoc.

 

Analizując dane w tabeli producenta podaje zużycie na poziomie 4,7 kg/h przy mocy minimalnej ja to się ma rzeczywistości? sam nie wiem

 

HELP!!! :roll:

 

Przewymiarowany piec wystarczył by 15 -17 kw. To tak jakby kupić 3000 litrowy samochód o mocy 170 km i jeździć tylko po mieście i nie przekraczając 50 km na godzinę. Musi spalić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też rozpocząłem drugi sezon grzewczy. W porównaniu do pierwszego różnica w spalaniu jest znaczna. Pierwszy sezon to spalanie na poziomie 20-30kg na dobę. Przy obecnych temperaturach zużycie wynosi ok. 100kg na tydzień co daje średnio jakieś 14 kg. na dobę. W zeszłym roku przy podobnych temp. palił co najmniej 20kg na dobę. Zobaczymy co będzie jak przyjda pierwsze mrozy. Na razie jestem dobrej myśli :) . Powierzchnia do ogrzania po podłogach to ponad 200 m2. Piec z firmy Kotłospaw 25 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz chociaż jaki masz kocioł i jaką temperaturę w domu - bo tak to faktycznie takie dane są nic nie warte.

 

Ja aktualnie nie mam jeszcze ocieplonego całego domu (brakuje parę m2 od zachodu) no i na poddaszu brakuje od zachodniej strony drugiej warstwy wełny. Jak dokończę to co ma być zrobione to powinno być trochę lepiej. W lecie na ogrzanie CWU szło 120kg węgla na mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zacznij od ocieplenia stropu, od razu poczujesz ciepło w domu i oszczędności w kieszeni.

Faktycznie widać dużą różnicę? Bo ja właśnie zastanawiam się nad ociepleniem i nie wiem od czego zacząć (ograniczona ilość środków :oops: ). Dom stary, poniemiecki, na razie wymienione wszystkie okna na PCV. Strop między piętrem a sufitem nie jest ocieplony. Czym to się ociepla, wełna czy styropian i jakie są mniej-więcej koszty za 1m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zuzywam 40 kg na tydzien (w ostatnim tygodniu), ogrzewam 180m2 + piwnica, ma +15st, bo grzeje ją kotłownia + cwu.

 

i tyle są warte te obliczenia, kazdy ma inny dom.

 

 

około 7 kg dziennie? jak to możliwe to jest aż nierealne czy piec pracuje 24h?

 

Ja mam na piecu nastawioną temp 56-58stC i leci mi 40 na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien "problem", dom ogrzewany 1 rok, porotherm + 10cm styropianu, dach wełna. Parter ogrzewany 100 m2 , góra nie ogrzewana 118m2.

Grzejniki + podłogówka (kuchnia, hol, łazienka). Piec komfort eko 17kw, który spala przy obecnej pogodzie ponad 30kg dzień, 2 zasobniki na tydzień. Czy to normalne?? Sterowniki pokojowy, na piecu 58st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a strop między nieużywanym poddaszem a parterem jest ocieplony ? Jeśli nie to całe ciepło ucieka właśnie na górę. Żaden dom tak jak samochód nie zużyje więcej paliwa niż ma na nie zapotrzebowanie. Jeśli są termostaty na kaloryferach, sterownik pogodowy czy inna regulacja to przecież piec sam się nie załączy. Ciepło musi gdzieś uciekać przez co robi się na nie zapotrzebowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...