Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo czy jak Ci tam. Ja liczę w swoim domu całą hydraulikę od podstaw łącznie z przyłączem wod-kan do chałupy, poprzez masę innych rurek, zaworków, stelaży pod bidety wc itd. skończywszy na sterownikach pokojowych. Na odpadach marketowych nie było to robione.

Kocioł kosztował mnie 7400 zł i przyjechał do mnie w ciągu tygodnia.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo czy jak Ci tam. Ja liczę w swoim domu całą hydraulikę od podstaw łącznie z przyłączem wod-kan do chałupy, skończywszy na sterownikach pokojowych. Na odpadach marketowych nie było to robione.

Kocioł kosztował mnie 7400 zł i przyjechał do mnie w ciągu tygodnia.

No ja bez hydrauliki,sam system grzewczy.

Podłogówka 6tys.zł,pompa z zasobnikiem i kotłownią 16,5tys.zł.

Przyłącze wodne miałem za 3,2tys.zł,wod-kan 3tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie sam system grzewczy wyniósł mnie mniej... podsumę zrobiłem całości włącznie ze stelażami podtynkowymi geberita :)

Co nie zmienia faktu, że wciskasz ludziom kit i nawet taki laik jak ja to widzi. Bogusław też jest nachalny i dzięki temu nie widać na tym forum zainteresowania jego grzejnikami.

Poza tym te kwoty hurtowe, odejmowanie kominów, drzwi do kotłowni itp. pierdół jest beznadziejne (powtarzam się przepraszam). Wszystko robione własnymi rękoma ? Ludzie nie każdy ma czas siedzieć po kilka kilkanaście godzin przy kompie dokształcać się, jeździć na budowę i jeszcze zapier... na niej. Pracując na dwóch etatach, mając rodzinę jest to nierealne.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bez hydrauliki,sam system grzewczy.

Podłogówka 6tys.zł,pompa z zasobnikiem i kotłownią 16,5tys.zł.

Przyłącze wodne miałem za 3,2tys.zł,wod-kan 3tys.zł

O czym ty znowu piszesz ? jak pompa jeszcze w krzokach hehe

napisz ile za kozę dałeś bo to twoje główne źródło ogrzewania jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
O czym ty znowu piszesz ? jak pompa jeszcze w krzokach hehe

napisz ile za kozę dałeś bo to twoje główne źródło ogrzewania jak na razie.

Idzie,idzie,pompa jest już dawno zapłacona ;)

Koza to koszt 140zł ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

z tego co pamiętam nie zasypujesz do końca tylko sypiesz worek i czekasz aż się wypali.

przy niewielkiej ilości opału w koszu wystarczy otworzyć klapę na sekundę i natychmiast się pojawi w niej dym- to normalne- zaciąga przez kosz spaliny rurą, przy pełnym koszu chwila czasu upłynie zanim się dym przez cały węgiel przebije.

tak jak chłopaki piszą- wyłaczyć wentylator odczekać aż się zatrzyma i dopiero otwierać klapę od kosza zasypowego

 

Teraz byłem i już nie było dymu .zasypałem o 19 godz 25kg i nowe nastawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie muszę wyjaśniać.

Są ludzie którzy myślą trzeźwo na swiat i na to jakie mają i nie dają się wrobić w takie pierdu- pierdu.

Może wstawisz swoją pompkę do jakiejś starej chałupy i zapłacisz rachunki za rok.

I ja inni ci to już próbowali wytłumaczyć ale jednak elew.

Pompki stoją a kociołki ? nie narzekam, poza tym ja wiem co sprzedaję i się na tym znam.

Kalkulator nawet małpa potrafi trzymać w ręce.

Nie mam zamiaru więcej odpowiadać na twoje idiotyczne zaczepki bo inaczej nie mogę ich nazwać.

Idź tam gdzie będziesz słuchany.

Niby taki mądry a tematu wątku nie może zrozumieć.

Napiszę ci może trochę prościej - tutaj pisze się o zużyciu eko groszku a nie o pompach ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie każdy ma dwie lewe ręce,większość buduje na kredyt i chce ciąć koszty.Reku kupiłem za 4tys.zł,kanały wentylacyjne za 1tys.zł a rozłożenie tego to bułka z masłem.Zajęło mi to weekend :) Po drugie ja buduje na kredyt i musiałbym upaść na głowę żeby za system z ekogroszkiem zapłacić 35tys.zł ale ja mam na dom przeznaczone 250tys.zł i nie w głowie mi był ekogroszkiem bo drogi.Jeśli ktoś jest burzujem to może w kotle palić :) W moim przypadku 100m2 podlogowki i powietrzna pompą ciepła to 22tys.zł Po trzecie komin należy do systemu grzewczego i trzeba go odliczać do całości.W moim systemie nie był konieczny.Styropian 0,031 Genderki za189zł/m3 a w płytę EPS200 też Genderki za 269zł/m3

 

Artur ale ty podajesz tu cenę po kosztach zakupu bez kosztów montażu :)

A normalnie taka instalacja wychodzi sporo więcej..

Nie ma rabatów ekspozycyjnych dla każdego klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło:

Jeden post bałaganu nie zrobi, a da jakiś pogląd na koszt innych sposobów ogrzewania.

Większy bałagan robią posty niektórych ekogroszkowców w odpowiedzi, zupełnie zresztą niepotrzebnie. Można było zostawić ten jeden post bez odpowiedzi i tyle, nie rozumiem skąd te emocje...

 

Jeżeli to jest tylko jakiś pogląd na koszt innych sposobów ogrzewania.To ja się pytam czy aby nie wyssany z palucha.Bo chciałbym żeby inni tez podeszli uczciwe do tego tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest tylko jakiś pogląd na koszt innych sposobów ogrzewania.To ja się pytam czy aby nie wyssany z palucha.Bo chciałbym żeby inni tez podeszli uczciwe do tego tematu .

 

Zauwaz tez, kto taka "przepychanke" zainicjowal.

 

Trudno jest udowodnic swoje zuzycie. Jak ktos pisze, ze spalil 16kg wegla / dobe to dlaczego mam mu nie wierzyc i zarzucac klamstwo czy jakies inne kretactwa? Tak samo jesli podaje swoje zuzycie, to nie moge znalezc powodu dla ktorego mial bym kogokolwiek oszukiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na pompach ale mam pytanie, jak sobie "pomponiary" radzicie podczas przerw w dostawie energii elektrycznej ??? Bo my na prostym UPS-ie parę godzin, a na grawitacji i ruszcie awaryjnym ile dusza zapragnie. Ciekawe czy Arturo policzył jeszcze koszt agregatu ???

 

A tak:

 

http://szkut.com/dom/Dom67.jpg

 

Ale jeszcze nie bylo takowej potrzeby :-)

 

A UPS to max 2-3 godzinki i to naprawde dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Arturo policzył jeszcze koszt agregatu ???

 

nie musi

przecież on kozą grzał będzie

 

 

pyxis

jeśli myślisz że komfortowo ogrzejesz chałupę tą kozą to ty nie masz pojęcia o niczym chyba

w salonie ędziesz miał saunę a w sypialni komorę kriogeniczną- chyba że taki był zamysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur ale ty podajesz tu cenę po kosztach zakupu bez kosztów montażu :)

A normalnie taka instalacja wychodzi sporo więcej..

Nie ma rabatów ekspozycyjnych dla każdego klienta :)

Koszt montażu to były moje dwie ręce,prawa i lewa co zresztą podkreśliłem i polecam do stosowania przez inwestorów :)

Jakbyś zapomniał to projekt mojej WM jest na pierwszej stronie w moim dzienniku budowy,wykonany osobiście.

Zajęło mi to weekend.

WM to bułka z masłem,poelcam wykonać osobiście.

Jeśli można to zrobić tanio własnymi rękoma to czemu nie :)

. Ciekawe czy Arturo policzył jeszcze koszt agregatu ???

U mnie takim agregatem będzie kominek,chociaż 55m3 betonu w płycie fundamentowej potrafi sporo ciepła zakumulować,także nie straszne mi przerwy w dostawie prądu :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...